• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سختی های رشته پزشکی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
از نظر شماها :
این که میگن دکترها هیچ کاری نمی کنند و درآمد زیادی دارند چه قدر درسته؟
آیا اصلا چنین چیزی داریم؟

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
از نظر شماها :
این که میگن دکترها هیچ کاری نمی کنند و درآمد زیادی دارند چه قدر درسته؟
آیا اصلا چنین چیزی داریم؟
تا حد زیادی غلطه :-" نمیدونم واقعا چرا همچین صحبت هایی هست پشت سر پزشک ها.
ممکنه یک سری از تخصص های پزشکی کم استرس تر از تخصص های دیگه باشه ( دقت کنید من پزشک های عمومی رو جدا کردم) ولی هر جور حساب کنید اونی هم که پزشک متخصص حوزه ی کم استرسی هست بالاخره با کلی سختی و مشقت به اونجا رسیده.
ببینید در کل راحته چیزی رو از بیرون دیدن و قضاوت کردن .کسانیکه خودشون پزشک هستن یا دانشجوی یکی از رشته های علوم پزشکی ان و خانواده هاشون میدونن چقدر سخته کارشون و چه مسئولیت بزرگی رو دوششون هست. آره منم از بیرون نگاه کنم قضیه رو، میگم این دکتره نشسته تو مطبش چهار تا آزمایش مینویسه n تومن ماهی درآمد شه. در صورتیکه من نمیدونم این پزشک چند شب شیفته و خونه نمیره، از خانوادش و تفریحاتش به خاطر کارش میگذره، وقتی مراجعه کننده ای با بچه ی مرده میاد بهش میگه زندش کن چه حالی داره، وقتی که هر روز کلی مورد های خودکشی میارن چه سختی میکشه چون کاری دیگه از دستش برنمیاد و مریض چند ساعت از مرگش گذشته و...

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
آخرین ویرایش:

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
ب نظرمن اشتباهه چنین چیزی درباره دکترای عمومی شاید صدق کنه
باچندتاازپزشکا(یکیشون متخصص بود ) صحبت کردم حتی میگفتند حقوق ما کمه یه سری که رشوه میگیرن ب خاطر کم بودن حقوقشونه
اتفاقا پزشک های عمومی بحثشون کاملا جداس. کار خیلی سخت تری دارن و همچنین مسئولیت بیشتری نسبت به متخصص ها. بعد پزشک های عمومی حقوق نمیگیرند از نهادی. نسبت به بیمار هایی که ویزیت میکنن پولشون رو دریافت میکنن.

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
میشه مسئولیت بیشتروتوضیح بدی؟بعد من کلمه ی شایدو به کار بردم
دوسه بار که دکتر عمومی بیماری منو درست تشخیص نداد اتفاق خاصی نیفتاد( منظورم نیست همه اینجورین)
1.خب، خودت داری میگی که وقتی مریض میشی میری پیش پزشک عمومی. و اکثریت مردم هم همین کار رو میکنن علائم بیماری رو که مشاهده میکنن اولین جایی که مراجعه میکنن به پزشک عمومی هست.و کار درستی هم هست. اگر مریضی جوری باشه که در حیطه ی کار پزشک عمومی باشه که هیچی، دارو و آزمایش و اینا تجویز میکنه و بیمار مسیر بهبودی رو طی میکنه.
اگه اینطور نبود پزشک عمومی باید ارجاع بده بیمار رو به متخصص. پس دیدی اینجا تشخیص درست و به جای پزشک عمومی مهم شد. و بله اکثریت مردم اگه خوب نشن میگن دکتر هم تشخیص نداد.
2. همه جور بیماری به پزشک عمومی مراجعه میکنه. بچه، نوزاد ، پیرمرد پیرزن، مریض سکته ی قلبی، مریضی که سرما خوردگی داره، مریضی که موهاش شپش داره، مریض هایی که بیمار های روانی دارن، کارگری که تو دستش میخ رفته و ... . پزشک عمومی باید نحوه ی برخورد با همه ی این بیمارها رو بدونه و بتونه اون ها رو درمان کنه یا به بیمارستان ارجاع بده و موقعیت های سخت رو هندل کنه.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
1.خب، خودت داری میگی که وقتی مریض میشی میری پیش پزشک عمومی. و اکثریت مردم هم همین کار رو میکنن علائم بیماری رو که مشاهده میکنن اولین جایی که مراجعه میکنن به پزشک عمومی هست.و کار درستی هم هست. اگر مریضی جوری باشه که در حیطه ی کار پزشک عمومی باشه که هیچی، دارو و آزمایش و اینا تجویز میکنه و بیمار مسیر بهبودی رو طی میکنه.
اگه اینطور نبود پزشک عمومی باید ارجاع بده بیمار رو به متخصص. پس دیدی اینجا تشخیص درست و به جای پزشک عمومی مهم شد. و بله اکثریت مردم اگه خوب نشن میگن دکتر هم تشخیص نداد.
2. همه جور بیماری به پزشک عمومی مراجعه میکنه. بچه، نوزاد ، پیرمرد پیرزن، مریض سکته ی قلبی، مریضی که سرما خوردگی داره، مریضی که موهاش شپش داره، مریض هایی که بیمار های روانی دارن، کارگری که تو دستش میخ رفته و ... . پزشک عمومی باید نحوه ی برخورد با همه ی این بیمارها رو بدونه و بتونه اون ها رو درمان کنه یا به بیمارستان ارجاع بده و موقعیت های سخت رو هندل کنه.
البته در باره حرف شما بايد گفته بشه كه اين حالت ايده آل هست كه يه پزشك عمومي قدرت تشخيص بيماري و إرجاع به متخصص مربوطه رو داشته باشه
ولي واقعيت فعلي جامعه اينه كه برخي (نه همه و نه خيلي) به خاطر حال نداشتن و سريع ويزيت كردن از زير دستشون در ميره و يا فقط براي اينكه يك مريض با بيماري مضمن كه مجبور به مراجعه دائمي هست رو مشتري خودشون نگه دارند اونو إرجاع نمي دهند...
البته باز هم از نظر من ريشه همين رفتار مغازه داري در برخي از پزشك ها معلول همين انتقاد ها و توهين هاي بسيار و دستمزد كمه كه انگيزه پزشكي رو ميگيره و اونو تبديل به مغازه داري ميكنه كه براي پول ميجنگه.
اين هم ميتونه علت دومي باشه براي همون كه بايد به پزشكان حقوق بالاتر و مرتبه بالاتر اجتماعي داد تا از اين بي انگيزگي ها جلوگيري بشه (مزيد بر اينكه به خاطر استرس و سال هاي تحصيل به طور طبيعي بايد حقوق بيشتري بگيرند)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
خیلی خوب میشه اگه دانشجویان پزشکی سایت عکس کتابای درسیشون رو هم آپلود کنن تا بتونیم حجم درسارو درک کنیم. :)

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام
وقتی اومدین تجربی بهترین انتخاب پزشکی،دندون و دارو و بعد از اینا دامپزشکیه یا رشته های علوم پایه دانشگاه تهران (البته اگر خیلی خیلی علاقه دارید )
سخت ترین که نمیشه گفت ولی رقابت اصلی همون قبول شدنه کنکوره مراحل بعدی پزشکی جا برای جبران داره مثلا ممکنه علوم پایه به جای ۵ ترم ۷ ترم طول بکشه براتون
رشته خیلی سختیه ،حجم مطالب زیاده ،خیلی چیزا باید حفظ کنید ،از ترم ۶ دیگه تعطیلی تابستون ندارید
اصلا ریاضی و فیزیک ندارید (در حد ۱ واحد آمار) ،کسی موفقه تو رشته پزشکی که باهوش باشه، درس خون باشه٬ قدرت تصمیم گیریه بالا داشته باشه , مسئولیت پذیر و ریسک پذیر باشه

اینا نظر شخصیه منه بر پایه تجربیات خودم از همین چند ترم

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
نیاین آقا (((: ما زاییدیم زیر فشار.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
یه کسی که دانشجوی سال آخر پزشکیه می تونه کامل و دقیق مراحل تحصیل پزشکی عمومی رو توضیح بده ؟!!!!!
یه سوال کلی تر : کلا پزشکی برای چه آدمایی مناسبه ؟ (توضیح مفصل بدید)

آخرین ویرایش:

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
من سال آخر نیستم ولی میگم :-"

شیوه قدیم (یعنی نوین نیست)اینجوریه:
دوسال ونیم (۵ترم)علوم پایه،یه سال فیزیوپاتی،دوسال اکسترنی،یه سال و نیم انترن

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
هرچه قدرم سخت باشه لاز ايندش خوبه
نميري چند سال بخوني اخرش بيكار

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
یه سوال
میانگین معدل(رنج کلیش) توی پزشکی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی دور و بر چند باشه تا بتونی الف)تموم کنی دوره رو ب)یه دکتر درست و حسابی حرفه ای بشی
؟

Amir R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
......
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشكي
یه سوال
میانگین معدل(رنج کلیش) توی پزشکی دانشگاه تهران یا شهید بهشتی دور و بر چند باشه تا بتونی الف)تموم کنی دوره رو ب)یه دکتر درست و حسابی حرفه ای بشی
؟
رو كارت ويزيتت معدلت رو مينيويسي
يا كسي رو ديدي بنويسه؟؟؟
يا ميري دكتر قبلش ميپرسي كجا و با جه معدلي تنوم كرده
از ابتداي ورود پزشكي به ايران چند تا دكتر فارق التحسيل از اين جا ها ميشناسي ؟؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
رو كارت ويزيتت معدلت رو مينيويسي
يا كسي رو ديدي بنويسه؟؟؟
يا ميري دكتر قبلش ميپرسي كجا و با جه معدلي تنوم كرده
از ابتداي ورود پزشكي به ايران چند تا دكتر فارق التحسيل از اين جا ها ميشناسي ؟؟
منظورم اصلا این نبود که :|
منظورم اینه که من باید مثلا تا چه حدی تلاش کنم و تا چه حدی میتونم تلاش کنم! مثلا اگه بگی 20 باید باشه میفهمم که اونقدریم که میگین سخت نیست و اگه بگی باید حداقل 16 باشه میفهمم سخته!

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
ع
منظورم اصلا این نبود که :|
منظورم اینه که من باید مثلا تا چه حدی تلاش کنم و تا چه حدی میتونم تلاش کنم! مثلا اگه بگی 20 باید باشه میفهمم که اونقدریم که میگین سخت نیست و اگه بگی باید حداقل 16 باشه میفهمم سخته!
تلاشش که زیاده مثلا میتونم بگم داشن اموز ۱۹ به بالای مدرسه..۱۷ به بالا دانشگاهه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
ببین بستگی داره مثلا ما اسکلتی با اقتدار بالاترین نمره مون ۱۶ و خورده ای بود ولی مثلا شنوایی ۲۰ هم داشتیم!! یعنی قشنگ بستگی داره به خودت و البته درس!! ولی خب در کل معدل الف یعنی بالای ۱۷(در هر دانشگاهی)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
از نظر شماها و بقیه ، علت اینکه گرایش دانش آموزان به سمت تجربی و پزشکی زیاد شده چیه ؟
همین خواهان های سیاهی لشکری باعث شدن که رسیدن به پزشکی خیلی سخت بشه. گرایش سیاهی لشکری به پزشکی خوبه یا بد؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
از نظر شماها و بقیه ، علت اینکه گرایش دانش آموزان به سمت تجربی و پزشکی زیاد شده چیه ؟
همین خواهان های سیاهی لشکری باعث شدن که رسیدن به پزشکی خیلی سخت بشه. گرایش سیاهی لشکری به پزشکی خوبه یا بد؟
خب من دانش آموزم و طبیعتا نباید جواب بدم :-" ولی:
ببین همون طور که خودت میگی و میبینی عمدتا سیاهی لشکرن! یعنی از 600 هزار کلا 500 هزار رو بذار کنار! کسایی که اصلا تلاش نمی کنن!
میمونه 100 هزار که 50 هزارشون به دلیل آی کیوی پایین میرن کنار!
از اون 50 هزار 30 هزار رو بذار کنار چون طریقه درس خوندن رو نمی دونن!
حالا رقابت بین 20 هزار نفره!
که اگه روزی بالای 4 ساعت بخونی میمونه 5 هزار نفر!
خب رقابت اصلی بین این 5 هزار نفره! فکر نکنم زیاد سخت باشه :|
پ.ن: البته دوستان با تجربه تر این صرفا نظر منه و اگه غلطه بگید لطفا :)
پ.ن 2: البته به انتظاراتت هم بستگی داره! مثلا میتونی بین 600 هزار نفر رقابت کنی یا بین 100 نفر!

بالا