• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پایه دهم(همه‌ی رشته‌ها)

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : سمپادی های سال دهمی تجربی

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
برعکس یادگیری اصلی از همین تست زدنه . پس از چی یاد میگیره؟بیخیال باو
هيچ تستي درحدي سخت نيست كه باعث شه ادم فكر كنه و ايده جديد ياد بگيره . تست وقتي خوبه كه اگه يه سوال تشريحي سخت گذاشتن جلوت بتوني تا تهش حل كني، اونوقت براي زياد شدن مهارت بايد تست بزني ولي وقتي اينا هنوز درسو نخوندن تست براي چي بايد بزنن دقيقاً؟ اگه درسو خوب بلد نباشي تست زدن كار بيهودس و اين اشتباهيه كه خيلي ها ميكنن،خيلي از سومي ها كه من باهاشون حرف زدم مشكلشون همينه مثلاً ميگن ما تو ديناميك مشكل داريم كلي هم تست زديم ولي فايده نداشت خوب معلومه چرا فايده نداشت ديگه ! چون درسو هنوز بلد نبودند . اگه از الان گير بديد به تست پايتون قوي نميشه و وقتي برسي پيش دانشگاهي هرچقدر هم تست بزني ديگه فايده نداره . به نظر من مثلاً براي درس فيزيك حل كردن يك سوال تشريحي خيلي سخت بهتر از ١٠٠ تا تسته . خودم پارسال اينو تجربه كردم من براي فيزيك هيچي تست نميزدم و فقط سوالاي تشريحي تمريناي مدرسه ( كه انصافاً خيلي سخت بودن :) ) رو حل ميكردم و براشون كلي وقت ميذاشتم الان هرچي تست فيزيك باشه حل ميكنم . از اين به بعد هم همين روشو دارم !

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من الان رفتم مشاوره،میگه امسال تست و روش تستی رو کنار بذار تا تابستون. البته این تابستون رو گفت که تست بزنم و اینا...
در کل تا وقت هست،تشریحی کار کنین مهارتتون بره بالا،ولی جوریم نباشه که تازه سال کنکور بخواین تست زدن یاد بگیرین!
دقیقا سال سوم مشکل ما هم همین بود ..از همون مشاور بپرسین اقا تشریحی خوندن یعنی چی؟ همین که کتابو چند بار بخونی و والسلام ..در صورتی که وقتی تست میزنی هم چندبار متن رو میخونی و هم تست میزنی ..اینو هم درنظر داشته باشین مغز نکته ی یک سوال رو خیلی بیشتر از نکته ای نگه میداره که همینجوری صرفا از خوندن بدست اومده ...سال سوم به ما میگفتن تست نزنین و تشریحی بخونید که من الانم نمیدونم تشریحی بخونید یعنی چی...ما هم تا اردیبهشت تست زدیم و اردیبهشت رو تشریحی خوندیم ...کلا هدف از تست تثبیت مطلب و یادگیری نکته های جدیده . اما این تشریحی خوندن قضیه اش چیه خدا میدونه

به نقل از MobinT :
هيچ تستي درحدي سخت نيست كه باعث شه ادم فكر كنه و ايده جديد ياد بگيره . تست وقتي خوبه كه اگه يه سوال تشريحي سخت گذاشتن جلوت بتوني تا تهش حل كني، اونوقت براي زياد شدن مهارت بايد تست بزني ولي وقتي اينا هنوز درسو نخوندن تست براي چي بايد بزنن دقيقاً؟ اگه درسو خوب بلد نباشي تست زدن كار بيهودس و اين اشتباهيه كه خيلي ها ميكنن،خيلي از سومي ها كه من باهاشون حرف زدم مشكلشون همينه مثلاً ميگن ما تو ديناميك مشكل داريم كلي هم تست زديم ولي فايده نداشت خوب معلومه چرا فايده نداشت ديگه ! چون درسو هنوز بلد نبودند . اگه از الان گير بديد به تست پايتون قوي نميشه و وقتي برسي پيش دانشگاهي هرچقدر هم تست بزني ديگه فايده نداره . به نظر من مثلاً براي درس فيزيك حل كردن يك سوال تشريحي خيلي سخت بهتر از ١٠٠ تا تسته . خودم پارسال اينو تجربه كردم من براي فيزيك هيچي تست نميزدم و فقط سوالاي تشريحي تمريناي مدرسه ( كه انصافاً خيلي سخت بودن :) ) رو حل ميكردم و براشون كلي وقت ميذاشتم الان هرچي تست فيزيك باشه حل ميكنم . از اين به بعد هم همين روشو دارم !
خب دوست عزیز شما میتونی با گزینه گذاشتن جلوی همون سوالای تشریحی سخت تبدیلشون بکنی به تست... بله هیچ تستی اونقدر سخت نیست ..اما اینجوری هم نیست که چون سخت نیست پس نمیتونه کمکی هم بکنه .. اگه برای کنکور میخونید باید تست زیاد بزنید ..کلا زیاد سخت نبودن تست با توجه به استاندارد بودنش هست ..چون وقت هم مهمه اینجا.اما برای درسایی که سوالای حل کردنی دارن .. برای قسمت حل کردنی ش چیزی که شما گفتین خیلی خوبه ...در کل منم از تست منظورم حل سوال هست ..یعنی اینجوری نباشه که به خوندن بسنده بشه
+ الان شما که تجربی هستین میشه در مورد تشریحی خوندن زیست به من توضیح بدین ؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

انصافا مگه تستي و تشريحي خوندن چ قدر فرق داره؟! :-" مثلن اگر بخواي يه تست فيزيك حل كني ، راه حلش فرق داره نسبت به حالت تشريحي؟! :-"

MobinT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

اقا اصلاً همه بريد تست بزنيد D: گفتم كه پيشنهاد بود :)

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

سلام دوستان
چند نکته و چند سوال:
*دوستی که فرمودن نردبام گرفتن از انتشارات خیلی سبز بنده دیدم نمونه سوالشو اصلا چیزی نبود که جلوش مثلا. بزنه کنکور92یا...همش تستای المپیاد و مسابقات جهانی...حالا من نمیدونم شاید شما المپیاد کار بکنید که اون رو نمیتونم نظر بدم ولی به نظرم کتابهای تست خیلی سبز بیشتر به درد کنکور میخورن من تصمیم گرفتم طول سال کتاب ادبیات و عربی و دین و زندگی-فیزیک.شیمی و زیست خیلی سبز تست رو بزنم تابستون کل نردبامها رو بگیرم کار کنم تازه نردبام فقط واسه سه درس تجربی میاد
**من زبان و ریاضی مرشد مبتکران دارم که رو ریاضیش پایا هم نوشته!!!!!خوبه خیلی راضیم یک.و نیم فصل رفتم از سنجش و.کنکورها داره تا تالیفی و درسنامشم خوبه زبانش رو کار نکردم با مال خیلی سبز مقایسه کردم دیدم چندان تفاوت ندارن
***دین و زندگی جامع کانون چطوره به نظر شما؟؟؟
****این درس ازمایشگاه چه روالی خواهد داشت خبر دارید؟؟؟

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از MobinT :
پيشنهاد من به شما اينه كه انقد گير نديد به تست ، با تست ادم چيزي ياد نميگيره .
دوس ندارم به بچه ها هر کدوممون یه چیزی بگه بیشتر سر در گم بشن
ولی خب شما روشتونو بگین شاید منطقی بود که چجوری بدون تست یادگیریتونو تکمیل میکنین؟
مثلا من فکر میکردم هیچوقت قرار نیست فیزیک یاد بگیرم ولی وقتی تستای فیزیک پایه گاجو کار کردم انقدر سوالای شبیه به هم داشت که میشه گفت کاملا یاد میگرفتم همه مباحثو با حل کردن هر کدوم مهارتم بیشتر میشد

• لایک
امتیازات: Sep

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از دِنـــ یــــ ز :
دوس ندارم به بچه ها هر کدوممون یه چیزی بگه بیشتر سر در گم بشن
ولی خب شما روشتونو بگین شاید منطقی بود که چجوری بدون تست یادگیریتونو تکمیل میکنین؟
مثلا من فکر میکردم هیچوقت قرار نیست فیزیک یاد بگیرم ولی وقتی تستای فیزیک پایه گاجو کار کردم انقدر سوالای شبیه به هم داشت که میشه گفت کاملا یاد میگرفتم همه مباحثو با حل کردن هر کدوم مهارتم بیشتر میشد
به نظر من اول درس رو خوب و تشریحی بخونید بعد چند تا مثل حل شده رو بخونید و دوباره حل کنید بعدش برید سراغ تست ، تست هم به طور کاملا تستی حل نکنید ، همون تست رو هم تشریحی حل کنید یعنی کامل حلش کنید طبق چیزی که یاد گرفتید و به گزینه برسید و جوابش رو تو پاسخنامه خوب بخونید و بررسی کنید . سوال های تشریحی هم کنار نذارید .
در واقع تلفیقی از هر دو روش تشریحی و تستی

محمد78

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نیاوردم... ولی مرحله اول المپیاد ریاضی قبول شدم... خخخ...

به نقل از sajjad80 :
آزمون چی ثبت نام میکنین؟(قلمچی،گزینه دو،گاج یا...)
قلمچی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

المپیادی نداریم از دهمیا؟ :-"

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی

من هم نانو هم شیمی

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

منظورتون ازدالمپیادی بودن واسه المپیاد خوندنه؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از alireza.p :
منظورتون ازدالمپیادی بودن واسه المپیاد خوندنه؟
بله دیگه.
کلا توضیح بدین چیا خوندین و برنامتون چبه.
راستی من قلمچی میرم. :-"

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

متاسفانه المپیاد اصلا عادلانه نیست
شهرستانیا هیچ شانسی ندارن
ولی من سعی میکنم با خوندن کتاب درسی بتونم مرحله اول قبول شم

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

سلام دوستان.
بنده که اصلا فکر المپیاد اصلا سرم نمیاد سال قبل ریاضی شرکت کردم که خیلی خیلی وقتم رو گرفت...
در ضمن شیمی و دین و زندگی کدوم انتشارات میخرید من که قلمچی نمیگیرم در اوج احترام...خیلی سبز میگیرم...راستی مبتکران شیمی داده با نام کیمیا...نظرتون چیه؟
من این کتابا رو گرفتم:
1-زبان:مرشد خیلی سبز سری کند
2-ریاضی:ریاضی مبتکران مرشد(پایا)
عربی تست،زیست تست،فیزیک تست،فارسی تست خیلی سبز
نردبام ها رو من تصمیم گرفتم تابستون کار کنم...چون تستاش به نظرم هدف کنکور ندارن

☺☺☺☺☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

برای خریدکتاب عجله نکنید صبرکنید از تجربه ی دبیرا و سال بالاییاتوت بهره ببرین.چراهیچ کس توجهی ب نشرالگوتداره؟درصورتیکه بنظرم نشر کتابایه خوبی برای دهم داره و حتی گاج نقره ای

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

بزرگترین مزیت خیلی سبز اینه که خوب و سریع عمل کرد...من هرجا رفتم دیدم از خیلی سبز راضین بالاتر ها و کنکوری ها حتی...
گاج خیلی کنده روند کارش...
مبتکران باز بهتره...
من میخواستم دهم رو شروع کنم تابستون که دقیقا همون کارم کردم و یک و نیم فصل خوندم و خب چون مبتکران بود که اومد خریدمش و راضیم!
کانون رو هم شنیدم که مقاطع بالاتر میگن تمرکزش به ازمونهای خودشه و فقط سوالات کنکور میده که خب اونو همه کتابا دارن...
مبتکران زبانم نگاه انداختم واقعا خوب بود..تست های طبقه بندی شده و منبع دار،درسنامشم به نظرم خیلی خوب اومد..باید با تست زدن دید چطوره ولی ظاهرش که قویه

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

نظرتون درباره نشرالگو چیه؟
اینجا تو سمپاد خیلی طرفدار داره مخصوصا سال بالایی ها...

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از YaSm!nA :
نظرتون درباره نشرالگو چیه؟
اینجا تو سمپاد خیلی طرفدار داره مخصوصا سال بالایی ها...
نشر الگو جز انتشارات های خوب هست بیشتر کتاب هاش هم معروف هستن مثل زیست و فیزیک و شیمی و ادبیاتش....
+ اگر میخوای کتاب بخری نیازی نیست که همه کتاب ها از یه انتشارات باشه ، چون ممکن هست کتاب فلان انتشارات توی درس ریاضی خیلی خوب باشه ولی فیزیکش خوب نباشه.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

خب چه کتابایی گفتن بهتون؟
ما ریاضی و زیست خیلی سبز / فیزیک الگوی سه بعدی / شیمیم الگوی تستی

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

سلام به دوستان گرامی.
اولا ایام سوگواری رو بر تمام عزاداران تسلیت میگم
و اما:
من گزینه دو ثبت نام کردم هر ده ازمون...طبق توصیه کادر آموزشی مدرسه و گفتن فعلا اگر میخواید شرکت کنید و سال اخر هم چندتا قلمچی چند تا سنجش.
دوما بنده برای درسهای دین و زندگی و شیمی هنوز کتاب نگرفتم با توجه به گفته دوستان مردد شدم که الگو رو بگیرم یا نه؟
من برای فیزیک و زیست و عربی و فارسی تست خیلی سبز گرفتم
برای زبان مرشد کندو از مبتکران و ریاضیات هم مرشد پایا از مبتکران
دین و زندگی قلمچی چطوره؟

بالا