• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا اپل؟

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
واقعا شما خودت چه مدت همزمان دوتا دستگاه با سیستم عامل مختلف کار کردی که اینو میگی؟
یسری چرت و پرت تفت میدن و میشه پایه تفکر ملت...
سه سال کمه؟ راست میگی باید از بدو تولد یه اپل داشتم یه مارک دیگه. کم کاری از من بوده.

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
رابط کاربری اول عالیه. و به ندرت کسی که با اپل ( گوشی یا لپ‌تاپ یا هرچی ) کار کرده، میتونه با سیستم های دیگه کار کنه.
مهم ترین دلیل هم اکوسیستمشه به نظرم
بحث عادت فرق میکنه ب نظرم
خیلی هارو میشناسم چون با محیط مک ارتباط برقرار نمیکنن از ویندوز استفاده میکنن
واسه من رابط کاربری اهمیت کمتری داره نسبت ب اپن سورس بودن اندروید ،تنوع در انتخاب مدل گوشی(اگه آی او اس بخوام باید آیفون بگیرم با ظاهری ک اپل طراحی کرده ولی میتونم بین یه عالمه گوشی اندروید از انواع برند ها حق انتخاب داشته باشم)

بحث هنگ کردن رو هم بزاریم کنار خداییش ، تو گوشی های جدید واقعا هنگ کردن وجود داره؟من ک ندیدم:-)

اینکه من نمیتونم میکرو اس دی و آی او اس رو همزمان داشته باشم واقعا رو اعصابمه ++یه سیاست مسخره برای سود بیشتر مسخره

امکان شخصی سازی اندروید کجا و آی او اس کجا؟

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دلایلتون واقعا دلیل نیست :-w
رابط کاربری؟ چند میلیون پول میدین چون رابط کاربری خوبه؟
کلوز سورس بودن اپل فقط در ایران نیست که دردسر درست کرده. الان اپل و اپیک گیمز افتادن به جون هم که پول ویباکس های فورت نایت چه قدرش به اپل برسه.
نمیگم این مسئله دغدغه جهان هست. می خوام بگم خیلی ها با این کلوز سورس بودن اپل مشکل دارن. خیلی از برنامه نویس ها هم برنامه هاشون رو تو اپل به اشتراک نمی زارن ترجیحا همون اندروید رو ادامه میدن، به خاطر دردسر هاش.
سیستم عامل روون هم که دیگه اندروید هم داره (اگه اندازه گوشی اپل پول بدی (یا حتی نصف))
فراموش نکنیم که اپل تا جایی که می تونه می خواد پول بگیره. هندزفری می خوای وصل کنی؟ پول بده رابط بگیر. هندزفری بی سیم می خوای وصل کنی؟ بیشتر پول بده air pod بگیر. کارت sd می خوای وصل کنی؟...
با این اوصاف نه تنها ایرانی ها بلکه خارجی ها هم نمی صرفه گوشی اپل بخرن و بهتره برن سراغ گوشی های اندرویدی.

mung

.I’m gonna live like tomorrow doesn’t exist
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1400
من تنها عاملی که جذب اپل شدم امنیت بالاش هست همین وگرنه مفتش گرونه((: اها و یخورده طراحی ظاهریش قشنگه و
بینهایت محکمه (شوهرعمم گوشیش رفت زیر 18 چرخ((: باطریش اخ نگفت) اما مثلا واسه کسی مثله من که خیلی احترام میذارم به گوشیم این فاکتور محکم بودن به درد نمیخوره
دوربین سامسونگ جدیدا خیلی خوب شده
برنامه های بیشتری وجود داره برای سامسونگ و همچنین کار کردن باهاش راحت تره

پ.ن: توصیه یک زخم خورده از خرید اپل برای مادرش: نخرید دهنتون سرویسه همش میگن اینجا چرا اینشکلی چجوری اینکار و کنم(((: گاددددد

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
من واقعا چیزی درباره برتری آیفون در برابر گوشی های دیگه نمیدونم،فقط اینکه سیستم عاملی که آیفون داره خیلی نرم تر هست فقط حس بهتری بهت دست میده،بجز اینا دیگه دلیلی نیست،دوربینش رو همینطوری که @reyhanehT گفت خیلی راحت میشه از اون بهتر پیدا کرد
core داخلیش و چیپش که اصلا با اسنپ دراگون قابل مقایسه نیست
حساسیت تاچش که معمولیه
رزولیشن صفحش هم به راحتی ازش بهتر پیدا میشه
تنها دلیلی که مردم آیفون میخرن،فقط شاید برند بودنشه و یجورایی نماد کلاس و لاکچری بودنه:/
بدی که آیفون داره اینه که اپل بعد از ارائه هر آیفون،آیفون قبلی رو کند تر میکرد تا مردم مجبور به خرید آیفون جدید بشن،که 72 میلیون دلار جریمه شدند.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
دلایلتون واقعا دلیل نیست :-w
رابط کاربری؟ چند میلیون پول میدین چون رابط کاربری خوبه؟
کلوز سورس بودن اپل فقط در ایران نیست که دردسر درست کرده. الان اپل و اپیک گیمز افتادن به جون هم که پول ویباکس های فورت نایت چه قدرش به اپل برسه.
نمیگم این مسئله دغدغه جهان هست. می خوام بگم خیلی ها با این کلوز سورس بودن اپل مشکل دارن. خیلی از برنامه نویس ها هم برنامه هاشون رو تو اپل به اشتراک نمی زارن ترجیحا همون اندروید رو ادامه میدن، به خاطر دردسر هاش.
سیستم عامل روون هم که دیگه اندروید هم داره (اگه اندازه گوشی اپل پول بدی (یا حتی نصف))
فراموش نکنیم که اپل تا جایی که می تونه می خواد پول بگیره. هندزفری می خوای وصل کنی؟ پول بده رابط بگیر. هندزفری بی سیم می خوای وصل کنی؟ بیشتر پول بده air pod بگیر. کارت sd می خوای وصل کنی؟...
با این اوصاف نه تنها ایرانی ها بلکه خارجی ها هم نمی صرفه گوشی اپل بخرن و بهتره برن سراغ گوشی های اندرویدی.
میشه تم هم نصب کرد برای محیط کاربری اندروید و بخاطر اپن سورس بودنش هر کسی میتونه اندروید خودشو بسازه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
من از امنیتش راضیم فقط وگرنه خیلی تو نصب اپلیکشن اینا اذیت م کرد اپ استور هم خیلی از اپلیکشن نصب نمیشه روش

...Tina...

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1393
من خودم هیچ وقت اپل نداشتم(آیفون،مک بوک و...)ولی تقریبا اکثر اطرافیانم که اپل خریدن(گاها فیک هم داشتن)95درصد برای فخرفروشی و لاکچری بودنشون بوده
یعنی بعضی هاشون حتی بلد نبودن اسکرین شات بگیرن؛یکی بود چندهفته از گوشی خریدنش گذشته بود اما نمیدونست گوشیش دوربین جلو داره!(سال91اینا)

فقط یک نفر بود که بنظرم دلایلش متفاوت از بقیه بود:
علمکرد سریعی داره؛پششتیبانی قوی تری نسبت به اندروید داره؛بین نرم افزار و سخت افزار یکپارچگی وجود داره؛عمر مفید آیفون خیلی زیاده(حدود 5 6 سال از آیفونش استفاده کرد)

shayan32

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
milad
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
چون ملت میخوان کلاس بگذارن....مرض خود لارج پنداریه =))
بخدااااا همینه. خرید گوشی آیفون واسه همه شده یه ابزار برای چشم و هم چشمی. نمیدونم واقعا اذیت نمیشن تو این همه محدودیت های ایفون و حاضرن ب جون بخرن این همه مصبتو یا واقعا استفاده ای نمیکنن ک اصن متوجه محدودیت ها و ازار هاش بشن.

هـــدا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
یکی از دلایلش اینه که بعد ۵ سال هنوز کیفیت دوربینش،سرعت اجرا برنامه هاش و... مثه روز اوله :)

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
این مک‌بوک های جدید ک با چیپ m1 ساخته شدن خیلی دلبرن:)‌))
کم مصرف و قوی ،رو مدل air حتی خنک کننده بادی هم ندارن و پسیو خنک میشن
فک نکنم مشابهش تو لپتاپ های فعلی باشه ولی احتمالا تا چندسال دیگه ازین دست پردازنده های قوی و کم مصرف مبتنی بر arm زیاد ببینیم

https://www.apple.com/mac/m1/

PashMack

به دنبال بستنی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
فعلا برنز نجوم
اول اینکه اینجانب ریحانه طاهری هرگونه چرت و پرتی که تو این تاپیک گفته بودم رو پس میگیرم
بعد در مورد آیفون، تا آیفون ایکس یا 11 خب واقعا گوشی‌های اندرویدی زیادی بودن که با قیمت کمتر یا مساوی با آیفون کیفیت بهتری داشته باشن، باتری، صفحه، دوربین و...
ولی مزیت آیفون اینه که خیلی بیشتر از اندروید آپدیت میده
و این باعث میشه بعد 2، 3 سال گوشی هنگ کمتری داشته باشه نسبت به اندرویدا
در نتیجه اگه یه اندروید و یه آیفون که حدودا همزمان معرفی شدن رو در نظر بگیریم، با آیفونه راحت میشه کار کرد اما با اندرویده نه
تو آیفون 12 مثلا صفحه‌ش از ال سی دی شد اولد که خب این خودش مهمه واقعا
زمانی که اندرویدا دیگه خیلی از گوشیاشون اولد و آمولد بود آیفون هنوز ال سی دی میزد و فقط رو پرو مکس و ایناش آمولد میذاشت
اما از 12 به بعد خب این مشکل حل شد
و کلا آیفون 12 خیلی بیشتر از قبلیا خریدنش می‌ارزه چون واقعا در قبال اون پول کیفیت هم داره و فقط باکلاس نیست!
الانم گوشی اندرویدی که دوربینش تو عکس برداری از آیفون بهتر باشه هست و هنوزم اینکه فکر کنیم وای دوربین آیفون چقد خفنه و اندرویدا اصلا به اون نمیرسن غلطه
اما تو فیلمبرداری دوربین آیفون با اختلاف زیادی بهتر از اندرویداست و فیلمبرداریشون یه جورایی قابل مقایسه نیست
(حس میکنم خیلی زر زدم)
چیزی که ارزش خرید نداره آیفون n پرو مکسه
مثلا سی پی یوی آیفون عادی کاملا خوبه و واقعا آدمی که بخواد کار عادی با گوشیش بکنه عملا هیچ نیازی به پرو مکس نداره شاید کسی که مثلا بخواد ادیت حرفه‌ای فیلم انجام بده در اون حد نیاز داشته باشه
یا یه دوربین تله اضافه داره که دوربین تله موبایلا اصلا اونقدر کیفیت نداره که بخواد استفاده شه
به خاطر همین پرو مکس خریدش فقط به این درد میخوره که تو آینه عکس بگیری مردمم فک کنن وای چقد خفن
خلاصه که الان آیفون اینطوری نیست که بگیم نههه خریدنش حماقت محضه و فقط واسه پز دادنه و خیلی بده، ولی اینطوری ام نیست که بگیم خییلی از اندروید خفن تره و فلان و بهمان

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
چون طراحیش قشنگه:))

nick:

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
1399
به ترکیب برنده دست نمیزنه:))

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
به نظر من ... کلا مجموعه گوشی های اپل از نظر امنیت و استحکام بودن حرف ندارن بی شک ! من خودم یدونه 6s داشتم یبار رفته بودیم کنار رودخونه داشتیم شنا میکردیم پام لیز خورد رفت تو آب خلاصه بعد از 2 3 دیقه از آب درش آوردیم
خلاصه یکی دو روز اول سالم بود بعد فقط یکم صفحش بیکیفیت تر شد /نور هارو قاطی میکرد/
ولی باز مثل روز اول کار میکرد
بنظرم برای استفاده روزانه اندروید بهتر از آی او اس باشه /تو ایران/ برای بعضیا البته
ولی واقعا اپل همیشه گوشی های شیک و مد روز میسازه خیلی جذابن ...

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
ی نکته ی ریز...
استرس ندارین گم شه گوشیتون یا بشکنه یا بلایی سرش بیاد؟
من ی همکلاسی داشتم همیشه استرس داشت ی بلایی سر گوشیش بیاد😂😂
کلا اپل داشتن خیلی وحشتناک بود از نظرش و فقط واسه کلاسش خریده بود🤣🤣
ولی از دلایلی ک خودم واقعا اگلو ترجیح میدم اینکه داستان لود نمیکنه و هنگ کرده و این بند بساطا رو نداری...
از زیر کلی تکالیف شادم چون آیفون ساپورت نمیکنه در میری😂

هور

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیاه و سفید
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشکده معماری و شهرسازی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
ی نکته ی ریز...
استرس ندارین گم شه گوشیتون یا بشکنه یا بلایی سرش بیاد؟
من ی همکلاسی داشتم همیشه استرس داشت ی بلایی سر گوشیش بیاد😂😂
کلا اپل داشتن خیلی وحشتناک بود از نظرش و فقط واسه کلاسش خریده بود🤣🤣
ولی از دلایلی ک خودم واقعا اگلو ترجیح میدم اینکه داستان لود نمیکنه و هنگ کرده و این بند بساطا رو نداری...
از زیر کلی تکالیف شادم چون آیفون ساپورت نمیکنه در میری😂
با گم شدنش کاری ندارم ولی این گوشی های ایفون ضدآب و ضدضربه هستن و با ضربه های معمولی و از دست افتادن و توی اب با یه عمق نسبتا معمولی افتادن و اینا نمیشکنن و آسیب نمیبینن.

بالا