• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشته ی چرت دانشگاه خوب یا رشته ی خوب دانشگاه چرت؟!!

• شروع کننده موضوع

Shiva_s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
سلام بچه ها
به نظر شما برای انتخاب رشته ی کنکور ، کنکوری ها رشته ی پایین یه دانشگاه خوب رو انتخاب کنند بهتره یا رشته ی خوب یه دانشگاه پایین؟ :)
این ممکنه سوال خیلی از بچه هایی باشه که کنکور دادن:-?

• شروع کننده موضوع

Shiva_s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته خوب یعنی چی؟؟
فکر کنم منظورشون رشته هایی که در نظر عموم خوب تلقی میشه.پزشکی و برق مثلا!(بله درسته که دیدگاه عموم مهم نیست :-")
به نظر من کلا یه مسئله نسبیه.مثلا پزشکی تفاوت چندانی نداره تو چه دانشگاهی باشی.بالاخره میتونی یه مطب بزنی،بری سراغ ریسرچ، و امثالهم.
ولی مثلا تو رشته هایی مثل برق و مکانیک که عمدتا نیاز به اپلای دارن بهتره دانشگاه خوبی باشی!

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
موضوع اینه تقریبا رشته چرت نداریم. این حرف درستی نیست. کللللی آدم می‌بینید که میان می‌گن نه کار نیست نه این رشته‌ها همشون سرو ته یه کرباس هستن. اینا یه مشت خزعبل عه. شما هر رشته‌ای برید می‎تونید با تلاش توش جزء آدمای تاپ اون رشته باشید و با خوب نگاه کردن به موقعیتا یه کار خوب و مرتبط باهاش رو پیدا کنید.
پس سوال رو بهتر کنم. رشته مورد علاقه تو دانشگاه پایین تر یا رشته‌ای که دوست نداریم تو دانشگاه بالاتر .
این هم جوابش‌ اینه : تو هر مورد فرق داره راستش.
بعضی مواقع هم هستش که بین دو رشته میمونید. مثلا بین مهندسی کامپیوتر دانشگاه 2 و علوم کامپیوتر دانشگاه 1
یا مثلا مکانیک دانشگاه 2 و مهندسی شیمی دانشگاه 1
یا مثلا معماری دانشگاه 1 و عمران دانشگاه 2
راستش این موندن‌ها به خاطر اینه که درک درستی از رشته ندارید. متاسفانه اینجا طرف کنکور می‌ده میره وارد رشته میشه بعد از یکی دوسال یهویی می‌بینه عه.. این رشته مورد علاقه من نیست و خب این خوب نیست. توی جاهای دیگه اکثرا این مدلیه که سال اول کلا همه یه سری چیزا رو می‌خونن تو دانشگاه و بعد توی سال دوم انتخاب می‌کنن که چه رشته‌ای بخونن ولی خب اینجا ایرانه و ما اونطوری نیست دانشگاهامون.
من درک زیادی از رشته‌هایی که بالا گفتم ندارم. فقط یکم علوم‌کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو بهتر میشناسم از بقیه ولی خب میدونم این رو که شما باید برید با دانشجوهای رشته‌هایی که مدنظر دارید صحبت کنید.
مثلا اگه شما رشته‌هایی که مدنظرتون هستن رشته 1 و 2 و 3 هستن برید با دانشجو‌های اون رشته‌ها صحبت کنید. نه فقط یه دانشجو چندین تا دانشجو. چون یه وقت می‌بینید گیر یه دانشجو خیلی خفن افتادید میاد می‌گه درسا آسونه و .. بعد شما خودتون که وارد می‌شید می‌بینید چقدر کار داره و بعضا چقدر سخته. یا مثلا اگه گیر یه دانشجو تنبل و بی‌علاقه نسبت‌ به رشته‌ش بیوفتید امکان داره چیزایی بگه که درست نباشه و شمارو از اون رشته دلسرد کنه. کلا برید با تعداد خوبی از دانشجو‌های هر رشته‌ای که تو انتخاب‌هاتون هستش صحبت کنید و یه چیز مهم‌تر. یه دانشجوی سال اول یا دومی می‌تونم بگم زیاد داخل رشته‌ش نیست و زیاد ازش خبر نداره راستش. :D برید با دانشجوهای ارشد و بعضا دکترا که توی کارشناسی اون فیلد رو خوندن هم صحبت بکنید.

+ ولی من باز هم یه چیزی رو می‌گم؛ بسته به دانشگاه و رشته و جو بچه‌های اونجایی که می‌خواید برید رشته‌تون رو انتخاب کنید.
این رشته قراره بمونه باهاتون و خب راستش بیاید دانشگاه یکم سخته تغییر رشته و دنگ و فنگ داره مخصوصا تو تهران و شریف و ترجیحا برید تو رشته‌ای که خودتون دوست دارید.

بازم چیزی یادم اومد میام می‌گم.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
خب راستش صحبت های مهدی خیلی کامل و جامع هست
ولی اگر بخوام در یه کلام یه گزینه رو انتخاب کنم مطمئنا رشته ی مورد علاقه توی دانشگاه پایینتر رو انتخاب میکنم.
درسته دانشگاه تا دانشگاه فرق داره اما مهم خود دانشجو و تلاشی هست که به کار میبره. ممکنه یکی دانشگاه تهران بخونه اما رشته ش باب میلش نباشه بعد فردای روزگار که فارغ التحصیل شد نمیتونه توی کارش خوب عمل کنه و چه بسا اصلا کار پیدا نکنه و به سمت کار نره به خاطر عدم علاقه.ولی اگر همون شخص بره دنبال علاقه ش در آینده میتونه پیشرفت کنه و کار کنه و راضی و خشنود به زندگیش ادامه بده.اینطور نیست؟

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
یه روش خوبی ک از سال بالایی هامون داشتن،این بود که ۷-۸ تا رشته ی مورد علاقه شونه ب ترتیب اولویت انتخاب کردن،بعد ب ترتیب از دانشگاه های خوب تهران تا دانشگاه های بعد تهران انتخاب کردن و بعدش هم شهرستان ها ب ترتیب اولویت .بعد اون هفت هشت تا رشته با دانشگاه الف،بعد دوباره هفت هشت تا رشته با دانشگاه ب .... الی آخر.اتفاقا از کسایی هم بود ک نسبت ب رتبه ۴ رقمی ک داشت رشته خوبی گیرش اومد .

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
یه روش خوبی ک از سال بالایی هامون داشتن،این بود که ۷-۸ تا رشته ی مورد علاقه شونه ب ترتیب اولویت انتخاب کردن،بعد ب ترتیب از دانشگاه های خوب تهران تا دانشگاه های بعد تهران انتخاب کردن و بعدش هم شهرستان ها ب ترتیب اولویت .بعد اون هفت هشت تا رشته با دانشگاه الف،بعد دوباره هفت هشت تا رشته با دانشگاه ب .... الی آخر.اتفاقا از کسایی هم بود ک نسبت ب رتبه ۴ رقمی ک داشت رشته خوبی گیرش اومد .
ما تو کارشناسی اصن 7 8 تا رشته نزدیک به هم نداریم که :D
یعنی میخوام بگم اگه اینکارو کردن برحسب علاقشون نبوده قطعا ...

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
حداقل مهارت های نزدیک بهم تو بعضی رشته ها دیده میشه. نه؟
(یه سری مهارت ها که باید قبل از انتخاب یه رشته در نظر گرفت)

آخرین ویرایش:

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
آره درست میگید،هفت هشت تا رشته ی تاپ رشته ریاضی ک ازش بدش نمیومد رو انتخاب کرد.اصلاح شد.

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
حداقل مهارت های نزدیک بهم تو بعضی رشته ها دیده میشه. نه؟
(یه سری مهارت ها که باید قبل از انتخاب یه رشته در نظر گرفت)
آره خب بحث استعداد با علاقه فرق میکنه
اگه درست فهمیده باشم شما منظورتون استعداد تو یک سری رشتس...

fL2017

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
تهران
مهم اینه که به چی علاقه داری و مطمئنی موفق میشی تو اون رشته.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
آره خب بحث استعداد با علاقه فرق میکنه
اگه درست فهمیده باشم شما منظورتون استعداد تو یک سری رشتس...
نه خیلی وقتا استعداد باعث علاقه و یاعلاقه باعث استعداد میشه.

آنتیگونه مذکر

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سلام بچه ها
به نظر شما برای انتخاب رشته ی کنکور ، کنکوری ها رشته ی پایین یه دانشگاه خوب رو انتخاب کنند بهتره یا رشته ی خوب یه دانشگاه پایین؟ :)
این ممکنه سوال خیلی از بچه هایی باشه که کنکور دادن:-?
شما خیلی کلیه سوالت هر شخص رشته "پایین" مورد نظرش شرایط خودشون رو دارن
شما شرایط و رشته مورد نظرتو دقیق بگی که بشه منطقی تر نظر داد

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی
به نظر من رشته خوب دانشگاه چرت!!
وقتي فارغ التحصيل شدي و ميخواي شاغل بشي، رشته اي كه خوندي مهمه و كسي ازت نميپرسه تو كدوم دانشگاه خوندي! اول ازت ميپرسن چي خوندي! تازه حتي دولتي و آزاد و بين المللش هم زياد مهم نيست!!
ولي تو بعضي رشته ها مخصوصا رياضي، دانشگاه هم مهمه و تاثير داره اگه ميخوان بورسيه بگيرن و برن خارج.

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
من شنیدم عملی هم اتفاقا بیشار از خیلی جاها کار می کشه .
یه جیزی
یه سوال بی ربط
آیا درسته پزشکی شیراز از لحاظ تئوری قوی ولی عملی ضعیف؟؟
یه چیزی ک من شنیدم پزشکی شیراز توش خوب نیست ، اینه ک اون قدر فشار میاره ک برای تخصص کسی نایی نداره رتبه شه :|
البته مرد میدون می خواد ک هم اون جا باشه هم تخصص رتبه شه و بره یه تخصص خوب .

آخرین ویرایش:

mas.bas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
مشاور ها هم عمدتا میگن که اگه اون رشته ای که دوس داری بری حتی اگر دانشگاهتون خوب نباش رشته شما مهم تره و برای مقاطع بالاتر میتونین دانشگاهتون رو بهتر کنین چون در نهایت اون رشته اس که برای ما می مونه نه اون دانشگاه ولی بستگی به خود دانشجو هم داره که کاری و زرنگ باشه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
رشته چرت نداریم. فقط شما زیبایی اون رشته رو درک نکردید! سعی کنید زیبایی رشته های مختلف رو درک کنید چون ممکنه بتونید دانشگاه بهتری برید.

بالا