• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خریدار زرنگی باشیم ؟ [راه کارهایی برای خرید بهتر ]

• شروع کننده موضوع

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد
سلام ، خریدار بودنم مثل فروشنده بودن قِلِق های خاص خودشو داره ؛ مثلاً اینکه یک خریدار موقع خرید باید حواسش باشه به اینکه گرفتار دام ِ ارزان بخریم ، آشغال بخریم ویا حتی گران خریدن و بازهم آشغال خریدن نشه و خب همه اینا یه راهکار های ریزی داره .

تو این تاپیک ساده و مختصر حربه های خریدار زرنگ بودن ِ خودتون رو رو کنید وازتجربه هاتون دراین زمینه بگید تا ما هم یاد بگیریم .

• شروع کننده موضوع

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد
پاسخ : چگونه خریدار زرنگی باشیم ؟ [راه کارهایی برای خرید

چی میشد یکی جواب بده ؟:د

خب ببینید اول ازهمه توی مغازه اول خرید نکنید ویک دوری بزنید تا قیمتا دستتون بیاد و اطلاعاتتونم درمورد ِجنس زیاد شه وبعد تصمیم بگیرید ؛ مسلماً باشنیدن حرف بقیه مغازه دارها ، نکات مبهمی که درمورد جنس دارید ، تا حدودی شفاف میشن واستون .
مثال : ما چند وقت پیش رفتیم مرگ موش بخریم بعد پدر ِگرامی ازهمون مغازه ِاولی خریدن یک موادی رو وبعد مارفتیم یک مغازه ی دیگه و فروشنده درمورد فوق العاده سمی بودن چیزی که خریده بودیم و اینکه باید برای مرگ موش ازچیزی استفاده کرد که موش رو یهو نکشه تا موش های دیگه ازخوردنش صرف نظرنکنن و قیمتی که اون ماده اولیه رو هم عرضه میکرد پایین تربود .

دوم اینکه گول ارزون خریدن رو نخورید .باشه ؟:د ؛ ببینید مثلاً لباس ها مدتی میمونن رو دست فروشنده وتقریباً ازدرون میپوسن ،مخصوصاً تو مناطق مرطوب ، بعد بیرون ِ لباس هم هیچ مشکلی نداره ، فروشنده میاد لباسو حراج میکنه وشما هم با احساس زرنگی تمام میخرینش ولی میبینین فرداش خراب شد وپولتون رفت توی چاه .
مثال : پدرگرام بنده (دوباره:د) رفتن یه جین پیرهن مردونه خیلی ارزون ازکیش خریدن ، بعد که اومدن خونه بعد یک ماه اینا یکی یکی شروع کردن به جر خوردن : )) ؛ خلاصه همه چی ارزون بودن نیست .

سوم اینکه بعضی ازفروشنده ها عادتشونه قیمتا رو یکم دست بالاتر میگیرن تا مشتری که چونه زد بهش تخفیف بدن مثلاً وبه مقدار ِ دلخواه ِخودشون برسونن ، پس اگه از فروشگاه اطلاعی ندارین سعی کن یک مقداری چونه بزنید ؛ درحدی که فروشنده عاصی نشه .

مثال :طبق معمول من رفتم پروما و یک شال خریدم بعد ریلکس هم پولشو دادم اومدم بیرون ، یک بنده خدایی بعد من رفت تو و همون رو خرید منتها چونه زد و 5 تومن ارزون ترخرید :د .

خب فعلاً بسّه ، بازم میگم .

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خب روش من اینه که میرم تو مغازه اول یکم با فروشنده پسر خاله میشم درباره جنسا و هر چیزی که بشه سوال می پرسم
بعد اونقدر پایین پول میدم بهش که میانگین پول و قیمت فروشنده بشه قیمت ایده آل من بعد طرف میگه نمیشه و این حرفابعدش کم کم اضافه می کنم تا برسه
البته گاهی اوقات هم جور در نمیاد مثلا می بینی طرف تخفیف نداد بدون رودرواسی جنسو بنداز تو روش بهش بگو که خسیسه و جنسش بخوره تو سرش :D
بعد با سرعت نور محل رو ترک کنید

• شروع کننده موضوع

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

چهارم : خرید کلی رو امتحان کنید ! توی سال یک وقتی رو برای مسافرت به جاهایی مثل قشم و ترکیه وبانه اختصاص بدید و علاوه برلذت سفر ، لذت قیمت مناسب رو هم بچشید .خودتون میبینید که چقدر صرفه داره براتون خرید کلی ، چون تو خرید کلی وشهرایی مثل قشم وبانه محصولات با سود ِ کمتری عرضه میشن وشما میتونین با قیمت خیلی پایین تری وهمون کیفیت دراکثر مواقع -بستگی به زرنگی خودتون درامتحان وشناخت جنس هم داره -بخرید .

مثال : ما ازترکیه چندین جفت کفش خریدیم - 10 تا - بعد اینا دراومد جفتی 100 تومن والان توی مشهد این ها با همون کیفیت 300 تومن ـه .

پنجم :وقت های خوب برای خرید کردن رو بشناسید ؛ با توجه به شهری که زندگی میکنید قیمت ها موقع برخی مناسبت ها یا شروع فصل های خاص میکشه پایین یا بالا ، زرنگ باشید و وقتی قیمت مناسب هست خرید کنید .

مثال:شما یک مانتو رو درنظر بگیر ، بهمن 200 تومن بود ، اسفند 250 همون مانتو عرضه میشد . #مثال کاملاً واقعی .

ششم :گول آف رو نخورید همیشه :د ؛ بعضی وقت ها فروشنده ها قیمت ها رو بالا میبرند وآف میزنن تا با هیچ تغییر واقعی ای درقیمت ها خریدار جذب کنن .

مثال : یک مرکز خریدی داره مشهد حالا اسم نمیبرم ، من مهر رفتم کل جنساشو زیرو رو کردم :د ، بعد این آبان آف زد 50 درصد -: ))- بعد دوباره من رفتم جنسارو زیر و رو کردم ودیدم کاملاً قیمتا رو دوبرابر کردن وبعد آف زدن #-o .

بازم میگم حالا :د ؛ با تشکر خیلی خاص ازدوست قبلیمون که اومد پست داد :-" .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من تو همه موارد اوکی ام :د قیمتها دستمه همیشه و عجله نمیکنم میدونم کجاها چی بخرم :د

اما یه مشکل دارم :د اینکه نمیتونم چونه بزنم :د همیشه همونی ک قیمتشه رو تحویل فروشنده میدم :د
یکی ک تو چونه زدن خبره هست بیاد یاد بده ((:

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

موقع لباس خریدن فریب تعریف مغازه دار از اینکه بهتون میاد رو نخورید. مغازه دارا سعی میکنن بهتون القا کنن که این جنس خیلی بهتون میاد و ست شده و ... تا از شک دربیاید.

در مورد چیزی که میخواهید بخرید اطلاعات کسب کنید تا خرید بهتری داشته باشید مخصوصا تو خریدهای قیمت بالا. مثلا کسی که فرش میخره باید بدونه جنس های مختلف و تراکم و رنگ و ... چجوریه. کاری هم نداره. یک لحظه با گوشیتون وصل بشید سرچ کنید راهنمای خرید فرش.
مثلا میخواستم تازگیا روغن موتور ماشین عوض کنم. سرچ کردم فهمیدم روغن موتور استاندارد دمایی داره. برحسب دمای محیط باید نوع خاصی ازش خرید بشه. مثلا روغن موتوری که تو اهواز استفاده میشه تو کردستان نباید استفاده بشه. در صورتی که معمولا این موضوع رعایت نمیشه!

+ تاپیک خوبیه :D

• شروع کننده موضوع

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

ببینید من تو چونه زدن خبره نیستم ولی دیدم بقیه چیکار میکنن - من خودم به علت مسائل شخصی ترجیح میدم چونه نزنم :د -اولن اینکه قیمت دستتون باشه ازقبل با همون سرچ یا پرس وجو ازدوستان ،خصوصاً خانوم های خانه دار :د، چرا ؟ چون اینطوری میدونید باید سر چی چونه بزنید و اگه یه درصد فروشنده منصف باشه ممکنه با چونه زدن مداوم شما بی خیال فروختن چیزی به شما بشه .
دومنش سعی کنید الفاظی که به کار میبرید یه جورایی واسه فروشنده دل خوش کنک باشه مثلاً بگین :مغازه تون خیلی خوبه ، بهمون تخفیف بدین که ایشالله مشتری شیم وشمارو به بقیه هم معرفی کنیم یا مثلاً - اگه فروشنده ازاین کلاسیا نباشه -براش بگید مثلاً این جنسو دوستتون به قیمت خیلی پایین ترخریده وفیلان :د ، فقط دقت کنین اسمی ازمغازه دیگه ای که با قیمت کمتر میده اینو نبرید لج میکنن معمولا : )) .

مثال : یه دختربچه -درحد15 ساله مثلاً-خیلی بانمکی ما قشم تو مغازه بودیم ، این اومده بود بدلیجات بخره ، بعد هی فروشنده رو با عمو اینا خرمیکرد و بعدِشم هی میگفت عمو من میخوام اینا رو با پول عیدیام که جمع کردم بخرم و خیلی ذوق و شوق نشون میداد وطبیعتاً فروشنده هم خیلی دل رحم ودست ودل باز شده بود .آره خلاصه سعی کنید صمیمی باشید ولی نه با هرفروشنده ای و سعی کنید صمیمی بودن رو هم با لاس زدن اشتباه نگیرید :-".

همینا دیگه ؛ حالا من خودم چونه زدن رو بلد نیستم اصلاً ولی شما که پست نمیدین خب :د ؛ امیدورام به درد بخوره .

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف

خرید اینترنتی هم گزینه خوبیه البته اگه تخفیف مناسبی خورده باشن ولی یکم سر رنگ با مشکل برمیخوری
حرفای فروشنده هم خیلی تاثیر میذاره که باید نسبت بهشون کاملا مقاوم باشید چون به هرحال هرکی به فکر سود خودشه
و اینکه هیجانی خرید نکنیم یا بعضی فروشنده ها وقتی چیزی ازشون میخری میان میگن این یکی جنسم خوبه فلان چیزم خوبه و اخرشم با کلی خرید برمیکردی بدون اینکه نیاز داشته باشی
برای چونه زدن هم یه همراه با تجربه واقعا نیاز میشه

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

میتونید با استفاده از سایت http://torob.ir قیمت یه کالا تو فروشگاه های اینترنتی مختلف رو ببینید و مقایسه کنید.

بالا