• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روز کنکور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : روز کنکور

من الان 4 روزه شبا خوابم نمیبره.حداکثر 3-4 ساعت. قرص خواب اورم حتی امتحان کردم بدتر شد بهتر نشد.
کسی تجربه نداره راجع ب این موضوع؟

میدونم این جا جاش نیست.ولی بحث شد.

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فاطمــــــــه :
من الان 4 روزه شبا خوابم نمیبره.حداکثر 3-4 ساعت. قرص خواب اورم حتی امتحان کردم بدتر شد بهتر نشد.
کسی تجربه نداره راجع ب این موضوع؟

میدونم این جا جاش نیست.ولی بحث شد.
می دونم سخته .ولی تا می تونی به کنکور و نتیجه اش فک نکن.این همه ازمون دادیم بابا.مگه فرقش چیه!؟تازه کنکور که اسون تر از ازمون هاست.به نظرم "حذف"اضطراب خیلی خیلی می تونه خوب و موثر باشه.اصلا انگار نه انگار!
یه راهشم اینه که هر روز دم کرده گل گاو زبان بخوری.موثره.. :)

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,110484.0.html

اخرین شب نشینی کنکوریها

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

1- کرنومتر ساده میشه برد ؟
2- به جای مقنعه میشه شال سرم کنم ؟

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

یسری حرفایی که میخوام بزنم ممکنه برای 95 درصد صادق نباشه. پس آدم ــایی که شبیه من بودن بهش توجه کنن .
اولین نکته اینه که الانا حتما ساعت خوابتون رو حفظ کنید . یه ساعت معقول داشته باشید.اگه فرد خوابالویی هستید ، 7ساعت خواب رو داشته باشید. اگر شب کنکور خوابتون نبرد ، چیز طبیعی ایه . ینی اکثر رتبه های خوب کنکور هم مشکل خواب داشتن روز کنکور. پس مشکلی نیست اصلا.
همه میگن شب کنکور درس نخونید . من اینو نمیگم . اگه آدمی بودید که عادت داشتید سر آزمونا ، خیلی چیزارو به حافظه کوتاه مدتتون بسپرید ، و مثلا شب های قلمچی تا 12-1 تند تند درس میخوندید ، و این مشکل سر سنجش ها هم برطرف نشده ، ینی به قول معروف حتی برای آزمون آزمایشی هاتون،شب امتحانی بودید، این رویه رو سر کنکور ول نکنید . من خودم چون دیر اقدام میکردم به خوندن بودجه ی قلمچی در طول سال ، و همه چیز به حافظه کوتاه مدتم سپرده میشد ،شبای قلمچی تا 2-3 درس میخوندم . و سر کنکورم همین کارو کردم.هرچند سعی کردم واسه سنجش هام این رویه رو ترک کنم،ولی نشد!و تصمیم گرفتم سر کنکور هم همینکارو کنم. و اصلا پشیمون نیستم.منظورم اینه هیچ کاریو چه روز کنکور چه شب قبلش واسه اولین بار تجربه نکنید!حتی اگه کل دنیا تضمین کنن خوبه!مثلا اگه روزای سنجش یه شیر و بیسکوییت ساده به عنوان صبحانه میخوردید،دلیلی نداره روز کنکور معجون بخورید مثلا!به رویه ی عادی برید سر آزمون.
سر آزمون که میرید و ساکن میشید عموما مقداری وقت هست تا شروع.ممکنه محدوده ای که شما نشستید از مدرسه و دوستاتون هیشکس نباشه.و تمام اطرافیانتون جز شما همدیگه رو بشناسن و هی حال ُ احوال کنن!برای من پشت سری م و جلویی م دوست بودن و قبل آزمون داشتن راجب این موضوع حرف میزدن که شیمی رو برای بار چهارم خوندن و یکی دیگه میگفت من تازه دو تا کتاب فلان هم اضافه زدم.و این در حالی بود که من کلی حذفی داشتم!ولی خب اون دوستان 20دقیقه بعد اختصاصی پاشدن رفتن!!بنابراین مشخصه که نباید به این حرفا توجه
کنید و بزارید باعث استرستون بشه.
دیگه اینکه ممکنه کمی از عمومی وقت کم بدند بهتون.واسه ما 5-6دقیقه کمتر شد . ولی خب این اتفاق واسه همه ی اون حوزه پیش میاد و از شما هم کاری بر نمیاد ، بنابراین الکی جیغ و داد نکنید و استرس نگیرید!
برای دختر هام یک نکته ایو بگم.ما عادت داشتیم بیشتر تو مدرسه آزمون میدادیم و فکر میکردیم توی حوزه هم مراقبین دختر هستن و میشه مقنعه رو دراورد و راحت بود!ولی کلی از مراقبین آقا بودن . بنابراین نمیتونید مقنعه تون رو درارید و سعی کنید موهاتون رو ببندید که گرمتون نشه.
اون اوایل پخش دفترچه ها هم،چه اختصاصی چه عمومی، ممکنه چند دقیقه پشت بلندگو یا مراقبین اطرافتون ، زر بزنند راجب آزمون:-" اصولا چیزهای مهمی نمیگن ، ولی در عین اینکه حواستون بهشون هست مشغول به جواب دادنم بشید!نه که دست به سینه بشینید و با 100 درصد دقت به حرفای طرف گوش بدید!
و یک نکته ی مهم.هرچند شما باید تمام سعی تون رو بکنید که هیچ اتفاقی برای اولین بار توی کنکور براتون پیش نیاد ، اما ممکنه پیش بیاد.واین قدرت شماست که نبازید و تسلیم نشید.
من سر کنکورمون به دلیل اینکه عمومی م خیلی ضعیف بود ، با دیدن عمومی به اون آسونی شوکه شدم!چون مطمین بودم که همه خوب میدن و من دارم اینجوری خراب میکنم.واسه همین وقتی اختصاصی رو دادن به کل باخته بودم خودمو!سرم رو گذاشتم رو میز و حتی گریم گرفت!بعد که به خودم اومدم دیدم حدود 30-35 مین ازاول اختصاصی گذشته و من حتی یک تست جواب ندادم! میتونستم بگم خب ، دیگه همه چیز تمومه دیگه!!ولی تصمیم گرفتم نزارم از این بدتر شه نتیجم!با تمام سرعت به سوالا جواب میدادم. و حتی بعد کنکور انقدر اعصابم خورد بود و فکر میکردم گند زدم که گوشیم رو چند هفته خاموش کردم که تحقیق کنم برای دانشگاه آزاد و باخودم کنار بیام!ولی وقتی نتایج اومد ، من همون درصداییو زده بودم که طبق آزمون آزمایشیام انتظار میرفت!ینی تو سی و خورده ای دقیقه کمتر ، همون کاری و کردم که بااین بودن این زمان انجام میدادم!صرفا چون از استرسم در جهت افزایش سرعت و تمرکز استفاده کرده بودم.هرچند قطعا میدونید 30 دقیقه وقت تلف شده در کنکور ، شوخی نیست!
میخوام بگم هر اتفاقی که توی کنکور برای اولین بار براتون افتاد ، حتی اگه اصلا نه تجربه ش رو داشتید نه بهش فکر کرده بودید ، مهم اینه که در لحظه بتونید مدیریتش کنید. و از فشاری که روتونه در جهت مثبت استفاده کنید. و یه معجزه خلق کنید !
یه نکته ی دیگه ای هم که برای من سر کنکور پیش نیمد اما تجربه ش رو داشتم ، ممکنه شما یه درسی رو خیلی خوب خونده باشیدو مطمئن باشید 90 میزنیدش حداقل!ولی سر جلسه برید ببینید خیلی سخته و نصفش رو بلدید.اصلا خودتون رو نبازید و گیر ندید به اون بخش!چون احتمالا وقتی شما با اون توانایی فقط نصفش رو جواب دادید ،بقیه خیلی کمتر زدنش!
فعلا همینا یادم بود ((:

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از Shery :
1- کرنومتر ساده میشه برد ؟
2- به جای مقنعه میشه شال سرم کنم ؟
1.من تجربه ش رو نداشتم و کسی رو ندیدم که بیاره ، ولی فکر نمیکنم مشکلیوجود داشته باشه. فقط قبلش به یه مراقب بگید حتما.
2.بله ، مشکلی نیست ، فقط موقع ورود اگر دیدین مسوولن چادری خیلی سخت گیرین ، یکم حجاب رو رعایت کنید بعد که روی صندلیتون نشستید به وضعیت عادی برگردید.

• لایک
امتیازات: Shery

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

وای مراقبا مرد هستن ؟ :| من عادت دارم شالمو خیلی شل میندازم سرم نصف موهام میریزه بیرون که :((
اون پروسه ی باز کردن پاکت سوالات رو میشه دقیق توضیح بدهید ؟

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

می دونم اینجا جاش نیست و اسپم محسوب می شه ولی:

بچه ها یادتون باشه:
[size=10pt]

تکیه بر تقوا و دانش در طریقت کافری است......................راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش(حافظ)​
/m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\ /m\

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

واقعا؟! فکر نکنم بشه شال پوشیدا!
ولی یه سوال نسبتا مسخره. :-" میشه دامن بلند پوشید؟

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

نصایح بنده:
اول اینکه کنکور مثل همه آزمون های کانون قبلی هست که دادین، میدین میاین بیرون میرین پی زندگی، چیزی خاصی نیست. فرقش اینه که آخرین ازمونه فقط.
پاکت سوال رو با آرامش و بدون هیچ وسیله خارجی باز کنید.
در طول آزمون هیچ وقت به خودتون کنید واااااای بدبخت شدم یا وااااااای شریف میارم :D تمرکز تون رو روی سال ها بزارید فقط.
در طول آزمون اگر دیدید مراقب ها تمرکزتون رو بهم میزنن خیلی رک بهشون بگید.
حتما صبحونه رو خوب و مقوی بخورید.
اگر دیدید سوالی رو نمی تونید حل کنید اصلا نترسید، میشه، من یه سوال رو تو فیزیک اشتباه فرمول می نوشتم چار بار نوشتم تا فهمیدم اشتباهم رو که کار درستی نبود، بهتره آروم باشید و به همه سوال ها برسید.
درباره مدرک عکس دار هم بگم که اگه نداشتید یا نبردید یا گم کردید اصلا نترسید خبری نی، برسد اونجا بگید گم کردم. من اصلا نه کارت ملی داشتم نه شناسنامه عکس دار و نه دفترچه بیمه، شناسنامه بدون عکس بردم و اشتغال به تحصیل، مراقبه حتی با هام صحبت هم نکرد گذاشته بودم روی میز نگاه کرد رفت.
موفق باشید دوستای خوبم. ;))

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

به نقل از دایان :
واقعا؟! فکر نکنم بشه شال پوشیدا!
ولی یه سوال نسبتا مسخره. :-" میشه دامن بلند پوشید؟

ترجیحن با یه تیپی برین که نتونن گیر بدن بهتون.خدایی نکرده نذارن برین تو ،در صورت عوض کردن لباستون هم باز اعصابتون میریزه به هم !اسلام به خطر میفته :-" ;;)

ولی اگه حتمن اینجوری راحتین،میتونید مثن شال بپوشید مقنعه هم ببرید تو کیفتون .

به نقل از Tar Tar :
وای مراقبا مرد هستن ؟ :| من عادت دارم شالمو خیلی شل میندازم سرم نصف موهام میریزه بیرون که :((
مراقب ما مرد بود و اصن به نظرم کار خوبی نیست این :|راحت نبودیم اصن.
البته شانسیه ،خدا کنه که مراقب شما خانوم باشن ;;)

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

قضیه تائید نمرات نهایی چیه دوستان؟ :D

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

ینی چی نشه سال پوشید ؟ کانون و سنجش که والا 90% با شال و روسری هستن ، من متنفررررم از مقنعه احساس خفگی بهم دست میده چه برسه که بخوام باش آزمون بدم :| تازه من برنامه داشتم دکمه های مانتومم باز کنم :|

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

من مشکلی با مقنعه ندارم اصلا و اتفاقا خیلی هم راحت ترم. مشکل من شلوار جین تنگه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

من جین تنگ پوشیده بودم گیر ندادن! دوستم شلوار گشاد ( در حدی که ۱۰ تا پای آدمیزاد توش جا میشد #جدی ) پوشیده بود هیچی نگفتن. :D واقعا بستگی به مراقبا داره. ولی خب اینهمه سال فرم مدرسه رو چطور تحمل کردین؟ این چهار ساعت هم روش. گوش به فرمان مسئول‌ها باشید. برای آرامش روانی خودتون خوبه! کلا سعی کنین آتو ندین دست کسی. حتی بغل دستی. که مثلا بعضی مریض‌ها وجود دارن می‌فهمن شما حساسین به یه مسئله، کرمشون می‌گیره. فک نکنین همه مثل شما می‌خوان از کل ۱۰۰ درصد اون زمان استفاده کنن. تو کلاس ما بودن کسایی که فقط داشتن خودشونو باد می‌زدن. #جدی

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به نقل از Tar Tar :
ینی چی نشه سال پوشید ؟ کانون و سنجش که والا 90% با شال و روسری هستن ، من متنفررررم از مقنعه احساس خفگی بهم دست میده چه برسه که بخوام باش آزمون بدم :| تازه من برنامه داشتم دکمه های مانتومم باز کنم :|
مقنعه ی گشاد بپوش :-"

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

با سلام!
اولن ک ب چیزا خوب فک کنید دم آخری مثلن روز کنکور ظهرش میخابیم رفع عقده های یک ساله! :D

من ی سوال دارم تو پادکست پارسال واس کنکوریا گفته بودن کارتمون اثر انگشت بزنیم، کجاشو دقیقا ؟

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

بازم با مقنعه گشاد خفه میشم ، کلا راحت نیستم . هیچی به راحتیه شال نیست برا من .
دخترا ! پارسال مراقبای کدومتون مرد بوده بجز فرنوش ؟
و اینکه شما همه اونجا انگشت زدین یا قبلش زده بودین ؟
و اینکه اون پاکت با دست واقعا باز میشه یا این چیزایی ک راجبه ضربه با اتود گفتید صحت داره ؟ :|
مشاور مدرسه ما گفت قیچی ببرین کوچولو ، میزارن ؟
راستی ؛ جا مدادی میزارن ؟

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Tar Tar :
بازم با مقنعه گشاد خفه میشم ، کلا راحت نیستم . هیچی به راحتیه شال نیست برا من .
دخترا ! پارسال مراقبای کدومتون مرد بوده بجز فرنوش ؟
و اینکه شما همه اونجا انگشت زدین یا قبلش زده بودین ؟
و اینکه اون پاکت با دست واقعا باز میشه یا این چیزایی ک راجبه ضربه با اتود گفتید صحت داره ؟ :|
مشاور مدرسه ما گفت قیچی ببرین کوچولو ، میزارن ؟
راستی ؛ جا مدادی میزارن ؟
همه ی اینایی که میگی بستگی به حوزه داره مثلا من یه پلاستیک خوراکیو مداد و فلان داشتم که شفاف هم نبود حتی اصلا چک هم نکردن! در حالیکه بعضی جاها خوراکی هم نذاشته بودن
فقط عین اینا که متهم میگیرن از بالا تا پایین بررسی کردن :-" نمیدونم با خودشون فک کرده بودن مثلا کسی بخاد تقلب کنه جامع دین و زندگیه گاجو میزاره تو لباسش که ملوم شه با دست زدن:))
من قبلا اثر انگشت زده بودم فک کنم جا داشت اصلا
نه بابا اونقدم چیز پیچیده ای نیست اتودو گفتم اگه باز نشد بلد نبودید باز کنید پلاستیکشم نازکه از بتن نیست بخدا :))

حس و حال بد

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

کسی بوده اینجا کا سردرد گرفته باشه روز کنکور ؟ یا آزمونا ... ؟ راه حل سریعی سراغ دارید برای بهبودی ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا