• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تا اعلام نتایج 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
پاسخ : تا اعلام نتایج 95

یکم خوب نفهمیدم چی گفتی کلی میگم :D
پاارسال فک کنم مثلا حدودای 27-28 اینای تیر نتایج اولیه اومد(رتبه ها و اینا)
بعد یک هفته اینا بعدش(اینو خیلی مطمئن نیستم) زمان انتخاب رشته شروع شد
بعد یه مدتی واسه اون وقت بود که تمدید شد.فک کنم درکل حدود دو هفته شد با تمدیدش :-?
بعد باز 15 اینای شهریور فک کنم بود که نتایج نهایی اومد

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

ببخشید تکرار مکررات میشه اما اونقدری خودم و خیلی ها رو دیدم ک دلشون میخواسته برگردن به اون زمانای انتخاب رشته و بیشتر فکر کنن ک خودمو ملزم میدونم ک بگم

لطفا با احساس انتخاب نکنید.نه اینکه علاقه و حستونو بندازید دور کاملا ولی معیارتون فقط این نباشه ک من از این درسه خوشم میاد یا ...و برید اونو بزنید تو صدر انتخاباتون و گوش به حرف دیگران هم ندین.
گاهی آدم شناختش از خودش کامل نیست مثلا قلبا عاشق کارای تجریی هستین دوست دارین بتونین بسازین بتونین با دستاتون کار کنین ولی در نهایت اشتباه رشته ای رو انتخاب میکنین ک خیلی جنبه ی نظری داره.دو سه سال اول شاید بهتون خوش بگذره ولی بعد کم کم متوجه اشتابهتون میشین و اونجاست ک یاس میاد سراغتون و نمیدونین چه حال بدی داره!
و دیگه اینکه خیلی به آینده کاری فک کنین خوش بینانه نگاه نکنین برین واقعیت جامعه رو در بیارین ببینین در موفق ترین حالت ممکن چی میشه و اگه اون نشه چی؟و چقد ممکن هست ک اون موفق ترین حالت رخ بده؟
و دیگه اینکه فرض کنید یه درسیو تو مدرسه دوست داشتین و فک می کنین این عشق حقیقی تونه ولی خودتونو در یک حالت غیر رویایی و تماما واقعی(با صحبت با اهالی با تجربه نه تازه کار اون رشته) توی آینده اون رشته تصور کنین ببینین راضیتون میکنه؟ مثلا چه حسی نسبت به زندگی خواهید داشت اگه فرضا در خوش بینانه ترین حالت رشته تون بشین استاد و کارتون بشه تدریس های تکراری یا غرق شدن در مقالات یا هرچی...یا مثلا پزشک بشید و اینطورا...
و دیگه اینکه اگه حتی الان هم روحیه ی استقلال طلبی ندارین یا نگاه جامعه خیلی براتون مهم نیست ولی از یه جایی به بعد براتون مهم میشه.به احتمال زیاد.یعنی دلتون میخواد بتونید خودتون پول در آرید و نسبت و آینده و شغلی ک در انتظارتونه احساس امنیت داشته باشید
و از همه ی این ها مهم تر به نر من اینه ک آدما وقتی شادابن و میتونن از زندگی و درس خوندن و تلاشاشون راضی باشن ک بتونن حس مفید بودن بکنن.برید جایی ک میدونید میتونید توش حس مفید بودن بکنید تو هر زمینه ای.

خواهشا آرمانی فکر نکنید.منطقی و با مشورت اما دلتون رو هم ایگنور نکنید به تمامی.خیلی با شاغل ها یا فضای کاری یا تجربه دارهای رشته هایی ک تصمیم به انتخابشون دارین تبادل اطلاعات کنین.

و دانشگاه هم چیز مهمیه واقعا.به اسم ها بسنده نکنین برید بپرسید دانشگاه ها رشته به رشته می تونن خوب بد و نفرت انگیز باشن نمیشه از یه مهندسی پزشکی امیرکبیر بپرسین اونجا چطوره بعد برین فیزیک امیرکبیر :))(خودم از یه هوافضاییش پرسیدم بعد رفتم فیزیک :D)

آخیش رو دلم مونده بود :D

نام مرکز سمپاد
حلی ۲ #شوش
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
یک ترم تهران جنوب :)
رشته دانشگاه
نرم افزار

سلام ملت !
عاقا ی سوال خیلی مهم
من 3-4 سال هست دارم طراحی وب میکنم واقعا هم تا الان 7ول خوب در اومده
تا همین چن وقت پیش میخواستم دانشگاه نرم افزارو بزنم ولی الان ک یکم با دانشگاهیا صحبت کردم و مشورت کردیم فهمیدم تنها منبع درامد درست و حسابی رشته نرم افزار طراحی وب ئه
اونم مث اینکه کلا 3 واحد میخونی تو دانشگاه و بقیش رو باید بیرون کلاس بری
یا مثلا توی شبکه شما چیز خاصی رو دانشگاه یاد نمیگیری واسه کسب درامد باید بری بیرون ccna و ccnp و ... رو بگیری !
بحث الان اینه ک واقعا من چیکار کنم ؟
اگه بخوام نرم افزار برم واقعا چیز جدیدی یاد نمیگیرم چون بیرون هم دارم اینا رو درس میدم
اگه رشته ی دیگه ای هم بخوام برم علاقه ندارم یا مثلا سخت افزار اصلا تو ایران بازار کار نداره
تکلیف چیه بالاخره ؟ :-\

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از nenya :
ببخشید تکرار مکررات میشه اما اونقدری خودم و خیلی ها رو دیدم ک دلشون میخواسته برگردن به اون زمانای انتخاب رشته و بیشتر فکر کنن ک خودمو ملزم میدونم ک بگم

لطفا با احساس انتخاب نکنید.نه اینکه علاقه و حستونو بندازید دور کاملا ولی معیارتون فقط این نباشه ک من از این درسه خوشم میاد یا ...و برید اونو بزنید تو صدر انتخاباتون و گوش به حرف دیگران هم ندین.
گاهی آدم شناختش از خودش کامل نیست مثلا قلبا عاشق کارای تجریی هستین دوست دارین بتونین بسازین بتونین با دستاتون کار کنین ولی در نهایت اشتباه رشته ای رو انتخاب میکنین ک خیلی جنبه ی نظری داره.دو سه سال اول شاید بهتون خوش بگذره ولی بعد کم کم متوجه اشتابهتون میشین و اونجاست ک یاس میاد سراغتون و نمیدونین چه حال بدی داره!
و دیگه اینکه خیلی به آینده کاری فک کنین خوش بینانه نگاه نکنین برین واقعیت جامعه رو در بیارین ببینین در موفق ترین حالت ممکن چی میشه و اگه اون نشه چی؟و چقد ممکن هست ک اون موفق ترین حالت رخ بده؟
و دیگه اینکه فرض کنید یه درسیو تو مدرسه دوست داشتین و فک می کنین این عشق حقیقی تونه ولی خودتونو در یک حالت غیر رویایی و تماما واقعی(با صحبت با اهالی با تجربه نه تازه کار اون رشته) توی آینده اون رشته تصور کنین ببینین راضیتون میکنه؟ مثلا چه حسی نسبت به زندگی خواهید داشت اگه فرضا در خوش بینانه ترین حالت رشته تون بشین استاد و کارتون بشه تدریس های تکراری یا غرق شدن در مقالات یا هرچی...یا مثلا پزشک بشید و اینطورا...
و دیگه اینکه اگه حتی الان هم روحیه ی استقلال طلبی ندارین یا نگاه جامعه خیلی براتون مهم نیست ولی از یه جایی به بعد براتون مهم میشه.به احتمال زیاد.یعنی دلتون میخواد بتونید خودتون پول در آرید و نسبت و آینده و شغلی ک در انتظارتونه احساس امنیت داشته باشید
و از همه ی این ها مهم تر به نر من اینه ک آدما وقتی شادابن و میتونن از زندگی و درس خوندن و تلاشاشون راضی باشن ک بتونن حس مفید بودن بکنن.برید جایی ک میدونید میتونید توش حس مفید بودن بکنید تو هر زمینه ای.

خواهشا آرمانی فکر نکنید.منطقی و با مشورت اما دلتون رو هم ایگنور نکنید به تمامی.خیلی با شاغل ها یا فضای کاری یا تجربه دارهای رشته هایی ک تصمیم به انتخابشون دارین تبادل اطلاعات کنین.

و دانشگاه هم چیز مهمیه واقعا.به اسم ها بسنده نکنین برید بپرسید دانشگاه ها رشته به رشته می تونن خوب بد و نفرت انگیز باشن نمیشه از یه مهندسی پزشکی امیرکبیر بپرسین اونجا چطوره بعد برین فیزیک امیرکبیر :)) (خودم از یه هوافضاییش پرسیدم بعد رفتم فیزیک :D )

آخیش رو دلم مونده بود :D
چه رنج کشیده :D

به نقل از مجیـــــد :
سلام ملت !
عاقا ی سوال خیلی مهم
من 3-4 سال هست دارم طراحی وب میکنم واقعا هم تا الان 7ول خوب در اومده
تا همین چن وقت پیش میخواستم دانشگاه نرم افزارو بزنم ولی الان ک یکم با دانشگاهیا صحبت کردم و مشورت کردیم فهمیدم تنها منبع درامد درست و حسابی رشته نرم افزار طراحی وب ئه
اونم مث اینکه کلا 3 واحد میخونی تو دانشگاه و بقیش رو باید بیرون کلاس بری
یا مثلا توی شبکه شما چیز خاصی رو دانشگاه یاد نمیگیری واسه کسب درامد باید بری بیرون ccna و ccnp و ... رو بگیری !
بحث الان اینه ک واقعا من چیکار کنم ؟
اگه بخوام نرم افزار برم واقعا چیز جدیدی یاد نمیگیرم چون بیرون هم دارم اینا رو درس میدم
اگه رشته ی دیگه ای هم بخوام برم علاقه ندارم یا مثلا سخت افزار اصلا تو ایران بازار کار نداره
تکلیف چیه بالاخره ؟ :-\
من یک چیزی رو راجع به دانشگاه بگم! علم و دانش بیشتر بر مبنای تحلیل و اطلاعاته. ولی تکنولوژی بر مبنای خلاقیت و استفاده از دانش های مختلف کنار هم. تو رشته های مهندسی دانشگاه اکثرا به شما علم یاد میدن نه تکنولوژی. مثلا تو همون درس شبکه به شما مبانی شبکه یاد میدن نه ccna که مربوط به تکنولوژی محصولات شبکه شرکت سیسکوئه. مثلا یک برق کار رو درنظر بگیرید. این فرد میتونه کل ساختمون شما رو برق بکشه بدون ذره ای مشکل بدون نیاز به مدرک لیسانس مهندسی برق.
اما نکته ای که هست اینه که شما برای انجام یک کار جدی تو حوزه رشته تون، نیاز به همون مبانی علمی دارید. درسته طراحی یک وب سایت نیازی به مبانی علمی چندانی نداره اما فردا اگر مثلا بخوای یک پروژه اجرا کنید مثلا کل اطلاعات بیمارستانی و بیمه و پزشکی افراد رو آنلاین کنید نیاز به دانش ها و تحلیل هایی خواهید داشت که تو دانشگاه یاد میدن.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

الان بخوایم بریم درباره رشته ها تحقیق کنیم بهمون اجازه میدن وارد دانشگاه بشیم؟یا کارت دانشجویی و اینا میخواد؟

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ماهِ ـشاد :
الان بخوایم بریم درباره رشته ها تحقیق کنیم بهمون اجازه میدن وارد دانشگاه بشیم؟یا کارت دانشجویی و اینا میخواد؟
صرفن یک کارت شناسایی معتبر. به انتظامات بگید می خواین برای چی برین داخل دانشگاه بعدش راهتون میدن ولی کلن سعی کنید بدونید با چه دانشجو یا چه استادی دارید صحبت می کنید. (منظورم سطح سوادش و یه سری فاکتور دیگه است) مثلا من با یه سری افراد رفتیم دانشگاه فردوسی برای تحقیق در مورد رشته ها. با یک نفری از دپارتمان مهندسی کامپیوترشون صحبت کردیم که من تابحال استادی ندیدم که این قدر سطح پایین به مسائل نگاه کنه.اول ازهمه که اونقدر بی سواد بود که بماند ثانیا می گفت برید یه رشته بخونید که یه سری ازاقوامتون مشغول کارند و چندین مورد دیگه که خوبه یادم نمونده:) . یادمه راجع به گرایش آی تی ازش پرسیدیم (دانشگاه فردوسی آی تی نداره) اون قدر به ما بد گفت و کلا راجع به بازار کارش و کلن نگاهی که به این گرایش میشه ولی اصن این جوری نیست و به شخصه در کارشناسی به نظرم خیلی فرق نمی کنه چه گرایشی از رشته بخونید. اون طور که پسرخالم می گفت بعد یه مدت فقط خانواده رشته تحصیلیت هست که مهمه. حالا خلاصه کلام این که با هرکسی هم درمورد انتخاب رشته صحبت نکنبد

نام مرکز سمپاد
حلی ۲ #شوش
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
یک ترم تهران جنوب :)
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از میم ح میم دال :
من یک چیزی رو راجع به دانشگاه بگم! علم و دانش بیشتر بر مبنای تحلیل و اطلاعاته. ولی تکنولوژی بر مبنای خلاقیت و استفاده از دانش های مختلف کنار هم. تو رشته های مهندسی دانشگاه اکثرا به شما علم یاد میدن نه تکنولوژی. مثلا تو همون درس شبکه به شما مبانی شبکه یاد میدن نه ccna که مربوط به تکنولوژی محصولات شبکه شرکت سیسکوئه. مثلا یک برق کار رو درنظر بگیرید. این فرد میتونه کل ساختمون شما رو برق بکشه بدون ذره ای مشکل بدون نیاز به مدرک لیسانس مهندسی برق.
اما نکته ای که هست اینه که شما برای انجام یک کار جدی تو حوزه رشته تون، نیاز به همون مبانی علمی دارید. درسته طراحی یک وب سایت نیازی به مبانی علمی چندانی نداره اما فردا اگر مثلا بخوای یک پروژه اجرا کنید مثلا کل اطلاعات بیمارستانی و بیمه و پزشکی افراد رو آنلاین کنید نیاز به دانش ها و تحلیل هایی خواهید داشت که تو دانشگاه یاد میدن.
حرف شما متين حاجي
ولي عاخه من اون كارايي ك تو خط آخر گفتيو انجام دادم بدون تحصيلات دانشگاهي
اين رو هم متوجه شدم چيز اضافه اي تو دانشگاه ياد نميگيرم
واقعا اطلاعات كسب شده تو دانشگاه فقط واس اينه ك ي مقدمه اي باشه و افراد ببينن ب كدوم شاخه علاقه ي بيشتري دارن :-??

forest

forest
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من خیلی بین دارو و پشکی شک دارم و هیچ ایده ای ندارم کدوم بهتره من کار داروسازی تحقیقاتی دوست دارم که مامانم میگه تو ایران کمه و باید بری تو دارو خانه مسوول فنی شی و دارو چک کنی که من دوست ندام

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

ی سوال
تجربی میتونه بره شیمی محض شریف؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

شریف به جز مهندسی شیمی،خود رشته شیمی هم داره از تجربی هم میشه رفت اما نمیدونم شیمی محض داره یا کاربردی یا هر دو.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از مجیـــــد :
حرف شما متين حاجي
ولي عاخه من اون كارايي ك تو خط آخر گفتيو انجام دادم بدون تحصيلات دانشگاهي
اين رو هم متوجه شدم چيز اضافه اي تو دانشگاه ياد نميگيرم
واقعا اطلاعات كسب شده تو دانشگاه فقط واس اينه ك ي مقدمه اي باشه و افراد ببينن ب كدوم شاخه علاقه ي بيشتري دارن :-??
من کامپیوتری نیستم که بتونم مثال خوبی بزنم ولی خب در کل اینجوریه که داشتن تحصیلات دانشگاهی فرق میکنه. یک جایی میخوندم که شرکت های بزرگ آی تی مثل گوگل هم ترجیحشون اینه که آدمای تحصیلات دار جذب کنن.

Sme

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

یه سوال پزشکی دانشگاه ایران،نوینه؟کلا تو کدوم دانشگاها هس؟

هتروتروف

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر

بچه ها به نظر شما دامپزشکی رشته باکلاسیه ؟
من عاشق دامپزشکیم ولی میترسم مردم فکر نکنن رشتم باکلاس هست.
نظرتون چیه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Eli95 :
یه سوال پزشکی دانشگاه ایران،نوینه؟کلا تو کدوم دانشگاها هس؟
بله نوینه. میتونید لیستش رو از دفترچه انتخاب رشته پارسال ببینید. تو سایت سنجش هست دفترچه.

به نقل از هتروتروف :
نظرتون چیه
باکلاسی به رشته نیست که. باکلاسی به رفتار و شخصیت شماست.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از هتروتروف :
نظرتون چیه

عع یکی مث من پیدا شد تو فروم.. :D x:
ببین برو دانشکده دامپزشکی شهرتون و از نزدیک ببین . فک نکنی دامپزشکی مثل مستندای منوتو عه :د
اگرم اطلاعات میخوای دانشکده دامپزشکی نداره شهرتون پیغام خصوصی بهم بده از سیر تا پیاز برات میگم همه چیشو :د

pourya_es

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

کسی هست که دانشجوی بیوتکنولوژی (دکترای پیوسته ) باشه یا اطلاعاتی درباره این رشته و آیندش داشته باشه ؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

من دانشجوعه این رشتم...
ولی ترم دو رو تموم کردم تازه
اگه سوالی دارین در خدمتم :)

pourya_es

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از f@him :
من دانشجوعه این رشتم...
ولی ترم دو رو تموم کردم تازه
اگه سوالی دارین در خدمتم :)
چه خوب :)
الان مهم ترین سوالایی که دارم ایناست . لطفا بیطرفانه جواب بدید . B-)
1- قاعدتا شما از رشته های مطرحی چشم پوشی کردین و اومدین یه رشته نوپا که خیلی تو ایران شناخته شده نیست . هدفتون از انتخاب این رشته چی بوده ؟ من خودم به شخصه وقتی به آینده ی پزشکی و دندان (مطب بزنی و یه کار تکراری رو انجام بدی بعدش هی پول دربیاری ) فکر میکنم مایوس میشم :-" .
2-کسایی که قبول میشن از نظر شخصیتی چه ویژگی ها یا مهارتهایی نیاز دارن ؟
3-واکنش خانواده و اطرافیانتون چی بود وقتی این رشته رو انتخاب کردین ؟
4-این رشته تو ایران آینده ای داره ؟
5-چقدر امکان پذیرش و بورسیه از خارج وجود داره ؟ معمولا کدوم کشورا پذیرش میکنن ؟
6-درآمد این رشته بعد از فارغ التحصیلی درصورت کار در خارج و ایران رو با هم و با پزشکی و دندان مقایسه کنید .
7- معمولا جند نفر قبول میشن ؟ حداکثر رتبه تو منطقه 1 که سال شما قبول شده چنده ؟خود شما رتبتون جند شده ؟المپیادی بودین؟ همکلاسیای شما بیشتر پسرن یا دخترن ؟ و بیشتر از تجربی اومدن یا ریاضی ؟
8-کسی بوده که انصراف داده باشه وسط ترم ؟ اگه آره دلیلش چی بوده ؟
9-از نظر سختی درسها چطوره (نسبت به پزشکی و دندون ) ؟ شما روزی چند ساعت درس میخونید ؟برای فعالیتهای دیگه به جز درس خوندن وقت دارین ؟
10-طول مدت تحصیل چند ساله ؟
11-وضعیت خوابگاه چطوره ؟ سخت نمیگذره ؟ هر اتاق چند نفرست ؟
12-امکان کار و کسب درآمد در دوران دانشجویی وجود داره ؟
13-تا حالا با داشجوهای سال بالایی صحبت کردین که راضین از انتخابی که کردن یا نه ؟
14-خودتون راضین از انتخابتون ؟ اگه الان فرصت انتخاب رشته دوباره داشته باشین بازم همینو انتخاب میکنین یا بیشتر فکر میکنین ؟
15- آیا این رشته همونطوری که بقیه میگن مدینه فاضلست یا وقتی وارد رشته میشین با یه جیز دیگه روبرو میشید ؟
16-اگه من این رشته رو بزنم و پشیمون بشم امکان تغییر رشته هست ؟ جطوری ؟ مثلا میتونم بیام دندان مشهد ؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از pourya_es :
چه خوب :) :) :)
الان مهم ترین سوالایی که دارم ایناست . لطفا بیطرفانه جواب بدید . چشم :D
1- قاعدتا شما از رشته های مطرحی چشم پوشی کردین و اومدین یه رشته نوپا که خیلی تو ایران شناخته شده نیست . هدفتون از انتخاب این رشته چی بوده ؟ من خودم به شخصه وقتی به آینده ی پزشکی و دندان (مطب بزنی و یه کار تکراری رو انجام بدی بعدش هی پول دربیاری ) فکر میکنم مایوس میشم :-" . من رشته قبلیم آی تی شریف یود(از ریاضی اومدم) و خب هدفم از اومدن به این رشته بی اغراق یکی دکترا پیوسته بودنش بود و یکی دیگم اینکه با وجود علاقم یه آی تی حس میکردم تو شریف خیلی داره بم شخت میگذره و نمیتونم خوب زندگی کنم وچون طبق تحقیقات قبلیم این رشته ام توش شاخه ی مرتبط با برنامه نویسی(سلولی مولکولی وبیوانفورماتیک(که دومیش تو دانشگاه تهران نیس ولی) داشت گفتم خب برم این رشته، البته با توجه به اینکه فک میکردم شاید زیست برام مشکل ساز بشه یکم دو دل بودم؛ ولی در نهایت بعد اینکه با چند تا از دوستام که شاید اول زیست دوست نداشتن و به دلایل خاصی رفته بودن تجربی ولی بعدا بهش علاقه مند شدن و رتبه های کنکورشونم خوب شده بود صحبت کردم گفتن زیست با دید قبلی ما خیلی فرق داشت و واقعا اونطوری که ما فک میکردیم نبود، درنهایت همه اینا و شاید مهمترین دلیل (هرچند اشتباه رفتنم ) ینی سخت گیری شریف باعث شد من برم بیوتک
2-کسایی که قبول میشن از نظر شخصیتی چه ویژگی ها یا مهارتهایی نیاز دارن ؟ ویژگی ها اگه منظورتون روحیه واینای کنار اومدن با آدمای این رشتس که خب باید بگم چون تعداد افراد کمه خیلی محتمله که افراد توش از لحاظ تنوع شخصیتی خیلی متنوع نباشن و نشه دوست دلخواه خودتون رو پیدا کنین. ولی اگه منظورتون ویژگ برای ادامه دادن رشتس که خب از نظر من یکی از مهمترینش اینه که یه بیوتکی دنبال کار زود بازده نباید باشه و خب صبر وایناش باید به حد خوبی زیاد باشه-بتونه جوانب زیادی رو در نظر بگیره و خب هم تفکر مهندسی داشته باشه وهم زیستی؛ مهرت هام: که خب خودشون چیزایی که لازم دارینو بهتون آموزش میدن طبیعتا ولی برای راحت تر شدن کارتون میتونین زبانتونو تقویت کنین چون برای ورود به محله ی دکتراش که زودتر از رشته های دیگم واردش میشن مدرک زبان معتبر نیاز دارین و اگه از تجربی میان بهتره دیف رو مطالعه کنین و اگه از ریاضی میان بهتره مطالعه ی زیستی داشته باشین( که البته اینا برای یه آدم مافوق درسخون شاید لازم باشه چون واقعا همه رو تقریبا از پایه دارین)
3-واکنش خانواده و اطرافیانتون چی بود وقتی این رشته رو انتخاب کردین ؟خانوادم(پدر ومادر) که خیلی خوشحال بودن کلا چون دکترا پیوستش و اینا ولی اطرافیان اول که نمیدونستن بیوتک چیه و اینا خیلی سرد و اینا برخورد میکردن و اینکه چرا رفتی بیوتک وفلان ولی بعدش که توضیح میدادم قانع میشدن تا حد خوبی :D
4-این رشته تو ایران آینده ای داره ؟ اگه منظورتون مشغول به کار شدنه آره؛ سال بالایی های ما(وروری های 87 اینا) خودشون یه شرکت تاسیس کردنو توش مشغول کار روی تولید داروهای نوترکیبن و بچه های ورودی 91 و92 اینامونم توش مشغولن اکثرا ولی از لحاظ درآمدی نمیدونم درامدشون چقدره(البته یه بار با یکیشون که اونجا مشغول به کار محاسبه خطا و اینای تولیدشون بود صحبت میکردیم میگف درآمدش خوبه ولی خب من نمیدونم خوب از نظر اون دقیقا چقدره)
نکته ی دیگه ام که هس اینه که باتوجه به اینکه تهش دکتار میگیرین و این رشته تقریبا رشته ی نوپائیه هیئت علمی شدن شاید در بدترین حالت به راحتی ممکن باشه که خب خیلی از رشته ها به دلیل اشباع بودنش اینطوری نیس

5-چقدر امکان پذیرش و بورسیه از خارج وجود داره ؟ معمولا کدوم کشورا پذیرش میکنن ؟ امکانش طبق شنیده های من خوب بوده تا الان- ولی اینکه دقیقا کدوم کشورا و اینا رو نمیدونم واقعا ولی مثلا یکی از دانشگاهای آلمان داشتیم-هارواردم داشتیم ولی خب یکی از دانشگاهای کشور چکم داشتیم :-"
البته نکته ی دیگه ای که من شنیدم(صرفا درین باره شنیدم و چون شاید خیلی برای خودم مهم نبوده به دنبال تایید صحتش نبودم اینه که اکثرا برای اپلای رشته های علوم پایه اپلای میکنن مثه زیست و اینا که اگرم درست باشه نمیدونم دلیل این کارشون علاقشون بوده که بعدا فهمیدن یا چیزای دیگه :-"
اگه تونستم اینو دقیق تر میپرسم براتون :)

6-درآمد این رشته بعد از فارغ التحصیلی درصورت کار در خارج و ایران رو با هم و با پزشکی و دندان مقایسه کنید. اینم باید بپرسم دقیق ولی یه نموداری بود یادمه اولای سال یکی از بچه ها آورده بود تو کلاس مال خارج ایران بود ولی که توش مال پزشکی شاید بگم خیلی بیشتر بود طبق چیزی که یادمه من
7- معمولا جند نفر قبول میشن ؟ حداکثر رتبه تو منطقه 1 که سال شما قبول شده چنده ؟خود شما رتبتون جند شده ؟المپیادی بودین؟ همکلاسیای شما بیشتر پسرن یا دخترن ؟ و بیشتر از تجربی اومدن یا ریاضی ؟معمولا کم قبول میشن (البته از لحاظ اینکه این رشته رو بزنن تو انتخواب رشتشون-رتبه لازمشون بیارن و علاقه داشته باشن برای اومدن و شرکت در مصاحبش) چون توی مصاجبش سوال خاصی نمیپرسن که باعث شه افراد قبول نشن مگه اینکه خود فرد نخواد واقعا
کلا رتبه باید زیر 500 کشوری باشه و هرسال فرق میکنه ولی فک کنم تو ورودی مال بدترین رتبه منطقه 1 ،303 اینا بود از ریاضی
رتبه من 144 منظقه 1 و219 کشوری بود - المپیادی ام نبودم- ما 12 تاییم کلا و 3 تا پسرن بقیه دختر- وکلا یه دختر داریم که تز تجربی اومده رتبه منطقه 2 اشم 228 اینا بود

8-کسی بوده که انصراف داده باشه وسط ترم ؟ اگه آره دلیلش چی بوده ؟ خب آره- کلا زیادن افرادی که میان و وسط ترم1-بعد ترم1 و بعد چن سال حتی میرن ازین رشته؛ ومهمترین دلیل همشونم عدم علاقس-مهمترین دلیل اینه ولی خب دلایل دیگم بوده مثه اینکه بیوتک ایران با بیوتک اصلی خیلی فرق داره(که خب شاید راس بگن واقعا) و اپلای مثلا شریف از بیوتک خیل بهتره و چون علاقه به هر دو رشتشون داشتن واپلای خیلی براشون مهم بوده رفتن - عدم وجود برنامه ی دقیق معاونت اموزشی و بی نظم بودن استادا و اینا
9-از نظر سختی درسها چطوره (نسبت به پزشکی و دندون ) ؟ شما روزی چند ساعت درس میخونید ؟برای فعالیتهای دیگه به جز درس خوندن وقت دارین ؟من خیلی سختی دندون و نمیدونم ولی پزشکی رو شنیدم خیلی سخته و خب بیوتک اصلا حداقل از نظر من سخت نبود(لاقل تو این دو ترم) و خب باشریف هم که مقایسش میکنم تو بیوتک خیلی راحت تره آدم و کلی زمان اضافه داره(خیلی از بچه ها از جمله خود من تو مراکز مشاوره و کانون قلمچی اینا کار میکردن راحت در طول سال ویا کلی تفریح میرفتن) من خودم روزانه نمیخوندم واقعا به جز اولای ترم 1 که حس میکردم زیست هیچی بلد نیستم و باید بخونم که یکم کتابای دبیرستانو میخوندم وشاید حدود 2-3 ساعت ماکسیم :D ولی در طول ترم دو تقریبا هیچی نخوندم همشم گذاشتم برای شب آخر و کمی فرجه ها معدلمم خیلی تغییر نکرد و راضی بودم :D
10-طول مدت تحصیل چند ساله ؟ حدودا 7-8 ساله ولی یکی از استادای ترم 1 عه مون که خب معاون آموزشی و استاد راهنمامونم بود میگف تا 10 سال و اینام طول میکشه و بسته به خود شخص متفاوته شاید بیشترم بشه :D
11-وضعیت خوابگاه چطوره ؟ سخت نمیگذره ؟ هر اتاق چند نفرست ؟خوابگاه :( :(؛ خیلی سوال خوبی بود واقعا برای آدم زجر کشیده ای مثه من
خب راستش من خودم که با خوابگاه شریف مقایسه میکنم خوابگاه بیوتکو خیلی به نظرم داغون تر میاد ولی نکته ای که هس اینه که خوابگاهای شریف شاید خیلی خوبن ومثلا خوابگاهای خود دانشجویان پزشکی تهرانم خیلی با ما فرق نداره-خوابگاهای شهید بهشتی ام شاید فقط یکن نوساز تر باشه ولی مثلا خیلی کوچیکتره
ولی شاید خوبی ای که داشته باشه اینه که خوابگاه دانشجویان دکترا میدن بهتون و خب تعداد افرادتون 2 یا 3 نفره حدودا(که برای کسی که بخواد درس بونه مزیته ولی برای کسی که بواد تفریح کنه شاید خیلی خوب نباشه و اینا)
امکانات خوابگاهم که خب :D حموما زیر زمینه :( سوئیتی نیس(شریف بود) :( ولی مثلا بالای هر تخت یه لامپ بود که میشه باهاش شبام درس خوند و اینا اگه بخواین . دکمه ی کولرم دست مسئول خوابگاهه قشنگ میپزین :D بعد ولی مثلا غذاهاش خیلی بد نیس و از دانشگاه بهتره از نظر من - خیلی به رفت وامد کار ندارن و کلا ساعت رفت و آمدشم تا قبل عید تا 9.30 عه بعدش تا 10.30 - اگه عکس داشته باشم عکس میذارم براتون کلا ازش :D

12-امکان کار و کسب درآمد در دوران دانشجویی وجود داره؟ اگه تو رشته خودتون مد نظرتونه میدونم ورودی های 93 مام حتی میرفتن همون شرکته که گفتم(البته نمیدونم برای کار اموزی بود یا حقوقم میگرفتن) واگه کار غیر مرتبطم منظورتونه که خب گفتم...آره میشه راحت
13-تا حالا با داشجوهای سال بالایی صحبت کردین که راضین از انتخابی که کردن یا نه ؟آره زیاد- خیلی ها راضی ان و بعضی هام ناراضی(یه ناراضی معروفم داریم که کلا بیاین این رشته قشنگ آشنا میشین باهاشون- تو مصاجبه ام حتی میپرسن ازتون که مثلا با کیا حرف زدین برای اومدن به این رشته که یه وقت ایشون نباشه :D )
14-خودتون راضین از انتخابتون ؟ اگه الان فرصت انتخاب رشته دوباره داشته باشین بازم همینو انتخاب میکنین یا بیشتر فکر میکنین ؟ خودم میتونم بگم نه- الانم دنبال کارای برگشتمم به شریف وموفقم بودم تاحالا :) اگه فرصت انتخواب رشه داشته باشم اینو حتی تو لیست انتخواب رشتمم نمیزنم که مردد نشم اگه دانشگاه اولن بد بگذره بم چون واقعا به و همونطور که گفتم شاید مهم ترینش همون سخت گیری شریف بود که خب به نظرم دلیل منطقی ای نیس و هر رشته سختی های خودشو داره
دلیل برگشت الانمم شاید این باشه که میبینم زیستو دوس ندارم خیلی و نمیتونم واقعا چیزی مثل برنامه نویسیو که به عنوان کار آینده دوس دارم رو ول کنم و بیام زیستو شیمی بخونم و درنهایتم کارم با همینا سروکار داشته باشه---کلا زیاد فکر کدرم در این باره و به نظرم مهم ترین دلیلم همین عدم علاقه به زیست(که اول فک میکردم ممکنه به وجود بیاد) و شاید روراست بگم در کنارش خوابگاهه(ولی خب خوابگاه مهم نیس خیلی شما اینو دلیل قرار ندید)

15- آیا این رشته همونطوری که بقیه میگن مدینه فاضلست یا وقتی وارد رشته میشین با یه جیز دیگه روبرو میشید ؟مدینه ی فاضله؟؟؟ :-\ :-\ نه اصلا مدینه فاضله نیس و خب عیب و ایرادایی داره که شاید کم نباشه.من مثلا فک میکردم سخت گیری باشه که خب نبود-فک میکردم نظم بیشتر باشه که نبود(استادا بعضیاشون تمیزز میپیچونن)-فک میکردم برنامه نویسیش بیشتر باشه که نبود- فک میکردم استادا بهتر ازین باشن که نبود(بیوتک جز پردیس علومه و استادام استادای پردیس برای همین دروس فیزیک و ریاضی درمقایسه با فنی ها خیلی شل و ول تره ولی زیست اینا رو نمیدونم مثلا- البته شاید اینا مزیت باشه برای یکی ها ولی مثلا من این شرایطو دوس نداشتم خیلی- ازلحاظ آینده شغلی ام من تعریف بیشتر شنیده بودم ولی چیزی هم که الان هس به نظرم خوبه واقعا
16-اگه من این رشته رو بزنم و پشیمون بشم امکان تغییر رشته هست ؟ جطوری ؟ مثلا میتونم بیام دندان مشهد ؟آره خب- خیلی ها میانو بعد میرن همونطور که گفتم- بستگی به اون دانشگاه مبداتون داره(ینی مثلا علوم پزشکی مشهد) اولا شما تا زمانی که کامل مطمئن نشدین از رشته اولتون انصراف ندین- جایی هم مجبورتون به این کار نمیکنه(تا سال ما که اینطوری بود- برای من نمرات شریفمم میومد همش قشنگ--> 0) بعد یه قانونی ام که فک کنم امسال اورده بود سنجش این بود که میشه از رشته نیمه متمرکزتون به متمرکز قبلیتون برگردین اینطوری شما اول میرین دانشگاه اولتون و اون جا میگه باید سنجش قبول کنه سنجشم میگه باید دانشگاه تهران قبول کنه واونجام میگه خود بیوتک باید رضایت بده و خب اونم میده(کلا بیوتک یه خوبیش اینه که میگه ما نمیخوایم کسی رو اذیت کنیم) در نهایت با انجام یه سری مراحل اداری میشه برگشت
ولی این قانون سنجش ممکنه امسال نباشه یهویی(به علت برنامه دار بودن زیاد کشور ما) و شرایط دانشگاه علوم پزشکی مشهدم ممکنه فرق کنه اما کلا انصراف ندین معمولا مشکلی پیش نمیاد
بعد تازه واحدای مشترکتونم میتونه انطباق بخوره اگه نمرتون خوب باشه که خب خوبه اینم

درسته که خودم گفتم این رشته رو شاید حتی نمیزدم تو انتخاب رشتم ولی واقعا بستگی به خودتون داره و دلایل خودتون
قطعا نظرات و دلایل متفاوتن و خب افرادی هم هستن و کم هم نیستن تو بیوتک که خیلی راضی ان از رشتشون( چه تجربی - چه ریاضی- چه المپیادی- چه غیرالمپیادی)
و یه نکته دیگم که هسا میتونین بزنین ولی مصاحبشون نرین حتی
یا بزنین و مصاحبشم برین و قبولم بشین و قبل پایان ترم 1 ام برگردین( ولی خب عقب میفتین تو درساتون یکم دیگه)

پست متوالی ممنوع. /

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا