• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

Giga

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک
دانشگاه
دانشکده فیزیک دانشگاه MIT
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

سلام

مکانیک تهران بزنم یا مهندسی شیمی شریف ؟

علاقه اولم مکانیکه ولی مهندسی شیمی هم خیلی دوس دارم. چیزی که باعث تردیدم شده اینه که از شریف خیلی تعریف شنیدم و مخصوصا این که من تو فکر اپلای هم هستم واسه این :-?

فنی تهران چجوریه؟‌ اصن در حد شریف هست؟ :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Giga :
سلام

مکانیک تهران بزنم یا مهندسی شیمی شریف ؟

علاقه اولم مکانیکه ولی مهندسی شیمی هم خیلی دوس دارم. چیزی که باعث تردیدم شده اینه که از شریف خیلی تعریف شنیدم و مخصوصا این که من تو فکر اپلای هم هستم واسه این :-?

فنی تهران چجوریه؟‌ اصن در حد شریف هست؟ :-"
من اگه بخوام از فنی تهران تعریف کنم فکر کنم حمل بر این میشه که قصد دارم از دانشگاه خودم تعریف کنم!
فقط همینو میگم که فنی تهران یه دنیاست!
و اینکه من اگر بودم قطعا و قطعا مکانیک تهران رو به م.شیمی شریف اولویت می دادم و اگر هم دودل هستین به شدت همایش معرفی رشته دانشگاه تهران رو بهتون توصیه میکنم که برین.
البته یه چیزم هست اینکه اینجور که این چند روز فهمیدم، از م.شیمی اپلای کردن میگن ساده تر از مکانیکه!حالا دیگه نمیدونم. چون خودم نه رشته مه، نه به قصد اپلای انتخاب رشته کردم :)

informatic

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد سلطانی
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر و قبولی مرحله 2 ! (~ناکامی در m3 !!!)

من بین ِ IT ُ نرم‌افزار ِ امیرکبیر با علوم‌کامپیوتر شریف شکــ دارم ، همشون هم دوس دارم !!! کســی چنین شرایطی نداره ؟! :-" از خیلی هــا هم پرسیدم ولـــی به نتیجــه‌ای نرسیدم ! :-" تنهـا چیزی هم کـه فهمیدم این بود کـه اگــه اپلـای بخوام ، بهتره برم علومِ شریف ولـی خوب اومدیم ُ اپلای نشد !!! یه عــامل ِ شـاید خنده‌دار کـه منُ به سمت ِ علومِ شریف میکشونه ، محیط کوچک دانشگــاهِ امیرکبیـــر ــه ... یه بار که رفتم امیرکبیر اصــاً خورد تو ذوقم و اینکـه از جـَـوِ ِش هم زیاد خوب نشنیدم ! :-" کلـاً اینکـه هنوز نتونستم تصمیم بگیرم ! :-s کســی میتونه راهنمــاییم کنــه ؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از |H|3$4|M| :
من بین ِ IT ُ نرم‌افزار ِ امیرکبیر با علوم‌کامپیوتر شریف شکــ دارم ، همشون هم دوس دارم !!! کســی چنین شرایطی نداره ؟! :-" از خیلی هــا هم پرسیدم ولـــی به نتیجــه‌ای نرسیدم ! :-" تنهـا چیزی هم کـه فهمیدم این بود کـه اگــه اپلـای بخوام ، بهتره برم علومِ شریف ولـی خوب اومدیم ُ اپلای نشد !!! یه عــامل ِ شـاید خنده‌دار کـه منُ به سمت ِ علومِ شریف میکشونه ، محیط کوچک دانشگــاهِ امیرکبیـــر ــه ... یه بار که رفتم امیرکبیر اصــاً خورد تو ذوقم و اینکـه از جـَـوِ ِش هم زیاد خوب نشنیدم ! :-" کلـاً اینکـه هنوز نتونستم تصمیم بگیرم ! :-s کســی میتونه راهنمــاییم کنــه ؟!
دقیقا چیزی که هست اینه که اگر صددر صد مطمئنید که میخواید اپلای کنید علوم کامپیوتر شریف بهتره اگر نه هم که نرم افزار و آی تی و سخت افزار امیرکبیر!چون موقعی که بخواید برید دنبال کار این اسم مهندسی خیلی مهمه.
بعد یه نفر بود از بچه های فارغ التخصیل علوم کامپیوتر شریف که اپلای نکرده الان از شرایط کاری واقعا ناراضی بود.
بعد دیگه اینکه من خودم همایش معرفی رشته شریفو رفته بودم یا یکی از اساتید نرم افزار شریف مشورت کردم ترتیبی که به من گفت واسه انتخاب رشته این بود: نرم-سخت آی تی شریف- کامپیوتر و آی تی تهران-علوم کامپیوتر شریف
یعنی اصلا بهم گفت به امیرکبیر فکر هم نکن.البته اون موقع ازم پرسید میخوای بری یا بمونی که من گفتم میخوام برم :)) (چقدر جوگیر بودم) که اینو بهم گفت.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از |H|3$4|M| :
کوچیکی دانشگاه تو ذوق ما هم خورد، ولی خب عادت میشه، اگه جو دوستان خوبی داشته باشین این مورد به چشم نمیاد (که این مورد هر سال فرق میکنه):D. در مورد جَوش هم امیدواریم با تعویض وزیر جو دانشگاه هم یه مقدار به دانشگاه نزدیکتر بشه.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

من نه دانشجوی شریف ام که با دید بگم . نه تهران . نه امیرکبیر. من هم با شریفی ها صحبت کردم. هم تهران . هم امیرکبیر.فک کنم بهتر بتونم دید بدم
در مورد اپلای.
شریف بهتره به وضوح . اما اینطور نیست که امیرکبیر رفتی گیر افتادی . یکی از نرم افزاری های امیرکبیر که اپلای کرده بود میخواست بره میگفت واسه اپلای (خداییش یادم نیست دقیق چی گفت) یه چیزی نمیدونم نمره چی بود اینا که میگفت شریف راحت تر میده اینو . یکی از فامیلا هم شریف بود میگفت ملاک اول و اصلی خودتی نه دانشگاه. فرقی نداره تو تهران باشی شریف یا امیرکبیر. یه رزومه خوب که داشته باشی اپلای کردن کار سختی نیست تو این سه تا دانشگاه. مثلا میگفت مقاله آی اس آی یکی از امتیازهای بالاس واسه اپلای کردن . این به خودت بستگی داره و رشته ای که میخونی. ضمنا اینم اضافه کنم که طبق اخرین اطلاعاتی که دارم. امیرکبیر تو تعداد مقالات آی اس آی از شریف و تهران بالاتر بوده تو آخرین رنکینگ ها.
در مورد بازار کار اگه بخواید بمونید
من طبق تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم . در زمینه ارتباط با صنعت امیرکبیر از دو دانشگاه دیگه بهتره. از 7 پروژه کلان ملی اگه اشتباه نکنم 4 یا 3 تاش در حال حاضر تو امیرکبیر در حال انجامه. از دوستانم هستن تو امیرکبیر که دو ترم خوندن هم دارن با حقوق نسبتا خوبی(نسبت به دو ترم خونده!) کار میکنن.

یه نکته ی دیگه ای که معمولا اساتید امیرکبیر بهش توجه داشتن این بود که امیرکبیر بیشترین نسبت استاد به دانشجو رو داره .

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

عمران تبریز یا خواجه نصیر؟!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از علیرضا! :
تا اونجایی که من تحقیق کردم خواجه نصیر رنکش حدود صنعتی اصفهانه. و اصفهان بالاتر از تبریز.اما واسه شما نزدیکی به خانواده رو داره تبریز. البته یه امتیاز مهم داره خواجه و اون مرکز بودن و ارتباط با صنعته. در کل انتخاب با خودته (;

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از علیرضا! :

برا عمران و بازار کارش تهران بودن خیلی کمک میکنه مثکه به آدم. به هر حال نصف پروژه های عمرانی کشور تو تهرانن :D

imakbari

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران

سلام بر دوستان
بین کامپیوتر تهران و کامپیوتر شریف کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
تهران جو خرخونی شریف رو کمتر داره و یه لپ تاپ و ماهی دویست تومن هم میدن که انقدر مهم نیست ولی پارامتره به هر حال

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از imakbari :
سلام بر دوستان
تهران جو خرخونی شریف رو کمتر داره و یه لپ تاپ و ماهی دویست تومن هم میدن که انقدر مهم نیست ولی پارامتره به هر حال
:D
نرم افزار شریف.

• لایک
امتیازات: zmaa

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

این ارتباط تصویری که از هنر میرن چجور رشته ایه؟ :-?

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از imakbari :
سلام بر دوستان
جریان لپتاپ و ماهی 200 تومن چیه؟

r@zie

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

رشته های شریف هم بومی گزینی داره؟ :-<
تهران چطور؟

sinashan73

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زنحان
شهر
زنجان

من برای خودم بدترین حالت رو در نظر می گیرم که کامپیوتر شهید بهشتی یا خواجه نصیر قبول بشم،کدوم بهتره؟آیا خوندن یه رشته فنی تو یه دانشگاه غیر فنی توصیه میشه؟از نظر اساتید چطورن؟با یکی امروز صحبت می کردم می گفت خوابگاه شهید بهشتی تو خود دانشگاهه،درسته؟
در مورد اپلای قرار نیست فقط کسایی که شریف و تهران میرن بتونن اپلای کنن،من کسی رو می شناسم که کارشناسیشو تو زنجان و ارشدشو تو تبریز خوند و چند تا مقاله آی اس آی هم داشت،الانم در بلاد کفر و استکبار(آمریکای جهانخوار!!!) مشغول ادامه تحصییل در مقطع دکتراست،پس برا اپلای دانشگاه کافیه ولی لازم نیست(در حقیقت آپشنه!!!)

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از imakbari :
سلام بر دوستان

دانشگاه تهران اگر انقدر پول داشت که یه لپ تاپ و ماهی 200 تومن میداد،بودجه دانشکده ها و پردیس هاشو زیاد میکرد که کارای پژوهشیشون لنگ نمونه!
از اون حرفا بودااا

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از r@zie :
رشته های شریف هم بومی گزینی داره؟ :-<
تهران چطور؟
بومی گزینی به دانشگاه مربوط نمیشه به رشته ربط داره..هررشته یه نوع گزینش داره

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از سینا.73 :
من برای خودم بدترین حالت رو در نظر می گیرم که کامپیوتر شهید بهشتی یا خواجه نصیر قبول بشم،کدوم بهتره؟آیا خوندن یه رشته فنی تو یه دانشگاه غیر فنی توصیه میشه؟از نظر اساتید چطورن؟با یکی امروز صحبت می کردم می گفت خوابگاه شهید بهشتی تو خود دانشگاهه،درسته؟
در مورد اپلای قرار نیست فقط کسایی که شریف و تهران میرن بتونن اپلای کنن،من کسی رو می شناسم که کارشناسیشو تو زنجان و ارشدشو تو تبریز خوند و چند تا مقاله آی اس آی هم داشت،الانم در بلاد کفر و استکبار(آمریکای جهانخوار!!!) مشغول ادامه تحصییل در مقطع دکتراست،پس برا اپلای دانشگاه کافیه ولی لازم نیست(در حقیقت آپشنه!!!)
خب رشته ی فنی رو تو دانشکده ی فنی بههشتی میخونید دیگه! فکر نکنم حداقل د رمورد دانشگاه بهشتی این صحیح باشه. دانشگاه بهشتی هم خوابگاه تو دانشگاه داره بیرون هم داره. ولی نمیدونم چطوری میدن. دوستای من ترم اول بیرون بودن، ولی سال سوم خوابگاهای داخل دانشگاه بودن (نمیدونم کی رفتن داخل دانشگاه).

منم میشناسم کسانی رو که از دانشگاه آزاد هم رفتن در بلاد کفر درس میخونن، ولی یه مسئله اینه که تو چه دانشگاهی پذیرش گرفتن، دومن که حتی دانشگاه خوب هم میشه رفت، اما شرایطش سخت تره دیگه و تلاش خیلی بیشتری برای زدن مخ استاد هدف بکنه تو دانشگاههای پایینتر (به هر حال شما خودتو بذار جای اون استادی که میخاد شما رو قبول کنه، یه جوری باید به این رزومه ای که به دستت میرسه اعتماد کنی دیگه. وقتی اسم شریف میاد، طرف دانشگاه رو میشناسه و قبلا از این دانشگاه دانشجو و استاد زیاد دیده و راحتتر اعتماد میکنه).

r@zie

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Nasrin737 :
بومی گزینی به دانشگاه مربوط نمیشه به رشته ربط داره..هررشته یه نوع گزینش داره
کامپیوتر و آی تی رو میخوام بدونم

کجای دفترچه باید این بومی گزینیه رشته های دانشگاهارو دید؟

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از سَعیده :
دانشگاه تهران اگر انقدر پول داشت که یه لپ تاپ و ماهی 200 تومن میداد،بودجه دانشکده ها و پردیس هاشو زیاد میکرد که کارای پژوهشیشون لنگ نمونه!
از اون حرفا بودااا
ای بابا ذوق کردم :D میخواستم بزنم تهران :D

واقعا من موندم چکار کنم ... برق . مکانیک . نرم افزار. م.شیمی! به همش علاقه دارم :(

بالا