• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تا اعلام نتایج 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atousa.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : تا اعلام نتایج 95

به نقل از مجیـــــد :
سلام ملت !
عاقا ی سوال خیلی مهم
من 3-4 سال هست دارم طراحی وب میکنم واقعا هم تا الان 7ول خوب در اومده
تا همین چن وقت پیش میخواستم دانشگاه نرم افزارو بزنم ولی الان ک یکم با دانشگاهیا صحبت کردم و مشورت کردیم فهمیدم تنها منبع درامد درست و حسابی رشته نرم افزار طراحی وب ئه
اونم مث اینکه کلا 3 واحد میخونی تو دانشگاه و بقیش رو باید بیرون کلاس بری
یا مثلا توی شبکه شما چیز خاصی رو دانشگاه یاد نمیگیری واسه کسب درامد باید بری بیرون ccna و ccnp و ... رو بگیری !
بحث الان اینه ک واقعا من چیکار کنم ؟
اگه بخوام نرم افزار برم واقعا چیز جدیدی یاد نمیگیرم چون بیرون هم دارم اینا رو درس میدم
اگه رشته ی دیگه ای هم بخوام برم علاقه ندارم یا مثلا سخت افزار اصلا تو ایران بازار کار نداره
تکلیف چیه بالاخره ؟ :-\
به عنوان یک شخص بعد از دوسال :D
به طور کلی تو رشته های کامپیوتر هدف اموزش دادن این چنین مهارت ها نیست.
یادگیری این مهارت ها کار خاصی نداره. راحت میشه یادشون گرفت و هرکسی با هر رشته و تخصصی با یادگیری این مهارت ها میتونه درامد کسب کنه.
پس کسی که میاد کامپیوتر انتظار نداره که اینارو یاد بگیره تا درامد کسب کنه.
در واقع رشته ی کامپیوتر با یادگیری این مهارت ها خیلی کاری نداره.
درسای کامپیوتری مهارت نیستن. مفهوم ن. مفاهیمی اند که تو کامپیوتر باهاشون سر کار داریم.
پس اینطور نیست که بگید الان یه سری چیزایی بلدید پس اگر این رشته رو انتخاب کنید دانسته های دیگه ای بهتون اضافه نمیشه !
چیزی که تو کلاس های بیرون اموزش میدن مهارت هاست. نه مفهوم.
چیزی که تو دانشگاه میگن مفهومه. نه مهارت.

pourya_es

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
پاسخ : تا اعلام نتایج 95 (انتخاب رشته)

به نقل از f@him :
درسته که خودم گفتم این رشته رو شاید حتی نمیزدم تو انتخاب رشتم ولی واقعا بستگی به خودتون داره و دلایل خودتون
قطعا نظرات و دلایل متفاوتن و خب افرادی هم هستن و کم هم نیستن تو بیوتک که خیلی راضی ان از رشتشون( چه تجربی - چه ریاضی- چه المپیادی- چه غیرالمپیادی)
و یه نکته دیگم که هسا میتونین بزنین ولی مصاحبشون نرین حتی
یا بزنین و مصاحبشم برین و قبولم بشین و قبل پایان ترم 1 ام برگردین( ولی خب عقب میفتین تو درساتون یکم دیگه)
مرسی خیلی روشن تر شدم . من کلا یه مقدار جوگیرم فکر میکردم بیوتک خبریه :D
تصورم این بود که کسیکه میره بیوتک دیگه کلی کارای پژوهشی منتظرشه و دانشمند میشه و از استنفورد بهش زنگ میزنن پاشو بیا جات اینجا خالیه =))
ولی گویا اینطوری نیست ...

0001111

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

کسی اینجا اطلاعاتی داره در باره ی فیزیک کوانتم و اختر فیزیک (کلا یه چیزی که توش سیاه چاله و اینا باشه :D ) ؟؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از pourya_es :
مرسی خیلی روشن تر شدم . من کلا یه مقدار جوگیرم فکر میکردم بیوتک خبریه :D
تصورم این بود که کسیکه میره بیوتک دیگه کلی کارای پژوهشی منتظرشه و دانشمند میشه و از استنفورد بهش زنگ میزنن پاشو بیا جات اینجا خالیه =))
ولی گویا اینطوری نیست ...
آها...
خیلی تصور مدینه فاضله طور داشتین واقعا :))
در اون حد ابدا نیست.ابداااااااااااااا

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

حالا ک از تجربی میشه رفت شیمی محض شریف
ایا از شیمی محض میشه ب ی طریقی رسید ب مهندسی شیمی؟
من میخوام بدون اینکه یبار دیگه کنکور بدم و اینکه کنکور ریاضی بدم برسم ب مهندسی شیمی
ممکنه؟ یا برم دوغمو بنوشم؟

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از .شبنم. :
من میخوام بدون اینکه یبار دیگه کنکور بدم و اینکه کنکور ریاضی بدم برسم ب مهندسی شیمی
مهندسی شیمی تا حد خیلی زیادی شبیه به مهندسی مکانیک ه. کلا 12 واحد اینطورا شیمی دارن. حجم زیادی ریاضیات و فیزیک ل‍ازم داره.
لذا به نظر من دوغ بنوش، مفید هم هست. :د

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از .شبنم. :
به طریقی یعنی چی دقیقا؟ :-" تغییر رشته بدی وسط کار؟ که این ربطی به شیمی خوندن نداره و شرایط تغییر رشته رو باید بسنجی. برای ارشد هم که می تونی هر چی خواستی کنکور بدی باز ربطی به شیمی خوندن نداره :D و در کل اینکه شیمی هیچ شباهتی به مهندسی شیمیم نداره.اینو خیلیا اشتباه می کنن :د

ERFAN.T

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی کشتی-موتور
پاسخ : تا اعلام نتایج 95

به نقل از میم ح میم دال :
من کامپیوتری نیستم که بتونم مثال خوبی بزنم ولی خب در کل اینجوریه که داشتن تحصیلات دانشگاهی فرق میکنه. یک جایی میخوندم که شرکت های بزرگ آی تی مثل گوگل هم ترجیحشون اینه که آدمای تحصیلات دار جذب کنن.
آره راست میگن به فکر این هم نباشید که مثلا الان(یه مثال خیلی پرت) به کارهای کامپیوتری وهک وامنیت شبکه و ccna,... علاقه دارین ولی چون شنیدین که حقوق مهندس مکانیک بیشتر هست برین مهندسی مکانیک به امید اینکه هم تو مکانیک متبهر شین و بعد 4 سال کارشناسی برین دوره های شاخه کامپیوتر و امنیت شبکه رو هم ببینین.(واقعا نمیشه یعنی اصلا وقت نمیشه)در ضمن وقتی شما دانشجوی ی رشته باشین اگه هرچقدر هم از اون رشته متنفر باشن کم کم یه علاقه خاصی تو نهانتون نسبت به اون رشته ایجاد میشه و یه مقدار از علاقه ی قبلیتون که کامپیوتر بوده دلسرد میشین.
بعد این رو هم در نظر بگیرین که الان چون شما تو اوج بودین (کلی واسه کنکور خوندین و زحمت کشیدین)فکر میکنین که زمان دانشجویی هم همینطوره.حالا ایشالا خودتون دانشجو میشین میبینین که کلی از حوصله ای که الان دارین کاسته میشه .(این رو کلی گفتم برای همه)
ولی در همه ی موارد استثنائات زیادن.

یه نکته دیگه هم که به نظرم بر هرداوطلبی واجبه اینه که باید کل رشته های موجود در دفترچه انتخاب رشته رو بخونه یعنی الان باید راجع به کل رشته های موجود اطلاعات کسب کنید.
دقت کنین گفتم کل کد رشته هایی که تو دفترچه انتخاب رشته هست.
چرا؟؟؟؟
چون به عنوان مثال خود من چون المپ شیمی بودم اولش (یعنی تا اوایل سال پیش دانشگاهی)میگفتم فقط شیمی محض.
بعد یه مدت نظرم برگشت به سمت مهندسی شیمی(یعنی تا روز شروع انتخاب رشته)
بعدش که کل رشته ها رو مطالعه کردم فهمیدم که به مهندسی کشتی علاقه دارم(والانم بسیار راضی هستم خداروشکر).
اگر هم تمایل دارین به دانشگاه فرهنگیان حتما اون مبلغی که سازمان سسنجش برای اعلام علاقه مندی مشخص میکنه واریز کنین(یادتون نره)

پست متوالی ممنوع. /

maryambanoo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

سلام دوستان میخواستم ببینم کسی اینجا میتونه راجع به مهندسی پزشکی و گرایش های مختلفش به من اطلاعاتی بده؟ و این که کدوم گرایشش از هر نظر بهتره و اینکه امکان تغییر گرایشش در یک دانشگاه مثل امیر کبیر و یا انتقالی گرفتن از اصفهان به امیرکبیر وجود داره؟

به نقل از هتروتروف :
بچه ها به نظر شما دامپزشکی رشته باکلاسیه ؟
من عاشق دامپزشکیم ولی میترسم مردم فکر نکنن رشتم باکلاس هست.
نظرتون چیه
برادر من داره دامپزشکی میخونه . اول از همه این که به نظر من یه رشته خاصه که روحیه خاصی رو می طلبه و اگر بخواین تو رشته خودتون کار کنید باید آماده کار تو هر شرایط هی جایی باشید چون گاهی ممکنه کار خوب تو شهر پیدا نشه البته بستگی به شهرشم داره و اینکه با توجه به گرایش تخصصتون هم میتونه درآمد خوبی داشته باشه
اما راجع به کلاسش نظرات مختلفی هست خیلی ها میگن خیلی خوبه اما بعضی ها هم نه. من خودم دو تا زن دایی دارم یکیشون میگفت خیلی خوبه و پسرخالش انقدر از این کار درآمد خوبی داره که سالی دو بار سفر خارج میره اما اون یکی میگفت نه اصلا خوب نیست
ولی به نظرم به علاقتون ربط داره اگه تو رشتتون بتونین با علاقه و خوب کار کنید به اندازه کافی درآمد و شهرت و احترام به دست میارید. برادر خودم با این که تازه سال چهارمه اما به خاطر اینکه خیلی با علاقه و جدیت کار میکنه خیلی مورد احترام استاداشه وحتی یکیشون بهش گفته که ما هممون دوست داریم دانشجویی مثل شما با ما پایان نامه برداره. ببخشید یک کم توضیحاتم طولانی شد

پست متوالی ممنوع. /

ERFAN.T

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی کشتی-موتور

به نقل از maryambanoo :
سلام دوستان میخواستم ببینم کسی اینجا میتونه راجع به مهندسی پزشکی و گرایش های مختلفش به من اطلاعاتی بده؟ و این که کدوم گرایشش از هر نظر بهتره و اینکه امکان تغییر گرایشش در یک دانشگاه مثل امیر کبیر و یا انتقالی گرفتن از اصفهان به امیرکبیر وجود داره؟
دوست من سلام
یه چیزی که هست خیلی از بچه ها به امید انتقالی و تغییر رشته انتخاب رشته میکنن.درصورتی که اصلا درست نیست.
چون اینقدر دانشگاه های مبدا و مقصد اذیت میکنن که در حین انتقالی ترجیح میدین خودتون روخفه کنین که دیگه اینقدر اذیت نشین.(هزار جور و واجور سنگ میندازن جلوی پاتون)
الان که انتخاب رشته میکنین فکر کنین که اصلا این دو قانون (انتقالی و تغییر رشته)وجود نداره.

سلامی دوباره
نکات تک تک به ذهنم میرسه دی:
چیزی که الان در بین بچه ها خیلی دیده میشه اینه که چسبیدن به این مشاورای گرون قیمت.
بعد این مشاورا هم تاکید میکنن به اینکه فلان شخص رتبش اینقدر بد بوده (برفرض مثال 20000 بوده بعد ما اومدیم اینو توی دانشگاه شریف قبول کردیم اوه مثالم دیگه خیلی پرت بود)
در واقع میخوان اسم دانشگاه رو بر رشته ی قبولی اون فرد فوق العاده ترجیح بدن که این درست نیست.(که در این مواقع:منظورم همون خط بالاس که نوشتم اصلا اسم رشته ی طرف رو نمیارن)
یا مثلا طرف رتبش شده 200براش انتخاب رشته کردن (خب مشخصه که این فرد اکثر رشته ها توی اکثر دانشگاه ها رو قبول میشه دیگه نیازی نیست اینقدر بهش افتخار کرد)
اینو گفتم که فکر نکنین اگه خودتون لنتخاب رشته کنین از عالم و آدم عقب میمونین واگه بدین بیرون از عالم وآدم جلو میمونین(جملات قصار)

پست متوالی ممنوع. /

m0rvarid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مرکز طهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
تا مهر نود و دو که اومدم تجربی، المپیاد ریاضی بودم

کسی که کنکور نداده باشه انتخاب رشته ش چه جوریه؟
چه محدودیت هایی داره؟
دانشگاه دولتی میتونه انتخاب رشته کنه اصلا؟
پزشکی دندون دارو ی هیچ دانشگاهی رو نمیتونه قبول شه اگه نمره هاش فوق العاده خوب باشه؟

danrah

کاربر فعال
دانشگاه
Sharif University of Technology

به نقل از .شبنم. :

از نظر قانونی مانعی نداره. شما با موافقت دانشکده های مبدا و مقصد و داشتن شرط معدل میتونید انتقالی بگیرید. البته کار دشواریه. معدل اوردن کار آسونی نیست با اوضاع دانشکده ریاضی شریف که باید ریاضی ۱ و ۲ رو پاس کنید (البته من ۷ سال پیش ریاضی ۱ تو شریف پاس کردم و الان نمی دونم چجوری شده اوضاعش ولی قطعا آسون نیست.) از طرفی جلب موافقت دانشکده میم شیمی شاید سخت باشه براتون.
شاید همون شیمی برای شما انتخاب مناسب باشه اگه علاقه دارید. اگر از نظر بازار کاری می خواید بررسی کنید برتری خاصی ندارن و هر دو جزو رشته هایی هستن که بازار کار ندارن در آینده (در واقع تنها رشته هایی که بازار کارشون مناسبه کامپیورت و صنایع هست و بقیه رشته ها به معنای واقعی ول معطل هستند). از نظر اپلای هم هر دو رشته ی شیمی و میم شیمی خوبن.

موفق باشید.

danrah

کاربر فعال
دانشگاه
Sharif University of Technology

به نقل از مجیـــــد :
سلام ملت !
عاقا ی سوال خیلی مهم
من 3-4 سال هست دارم طراحی وب میکنم واقعا هم تا الان 7ول خوب در اومده
تا همین چن وقت پیش میخواستم دانشگاه نرم افزارو بزنم ولی الان ک یکم با دانشگاهیا صحبت کردم و مشورت کردیم فهمیدم تنها منبع درامد درست و حسابی رشته نرم افزار طراحی وب ئه
اونم مث اینکه کلا 3 واحد میخونی تو دانشگاه و بقیش رو باید بیرون کلاس بری
یا مثلا توی شبکه شما چیز خاصی رو دانشگاه یاد نمیگیری واسه کسب درامد باید بری بیرون ccna و ccnp و ... رو بگیری !
بحث الان اینه ک واقعا من چیکار کنم ؟
اگه بخوام نرم افزار برم واقعا چیز جدیدی یاد نمیگیرم چون بیرون هم دارم اینا رو درس میدم
اگه رشته ی دیگه ای هم بخوام برم علاقه ندارم یا مثلا سخت افزار اصلا تو ایران بازار کار نداره
تکلیف چیه بالاخره ؟ :-\

عموما در بازار کار به کسانی که تحصیلات رسمی کامپیوتر ساینس ندارند زیاد توجهی نمیشه. به کسانی که تحصیلات رسمی دارند و کد بلد نیستند بزنند هم وقعی نهاده نمیشه. بنابراین هر دوش باید باشه. صبر هم باید باشه. برای تبدیل شدن از کسی که بلده کد بزنه به کسی که میتونه کد خوب بزنه راه بسیار طولانی و دشواری لازمه طی بشه و سالها تجربه لازمه.
برای تحقیقات هرگز سراغ دانشگاهیا نرید. بلکه برید سراغ کسایی که در بازار کار هستند. دانشجوها حتی کسایی که دارن فارغ التحصیل میشن تقریبا هیچ سنسی از بازار کار ندارد.
در مورد سخت افزار هم نگران نباشید. چهار رشته ی مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار، مهندسی فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر در بازار کار هیچ تفاوتی با هم ندارند و شما میتونید کارای مربوط به اون گرایش دیگه رو هم انجام بدید.
در مورد این که در دانشگاه هم چیز خاصی یاد نمی گیرید تا حدودی با شما موافقم. چون دانشگاه صرفا به شما فونداسیون لازم رو میده و شما رو توی یک محیطی قرار میده که بتونید راهتون رو بهتر پیدا کنید . بقیه اش با خودتونه.
پیروز باشید.

masoud.zare

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ملایر
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از .شبنم. :
سلام.من خودم دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه تهران.یکی از دوستام که شیمی محض بود و از رشته تجربی هم اومده بود دو ترم نشست خوند و جزو رنک های رشتش بود و برای ترم 3 که میشه ترم جدید درخواستش رو فرستاد برای دانشکده ما و مثل اینکه قبول کردن!پس شرط اینکه بتونی بیای اینه که دو ترم اول خیلی خوب باشی.

masoud.zare

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ملایر
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ارغوان :
مهندسی شیمی تا حد خیلی زیادی شبیه به مهندسی مکانیک ه. کلا 12 واحد اینطورا شیمی دارن. حجم زیادی ریاضیات و فیزیک ل‍ازم داره.
خیلی شبیه هست ولی نه دیگه 12 واحد!!! و اونم فقط شیمی!!!
در کل این دو رشته با هم 42 واحد اختلاف دارن :D :D :D

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از masoud.zare :
خیلی شبیه هست ولی نه دیگه 12 واحد!!! و اونم فقط شیمی!!!
در کل این دو رشته با هم 42 واحد اختلاف دارن :D :D :D
واحدهای صرفاًشیمی‌ش رو گفتم دوازده‌تا ست :د که اون رو هم از دوست‌هام شنیده‌بودم و اطل‍اع دقیق ندارم.

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

اطلاعاتی درباره ی رشته های شنوایی شناسی(سنجی)و بیناسنجی دارید؟بازار کارش چطوره؟میشه بعد از فارغ التحصیلی به صورت مستقل کار کرد؟شرایطش چطوره؟

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

به نقل از ارغوان :
البته مباحثی که تو این دو تا رشته مطالعه میشن خیلی متفاوتن(هر چند بستگی به گرایش هم داره) :-" اگه میشه منظورتون از شباهتشونو بگید ممنون میشم :D
ولی در کل نقریبا همه رشته های مهندسی بِیس درساشون ریاضی و فیزیکه!

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از uranuscelona :
البته مباحثی که تو این دو تا رشته مطالعه میشن خیلی متفاوتن(هر چند بستگی به گرایش هم داره) :-" اگه میشه منظورتون از شباهتشونو بگید ممنون میشم :D
ولی در کل نقریبا همه رشته های مهندسی بِیس درساشون ریاضی و فیزیکه!
منظور از شباهتی که بین این دو رشته هست،اینه که یه تعداد درسایی ازدورشته مشترکه و بیس مشترکی داره. بله اکثر رشته های مهندسی پایه ی ریاضی فیزک داره،ولی بیس فیزیکی برق مثلا با مکانیک و میم شیمی متفاوته.مثلا هر دو رشته مکانیک و میم شیمی،ترمودینامیک پاس می کنن.اما تو همین درسم،موضوعات مطالعاتی فرق می کنه،مثلا ما وارد فیلد تعادلات فازی میشیم که خب مکانیکیا اصلا نمی خونن اینو،و همین طوراونا بخشایی رو می خونن که تمرکز رشته ی ما نیس. و همین طور درسای دیگه مثه انتقال حرارت که جفتمون پاس می کنیم ولی تا حدودی متفاوت اند با هم.
اینه که شباهت این دو رشته نسبت به بقیه،بیشتره.وگرنه مشخصه که هر چی جلوتر میره رشته ها،بیشتر از هم جدا میشن.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

چقدر اهمیت داره که برای انتخاب رشته بریم پیش مشاور؟
پول الکی دادنه یا واقعا بهتره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا