• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اگه معتلات و افعال رو بذاریم برای مهر یا هر زمانی، دیر میشه؟ آخه ی سوال ازش میاد و گفتن رو ب حذفه و سال هم کلا نیومده. امسال اومده بود؟
و اینکه چه طور باید پیدا کرد از هر مبحثی چه تعداد تست میاد

تقریبن تو مبحث قواعد عربی تنها مبحثی که به جرئت میشه گفت تست میاد معتله و اغلب هم معتلات ناقص میاد
تجربه ثابت کرده که اگه معتلات رو تابستون نخونید دیگه نمیشه بخونید :D
کتاب زرد عمومی کانون رو بردارید و عربی های کنکورای ۹۵ رو ببینید، کامل میفهمید سهم هر مبحث چند تا تسته

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
تقریبن تو مبحث قواعد عربی تنها مبحثی که به جرئت میشه گفت تست میاد معتله و اغلب هم معتلات ناقص میاد
تجربه ثابت کرده که اگه معتلات رو تابستون نخونید دیگه نمیشه بخونید :D
کتاب زرد عمومی کانون رو بردارید و عربی های کنکورای ۹۵ رو ببینید، کامل میفهمید سهم هر مبحث چند تا تسته
اتفاقا دبیر ما ب جرات میگفت یه تست میاد و در حال حذف شدنه، البته سه چهار سال پیش رو گفت کلا از معتلات سوال ندادن نمی دونم..

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
عربی کنکور رو چه طور باید خوند؟ با پایه نسبتا قوی، البته سال سومم با تقریب خوبی ضعیفم :-"
و اینکه اصلا نمی تونم متمرکز بخونمش،خوابم می گیره،انگار مغزم ذوب میشه و باقی درسامو با بی حوصلگی میخونم (-#
براي عربی دو کتاب واقعا خوبن،چون توضیحاتشون خیلی کامل و جامع و خوبه.
1_ گاج
2_سیرتا پیاز که روش یه ظرف سوپ کشیده
من خودم سیر تا پیاز رو تموم کردم بعد رفتم سراغ گاج
و به این نتیجه رسیدم که خیلی از سوالاشون با هم مشترکه، پس فرقی نمیکنه کدوم کتاب رو داشته باشید و یه دونه کتاب هم کافیه
روش خوندنم تو تابستون با از اول مهر فرق داشت
تابستون: رفتم معلم گرفتم و تمام نکات رو از دوم بهم گفت،بعد من اون جزوه رو چند بار تو تابستون خوندم به این صورت که کنکورای عمومی رشته های دیگه رو عربیشو قبل از اینکه بزنم اون جزوه رو یه دور مرور میکردم و بعد 25 تست کنکور رو میزدم.(من سوالای غلط و شکدار رو علامت نزدم ولی شما بزنید تا عید مرورشون کنید).
بعد از اول مهر دیگه با آزمون پیش میرفتم و مثلا اون مباحثی که میومد رو به این صورت هر روز هفته و هر روز یک مبحث 25 تست قواعد،3 ترجمه به عربی،3 عربی به فارسی،3تشکیل،3 تحلیل صرفی،1 درک مطلب میزدم البته گاهی اوقات مثل روزای قبل آزمون و...نمیزدم ولی شما بزنید
همه ی کتاب تستای عربی این قسمت ها رو دارن.
بعد دیگه این روش رو تا آخر اسفند ادامه دادم
از عید به اونور دیگه سوالات مهم رو میخوندم و کنکورایی که قبلا تو تابستون زده بودم فقط غلطاشو خوندم یه بار و جزوه میخوندم.
یه دفتر هم داشتم نکات مهم رو توش مینوشتم
بعد یه چیزی... این صفحات آخر هر درس دیدین یه صفحه هست نکاتی مثل چگونه ترجمه کردن و اینا رو توش نوشته؟ نکات این صفحه ها رو توی دفتر بنویسین چون اون اخرا دیگه کتابا رو نمیخونین و فقط دفترهای نکته رو میخونین پس اگر توی دفترتون بنویسینشون از چشمتون دور نمیمونن.

***کلا جدای از این بحثا دفترای نکته ای که برای هر درس مینویسین همینجور که طول سال کامل میشن یه مرور روشون داشته باشین و نذارین نکات رو هم شه و ماه آخر بخواین یه عالمه نکته ی خوب رو بخونین تا یاد بگیرید!

عربیمو تو ازمونا 80 85 90 میزدم اون اولا اصلا خوب نبودم و 40 50 میزدم ولی به تدریج پیشرفت کردم

mohammad sefidian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
بچه ها این دی وی دی های افبا برای زیست چطوریه خوبه؟ فرهادیان و چلاجور و عمارلو درس میدن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
اگه معتلات و افعال رو بذاریم برای مهر یا هر زمانی، دیر میشه؟ آخه ی سوال ازش میاد و گفتن رو ب حذفه و سال هم کلا نیومده. امسال اومده بود؟

من خودم عربی رو تابستون تموم کردم و فقط در طول سال نکات خلاصه رو خوندم!
در ضمن اینکه عربی رو به مهر نذار!
اوقدر سرت شلوغ میشه که عربی رو وقت نکنی بخونی!
اگه از تابستون شروع کنی حتی از الان دیر نیست ولی همیشه به یاد داشته باش!
*خیلی زودتر از اونی که فکر کنی دیر میشه!
در تابستون اگه نخوای با برنامه قلمچی پیش بری ایرادی نیست ولی از یک ماه تابستون باقیمونده نهایت استفاده رو بکن!
دیگه کنکور تکرار نمیشه!
سعی کن سه درس رو در این یک ماه حتما تموم کنی!
چون من اشتباهات خودم رو میدونم نمیخوام تو تکرار کنی!
1)هندسه 1 و 2 کلا و هندسه تحلیلی بردار و خط و صفحه
2)شیمی2 کلا و شیمی3 تا اواخر ترمو دینامیک
3)فیزیک2 کلا و فیزیک3 هم کلا و فیزیک پیشدانشگاهی فصل1 کافیه اگه وقت کردی!
4)ریاضی حسابان کلا (ولی حد و پیوستگی و مشتق چندان مهم نیست چون دیفرانسیل دوباره کاملترش رو میخونی و زیاد وقت نذار!) و دیفرانسیل فصل صفر مهم نیست(زیاد وقت نذار 50 تست کافی هست زیاد نزن) ولی حد و پیوستگی دیفرانسیل و دنباله باید کاملا تابستون تموم کنی.
عربی3 و ادبیات 2 و 3 و زبان پیشدانشگاهی هم خیلی دروس استراتژیک کنکوری هستند که هرگونه سهل انگاری براتون گرون تموم میشه!
چون همه درس هاشون نیاز به پیش مطالعه و تکرار متعدد نکات دارند و باید کاملا در تابستون حداقل یه بار پیش زمینه داشته باشید!
در مورد عربی هم سعی کنید تابستون هرچه میتونید کتاب های جامع بخونید (نشر الگو 2 و 3 باهم یا خیلی سبز) یک کتاب کافیه لازم نیست مثل برخی افراد هردوتاشون رو بخرید پولتون رو حیف کنید ولی همیشه در یاد داشته باشید!
*برای عربی هیچ چیزی بهتر تر از تمرین مکرر و چندین باره ی کتاب های زرد عمومی در طول سال بهتون کمک نمیکنه!
سعی کنید دیگه زیاد در طول تحصیل زمستون وقتتون رو با عربی تلف نکنید!
تابستون تموم کنید و فقط در زمستون نکات رو مرور کنید و هر ماه 60 تست جامع رو مرور کنید+ یک سال خارج و داخل کنکور زرد و عمومی رو حتما حتما تست بزنید!
باز هم میگم:
*برای عربی هیچ چیزی بهتر تر از تمرین مکرر و چندین باره ی کتاب های زرد عمومی در طول سال بهتون کمک نمیکنه!
وقتتون رو با کتاب های خیلی گنده ی عربی موجود در بازار تلف نکنید! چون پشیمون میشید!

درمورد شیمی هم در طول سال بگم هرچی بخونید ارزش داره!
این حرف رو در مورد ریاضی و دیفرانسیل خیلی نگفتم!
ولی شیمی رو سهل انگاری نکنید! خیلی پشیمون میشید!
سعی کنید مطابق با ضرایب کنکور مطالعه کنید!
9 ساعت اختصاصی بخونید و 3 ساعت عمومی
9 ساعت رو تقسیم به ضرایب کنکور کنید!
2 قسمت شیمی
4قسمت ریاضی کلا(هندسه+دیفرانسیل+تحلیلی+جبر+...)
3 قسمت فیزیک کلا

*ناپلونی درس نخونید یعنی یک فصل رو در یک ماه تموم نکنید!
تموم کردن مسئله نیست!
تست زدن مکرر مسئله هست!

باید هر روز حتی کم باید از تمام فصول شیمی2 و 3 تست بزنید!(بعد از مطالعه درسنامه)
حتی هر فصل 10 تا 20 تست کافیه!
ولی هرروز باید از تمام مطالب قبلی تست بزنید!
نه 400 تست ترمودینامیکی شیمی رو یک ماه تموم کنید 4 ماه دیگه لاش رو هم وا نکنید انتظار داشته باشی در کنکور خوب بزنی!
در تمام درس ها این مورد صادق هست!
حتی در مورد زیررده ها هم این کار رو انجام بدید!
مثلا یک زیررده 70 تست داشت همه اون رو حل و تموم نکنید بلکه اون زیر رده رو هرروز فقط 10 یا 20 تست تقسیم بندی کنید و از زیر رده های دیگر هم تست بزنید به طوری که در هر ماه یک فصل از شیمی بدون اینکه خبر داشته باشید یهو نگاه کنید میبینید ای دل غافل تموم شده من خبر نداشتم!

به خلاصه نویسی و مرور اون بیشتر از خود تست های کنکور اهمیت بدید و جدی بگیرید!
درسته وقت شمارو میگیره و شاید تاثیرش رو در طول سال ندونید ولی دو دوران جمعبندی معجزه میکنه!
شاید در دیفرانسیل به کار نیاد ولی هندسه تحلیلی (مقاطع و خط و صفحه و...)و در ادبیات (تاریخ ادبیات و قرابت معنایی یعنی قرابت معنایی رو اینجوری خلاصه نویسی کنید که ابیاتی که در ادبیات موضوعی اومدند و به هم قرابت دارند را در یک صفحه بنویسید!) و دین و زندگی و عربی و شیمی2 و پیشدانشگاهی که یتونید با خلاصه نویسی در کنکور معجزه بکنید!

*اشتباه نکنید بلکه اشتباه رو پیشبینی کنید و اگر اشتباه کردید توجیه نکنید!

خیلی از دانش آموزان خیلی به کلاس ها علاقه دارند که 4 تا 5 میلیون به کلاس های زیست و دیفرانسیل و فیزیک خرج کنند ولی وقتی صحبت از مشاور میشه میگن یه نفر نشسته رو صندلی و برنامه مینویسه! ارزش نداره پول خرج کنم که!
ولی من بهتون هشدار میدم که هر کار بزرگی نیاز به برنامه داره!
شاید یک نفر در سال 1 میلیون به مشاور خرج کنه تاثیرش و رتبه اون بهتر از 5 میلیون شما باشه!
مشاوره خوب یکی از راه های خوب نیست بلکه ملزومات کنکور هست!
باید باشه ولی خطر هایی هم شمارو تهدید میکنه مشاور نماها هستند!
میتونید مشاور های خوب رو از دوستان نزدیک و سال قبل کنکوری رتبه های خوب سوال کنید!
نه رتبه های تک رقمی که جنبه تبلیغاتی به خودشون بگیرند!
توجیه کردن و قانع کردن دیگران هرگز تغییری در سرنوشت شما ایجاد نمیکند!

*با پدر و مادر و نزدیکان خود هرگز در هیچ موردی بحث نکنید! دوستانتون رو هم مسخره نکنید و از کسانی که انگیزه شما رو کاهش میدهند بسیار اجتناب کنید...!!!
سعی کنید در طول سال تحصیلی منتهی به کنکور رابطه خود را با افراد خانواده را بسیار کم کنید به طوری که حتی فقط سه وعده سعی کنید با آن ها حرف بزنید آن هم فقط حرف در مورد حال نه آینده!
فقط با پدر و مادرخودتون در شام و ناهار و استراحت حرف بزنید! روزه ی سکوت خیلی بیشتر از روزه ی عادی در کنکورتون تاثیرگذاره!
چون شما نسبت به افکار مزاحم و نامربوط مخصوصا بهمن ماه بسیار آسیب پذیر هستید!
فکر شما در بهمن ماه به جای درس به نگرانی هایی نسبت به چیزهایی منتهی میشود که اصلا قرار نیست اتفاق بیوفتد!
بهترین راه مبارزه با افکار مزاحم درس خوندن همراه دوستان بسیار صمیمی و باهوش درس بخونید تا انگیزه پیدا کنید و افکار مزاحم از یادتون بره یا اگر افکار مزاحم توسط افراد خانوادتون به شما استرس وارد میکنند،اصلا در خانه در نخوانید و حتما به کتابخانه بروید!
در ضمن این که دشمنان شما میخواهند به شما ضربه بزنند!
حتی دشمن شما ممکن است در مدرسه در کنار شما بنشینند!
آن ها سعی میکنند شما را با مسخره کردن میخواهند شما را از رده خارج کنند و حتی یک نفر هم شده از رقبای خود کم کنند!
هرگز به خودتون نبازید!
برخی از پسرفت شما خوشحال میشوند و با کم شدن ترازتان جشن میگیرند و از پیشرفتتان ناراحت میشوند!
وقتی بیشرفت میکنید با جملات منفی سعی در بازداشتن شما میکنند!
اگر دوستان شما از جملات منفی و ناامید کننده ای با شما صحبت کرد ، نباید ناراحت شوید!
خوشحال شوید! چون او از اراده شما وحشت دارد و از پیشرفت ناگهانی شما میترسد!
اگر دوستانتان شما را مسخره کردند و مدال خرخونی بهتون دادند ، باید شما جشن بگیرید چون همه از وجودتان میترسند و شما به هدف خود نزدیکتر شده اید!
هرچه قدر مسخره کردن دوستانتان بیشتر شود ، بیشتر خوشحال شوید چون راهتان را به درستی طر میکنید و به پیشرفتتان سرعت میبخشید!/m\

آخرین ویرایش:

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
دینی رو واسه کنکور چطور باید خوند؟ قطعا که فرق داره با امتحانای مدرسه؟ نه؟

• لایک
امتیازات: Jina

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

آیات رو حفظ کنید خیلی زیاد
متن درس رو از کتاب زیاد بخونید که به چشماتون متن کتاب آشنا باشه ولی نیاز به حفظ متن نیست
تست زیاد بزنید مخصوصن تست کنکور چون خیلی ایده ها تکراری طرح میشه...

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
خیلی ازایات هستند یک کلمه مهم دارند اونو سعی کن یاد بگیری (معلم ها معمولن میگن) مثلا تزرعون توایه دیدی بزن توحید در روبوبیت
متنم به مرور بخونی مشکلی پیدانمیکنی

Sepehr phantom

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Fath
شهر
Tehran
میخوام رتبه شم دو هفتس میرم مدرسه ولی هنوز سفت نچسبیدم هفته 18 ساعت میخونم از فردا میخوام بترکونم خب حالا کمک کنید :)))))

• لایک
امتیازات: fteh

...Maedeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
97
یه سوال؟زیست رو چطوری بخونم میتونم تستای قلم و گزینه ۲رو جواب بدم؟
من تستای کنکور الگو رو خوب میزنم ولی قلم و گزینه ۲ نه
لطفاکمکم کنین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
تو کتاب آیات و نکات خودش اون قسمت از آیه ها ک خ مهمن و باید حفظ بشن رو با یه رنگ دیگ مشخص کرده، کتاب خوبیه، البته من کتاب دیگه ای رو مثل این نخوندم هنوز.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
یه مشاوری امروز میگفت دینی رو با میکرو خوندن نمیشه نتیجه گرفت باید کلاس برید، بحثشم تبلیغ نبود چون دبیر دینی ای که همون اموزشگاه داره رو هم میگفت خوب نیست، اگ هدفش تبلیغ بود میگف میکرو رو ول کنید کلاس اینو برید.
نظر؟

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
ب نظر من اگ معلم خوب ندارید
متن کتاب درسی +سفیر خرد قسمت آیاتش فقط+لقمه رو بخونید ، جواب میده ...

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
برای کلاس رفتن باید ببینی یادگیریت چه جوریه بعضیا بامعلم سریع تر به تسلط میرسن خوبه براشون
درباره کتاب متن چند کتابو ببین هر کردوم که خوب بود اونو بخر
یه مشاوره میگفت ۷۰درصد کتابا کپی همه پس زیاد وسواس نداشته باش
یه مشاوری امروز میگفت دینی رو با میکرو خوندن نمیشه نتیجه گرفت باید کلاس برید، بحثشم تبلیغ نبود چون دبیر دینی ای که همون اموزشگاه داره رو هم میگفت خوب نیست، اگ هدفش تبلیغ بود میگف میکرو رو ول کنید کلاس اینو برید.
نظر؟

• لایک

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
یه سوال؟زیست رو چطوری بخونم میتونم تستای قلم و گزینه ۲رو جواب بدم؟
من تستای کنکور الگو رو خوب میزنم ولی قلم و گزینه ۲ نه
لطفاکمکم کنین
وقتی روی متن کتاب مسلط شدید تست ها رو به صورت انتخابی(مثلا مضرب یک عدد خاص)بزنید تا با نوع سوال هایی که میدن آشنا شید بعد دوباره کتاب رو طبق شناختی که بدست اوردید دقیق تر بخونید و بعد دوباره تست های باقی مانده رو جواب بدید.

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
آخرین ویرایش:
  • لایک

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه

معمولا در سایت قلمچی بودجه بندی عربی کنکور اومده ولی باز هم این حرف مهم رو تکرار میکنم!!!
هیچ چیزی با اندازه کتاب های زرد عمومی به شما و خلاصه نکات اون به شما کمک نمیکنه!
سعی کنید بخش بزرگی از زمان اختصاص داده شده رو کتاب های زرد عمومی قسمت عربی رو کارکنید!
نترسید اگه تمومش کردید چند باره کار کنید!
دیگه وقتی سوالاتش براتون تکراری شد و روش رو که دیدین جواب یادتون افتاد! اونوقت برگردین کتاب نشر الگو یا جامع عربی خیلی سبز (الف ب) رو کار کنید! اشتباه دوستانتون رو تکرار نکنید!
ولی اگه بودجه بندی کامل عربی رو خواستید دانلود کنید!
لینک دانلود

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
برای کلاس رفتن باید ببینی یادگیریت چه جوریه بعضیا بامعلم سریع تر به تسلط میرسن خوبه براشون
درباره کتاب متن چند کتابو ببین هر کردوم که خوب بود اونو بخر
یه مشاوره میگفت ۷۰درصد کتابا کپی همه پس زیاد وسواس نداشته باش
نظر؟
دینی کنکور دو قسمت کلی داره
آیات و متن
برای آیات از روی آیات و نکات گاج یا هر کتابی که دارید میتونید آیات رو حفظ کنید حفظ حفظ
برای متن هم متن خود کتاب درسی بهترین منبع هستش
تست هم‌میزنید فقط تست کنکور بزنید چون‌یه سری دام ها و تیپ ها هستن که طراحان کنکور خیلی بهشون علاقه دارن و زیاد تکرار میشن پس باید روشون مسلط بشید
بنابراین مهم نیست چه کتاب تستی کار میکنید چون‌همشون تست های کنکور رو دارن
البته در پرانتز باید بگم که برای اردیبهشت به بعد تو دوران جمع بندی فقط و فقط خط ویژه دینی رو بخونید حتمن...

maryam-12

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشکین شهر
شهر
مشکین شهر
کمک!
من هر چقدر زیست رو میخونم نمیتونم سوالاشو خوب جواب بدم .تو آزمونا هم درصدم خیلی پایینه.راهنمایی لطفا:((

بالا