• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
تو کتاب آیات و نکات خودش اون قسمت از آیه ها ک خ مهمن و باید حفظ بشن رو با یه رنگ دیگ مشخص کرده، کتاب خوبیه، البته من کتاب دیگه ای رو مثل این نخوندم هنوز.

نمیدونم چرا تو کنکور دین و زندگی رو خیلی شبیه قلمچی مزخرف داده بودند!
کلا در کنکور سال 96 حفظ هیچ آیه ای کمکتون نمیکرد!
کلا دینی رو از سال 95 به بعد فکر کنم که متن محور بشه که امسال هم شد!!!
باید خط خط کتاب رو همراه با آیه ارتباطشون رو با هم پیدا کنید چون سوال ها رو بد جوری پیچوندن!!!
در ضمن این در همه دروس پیشنهاد نمیشه ولی در دینی به شدت توصیه میشه سوال های خیلی سخت و جدید تمرین کنید!
اگه روزی روزگاری بپرسند: از دیدگاه امام علی(ع)،اولین ویژگی کسانی که امام عصر با آن ها بیعت میکنند،کدام است؟O_o
1)پاکدامنی 2)عاملان به پیمان خدا 3)امانت داری 4)مجاهدان راه خدا
شما باید با خیال راحت گزینه 3 رو انتخاب کنید!!!:D

• لایک
امتیازات: fteh

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
باید خط خط کتاب رو همراه با آیه ارتباطشون رو با هم پیدا کنید چون سوال ها رو بد جوری پیچوندن!!!
در ضمن این در همه دروس پیشنهاد نمیشه ولی در دینی به شدت توصیه میشه سوال های خیلی سخت و جدید تمرین کنید!
اگه روزی روزگاری بپرسند: از دیدگاه امام علی(ع)،اولین ویژگی کسانی که امام عصر با آن ها بیعت میکنند،کدام است؟O_o
شما کنکوری ۹۶ بودید آیا؟؟؟
همه کنکوری های ۹۶ که یه ذره دینی خونده بودن و یکم هوششون هم بالا بود راحت فهمیدن که باید کل آیات رو حفظ میشدن که بتونن سوالا رو جواب بدن
سوالات متن محور هم بود البته
چرا ذهن بچه ها رو مغتشش میکنید آخه؟!

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
شما کنکوری ۹۶ بودید آیا؟؟؟
همه کنکوری های ۹۶ که یه ذره دینی خونده بودن و یکم هوششون هم بالا بود راحت فهمیدن که باید کل آیات رو حفظ میشدن که بتونن سوالا رو جواب بدن
سوالات متن محور هم بود البته
چرا ذهن بچه ها رو مغتشش میکنید آخه؟!
نه راست میگه.بیشتر از بقیه ی سالا که فقط آیه مهم بود،به متن توجه شده بود خیلی دقیق

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
"داشت می گفت" چند تا تکواژه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
نقاط اكسترمم تو فيزيك چيه؟!
من سر كلاس نبودم دارم از جزوه ميخونم
هنگ كردم
كمكككك

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
پنج تا تکواژ میشه؟ داشت+تکواژ صفر+می+گفت+تکواژ صفر
من تو 3 تا کتاب زبان فارسی چک کردم همین رو نوشته بود. ولی معلممون به عنوان یه نکته گفتش که "داشت" تو "داشت می گفت" تکواژ صفر نداره.
گفت بدون علت هم بپذیرینش ، مولف کتاب زبان فارسیتون گفته اینُ و بدون علت هم گفته. و من الآن گیجم -_- که حرف کی رو قبول کنم؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من تو 3 تا کتاب زبان فارسی چک کردم همین رو نوشته بود. ولی معلممون به عنوان یه نکته گفتش که "داشت" تو "داشت می گفت" تکواژ صفر نداره.
گفت بدون علت هم بپذیرینش ، مولف کتاب زبان فارسیتون گفته اینُ و بدون علت هم گفته. و من الآن گیجم -_- که حرف کی رو قبول کنم؟!
ببین ما کل سال دبیرمون ک میخواست بپرسه اینا رو هم می پرسید... ولی تکواژش واقعا پنج تاست. یه واژه حساب میشه، شاید اشتباه نوشتی
الان فک کنم کتاب هامون سبطی خ معتبره دیگه؟! اونم همینطور مشخص کرده تکواژا رو.

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
ببين مطمئنم ٥ تا هست
چون اين يه روشه كه ميخوايد تكواژ هارو حساب كنيد
ببريدش به يه شخص ديگه
اون تو حساب كنيد
همشون يكي ميشن
البته ماضي نقلي استثنا هست به دليل اينكه در طول زمان است ها افتاده جز تو سوم شخص مفرد
الان اين ميشه"داشتي ميگفتي"
داشت+ي +مي+گفت+ي
پس برا داشت ميگفت هم ٥تاعه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
نقاط اكسترمم تو فيزيك چيه؟!
من سر كلاس نبودم دارم از جزوه ميخونم
هنگ كردم
كمكككك
نقاط اکسترمم توابع،ینی همون نقاط مینیمم و ماکسیمم که دو نوعه،نسبی و مطلق.

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
زبان کنکورو چه طور می خونین؟ :-"اگه رو قواعد و لغات چهار سال تسلط نسبی داشته باشیم ( در حد دیپلم)؟ تابستانو روی متن مانور بدیم از مهر شروع کنیم به تست زدن؟
كتاب "و نترسيم از متن..." رو داشته باش و طبق مقدمه خود كتاب شروع به خوندن كنين تضمين شده است كه سؤالات كلوز و ريدينگ رو كامل ميزني
براي لغت و گرامر چون از قبل زبان كار ميكردم تجربه اي ندارم ولي به طور كلي با كتابي كه بالا معرفي كردم و كتاب آبي نشر شبقره نوشته دكتر كياسالار،از پس ٢٥ سوال آخر دفترچه عمومي به راحتي برمياي
عربی کنکور رو چه طور باید خوند؟ با پایه نسبتا قوی، البته سال سومم با تقریب خوبی ضعیفم :-"
و اینکه اصلا نمی تونم متمرکز بخونمش،خوابم می گیره،انگار مغزم ذوب میشه و باقی درسامو با بی حوصلگی میخونم (-#
راجع به عربي...
تجربه شخصيمو بهت ميگم
اول مو به مو بشين بخون(همون مبحثي،اسم و فعل و حرف)
بعد از اين تست بزن ببين حدودا چه درصدي داري
ضعفات دستت مياد و ميدوني رو چي بايد وقت بذاري مثلا من كل إشكالاتم از فعل بود
بعد از تمام اين ها كه فهميدي اكي منصرف و غير منصرف چيه صفت ها چه وزنايي دارن و ... يه پيشنهاد برات دارم آقاي رنجبر يكي از مدرس هاي بنام مشهد امسال يه پك عربي تهيه كردن كه شامل جزوه و دي وي دي تدريسشونه
من به طور كلي مخالف اين سبك آمرزش بودم ولي اين پك نظرمو عوض كرد به نظرم اينو بگير و بازم طبق گفته هاي اول هر مجموعه پيش برو
هر آنچه براي سعادت عربي در كنكور ميخواي رو بهت ميده

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
کاملا مخالفم با بخش اول حرفتون.برای درصد بالا تو دینی 96 به طور قطع باید ایات کامل حفظ بودید.
ایه ها رو با تکرار زیاد حفظ کنیدو ارتباطشو با متن پیدا کنید اینطوری ک هربار دارید دینی میخونید کتابو بتونید ببندید و قشنگ ایه ها رو از اول تا اخر براخودتون بگید و ارتباطش با بخشای مختلف کتاب تو ذهنتون بیارید.دینی 95 تقریبا شبیه همون دینی های سالهای قبل بود اما 96 کاملا طیف تغییر کرد و متاسفانه سخت شد.اما بچه ها جان با تکرار و مرور خیلی راحت ملکه ذهنتون میشه و میتونید به درصدای خ بالا امیدوار باشید.الان انتظار نداشته باشید درصد 90 و 100 بزنید شما قراره تیر سال اینده کنکور بدید و کلی زمان دارید برای این تسلط و تسلط هم چارش زمان و مروره.
همونطور که زیست رو باید خ تکرار بذارید تو برنامتون طیف جدید سوالای دینی هم همینو برای درس دینی زندگی نشون میده
و با اینکه فرم سوالا تغییر کرد انقدر خودتونو بند کتابای کمک درسی مختلف نکنیدواسه دینی اگ خوب بچسبید به این درس سوالای کنکور و کتاب درسی کافیه واقعا
من خودم به شخصه هیچ سوالی غیر کنکور نزدم و البته من خط ویژه گاج رو هم داشتم واسه مفهوم ایات ک خ خوب بود
کلی موفق باشین^^

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
@hastikhanoom مطمئنم اینُ. هفته ی پیش گفتش :-"

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
تست کنکور من یادمه داشت رو براش تکواژ صفر گرفته بود

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
کاملا مخالفم با بخش اول حرفتون.برای درصد بالا تو دینی 96 به طور قطع باید ایات کامل حفظ بودید.
ایه ها رو با تکرار زیاد حفظ کنیدو ارتباطشو با متن پیدا کنید اینطوری ک هربار دارید دینی میخونید کتابو بتونید ببندید و قشنگ ایه ها رو از اول تا اخر براخودتون بگید و ارتباطش با بخشای مختلف کتاب تو ذهنتون بیارید.دینی 95 تقریبا شبیه همون دینی های سالهای قبل بود اما 96 کاملا طیف تغییر کرد و متاسفانه سخت شد.اما بچه ها جان با تکرار و مرور خیلی راحت ملکه ذهنتون میشه و میتونید به درصدای خ بالا امیدوار باشید.الان انتظار نداشته باشید درصد 90 و 100 بزنید شما قراره تیر سال اینده کنکور بدید و کلی زمان دارید برای این تسلط و تسلط هم چارش زمان و مروره.
همونطور که زیست رو باید خ تکرار بذارید تو برنامتون طیف جدید سوالای دینی هم همینو برای درس دینی زندگی نشون میده
و با اینکه فرم سوالا تغییر کرد انقدر خودتونو بند کتابای کمک درسی مختلف نکنیدواسه دینی اگ خوب بچسبید به این درس سوالای کنکور و کتاب درسی کافیه واقعا
من خودم به شخصه هیچ سوالی غیر کنکور نزدم و البته من خط ویژه گاج رو هم داشتم واسه مفهوم ایات ک خ خوب بود
کلی موفق باشین^^

برای کنکور دادن باید حتما آیات رو حفظ باشید! در این که خوب هیچ شکی نیست ولی تیپ سوالات دین و زندگی از سال 94 به کلی تغییر کرده!
تا سال 94 اگر سوالات دینی فقط آیات رو حفظ بودید جواب دادن سوالات مثل آب خوردن آسون بود و به راحتی تا 80% میتونستید به صرف حفظ کل آیه درصدتون رو افزایش بدید ولی در سال 95 و 96 اگر صرفا آیات رو حفظ باشید هرگز نمیتونید پاسخ درست رو پیدا کنید!
بعد از حفظ آیات پیدا کردن رابطه اون با تک تک سطور کتاب امری ضروری و اجتناب ناپذیر هست!

نقاط اکسترمم توابع،ینی همون نقاط مینیمم و ماکسیمم که دو نوعه،نسبی و مطلق.

در فیزیک معمولا نقاط اکسترمم رو چندان سخت نمیدن!
فقط در فصول بار الکتریکی،خازن،جریان،الکترومغناطیس،دینامیک،سقوط آزاد،پرتابه،موج مکانیکی و نوسان بیشتر کاربرد داره و معمولا سهمی های تک جهت هست!
یعنی در درس فیزیک هرگز ماکسیمم نسبی تا بحال با اون اصول پیچیده ندیدم! فقط دیدم میگن بیشترین مقدار.... یا کمترین مقدار......
که اون به زبان ساده به دو روش حل میشه!
1.حل معادله: 0=مشتق(در مقادیر طبیعی یا مثبت)> مثلا ترمودینامیک یا الکترومغناطیس یا دینامیک و پرتابه و زمان که مقدار منفی معنی نداره و غیرقابل قبول هست!
2.بیشترین مقدار تابع مجذور کامل: -دلتا بر 4آ:D

ولی در دیفرانسیل تمام نقاط بحرانی در تمام توابع که شامل چهار بخش هستند!
1.ماکسیمم های مطلق و نسبی 2.مینیمم های مطلق و نسبی 3.نقاط عطف 4.توابع با مشتق صفر بدون مفهوم خاص(به شرطی که جزء عطف تابع نباشد یا به اصطلاح مشتق اول بینهایت باشد یا وجود نداشته باشد!)

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

mohammad sefidian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
کمک!
من هر چقدر زیست رو میخونم نمیتونم سوالاشو خوب جواب بدم .تو آزمونا هم درصدم خیلی پایینه.راهنمایی لطفا:((
سلام. خب شاید روش مطالعه تون اشتباست... بفرمایید چطوری میخونید و از چه منابعی استفاده میکنید.

maryam-12

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشکین شهر
شهر
مشکین شهر
سلام. خب شاید روش مطالعه تون اشتباست... بفرمایید چطوری میخونید و از چه منابعی استفاده میکنید.
اول کتابو میخونم بعد 2 روز تست میزنم.برای دوم خیلی سبز سوم الگو پیش آیکیو دارم

mohammad sefidian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
اول کتابو میخونم بعد 2 روز تست میزنم.برای دوم خیلی سبز سوم الگو پیش آیکیو دارم
من خودم رشته م ریاضی بوده و اشنایی انچنانی ندارم.
ولی خب با این روش من نتیجه میگیرم تو ازمونا...
متن کتاب رو میخونم..دور کلمات مهم...قید ها..هرررر چیزی ک ممکنه بتونن تغییرش بدن..یا ازش تست بدن.
بعد متلا تو یه جمله اگر چهار تا کلمه مهمه. او جمله رو چهار برا رو کاغذ لایتنر مینویسم. هر دفعه یه کلمه رو جاخالی میذارم.
این روند ک اجرا شد و تا حدودی روی متن مسلط شدم میرم درسنامه الگو میخونم..های لایت میکنم نکته ترکیبی رو و میرم تو صفحه ی مربوط به کتاب خیلی ریز تو حاشیه مینویسم.
بعد تست الگو رو میزنم..هر تستی هر نکته ای داشت میرم از تو متن کتاب کنارش نکته ش رو مینویسم. سوال هایی ک غلط زدم یا مهمه هم خب علامت دار میشه ک بعدا یکی دو بار دیگ بزنم. مخصوصا روز قبل ازمون.
من خیلی تاکید دارم ک همه چی رو تو کتاب بنویسی و حاشیه نویسی کنی. ینی اگر قرار باشه زیست بخونی. فقطططط کتاب درسی رو دستت بگیری. تجربه ی من میگ نکات مختلف تو کتاب های کمک اموزشی های لایت میشه ولی من بشخصه بعدا حوصله خوندنش رو ندارم برگردم بخونم.... ولی اینطوری بار ها و بار ها هم کتاب و نکته ها مرور میشه...کتاب درسی و نکاتی ک نوشتی تو کتاب باید بشه منبع جامع مطالعاتی شما برای کنکور...
من یه اشتباه بدی ک کردم وقت خیلی زیادی رو روی iq گاج گذاشتم...خودم کردم ک لعنت بر خودم باد...
همون طور ک بچه ها دیگ هم گفتن واقعا iq فایده نداره...ادمو از کنکور دور میکنه..درسته از یه جهات دیگ به کتاب نگاه میکنه... اما اون طرز نگاه تو کنکور های ازمایشی و سوال های اخیر کنکور واقعاااا نیس..
من رشتم ریاضی بوده ولی واقعا نیازی نمبینم برم درسنامه خیلی سبز بخونم و... پس قاعدتا برای شما ک کلاس زیست رفتین درسنامه خوندن نیازی نیس...
کتاب درسی... کتاب درسی...لاینتر...تست زدن...دوباره برگشتن ب کتاب...دوباره تست دوباره برگشتن...تست ها رو ک تصحیح میکنید... کتاب درسی کنارتون باشه و حاشیه نویسی کنید..
ببخشید من تند تایپ کردم این متن رو ضمیر و فعل با هم نمیخوره...
موفق باشی

maryam-12

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشکین شهر
شهر
مشکین شهر
من خودم رشته م ریاضی بوده و اشنایی انچنانی ندارم.
ولی خب با این روش من نتیجه میگیرم تو ازمونا...
متن کتاب رو میخونم..دور کلمات مهم...قید ها..هرررر چیزی ک ممکنه بتونن تغییرش بدن..یا ازش تست بدن.
بعد متلا تو یه جمله اگر چهار تا کلمه مهمه. او جمله رو چهار برا رو کاغذ لایتنر مینویسم. هر دفعه یه کلمه رو جاخالی میذارم.
این روند ک اجرا شد و تا حدودی روی متن مسلط شدم میرم درسنامه الگو میخونم..های لایت میکنم نکته ترکیبی رو و میرم تو صفحه ی مربوط به کتاب خیلی ریز تو حاشیه مینویسم.
بعد تست الگو رو میزنم..هر تستی هر نکته ای داشت میرم از تو متن کتاب کنارش نکته ش رو مینویسم. سوال هایی ک غلط زدم یا مهمه هم خب علامت دار میشه ک بعدا یکی دو بار دیگ بزنم. مخصوصا روز قبل ازمون.
من خیلی تاکید دارم ک همه چی رو تو کتاب بنویسی و حاشیه نویسی کنی. ینی اگر قرار باشه زیست بخونی. فقطططط کتاب درسی رو دستت بگیری. تجربه ی من میگ نکات مختلف تو کتاب های کمک اموزشی های لایت میشه ولی من بشخصه بعدا حوصله خوندنش رو ندارم برگردم بخونم.... ولی اینطوری بار ها و بار ها هم کتاب و نکته ها مرور میشه...کتاب درسی و نکاتی ک نوشتی تو کتاب باید بشه منبع جامع مطالعاتی شما برای کنکور...
من یه اشتباه بدی ک کردم وقت خیلی زیادی رو روی iq گاج گذاشتم...خودم کردم ک لعنت بر خودم باد...
همون طور ک بچه ها دیگ هم گفتن واقعا iq فایده نداره...ادمو از کنکور دور میکنه..درسته از یه جهات دیگ به کتاب نگاه میکنه... اما اون طرز نگاه تو کنکور های ازمایشی و سوال های اخیر کنکور واقعاااا نیس..
من رشتم ریاضی بوده ولی واقعا نیازی نمبینم برم درسنامه خیلی سبز بخونم و... پس قاعدتا برای شما ک کلاس زیست رفتین درسنامه خوندن نیازی نیس...
کتاب درسی... کتاب درسی...لاینتر...تست زدن...دوباره برگشتن ب کتاب...دوباره تست دوباره برگشتن...تست ها رو ک تصحیح میکنید... کتاب درسی کنارتون باشه و حاشیه نویسی کنید..
ببخشید من تند تایپ کردم این متن رو ضمیر و فعل با هم نمیخوره...
موفق باشی
ممنون که انقد خوب و کامل توضیح دادین.
یه عده میگن الگو نخون یه عده هم میگن آیکیو نخون کدوم خوبه بالاخره؟!:-/

بالا