• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قدم به قدم ساخت و کانفیگ vps

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
سلام
قصد دارم یه آموزش جامعی رو راجع به خرید یا استفاده از vps های رایگان و ادامه مسیر که شامل کانفیگ اش هست و استفاده هایی که میشه ازش کرد رو بذارم :)

12.jpg

خب اول راجع به خود vps :

VPS مخفف Virtual Private Server به معنای سرور اختصاصی مجازی می باشد که بصورت چندگانه و با هم بر روی یک سرور فیزیکی قرار می گیرند که به آن VDS یا Virtual Dedicated Server میگویند.
هر VPS بنا به تعریف اولیه، سهم خاصی از منابع سرور از قبیل پردازنده، حافظه اصلی، فضای دیسک سخت، پهنای باند و... را به صورت اختصاصی و تضمین شده در اختیار خواهد داشت و این مقدار در سرور های ابری میتونه از منبع مشترک نیز استفاده کرده و بالاتر از این مقدار نیز برود ولی بستگی به تعریفات داده شد در vds دارد.
هر VPS به طور کاملاً جداگانه عـمـل می کنـد در نتیجـه VPS هـای موجود بر روی یک سـرور می توانند از سیستم های عامل متفاوت و نرم افزارهای مختلف و نسخه های متفاوتی استفاده نمایند.
در واقع vps همانند یک سروری عمل میکند که وجود فیزیکی نداشته ولی بسیاری از نیازهای شما رو برطرف میکنه.
حالا این نیاز ها میتونه ارایه هاستینگ باشه یا میل سرویس (که البته با محدودیت هایی همراه هست) و اینکه میتونه دانلود های شما رو با سرعت بسیار بالا انجام بده :)

مشخصات:
خب شاخصه های اصلی هر vps پردازنده، حافظه اصلی، فضای دیسک سخت، پهنای باند و .. است که بر اساس نیاز تا نصب کارت صدا نیز میتونه جلو بره و بر اساس پلن های مختلف قیمت های مختلف رو شامل میشه ، انواع هارد ها میزان حجمشون و سرعت پهنای باند که این دو مورد در کشور خودمون دیتاسنتر هاش زیاد چنگی به دل نمیزنن ولی مثلا دیتاسنر رد استیشن انگلیس پورت تا چن صد گیگ رو هم برای سرور فراهم میکنه .و میتونید تعداد آی پی های معتبر خروجی یا ورودی رو نیز تغییر بدین و قیمتش گاها تا یک دهم سرور فیزیکی اصلی در میاد

شاخصه ها:
خب مهم ترین پس از انتخاب مشخصات vps ،محل قرار گیری vds اصلی هس که تو کدوم دیتاسنتر باشه ، این میتونه از دیتا سنتر های داخل کشور باشه تا هتزنر آلمان یا دیتاسنتر های معروف امریکایی یا دو دیتاسنتر معروف فرانسوی و جاهای دیگه ، ولی خب شرایط هرکدوم از این دیتاسنتر ها فرق میکنه و بسیار سخت گیرانه هم ممکنه باشه و با ابیوز اومدن ناچار به پاک کردن vps شما بشن.ولی در کل در تمامی این دیتا سنتر ها قانون کپی رایت رعایت میشه و شما ملزم و به خریدن لایسنس ها میباشید. به غیر از سرویس های وارز که خرید و فروش اونا هم غیر قانونی هست و صحبتی در این رابطه انجام نمیشه.

خب خریدن پلن های پولی که توضیح نمیخواد ولی برای فعلا اولین پست این آموزش به معرفی چند تا سایت که vps رایگان ارایه میدن میپردازیم
دقت کنید این سایت ها ،پلن های محدودی رو با زمان محدود در اختیارتون میگذارن پس اگه کار موقت یا تست یا چیز دیگه ای دارید انجام بدین وگرنه از سرویس های پولی وطنی استفاده کنید

سایت اول http://5jelly.com
این سایت با معرفی به دیگران نیز سیستم بهتری در اختیارتون میذاره
13.png

سایت دوم http://tfxvps.com/free-forex-vps
که بعد از ثبت نام یه سری پلن رایگان در اختیارتون میذاره

سایت سوم http://www.freeserver.co/
که مشخصات سرویس رایگانش رو میشه دید
14.png

پایان قسمت اول آموزش :) اگه سوالی داشتین پ.خ بپرسید و بهتره تو روند آموزش اختلال ایجاد نشه
ممنون

• شروع کننده موضوع

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
پاسخ : قدم به قدم ساخت و کانفیگ vps(رایگان)

دوست گل من :D اصن بنده هدفم معرفی vps رایگان نبوده که :D الان ارزون هم هست vps ها کلا مقاله آموزشی گذاشتم در این زمینه :-" شما پول بده حالا
در ضمن من خودم از یکی از این سایتا سرویس دارم :| و اینکه وطنیش هم سایت پارس پک هست استفاده کن

• شروع کننده موضوع

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
پاسخ : قدم به قدم ساخت و کانفیگ vps(رایگان)

قسمت دوم : :)
پس از خرید سرویس مورد نظر اگه داخل پنل کاربریتون برید :D قسمت سرویس های من :) پنل ریبوت تحت وب رو میبینید
به این صورت هست :
s1.jpg

تو این قسمت وضعیت سرویس مورد نظر و تاریخ آپتایم بودن و غیره رو هم نشون میده
اما میشه از این قسمت برای روشن ،خاموش،ری استارت کردن و نصب مجدد سیستم عامل به دلخواه رو فراهم میکنه براتون
و ip و یوزر نیم و پسورد برای ورود

خب ؟
حالا من به سه دسته کلی معروفیت تقسیم کنم سیستم عامل های ویندوزی ، لینوکس و میکروتیک که البته به روتر بودنش بیشتر مشهور هست

خب حالا ما میخوایم به سرورمون وصل بشیم و کارامون رو انجام بدیم برای اتصال ؟
لینوکس از برنامه پوتی استفاده کنید http://www.putty.org
برای میکروتیک که موقعی که ip سرور رو بزنید هم پنل تحت وب اش بالا میاد هم کلاینت که دانلود کنید
ولی برای ویندوز از نرم افزار ریموت دسکتاپ منیجر باید استفاده کنید که به نظرم به خاطر اینکه رابطه کاربری بهتری داره سیستم عامل های ویندوزی :D اول اونو توضیح میدم

ریموت دسکتاپ منیجر Remote Desktop Connection که بصورت پیشفرض روی ویندوز 7و 8 نصب هست ...
برنامه رو اجرا میکنید
s2.jpg

با زدن یوزر نیم و پسورد ip سرور متصل میشید
و صفحه حدید همانند صفحه پیشین ویندوز شما مقابل شماست ، با این تفاوت که صفحه ویندوز عه سرور میباشد و شما به اون سرور متصل شدین
راجع به انواع ویندوز ها 2003 بیشتر برای اکانتینگ استفاده میشه و برخی نرم افزار های اکانتینگ روی 2088 و 2012 قابل نصب نیست ولی خب این دوتا هم استفاده های خاص خودشون رو دارند
بعد از اتصال :
s3.png

به عنوان اولین کاز میتونید دو مرورگر دیگه رو هم نصب کنید چون خودم اینو ترجیح میدم و همچنین دانلود منیجر رو هم نصب کنید
و فایل هاتونو میتونید دانلود کنید
نمونه ای از دانلود منیجر
s4.png

البته سرعتش همیشه اینقدر نیس ولی کمتر از 40 مگ نیومده تاحالا
بقیه تنظیمات عادیش مثه ویندوز معمولیه و در آخر هم با خروج از برنامه ، از vps خارج میشید ولی کارهای واگذار شده انجام میشه اونجا
اینم سری دوم امیدوارم به دردتون خورده باشه

• شروع کننده موضوع

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
پاسخ : قدم به قدم ساخت و کانفیگ vps

خب خیلی اوقات شاید بخواید که مثلا یه وب سرور رو برای دانلود و آپلود راه اندازی کنید ...
مثلا شما روی vps ات ون فایلی رو دانلود کردین با حجم 50 گیگ و میخواهید برای افراد دیگه روی دانلود بذارید ...
یا اصلا میخواهید یه سایت دانلود راه بندازید و برای راحتی کار یه قسمت اضافه کنید به نام مثلا dl.sitename.ir مثلا
خب ؟؟
امروز تو این آموزش قرار عه با iis و کاری که قراره برامون انجام بده اشنا بشیم :D
iis مخفف internet information service می باشد که توسط شرکت microsoft ارایه شده ، در واقع وظیفه سرویس دهی وب رو برعهده داره در سرور های ویندوزی به عبارتی
و از ورژن شماره 1 تا فک کنم 8.5 اش هم اومده باشه که به الطبع برای ویندوز های مختلف اومده و آخرین ورژن اش ویندوز سرور 2012r2 رو پشتیبانی میکنه
و با ان میتوان سرویس هایی از قبیل HTTP, HTTPS, FTP, FTPS, SMTP, NNTP رو راه اندازی کرد و خب البته اینارو میشه جدا گونه و به شیوه های دیگه ای نیز راه اندازی کرد
حالا به چند نوع خدمات اش اشاره میکنم :
http: رسیدگی به درخواست های این پروتکل
امنیتی : احراز هویت کاربر authentication
خدمات محتوا و فشرده سازی
خدمات caching برای حفظ کش ها و افزایش سرعت
عیب یابی
ip security & certificate
خدمات دیتابس منیجر
خدمات بسیار محبوب مدیا سرور
و ...
100.jpg

طریقه نصب:

1) باز کردن Server Manager
2) کلیک روی منوی manage و انتخاب Add Roles and Features
200.png

3)انتخاب Role-based or Feature-based Installation
300.png

4) انتخاب next و دست نزنید به چیزی :-" :D
400.png

5)انتخاب (Web Server(IIS بگردید و تیک آن را بزنید و Next
500.png

6) بدون دستکاری به صورت پیشفرض Next
600.png

7)Next
700.png

8)برای خودتان سفارشی کنید و میتونید خدماتی رو که بهتون ارایه میده رو ببینید
800.png

9)Install
900.png

10)چه چیزهایی نصب شده
1000.png

11)Close

تمام شدش :) خب ؟؟؟؟
الان اگه برید نو مسیر c:\inetpub\wwwRoot توصیه میکنم یه shortcut بسازید ازش تو دسکتاپ که راحت تر باشه دسترسی بهش حالا هر فایلی رو که داخل این پوشه قرار بدین
باز زده ip/filename قابل دانلود و دسترسی است
100001.png

همچنین تعداد کانکشن ها و سرعت دانلود هر کدوم از اونا و گذاشتن لیمیتر و ... در تنظیماتش انجام میگیره و میتونید در صفحه مدیریتی iis تنظیم کنید
خب حالا من میخوام که بزنم dl.sitename.ir وصل شه به این و فایل رو بده مثه این سایت های دانلود
چیکار کنم ؟
به داخل cpanel رفته و گزینه dns zone editor رو انتخاب میکنیم
1100.png

و داخلش یکی dl.sitename.ir و در پایینیش آدرس ip رو بزنید حالا اوکی کنید
1200.png

خب تموم شد الان هم با ip/filename و هم با dl.sitename.ir میتونید بهش دسترسی پیدا کنید
پیروز و موید باشید
ممنون :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا