• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارک وب(آنچه که شما از اینترنت نمی دانید!)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
شاید تا به حال تصور افراد بسیاری از اینترنت شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، آمازون و اینستاگرام است. اما علاوه بر این وب‌سایت‌ها، شبکه‌ای بزرگ و پنهانی وجود دارد که احتمالا از وجود آن بی‌خبر هستید؛ این شبکه با نام‌های دارک وب، دارک نت و دیپ وب شناسایی می‌شود. دلیل نام‌گذاری این شبکه به دلیل فعالیت‌های پنهان و ناشناخته‌ی آن است. در این شبکه تمامی اطلاعات به صورت آنلاین و با پسورهایی محافظت شده‌اند. برای دسترسی به اطلاعات آن باید از چندین پِی‌وال‌ها گذشته و از نرم‌افزارهای به خصوص استفاده کرد.
1070deep-web-dark-web-1.jpg

تا به حال با تخمین‌هایی که زده شده، به نظر می‌رسد دارک وب ۵۰۰ برابر بزرگ‌تر از شبکه‌ای است که روزانه کاربران به آن دسترسی دارند. این شبکه به طور کامل مخفی بوده و بر اساس تحقیقاتی که توسط نشریه‌ی Nature به چاپ رسیده، گوگل قادر به ایندکس کردن دارک وب و ردیابی آن نیست؛ در حقیقت تنها ۰.۰۳ درصد از تمامی اطلاعات آن در جستجوهایی که توسط گوگل انجام می‌شود نمایش داده می‌شود.

dark%20and%20deep%20web.jpg

افراد در دارک وب به دنبال چه می‌گردند؟
مواد مخدر:
تاجران مواد مخدر و حتی عادی در این شبکهٔ دیجیتالی به تبادل انواع مختلف مواد مخدر می‌پردازند. بیشتر کاربران چینی به واسطهٔ این شبکه در طول ۲۸ ماه از فروش مواد مخدر ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشته‌اند.
ارز تقلبی: در دارک نت تمامی ارزها از جمله پوند، یورو و ین در حال تبادل است و می‌توان ارزهای تقلبی را از طریق این شبکه تهیه کرد.
استخدام هکر: در دارک وب جرایم سایبری سازمان یافته‌ای وجود دارد که به واسطهٔ آن می‌توان هکرهای خبره‌ای را استخدام کرد. برخی از این هکرها تا به حال توانسته‌اند در سیستم‌های قبیل گوگل، ادوبی و Lockheed Martin نفوذ کنند.
مدارک جعلی: نسخهٔ جعلی تمامی مدارک مهم از جمله پاسپورت، گواهینامهٔ رانندگی، مدارک شهروندی، کارت شناسایی، مدارک دانشگاهی، مدارک مهاجرتی و حتی کارت شناسایی دیپلماتیک از طریق دارک نت قابل تهیه است. به عنوان مثال تهیه کردن نسخهٔ جعلی گواهینامهٔ رانندگی ۲۰۰ دلار و نسخهٔ جعلی پاسپورت‌های آمریکا و انگلستان بیش از چند صد دلار در برمی‌گیرد.
اسلحه، مهمات و مواد منفجره: اسلحه‌هایی مانند کلت‌ها و مواد منفجرهٔ C4 در دارک نت قابل تهیه هستند. این مهمات از طریق جاسازی در آلات موسیقی، اسباب بازی‌ها و وسایل الکترونیکی به دست مشتری می‌رسد.
قاتل (Hitman): در دارک نت برخی شرکت‌های خصوصی و غیرقانونی در حال فعالیت هستند که معتقدند اگر کسانی که کینه‌های شخصی دارند می‌توانند با استخدام قاتل، فرد مورد نظر خود را به قتل برسانند! البته این مورد دارای شروطی است؛ به عنوان مثال نمی‌توان قاتلی را برای به قتل رساندن افراد برتر دنیای سیاست مانند رئیس جمهورها استخدام کرد.
اعضای بدن انسان: در گوشه و کنار این شبکهٔ مخفی اعضای بدن انسان و ارگان مختلف به فروش می‌روند. به عنوان مثال قیمت کلیه ۲۰۰ هزار دلار، قلب ۱۲۰ هزار دلار، کبد ۱۵۰ هزار دلار و یک جفت چشم ۱٫۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد.
قاچاق چی‌های جنسی: این گروه بخش بزرگی از دارک وب را تشکیل می‌دهند که ترافیک حاصله از سایت‌های آنها بیشتر به سایت‌های سوء استفاده کنندگان جنسی از کودکان سوق داده می‌شود تا جایی که بر اساس تحقیقات از هر ۵ بازدید از سایت و سرویسی که با تور مخفی سازی شده است، چهار کاربر به دنبال مقاصدی مرتبط با آزار جنسیکودکان هستند.

من خودم تازه باهاش آشنا شدم!شما تاحالا واردش شدین؟! نظرتون چیه؟! :-"

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
چطوری وارد شیم خب؟
:-"

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام
من خودم وارد نشدم تاحالا،طبق چیزایی که شنیدم هکر های خفنی هم وجود دارن که سیستم رو می تونن به فاک بدن یا از اطلاعات داخل سیستم سوء استفاده کنن! توی بعضی از کشورها هم وارد شدن به دارک وب غیر قانونیه نمی دونم تو ایران هست یا نه!
ولی در کل طبق شنیده هام از دوستم و گشتن سایتای مختلف :
باید مرورگر تور رو نصب کنی برای اطمینان بیشتر از سایت خودش
آنتی ویروست رو آپدیت کنی
جلوی وبکم رو بپوشونی

آدرس سایت های دارک وب دائما در حال عوض شدنه.
توی این سایت آدرس بعضی موتورجستوجوهای دارک وب نوشته شده.:-"

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
خیلی سخت شده پیدا کردن سرورهاشون ولی خب دنیای عجیبیه
حتی ظاهر سایت ها هم متفاوت بودن....
هرچی که هست به نظرم فضای متفاوتیه اما به همون اندازه هم خطرناکه
داخل ایران آنچنان فعالیتی ندارن البته
تجربه ای بود که یکبار برای همیشه فک کنم کافی بود(-#

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
این دارک وب کلا تاریخچه خیلی جالبی داره . یه مستند میدیم فکرکنم مال شبکه بی بی سی بود راجع به همین بود میگفت ارتش امریکا به این نتیجه میرسه که وقتی ما میتوتیم جاسوسی دشمانمونو تو اینترنت بکنیم قطعا اونها هم میتونن به همین خاطر دستور میده تا یه چیزی بسازن که همه چیز توش غیر قابل ردیابی باشه و برای استفاده خودش میاد این پروژه مسیرهای پیازی یا همین دارک وب رو بوجود میاره که از الگوریتم های مختلف رمزنگاری عملا ردیابی افراد رو غیرممکن میکنه . البته میگیم غیر ممکن ولی بعید میدونم . یه استادی داشتیم میگفت اگه از دیپ وب استفاده کنین فقط و فقط اف بی ای میتونه ردتونو بزنه و هیچ بنی بشری نمیتونه این کارو بکنه حالا واقعا نمیدونم صحت داره این حرفش یا نه ... ولی کلا واسه این که ردیابی ها سخت تر بشه اینا اومدن گفتن که ما بیایم تعداد استفاده کنندهای از این شبکه رو زیاد کنیم اینجوری احتمال ردیابی تقریبا غیرممکن میشه و مثلا شما بخوایی یه نفر ناشناس رو بین 10 نفز ناشناس پیدا کنی کارت راحت تره تا بخوایی بین 1000 نفر همونو پیدا کنی .... واسه همین شبکه رو گسترش دادن تا همه بتونن ازش استفاده کنن ... وقتی شبکه گسترش پیدا کرد خلافکارها هم دیدن عهههههه عجب چیزیه خدا خیرشون بده اونا هم اومدن تو میدون و شروع کردن به خربد و فروش مواد و این چیزا .... واحد پولی هم که تو دیپ وب ازش استفاده میکنن اسمش بیت کویینه و اگر اشتباه نکنم کلا از اول واس همین دیپ وب درست شده .... الگوریتم هاش طورین که وقتی مثلا یه بیت کویین از یه نقطه به یه نقطه دیگه جابجا میشه از لحاظ تئوری یا اصول ریاضی غیرممکن که بفهمیم از کجا به کجا رفته ....

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
این دارک وب کلا تاریخچه خیلی جالبی داره . یه مستند میدیم فکرکنم مال شبکه بی بی سی بود راجع به همین بود میگفت ارتش امریکا به این نتیجه میرسه که وقتی ما میتوتیم جاسوسی دشمانمونو تو اینترنت بکنیم قطعا اونها هم میتونن به همین خاطر دستور میده تا یه چیزی بسازن که همه چیز توش غیر قابل ردیابی باشه و برای استفاده خودش میاد این پروژه مسیرهای پیازی یا همین دارک وب رو بوجود میاره که از الگوریتم های مختلف رمزنگاری عملا ردیابی افراد رو غیرممکن میکنه . البته میگیم غیر ممکن ولی بعید میدونم . یه استادی داشتیم میگفت اگه از دیپ وب استفاده کنین فقط و فقط اف بی ای میتونه ردتونو بزنه و هیچ بنی بشری نمیتونه این کارو بکنه حالا واقعا نمیدونم صحت داره این حرفش یا نه ... ولی کلا واسه این که ردیابی ها سخت تر بشه اینا اومدن گفتن که ما بیایم تعداد استفاده کنندهای از این شبکه رو زیاد کنیم اینجوری احتمال ردیابی تقریبا غیرممکن میشه و مثلا شما بخوایی یه نفر ناشناس رو بین 10 نفز ناشناس پیدا کنی کارت راحت تره تا بخوایی بین 1000 نفر همونو پیدا کنی .... واسه همین شبکه رو گسترش دادن تا همه بتونن ازش استفاده کنن ... وقتی شبکه گسترش پیدا کرد خلافکارها هم دیدن عهههههه عجب چیزیه خدا خیرشون بده اونا هم اومدن تو میدون و شروع کردن به خربد و فروش مواد و این چیزا .... واحد پولی هم که تو دیپ وب ازش استفاده میکنن اسمش بیت کویینه و اگر اشتباه نکنم کلا از اول واس همین دیپ وب درست شده .... الگوریتم هاش طورین که وقتی مثلا یه بیت کویین از یه نقطه به یه نقطه دیگه جابجا میشه از لحاظ تئوری یا اصول ریاضی غیرممکن که بفهمیم از کجا به کجا رفته ....
تقریبا هیچ دولتی دسترسی تام به دارک وب نداره. خیلی از فعالان اجتماعی که هکر هم هستند تو دارک وب فعالن و خیلی از نهادها نمیتونن ردگیریشون کنن ( نمونه ش ویکیلیکس بود که fbi دستگیرش کرده بود ولی اطلاعاتش همچنان داشت تو نت پخش میشد و نتونستن تهش بفهمن چطور اطلاعت ویکیلیکس پخش میشه )

بیت کوین هم برای دارک وب ساخته نشده. استفاده ازش کاملا ازاده. تو ایران هم صرافی هایی هست که بیت کوین خرید و فروش میکنن. کاملا قانونیه. بعد از هر تراکنش بیت کوین ادرس حسابتون عوض میشه. برا اینه که امنه

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
تقریبا هیچ دولتی دسترسی تام به دارک وب نداره. خیلی از فعالان اجتماعی که هکر هم هستند تو دارک وب فعالن و خیلی از نهادها نمیتونن ردگیریشون کنن ( نمونه ش ویکیلیکس بود که fbi دستگیرش کرده بود ولی اطلاعاتش همچنان داشت تو نت پخش میشد و نتونستن تهش بفهمن چطور اطلاعت ویکیلیکس پخش میشه )

بیت کوین هم برای دارک وب ساخته نشده. استفاده ازش کاملا ازاده. تو ایران هم صرافی هایی هست که بیت کوین خرید و فروش میکنن. کاملا قانونیه. بعد از هر تراکنش بیت کوین ادرس حسابتون عوض میشه. برا اینه که امنه
خوب مگه من گفتم استفاده ازش غیرقانونیه:D
منظورم اینه بخاطر امن بودنش داره تو دارک وب استفاده میشه

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
خوب مگه من گفتم استفاده ازش غیرقانونیه:D
منظورم اینه بخاطر امن بودنش داره تو دارک وب استفاده میشه
پول جالبیه. هر کی بتونه بخره و بعد از یه مدتی بفروشه خیلی برد میکنه

1 بیت کوین تقریبا 8 تا 9 میلیونه

saeed_me

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
لیست اعمال خلافکارانه در دارک وب
برای اینکه بیشتر با این فضا آشنا شوید و بدونید که دارک وب چیست خوب است بدانید که در این فضای سیاه، کارهای زیر صورت می گیرد:
  • تهیه، تولید و فروش آنلاین مواد مخدر
  • ارائه ارز های تقلبی با پوشش انواع ارز ها مثل یورو، ین، دلار و غیره
  • تولید و ارائه انواع مدارک مهم به صورت جعلی، مثلا مدرک دانشگاهی، پاسپورت، شناسنامه و غیره
  • اقدامات مرتبط با تولید اسلحه، سلاح های کشتار جمعی، بمب و غیره. نکته مهم این است که این محصولات به گونه ای جاسازی می شوند که با اشعه هایی مثل ایکس هرگز قابل شناسایی نیستند.
  • اگر کسی خصومت شخصی با کسی داشته باشد می تواند به دارک وب مراجعه کند و با شرکت هایی که قاتل کرایه می دهند موضوع خود را در میان بگذارد! پول بدهد و فرد مورد نظرش را توسط این شرکت ها به قتل برساند! این موضوع مرا به یاد جمله مشهور عکس بده جنازه تحویل بگیر می اندازد.

Tiesto

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
ES
با ابزار تحریم گذر orbot میشه وارد دارک وب شد اما باید ادرس سایتا رو داشته باشی و البته این که اکثر سرویساش پولی هستن و چیز های مختلفی داخلش هست حتی فیلم آزار و اذیت کودکان و شکنجه کردنشون

NaHaL01

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
تلگرام
توی فیلم hacker یه چیزایی از کارایی که توی دارک وب انجام میدن
(جعل هویت و خرید و فروش کالاهای دزدی و...)رو نشون دادن.
از این زاویه ارزش دیدن داره

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
متاسفانه اکثر کسانی که تو دارک وب دارن فعالیت میکنن آدمای خیلی وحشتناک و بی رحمی هستند من یه زمانی شدیدا تو کار دارک وب بودم خیلی سرور های پیچیده ای داره و ورود بهش آسون نیست و من توصیه نمیکنم خودم تجربه بدی ازش دارم فیلم دیزی دستراکشن (تخریب دیزی ) رو وقتی دیدم تا یک ماه کابوس میدیدم ، یه بچه 3-4 ساله رو چطوری آذار میدادن و به قتل رسوندن ! یه بیل کوچیک به بچه داده بود که قبر واسه خودش بکنه ! فکر کن بچه 3 ساله ، خلاصه خیلی روحیه خفنی میخواد ! اونجا همه چی واقعیه، بازی نهنگ آبی هم از همونجا شروع شد .

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
متاسفانه اکثر کسانی که تو دارک وب دارن فعالیت میکنن آدمای خیلی وحشتناک و بی رحمی هستند من یه زمانی شدیدا تو کار دارک وب بودم خیلی سرور های پیچیده ای داره و ورود بهش آسون نیست و من توصیه نمیکنم خودم تجربه بدی ازش دارم فیلم دیزی دستراکشن (تخریب دیزی ) رو وقتی دیدم تا یک ماه کابوس میدیدم ، یه بچه 3-4 ساله رو چطوری آذار میدادن و به قتل رسوندن ! یه بیل کوچیک به بچه داده بود که قبر واسه خودش بکنه ! فکر کن بچه 3 ساله ، خلاصه خیلی روحیه خفنی میخواد ! اونجا همه چی واقعیه، بازی نهنگ آبی هم از همونجا شروع شد .
روحیه خفن نمی خواد ، یه آدم بی شعور میخواد که دلش نلرزه از دیدن اینجور چیزا . و یه آدم بی همه چیز که اون کارا رو انجام بده

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
به همچین چیزایی بر خواهید خورد :D ک البته کلاهبرداری هم خیلی زیاد داره :D
خارجیش
IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B7%DB%B1%DB%B8_%DB%B2%DB%B2%DB%B4%DB%B1%DB%B1%DB%B1.jpg

IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B7%DB%B1%DB%B8_%DB%B2%DB%B2%DB%B3%DB%B7%DB%B0%DB%B6.jpg

اینم ایرانیش : )))

IMG_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B8%DB%B0%DB%B7%DB%B1%DB%B8_%DB%B2%DB%B2%DB%B3%DB%B8%DB%B5%DB%B3.jpg

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
روحیه خفن نمی خواد ، یه آدم بی شعور میخواد که دلش نلرزه از دیدن اینجور چیزا . و یه آدم بی همه چیز که اون کارا رو انجام بده
آخه به اون سادگی که شما فک میکنی نیست !
بروزر tor رو نصب کنید یه سرچی بزنید خودتون متوجه میشید البته توصیه میکنم این کارو نکنید اگه با کامپیوتر آشنایی زیادی ندارین ، کلا چیز خوبی نیست من هنوزم کابوس یه صحنه رو میبینم

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
آخه به اون سادگی که شما فک میکنی نیست !
بروزر tor رو نصب کنید یه سرچی بزنید خودتون متوجه میشید البته توصیه میکنم این کارو نکنید اگه با کامپیوتر آشنایی زیادی ندارین ، کلا چیز خوبی نیست من هنوزم کابوس یه صحنه رو میبینم
اهان همون بروزر سبزه.همون که خودش فیلتر شکن و تحریم شکن داره.
خب من بابام یه زمانی فضولی کرده بود .( کامپیوتر زیاد سرش میشه) به ما میگه نرین طرفش . براتون خوب نیس.
منم که حرف گوش کن . نرفتم تا حالا و با این حرف شما نخواهم رفت .‌
با تچکر

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
ببخشید در این باره دوتا سوال دارم:
1- آیا قضیه عروسک های لولیتا صحت داره؟
2- چرا این سایت ها مسدود نمیشن و متخلفینو دستگیر نمیکنن؟

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
ببخشید در این باره دوتا سوال دارم:
1- آیا قضیه عروسک های لولیتا صحت داره؟
2- چرا این سایت ها مسدود نمیشن و متخلفینو دستگیر نمیکنن؟
در مورد سوال اول باید بگم عاره صحت داره
تو بلژیک و سوئد چند جا رد اونایی ک داشتنش رو زدن بعد گویا پلیس ک ازشون بازجویی کرده بود گفته بودن ما فقط خریداریم و شبکه ای ک ما ازش لولیتا تهیه کردیم ب حدی سریه ک نمیشه پیداش کرد اونقدر قدرت و نفوذشون بالاعه ک دولت و پلیس هم نمیتونه کاری برای از بین بردنش بکنه
و دومی..
مطمئنا قدرتشون ب مراتب از پلیس بیشتره برای همین نمیشه کنترلشون کرد البته امکان هم داره ک نفوذی بین پلیس ها،مسئولین و..دارن ک نمیشه گرفتشون

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
در مورد سوال اول باید بگم عاره صحت داره
تو بلژیک و سوئد چند جا رد اونایی ک داشتنش رو زدن بعد گویا پلیس ک ازشون بازجویی کرده بود گفته بودن ما فقط خریداریم و شبکه ای ک ما ازش لولیتا تهیه کردیم ب حدی سریه ک نمیشه پیداش کرد اونقدر قدرت و نفوذشون بالاعه ک دولت و پلیس هم نمیتونه کاری برای از بین بردنش بکنه
و دومی..
مطمئنا قدرتشون ب مراتب از پلیس بیشتره برای همین نمیشه کنترلشون کرد البته امکان هم داره ک نفوذی بین پلیس ها،مسئولین و..دارن ک نمیشه گرفتشون
لینک خبری معتبری دارین برای سوال اول؟؟

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
جا داره یادی کنیم از بانو "فیلیسیتی اسموک" :-"