• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
نام مرکز سمپاد
Farz ll
شهر
Kerman
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
Teh
رشته دانشگاه
Nursing
پردیس و بین الملل برای 3 تا رشته ی اصلی شهریه اش چجوریاس؟
پارسال ترمی چند بود تقریبا؟میدونم متفاوته هر شهری یا دانشگاهی حدودی میخوام بدونم
بعد راسته که فقط شهریه ی ترم 1 رو میدی بقیه رو وام میشه بگیری قسطی و اینا داد؟

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
آقا به نظرتون من دندون تیپ ۱ رو که میزنم بعد برم دندون های تیپ ۲ یا اول پزشکی تیپ ۱ بزنم بعد دندون های تیپ ۲؟

خودم دندون رو ترجیح میدم ولی از طرفی نمیدونم به خاطرش برم شهرای کوچیک تر یا نه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
آقا به نظرتون من دندون تیپ ۱ رو که میزنم بعد برم دندون های تیپ ۲ یا اول پزشکی تیپ ۱ بزنم بعد دندون های تیپ ۲؟

خودم دندون رو ترجیح میدم ولی از طرفی نمیدونم به خاطرش برم شهرای کوچیک تر یا نه
شهر بزرگ رو از دست نده.
درسته می‌گن زیاد به تغییر رشته فکر نکنین ولی تو فکر کن! حداقل تو دانشگاه ما چندان کار سختی نیست و انجام می‌دن بچه‌ها.
ماکزیمم یه ترم درس‌هات عقب می‌مونی، چون پزشکی و دندون تو علوم پایه مشابه هستن. چه معلوم شاید اصلا از پزشکی خوشت هم اومد حتی :‌). ولی محض اطمینان حتما از اوضاع تغییر رشته اون دانشگاه مد نظرت باخبر شو. شاید شورای سخت‌گیری داشته باشه!

Mobi_

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
پردیس و بین الملل برای 3 تا رشته ی اصلی شهریه اش چجوریاس؟
پارسال ترمی چند بود تقریبا؟میدونم متفاوته هر شهری یا دانشگاهی حدودی میخوام بدونم
بعد راسته که فقط شهریه ی ترم 1 رو میدی بقیه رو وام میشه بگیری قسطی و اینا داد؟
ترم‌های علوم‌پایه پزشکی آزاد رو رنج 20-25تومنن. فیزیوپات به بعد برای واحدهای بیمارستانی بیشتر می‌شه و می‌ره رو 30 و بالاتر. اینا طبق 1401ان. پردیس هم فکر کنم رو همین رنجه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها راجع به پرستاری به پزشکی چی میدونین؟و کلا میشه هرچی راجع به این رشته میدونین بگین؟اتاق عمل و هوشبری هم همینطور

آزمونش سخته چون ظرفیت پذیرشش کمه، اما از لیسانس به پزشکی راحت تره. سن باید زیر ۲۵ باشه ، دو بخش آزمون کتبی و مصاحبه داره
محدودیت سن برداشته شده از امسال

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97
بچه‌ها بنظرتون سیستم انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش تا چه اندازه قابل اطمینانه؟ با توجه به اینکه دیتاهاش از سال‌های قبله و ..

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
بچه‌ها بنظرتون سیستم انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش تا چه اندازه قابل اطمینانه؟ با توجه به اینکه دیتاهاش از سال‌های قبله و ..
خیلی بدبینانه‌ ست، خیلی خیلی! :))
من یادمه سر انتخاب رشته یک روز افسردگی گرفتم و اصلا به پشت موندن فکر می‌کردم چون پیش بینیاش اصلا باب میلم نبودن... با یه مشاور چک کن چیزایی که میزنه رو.

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97
خیلی بدبینانه‌ ست، خیلی خیلی! :))
من یادمه سر انتخاب رشته یک روز افسردگی گرفتم و اصلا به پشت موندن فکر می‌کردم چون پیش بینیاش اصلا باب میلم نبودن... با یه مشاور چک کن چیزایی که میزنه رو.
جدا؟ :‌)‌) من راستش چیزهای باب میلم رو دیدم و اون چیزی که می‌خواستم رو زده بود. الان نمی‌دونم باید خوش‌حال باشم یا چی :‌)‌)

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
جدا؟ :‌)‌) من راستش چیزهای باب میلم رو دیدم و اون چیزی که می‌خواستم رو زده بود. الان نمی‌دونم باید خوش‌حال باشم یا چی :‌)‌)
بدبینانه یعنی کف رو در نظر می‌گیره
ممکنه بهترش رو قبول بشی
در کل اینجوری میگه که بعد اعلام نتایج ملت نگن چرا قبول نشدم اونایی که گفتی رو!

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
شهر بزرگ رو از دست نده.
درسته می‌گن زیاد به تغییر رشته فکر نکنین ولی تو فکر کن! حداقل تو دانشگاه ما چندان کار سختی نیست و انجام می‌دن بچه‌ها.
ماکزیمم یه ترم درس‌هات عقب می‌مونی، چون پزشکی و دندون تو علوم پایه مشابه هستن. چه معلوم شاید اصلا از پزشکی خوشت هم اومد حتی :‌). ولی محض اطمینان حتما از اوضاع تغییر رشته اون دانشگاه مد نظرت باخبر شو. شاید شورای سخت‌گیری داشته باشه!
یعنی میشه پزشکی زد بعد بری دندون؟

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام میشه کسی که دارو خونده به سوالام جواب بده
1-من میترسم برم دارو درسای سنگینش اذیتم کنه یا حفظی بودنش همینقدر که میگن سخت هست؟ درسایی که نفهمم و اینجوری باشه رو دوست ندارم
2-میگم شاید از اینکه یه شغل کارمند طور داشته باشم ئشیمونم کنه چون دارو خونه زدن که سخته شهرمونم کارخونه اینا نداره
از اون سمت پزشکی رو هم علاقه خاصی ندارم نمیدونم چیکار کنم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
یعنی میشه پزشکی زد بعد بری دندون؟
آره.
قرار نیست همون ترم اول یا دوم جور بشه. معدلت باید نسبتا خوب باشه، ایجاد روابط دوستانه با رئیس آموزش دانشکده هم خیلی می‌تونه کمک کننده باشه.
بااز تاکید می‌کنم دانشگاه ما همچینه!
حتما و حتما قبل از اقدام کردن، راجب این موضوع از دانشجوهای دانشگاه مد نظرتون خبردار بشین شرایط اونجا رو.

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
آره.
قرار نیست همون ترم اول یا دوم جور بشه. معدلت باید نسبتا خوب باشه، ایجاد روابط دوستانه با رئیس آموزش دانشکده هم خیلی می‌تونه کمک کننده باشه.
حتما و حتما قبل از اقدام کردن، راجب این موضوع از دانشجوهای دانشگاه مد نظرتون خبردار بشین شرایط اونجا رو.
چجوری باید بفهمم کدوم دانشگاه اینکارو میکنه؟من روزانه ئزشکی قبول میشم ولی به احتمال زیاد ازاد ساری میخوام بزنم از اون دانشگله نمیشه رفت دندون؟

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
آره.
بعد عقب هم ممکنه بیفتی؟چند ترم حدودا؟معدل چند میخواد حدودا؟

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
شما چجوری از تخمین رتبش استفاده کردین کار خاصی باید بکنم؟وارد چه سایتی باید بشم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
چجوری باید بفهمم کدوم دانشگاه اینکارو میکنه؟من روزانه ئزشکی قبول میشم ولی به احتمال زیاد ازاد ساری میخوام بزنم از اون دانشگله نمیشه رفت دندون؟
ببین اگه یه دانشگاه خاصی رو مد نطر داری ولی دندونش رو نمی‌رسونی و رتبه‌ت به پزشکی‌ش می‌خوره، برو از دانشجوهای اون دانشگاه بپرس ببین شرایط تغییر رشته تو همون دانشگاه چه شکلیه، اگر اگرر اوکی بود و ممکنه که بتونی از پزشکی به دندان تغییر بدی، پزشکی اون دانشگاه مد نطرت رو بزن.
اگر رشته برات الویته و دانشگاه برات چندان فرقی نداره خب همون رشته مد نظرت رو بزن! بدون دنگ و فنگ تغییر رشته!
من این مورد رو فقط برا این گفتم که دوستمون در مورد اهمیت الویت دادن به تیپ‌بندی دانشگاه‌ها پرسیده بود.
ولی تو اگه دندون رو واقعا دوست داری و علاقه‌مندی بهش رشته رو در الویت قرار بده.
بعد عقب هم ممکنه بیفتی؟چند ترم حدودا؟معدل چند میخواد حدودا؟
آره خب احتمال عقب افتادن هست فوقش یه ترم.
شرط معدل نداره، ولی بهتره معدل خوبی داشته باشی تا باهات راه بیان.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
سلام میشه کسی که دارو خونده به سوالام جواب بده
1-من میترسم برم دارو درسای سنگینش اذیتم کنه یا حفظی بودنش همینقدر که میگن سخت هست؟ درسایی که نفهمم و اینجوری باشه رو دوست ندارم
رک بگم اره واقعا سخته
2-میگم شاید از اینکه یه شغل کارمند طور داشته باشم ئشیمونم کنه چون دارو خونه زدن که سخته شهرمونم کارخونه اینا نداره
از اون سمت پزشکی رو هم علاقه خاصی ندارم نمیدونم چیکار کنم
مسئول فنی کارش کارمند طور نیست

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
  • دابل‌لایک
امتیازات: panah

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97
شما چجوری از تخمین رتبش استفاده کردین کار خاصی باید بکنم؟وارد چه سایتی باید بشم؟
توی این سایت (که فعلاً برای تجربی هست فقط) وارد میشید با اطلاعات خودتون که کارنامه کنکور رو گرفتید بعد انتخاب می‌کنید رشته‌ها و ... رو

بالا