• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

مهندسی شیمی واسه رفتن از ایران چطوره ؟! یه عده میگن عالیه یه عدن می گن از این رشته های استراتژیک سیاسی ایناست اصلآ نمیگیرن ... کسی می دونه ؟!

• لایک
امتیازات: Kenji

sinashan73

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زنحان
شهر
زنجان

اینم یه نگاه کنید بد نیست http://www.iribnews.ir/NewsBody.aspx?ID=28845

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از لولیع :
واسه فنی هاست فقط؟ :-" اگه هست ، مال تجربی کی میشه؟
به نقل از ghazal! :
سلام دوستان
اگه کسی با این رتبه ها که میگم هست،ممنون میشم "نمره" اش رو بگه
350-400
1300-1800
تجربی منطقه2
من 1683 بودم
نمره9983

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از z :
مهندسی شیمی بهتره یا رشته فیزیک؟کدوم راحت تره؟
من خودم فیزیک دبیرستان و شیمیش رو دوست دارم...و از مساله فیزیک حل کردن خوشم میاد...مخصوصا فصل آخر فیزیک پیش دانشگاهیو خیلی دوست داشتم...
اما انقد بهم میگم فیزیک سخته و ممکنه کم بیاری میترسم برم...
چیکار کنم بنظرتون؟
اسم کتابهای فیزیک گرایش حالت جامد و گرایش اتمی مولکولی رو خوندم ..اسمشون که به نظر جذاب میومد ...خودشونو نمیدونم

+اگه شریف نانو بیاره بعد کمتر کسی انتخابش کنه امکانش نیست من رو قبول کنه؟رتبم 2029 تو منطقه..زیرگروه یکم1901
بحث اینه که باید ببینی بین محض ومهندسی کدوم روحیه اتون بیشتر بهش میخوره...کسی نمیتونه برای شما تعیین کنه...فیزیک شریف و تهران طبق پارسال نمیارین...چون تو استان تهران هم نیستین ...فیزیک امیرکبیر وشهیدبهشتی میارین...اونایی که مهندسی دوست دارن محض رو خشک میدونن...چون اون انواع کارهای عملی و گروهی روبه اون صورت نداره...باید رشته فیزیک رو دوست داشته باشین دوسن داشتن فیزیک تنها کافی نیست...درباره رشته فیزیک هم تو اشنایی با علوم پایه و معرفی رشته و دانشگاه شما توضیح داده شده..برین اونجا روبخونین اطلاعات خوبی کسب میکنین
یعنی قرار شریف رشته نانو جدا بذاره؟باید ببینین گزینشش به چه صورت هست

• لایک

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

میدونین حداکثر با چه رتبه ای میشه دارو شیراز قبول شد؟

• لایک

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

به نقل از ز-ر-د :
3 نوع گزینش داریم:
ناحیه ای که میدونید..
منطقه ای که فک میکنم 60 به 40 باشه
و کشوری...
استانی هم هست

sinashan73

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زنحان
شهر
زنجان

بچه ها من دقیقا نفهمیدم،تو چه جور گزینشی از رتبه کشوری زیرگروه استفاده می کنن؟کجا رتبه سهمیه زیرگروه تاثیر داره؟اونجوری که من فهمیدم رشته با گزینش کشوری رتبه کشوری ملاکه و بقیه رتبه سهمیه درسته یا اشتباه می کنم من؟

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

خوب راسش من كه خودمو ناكام نميدونم (بر اين باورم ك تقلب يا اشتباهي شده) :D اما يكم بالاي هزار شدم...وضعيتم بر اساس اطلاعات كانون هم به اين قرار است:
با كلي دعا و آرزو ممكنه نرم افزار اميركبير ...سخت اميركبير 100% ....آيتي اميركبير 100% ....نرم افزار بهشتيو علم و صنعتو باقي هم 100%
از سخت خوشم نمياد،ميترسم از درساي مديريت تو آيتي ام بدم بياد :-<.....ب نظرتون ترتيب انتخاب رشتم چ جوريا باشه :-/...
برام تاحدودي ranking دانشگاه مهمه

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ببخشید منم پامو تو کفش پشتیبانا کردم! :D فکر کردم شاید بتونم به بچه ها کمک کنم برای همین به توصیه یکی از بچه ها اومدم عضو گروه شدم.

به نقل از z :
میشه بگین دانشگاه مالک اشتر چجور دانشگاهیه؟

تو تهران داشگاه خوب به جز شریف و امیر کبیر و تهران و علم و صنعت و خواجه نصیر دیگه چیا هستن؟
دانشگاه مالک اشتر وابسته به وزارت دفاعه. کارشناسی تو اصفهان و ارشدش تو تهرانه. چون وابسته به وزارت دفاعه تحقیقات ارشد و آموزش هاش هم تا حدودی بسته به نیاز های دفاعی کشور داره.

علاوه بر اینا دانشگاه شهید بهشتی هم یه سری رشته های مهندسی رو داره که خوب کار میکنه. دانشگاه شهید عباسپور هم یه مقدار سطحش پایینتر از ایناست.

به نقل از r@zie :
میشه یه خرده از مکانیک بگین ;;)

چرا به درد دخترا نمیخوره؟

بعد سطح دانشگاه شریف و تهران چقد فرق داره با دانشگاهای شهرای دیگه؟
خیلیا میگن واقعن مدرک مهمه و اصن اهمیتی نداره چه دانشگاهی باشه راس میگن؟با دلیل بگین
واقعا نمیدونم برم یا بمونم :-< راهنماییم کنین

یکی از دلایلش اینه که یه سری درسا و آزمایشگاهاش کاراییه که دخترا کمتر انجام میدن، کارگاهای تراش فلز و جوشکاری و ماشین آلات و این چیزا
سطح دانشگاهای تهران خب مطمئنا بالاتره، تو این دانشگاها مباحث تا حدودی بهتر و مفصل تر تدریس میشه، ولی مهمتر از این کارای تحقیقاتی بیشتر و متنوع تر و با کیفیت تری انجام میشه چون استادای بهتری دارن. علاوه بر این شرایط کاری تو تهران بهتر از شهرستاناست و راحت تر میشه کار مناسب و خوب پیدا کرد.

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام بچه ها داداشم مهندس مکانیکه الانم ارشد میخونه خواجه نصیر میگه مهندسی هوافضا فقط اسم داره به هیچ وجه نزنید مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی عالیه بقیه گرایشاش اصلا.بجز یک باکس درسی هیچ شباهتی به مکانیک نداره مهندسی عمران.عمران عالیه اما نقشه برداری نه اگه مکانیک بخونید باید 4 سال بخونید چون خیلی سنگینه.باز اگه سوالی دارید بگید ازش بپرسم
بچه ها ی خبر بد:سراب ازاد پزشکی بدون کنکور برمیداره چه وضعه شه X-(

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از فَــرز :
یکی از دوستام 5هزار شده,میخوات فرهنگیان بزنه,کسی میدونه حدود رتبه و رشته هایی رو که داره؟! :-?

ینی یک عدد انسان نبود ج سوال من رو بده؟! :))

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از Kenji :
الان من نمیفهمم سالی پس اینهمه ادم فارغ میشن تو این نقشه از دانشگاه تهران و خواجه و اصفهان و حالا اونایی ام که من نمیدونم

بعد چجوری اینقدر کمن کلا ؟ یا اینا اونایی هستن که تونستن نظام مهندسی بگیرن ؟

بعد اخه یه چیز دیگه هست تا من برم و فارغ اتحصیل شم میترسم نقشه ام بشه عمران بی صاحاب :D

اره طی اخرین طرح اینطوری شد... برای عمرانیا البته اگه پایه 3 داشته باشه که یه 10 سال طول میکشه بعد نظام مهندسی گرفتن

پول خوب میتونه در بیاره

ریاضی عمران نقشه سنگین مثل اینکه در واقع کلا ریاضی و هندسس :D

فارغ التحصیلاش کمترن!چون مثه عمران نیست که هر دانشگاهی رسیده سالی چند نفر رو بگیره برا عمران!
اصن فرض کن بی صاحاب بشه!
تا ده سال دیگه قراره عمرانیا بشن 55000 نفر،نقشه ایا 5000 نفر :D

برادر من خودش فارغ التحصیل ارشد سازه های دریاییه!الان قشنگ اینجوریه که من اگه نقشه خونده بودم.... 8-> 8->

البته مثلا این سازه های دریایی (گرایش ارشده،لیسانسش عمران عمران بوده) اینم اوضاعش تو ایران بد نیست!
شرکت های سازه های دریایی داریم که تو عسلویه کار میکنن و سکوسازی میکنن!درامدشم خوبه!

• لایک

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

بچه ها امسال مکاترونیک واسه کارشناسی کدوم دانشگاه ها آوردن؟
تهران نیاورده؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از z :
میشه بگین دانشگاه مالک اشتر چجور دانشگاهیه؟

تو تهران داشگاه خوب به جز شریف و امیر کبیر و تهران و علم و صنعت و خواجه نصیر دیگه چیا هستن؟
مالک اشتر فقط پسر میگیره. طبق دفترچه. البته تو دفترچه ننوشته مالک اشتر اصفهان یا تهران. فقط مالک اشتر زده بود.
دانشگاه الزهرا هم هست.

به نقل از r@zie :
میشه یه خرده از مکانیک بگین ;;)

چرا به درد دخترا نمیخوره؟

بعد سطح دانشگاه شریف و تهران چقد فرق داره با دانشگاهای شهرای دیگه؟
خیلیا میگن واقعن مدرک مهمه و اصن اهمیتی نداره چه دانشگاهی باشه راس میگن؟با دلیل بگین
واقعا نمیدونم برم یا بمونم :-< راهنماییم کنین
خیلی فرق داره. بستگی داره از چه دیدگاهی نگاه بکنی. اگر بخوای درس بخونی و مدرک بگیری و مثلا با اون مدرک کارشناسی ارشد بدی و نهایتا هم بری یک جای معمولی استخدام بشی آره فرق زیادی ندارن تهران و شهرستان. ولی وقتی به فکر تحصیل خارج از کشور باشید، به فکر ایده های خوب باشید و بخواید کارهای بزرگ انجام بدید و کارآفرینی بکنید و تحقیق و پژوهش و ... واقعا شهر تهران قابل مقایسه نیست با جاهای دیگه. مقایسه تهران با شهرستان شبیه مقایسه آمریکا با ایرانه! اون دید و فکری که تهران بهتون میده واقعا فرق داره با جاهای دیگه. البته خیلی ها هم هستند میان تهران هیچی کسب نمیکنن جز یک مدرک !

به نقل از سینا.73 :
بچه ها من دقیقا نفهمیدم،تو چه جور گزینشی از رتبه کشوری زیرگروه استفاده می کنن؟کجا رتبه سهمیه زیرگروه تاثیر داره؟اونجوری که من فهمیدم رشته با گزینش کشوری رتبه کشوری ملاکه و بقیه رتبه سهمیه درسته یا اشتباه می کنم من؟
شما اول مشخصات شهر و مرکز سمپادت رو درست بنویس.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

کسی می خواد نقشه بخونه بگه من شماره داداشمو بش بدم اگه خواست باهاش صحبت کنه. گفتم که الان فوق دانشگاه تهرانه گرایش ار اس .فقط می گم تا درباره ای نرشته مطمئن شدین نرید... عمران 55000 نفر هم بشه باز هم کار داره. همین الان بابای من میگه عمران بخون کم کمش بهت زمینو پول میدیم بساز! دیگه این چیپ ترین کارشه که درآمدش بازهم از کارمندی و امثال هم خیلی بهتره. عمران همیشه بازار کار داره اگه کار بلد باشی که دیگه میشه ترکوند

z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

دفترچه اومده مگه؟من که تو سایت سنجش چیزی پیدا نکردم...پست هم گفتن هنوز دفترچش نیومده

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

کسی نمی دونه مهندسی شیمی واسه از ایران رفتن چجوریه ؟
کسی دانشگاه هنر نبوده ؟! نمی دونه جوش چطوره خوابگاش چطوره ؟ و همین طور خواجه نصیر ؟!

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

یکی از دوستام 5هزار شده,میخوات فرهنگیان بزنه,کسی میدونه حدود رتبه و رشته هایی رو که داره؟! :-?

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از فَــرز :
ینی یک عدد انسان نبود ج سوال من رو بده؟! :))
خب بچه ها اطلاعاتی ندارن دیگه. ولی با 5هزار نره فرهنگیان. حیفه. بره شهرستان مهندسی بخونه یا تهران علوم پایه اقتصاد مدیریت بازرگانی چیزی بخونه. دانشگاه فرهنگیان قطعا جای ضعیفیه. تازه از نظر تعهد خدمتش واقعا محدودت میکنه. حتی بزنه تهران مهندسی کشاورزی.

به نقل از BrainDamage :
مهندسی شیمی واسه رفتن از ایران چطوره ؟! یه عده میگن عالیه یه عدن می گن از این رشته های استراتژیک سیاسی ایناست اصلآ نمیگیرن ... کسی می دونه ؟!
بابا با اپلای چیکار دارین شما؟ آدم رشته رو اینجوری انتخاب نمیکنه. رشته رو براساس علاقه و شناخت باید انتخاب بکنی. اپلای یک موضوع کاملا فرعیه. ولی در جواب سوالت مهندسی شیمی مشکلی از نظر اپلای نداره. سیاسی اینام نیست. بخوای اینجوری حساب کنی برق مخابرات میدان هم مشکل اپلای داره چون تو صنایع نظامی کاربرد اساسی داره !

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

برای جلوگیری از شلوغ شدن و سردرگم شدن هر سه تاپیک مربوط به انتخاب رشته رو ترکیب کردم. لطفا تاپیک جدا نزنید و همین جا ادامه بدید و منتظر دریافت جوابتون باشید. اگر جواب نگرفتید احتمالا کسی نیست که جواب سوالتون رو بده !

بالا