• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره درسی و روش مطالعه برای رشته های علوم پزشکی

• شروع کننده موضوع

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
شنیدین میگن تو دانشگاه ملت واسه امتحا ه دور رو خونی کرده باشن خرخون حساب میشن؟ :D
خود من این مشکلو دارم که بیشتر 1 ساعت سر درس بند نمیشم ! ....
اگه راه کاری به ذهنتون میرسه که آدم بتونه تو یه مدت زمان کم حجم زیاد رو بخونه . یا هر میان بر دیگه ای لطفا بگیید (;
کلا یه دید کلی هم بدین که متوسط ساعت چقدر باید باشه چجوری باید باشه یا هر کمک دیگه ای . ممنون میشم >:D<

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشاوره درسی (ویژه رشته های علوم پزشکی)

من تقریبا همون برنامه ریزی کنکور رو دارم
روزای تعطیل همه درسام رو بررسی میکنم و واسشون تایم میذارم
اما کلا روشی که به من و دوستام جواب داده این بود که درس هر روز رو با هر سختی که داره بخونی
حتی اگه امتحان داری فرداش
ممکنه این میان ترم ها رو خوب بدی اما اخر ترم به معنای واقعی بیچاره میشه ادم
رو اون مبحث تمرکز کن
سعی نکن با خوندن دفه اول کتاب یاد بگیری اول روزنامه وار بخون که موضوع کلی دستت بیاد و بعد با توجه به جزوه کتاب درس رو بخون
اسلاید و تصویرم به درس جدابیت بیشتری میده :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ما برای هر امتحانی یه هفته قبلش شرو میکنیم! و تا دو روز قبلش یه دور میخونیم! و بعد تو روز اخر هم یه دور دوره...ترم قبل اصلا طی ترم نمیخوندم ولی این ترم دو تا از درس ها رو همیشه میخونم..با این وضع بازم از ترم قبل وضعم بدتره.. #S-:

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

من چه جوری باید آناتومی رو بخونم دوستان؟! استادمون اصن خوب نیس فقط چند تا عکس نشون میده و چند تا اسم خارجی ( :-" ) بلغور میکنه و تموم :| کلن اعتقاد خاصی به درک کردن مفهوم درس نداره! من چه جوری بخونم که یاد بگیرم؟!

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه اطلس میگیری دستت، میری به سمت موزه آناتومی. حلّه آقا. :-"
پ.ن: اصن این خودکفایی رو که میگن، من با آناتومی بش رسیدم به مولا. :‌))

Amin.Hero

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
رشته دانشگاه
پزشکی

نه اینکه با تجربه باشم ها اما در کل با درس هر روز همان روز و پیش خوانی کلن خیلی موافقم به خصوص با پیش خوانیه، باعث میشه سر کلاس خیلی راحت تر گوش بدی بعدشم تازه درس هر روز همان روزم خیلی آسون تر میشه اونوقت

واسه آناتومی خب گری و اسنل و نتر و زوبوتا و ... هرچیم که بزاری جلوت باز استاد معمولن استایل خودشو بیشتر باش حال میکنه، اما کلن چاپ اول گری (چون نسبت به این جدید اسامی انگلیسیش هم موجوده، ( تو جدیده حذف کرده!! L-: )) به اضافه اطلس نتر ( pdf ش موجوده ) واسه من که خوب جواب داده، یه چیز دیگه هم اینکه ما سر عملی آناتومی دقیقن دوره ی کاملی میکنیم که خیلیا اونجا دیگه مثه چی می فهمن

Golnoosh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 !
شهر
همدان
مدال المپیاد
شیمی میخوندم ☺
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

من یه چی بپرسم مسخرم نکنینا !
من ترم اولم ، و هنوز نمیدونم که امتحانای دانشگاه رو لازمه با نمره ی خوب بگذرونم یا نه ، یه سریا میگن فعلا از زندگی لذت ببرین اما سایرین میگن جز نفرات 1 تا 3 دانشکده باید بشین واسه معافیت از طرح ! حالا یکی بگه تاثیر معدل واسه طرح از همون ترم اوله ؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه های علوم پزشکی (دارو - دندان - پزشکی) حجم بالایی درس دارند که حفظیات زیادی داره و مسلما روش مطالعه خودشو داره. کسانی که تو این رشته نمرات بالایی میگیرن چجوری درس میخونن؟ روش صحیح مطالعه در این رشته ها چیه؟

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
پاسخ : روش مطالعه صحیح برای رشته های علوم پزشکی

به نقل از میم ح میم دال :
بچه های علوم پزشکی (دارو - دندان - پزشکی) حجم بالایی درس دارند که حفظیات زیادی داره و مسلما روش مطالعه خودشو داره. کسانی که تو این رشته نمرات بالایی میگیرن چجوری درس میخونن؟ روش صحیح مطالعه در این رشته ها چیه؟
والا واسه هرکسی یه جوریه
سال بالاییا هرکدوم چیزی میگن
یکی دو ترم ک بخونی خود آدم دستش میاد
مثلا ما داشتیم یکیو ک پاتو رابینز رو قورت داده بود تو ترم چهار
یکیم تو 3فصل فیزیو گایتون مونده بود
ولی چیزی ک مسلمه دیگه روش کنکور رو باید کنار گذاشت وگرنه اصلا فرصت نمیشه خوند!

mohammadi1234

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
سمنان
سلام دوستان این یک تایپیک است برای این که سال بالایی ها تجربیات خودشون رو در اختیار ترم پایینی ها قرار بدن.مثلا چگونه بافت و آناتومی و...را خواند.

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق
پاسخ : چگونه درس های مختلف پزشکی و دارو را بخوانیم؟

با توجه به اینکه برای امتحان تخصص باید همه چیزایی که خوندیمُ امتحان بدیم ، و بعدها هم که خواستیم کار کنیم باید اطلاعاتمون خوب باشه ، چطور میشه موندگاری ِ مطالب ِ خیلی زیاد و فرارُ توی ذهن افزایش داد ؟! و اینکه ، چه درسایی بعداً - چه برای امتحان تخصص و چه به عنوان اطلاعاتی که یه پزشک ِ خوب باید داشته باشه - مهم تر هستن ؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : روش مطالعه صحیح برای رشته های علوم پزشکی

میشه یکی روش شب امتحانی توضیح بده ؟! من در این سالها اولین بارم ه که شب امتحانی م و چیزی الان نمیدونم و نصف درس هم مونده. :| (یه هفته ست دارم بافت میخونم و بازم ۸ فصلم مونده و بقیه هم یادم رفتن. فردا هم امتحان ه. میفتم یعنی ؟!:| )

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
همیشه شروع سال جدید مقدمه ای برا تغییر و تجربه بقیه میتونه کمک کننده باشه، هرکسی یه شیوه درس خوندن داره و برا هرکسی یه چیزی جواب میده...
اینجا مینویسم شاید یک نفر بعدها خوند و به دردش خورد...
واقعا باید نمره براتون مهم نباشه.خب برا من هیچ وقت نمره مهم نبود و چه قبل کنکور چه تو دانشگاه پاسخنامه چک نمیکردم و برا هیچ نمره ای جز یه درس عمومی که استاده به همه چادری ها بیست داده بود اعتراض نزدم. اما اگه برا شما مهمه تلاش کنید که مهم نباشه...
با همین تفکر با تعجب بسیار زیاد خودم سال دوم دانشگاه، شاگرد دوم شدم!!! چون قرار نیست استریت بشم اصلا دیگه به خودم زحمت نمیدم این لذت رو دوباره تجربه کنم، چون جز ۲۰۰ تومن هدیه هیچ سود دیگه ای نداره به نظرم! اما از اینکه تجربه اش کردم راضی ام چون تواناییمو تو این زمینه به دیگران و از همه مهم تر به خودم ثابت کردم و این قسمت خود بعدا برا امتحان تخصص به کمکم میاد چون شاگرد اول و سوم جزو ۲ درصد برتر علوم پایه بودن و این بهم نشون داد اگه بخوای میتونی به چیزی که بخوای برسی و بقیه اونقدرا هم شاخ نیستن...

سال اول معدلم حدود ۱۶.۷۰ بود...واقعا نمیدونستم چه جوری درس بخونم و از هیچ کسی هم نپرسیدم چون خجالت میکشیدم اما شما از یه سال بالایی درباره درس و استادا بپرسید!! اون سال یه دور همه درسا رو میخوندم دیگه فقط جزوه...ما گروه جزوه نویسی داریم و خودم جزوه نمینویسم سر کلاس و به جز دو تا درس که یکیش فایده ای نداشت کتاب نخوندم کلا به جز عمومی ها که همش کتابه و اگه خلاصه نخونید واقعا یه دور خوندنش هم معدلتون رو حسابی میبره بالا.
سال دوم واقعا نمیدونم چی شد و چرا این طور شد که دیگه یه زمان طولانی نمیذاشتم تا یه دور درس رو بخونم...به جاش زود یه دور میخوندم و بعد سریع تر از اون دو سه بار دوره میکردم و جز ویروس که بیست شدم برا درسی خلاصه نویسی نکردم. برا باکتری چون به خاطر برف امتحان عقب افتاد البته یه مسافرت یه روزه هم داشتم حدود ۵ بار دوره کردم اما آخراش یه دور برام فقط ۳ ساعت زمان میبرد...اون سال معدلم ۱۸/۸۸ شد! البته دو تا تربیت بدنی و حدود ۱۰ واحد عمومی هم داشتیم.
الان دیگه اگه واقعا بدونم یه درسی رو میوفتم انقدر که سخته دو بار مرور میکنم اما وسواسم نمیذاره که اصلا مرور نکنم و گاهی شده یک چهارم یه جزوه رو بیخیال بشم و نخونم اما واقعا نگیرید یه جلسه رو کلا حذف کنید ممکنه از یه جلسه سخت استاد آسون بگه و از جلسه ای که شما خوندین فقط از کتاب بگه و هیچی نتونین جواب بدید...
چون من فقط جزوه میخونم و جز جراحی کلا رفرنس رو نمیتونم درک کنم زیاد در طول ترم هم زیاد نمیتونم بخونم چون جزوه هامون رو بچه ها خیلی دیر آماده میکنن...اگه حوصله اش رو داشتم واقعا سر کلاس جزوه مینوشتم تا در طول سال مرور کنم اما ندارم، اگه دارید حتما این کار رو بکنید مرور خیلی خوبه...سر کلاسم برید بهتر از اینه که نرید حداقلش میدونید که فلان جلسه سختره...
اون دو کتاب هم که گفتم یکیش مرفولوژی دندون بود که به دردم خورد چون جزوه هاش افتضاح بود.
یکیش آناتومی سر و گردن بود که دو روز فرجه رو تا نزدیکای آخرش خوندم اما دیدم چیزی یادم نمونده و روز آخر با ناراحتی و استرس گرفتم جزوه ها رو خوندم.
جراحی هم برا دل خودم و چون ویراستار جزوه هاش بودم ،کتاب پیترسون میخوندم وگرنه تو فرجه امتحان نخوندم اما چون نمره ام خوب شد حتما همون هم تاثیر داشته.
تو عملی که اصلا نگم براتون واقعا نمره دست شما نیس...بخشی که گفتم حتما میوفتم بالاترین نمره بخش هام شد و بخشی که خیلی توش خوب بودم نمره اش به اون خوبی نبود...به خاطر همین کلا نمره براتون مهم نباشه تا جایی که نیوفتین واحدا رو. ترم پیش اونقدر کار پروتز مریض تو لابراتوار گیر کرد که کلا امتحانا تموم شد و واقعا آماده بودم برای هم اما همگروهیم افتاد اما من می افتادم.البته با یه هفته درگیری آخر پاسش کرد اما میشه گفت فقط از روی لج بود وگرنه منم باید مینداخت چون رو یه مریض کار میکردیم و منم لج کردم تو امتحانا میگفتم پسره خودش تنهایی بره سر مریض:)) تازه همین درس رو این روتیشن هم داریم و تا دو اردیبهشت باید تحویل بدیم که هنوز حتی مریض هم گیرم نیومده، اگه بیمار پارسیل می شناسید بگید ؛(
پس اگر نمره براتون مهمه تو عملی حداقل فاتحه تون خوانده س!

بالا