• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

به نقل از MissMarvelous :
وا :| دوره انترنى يه چيزى هم من انتظار داشتم بدن بهمون نه اين كه اضافه كنن. : )) :- ""
تهران همين الان واسه پزشكياى ٩٣ زده سالي ٢٢ ترمي ١١ : )) از همه بيش تر ه. تازه بهشتي به سه نفر اول تخفيف شهريه ميده هر ترم كه تهرانِ گدا نميده. :- "
والا شرايط تخفيف رو ديدم كه بايد معدل بالايه ١٩ باشه! بعد اگه بيشتر از ٣نفر بود كه رتبه بندي ميشه! فقط به سه نفر تعلق ميگيره :))
خب بزن بهشتي! جاش به اين خوبي :-"
خودم بين شيراز و بهشتي! دندون و پزشكي موندم :(
واسه انترني هم ٥٠٠ بيشتر نميدن كه! :))
از اين فكرا نكن كه بالاتر بريم كمتر ميشه! :))
تازه هرسال مقداري به شهريه هي اضاف ميشه! واحد هاي عملي قيمتشون بيشتره خب!
در اين مواقع نميتوني از تهران لذت ببري حتي! :-" كافيه يه واحدم بيوفتي! :))

@sanjab@

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

پزشکی بهشتی چقد بهتر از پزشکی ایرانه؟ ینی اونقدر بهتر هس ک ترم دومش ب ترم یک ایران ترجیح داشته باشه؟ برا کسی ک از ترم بهمن خوشش نمیاد
بعد به نظرتون با رتبه 370 منطقه 2 الان ک پزشکی کشوری شده میشه ایران قبول شد؟ :-? :-s

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از sadlove :
یعنی چی ربطی ب اونها ندارن ؟ از نظر اینده کاریشون یا از نظر دانشکدشون فقط ؟ :- گیج

آینده‌ کاری همه‌ی رشته‌های زیست‌شناسی، از جمله بیوتک، وقتی دکترا داشته باشی مشابهه. امّا از نظر تحصیلی هیچ ربطی به هم ندارن. دپارتمان و اساتید بیوتک دکترای پیوسته جداست و خیلی هم زود می‌تونن وارد کار پژوهشی بشن [همون سال دوّم یا سوّم گاهی] چون اساتیدشون معرّفی‌شون می‌کنن به مراکز تحقیقاتی.

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

به نقل از @sanjab@ :
پزشکی بهشتی چقد بهتر از پزشکی ایرانه؟ ینی اونقدر بهتر هس ک ترم دومش ب ترم یک ایران ترجیح داشته باشه؟ برا کسی ک از ترم بهمن خوشش نمیاد
بعد به نظرتون با رتبه 370 منطقه 2 الان ک پزشکی کشوری شده میشه ایران قبول شد؟ :-? :-s
ینی چی پزشکی کشوری شده/؟؟؟؟ینی با رتبه ی کشوری پذیرش میشیم؟؟؟؟اینجوری نبود که ......

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از @sanjab@ :
قطعا خيلي بهتره!
به نقل از smile :
ینی چی پزشکی کشوری شده/؟؟؟؟ینی با رتبه ی کشوری پذیرش میشیم؟؟؟؟اینجوری نبود که ......
يني بومي گزيني نيس ديگه! ميان ظرفيتي كه ميخوان بگيرن رو نسبت به تعداد شركت كننده ي هرمنطقه ميگيرن! ديگه فرقي بين يكي كه بومي استان تهران هس و يكي كه نيس، وجود نداره!

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

تو رو خدا حداقل یه نفر پیدا بشه اطلاعات بده :-< اگه خودش اطلاعات نداشت یه نفر دیگه رو معرفی کنه بهم یا سایت بده خودم بخونم واقعا اصلا سخته تحقیق کردن راجع به اینا ...

من از اول دبیرستان اصلا به پزشکی و دندون و دامپزشکی فکر نمیکردم نه به خاطر سختی قبول شدنش به خاطر اینکه علاقم چیزای دیگه ای بود. تو پژوهشی زیست تو دو سه سال اول دبیرستان کلا طرز فکرم عوض شده بود الانم اصلا نمیتونم کاریش کنم. رتبم افتضاح شده، یعنی تو رنج همترازای قلمچی خودم بدترین رتبه رو دارم فکر کنم خودم اصلا فکرش رو نمیکردم اینقدر بد بشه رتبم البته از اولش دنبال رتبه ی خوب هم نبودم چون دنبال اون رشته ها نبودم ولی خودم دقیق نمیدونم دنبال چیم.

بهترین رشته های تحقیقاتی پژوهشی تو ایران چیا هستن؟ شرایط قبولیشون تو دانشگاه های سراسری تهران چیا هست؟ اصلا میشه با اون رشته ها تو ایران و دانشگاه تحقیق کرد و مقاله داد؟ و اگر آدم بتونه واقعا وقت بذاره رو پروژه هاش و کار خوبی بیرون بده به محقق شدن تو خارج از کشور هم فکر کنه؟ من فانتزیم اینه که برم خارج از کشور و هر سال پروژه ی جدید بردارم و پشت سر هم تحقیق و آزمایش داشته باشم پولش هم مهم نیست فقط در این حد که مینیمم زندگی معمولی تامین باشه و هزینه تحقیقات رو هم بشه بهش چشم داشت. چه جوری بگم، مستند زیاد دیدید فکر کنم؟ مثلا گروه های جانورشناسی که میرن قطب جنوب روی زندگی اجتماعی پنگوئن ها کار میکنن!کل زندگیشون تقریبا میشه همین...
حالا نه جانور شناسی این رو فقط چون مثال تو چشمی بود گفتم.

مثلا بیولوژی، میکروبیولوژی، ژنتیک، سلولی مولکولی و ... اصلا راجع به اینا چیز زیادی نمیدونم، چه قبولیش چه شرایطش تو ایران چه امکان فکر کردن به اون چیزی که بالا گفتم. چیزی که خیلی مرددم میکنه اینه که اصلا تا حالا کسی تو ایران بوده این رشته ها رو بخونه و بعدش تو کار خودش تو همون رشته بشه یه آدم موفق؟

خواهش میکنم حتی کوچکترین اطلاعاتی دارید بگید [-o<
هر چی که هست. اگه ادمی میشناسید خصوصی معرفی کنید.

ممنون
بعدا نوشت:

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,104534.15.html

این تاپیک رو هم دارم میخونم البته ولی باز اطلاعات بیشتر میخوام...

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

دکترای پیوسته تکنولوژی چیه؟ همون بیوتکنولوژی که نیست مسلما؟!

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام،بچه ها شدیدا کمک نیاز دارم،اصلا نمی تونم تصمیم بگیرم، من آلان دارو شهرستانهای دور و برم به اضافه پزشکی و دندان خارج از منطقه خودم میارم،به اضافه فیزیوتراپی دانشگاه تهران...واقعا نمی دونم باید چه کار کنم
برا کسی که شدیدا وسواسه،از خون میترسه، در آمد ایندش هم خیلی براش مهم باشه چه پیشنهادی دارین؟

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از NiXiE :
سلام،بچه ها شدیدا کمک نیاز دارم،اصلا نمی تونم تصمیم بگیرم، من آلان دارو شهرستانهای دور و برم به اضافه پزشکی و دندان خارج از منطقه خودم میارم،به اضافه فیزیوتراپی دانشگاه تهران...واقعا نمی دونم باید چه کار کنم
برا کسی که شدیدا وسواسه،از خون میترسه، در آمد ایندش هم خیلی براش مهم باشه چه پیشنهادی دارین؟
دارو بزن خب!
ببين اگه بخواي موقعيت اجتماعي و اينا رو در نظر بگيري خب تو اين مملكت دارو بهتر از فيزيو ميدونن! شهر دورم خب قرار نيس كه تا اخر عمرت بموني! تموم ميشه، ماكس ٢سال طرح! برميگردي
فيزيو والا يكي از دوستامون شيراز خوند، بعد واسه فوق آناتومي دانشگاه تهران با رتبه ي ٥قبول شد! الانم دكترا ناباروري يزد قبول شد!
من از اينده ي فيزيو اطلاع زيادي ندارم! فقط ايشونو ميدونم!
و دارو هم بگم درسش به اندازه ي پزشكي سنگينه! اصلا هم اسون نيس! بايد علاقه داشته باشي به شيمي و بيو شيمي! وگرنه اذيت ميشي!
خود من هركاري ميكنم نميتونم دوسش داشته باشم! وگرنه دارو دولتي ميارم! واسه همين مجبورم برم پرديس يا آزاد!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

فقط من یه چیز بگم این شیمی که ما داریم با شیمی دبیرستان واقعا متفاوته، شما اگه فیزیک و ریاضی دوست داری این شیمی رم وقت بزاری عاشقش میشی.
اخراشرکه عملا میرسه به فیزیک،
چیزی که تو دبیرستان خوندین حفظی بود چیزی که ما باهاش کار داریم استدلالیه و هوش هم خیلی دخیله.

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از بره ناقلا :
فقط من یه چیز بگم این شیمی که ما داریم با شیمی دبیرستان واقعا متفاوته، شما اگه فیزیک و ریاضی دوست داری این شیمی رم وقت بزاری عاشقش میشی.
اخراشرکه عملا میرسه به فیزیک،
چیزی که تو دبیرستان خوندین حفظی بود چیزی که ما باهاش کار داریم استدلالیه و هوش هم خیلی دخیله.
والا من سال اول و دوم كه واسه المپ ميخواستم بخونم، واسمون يه نقره ي زيست اوردن كه بهمون درس بده! خودش پزشكي تهران سال دوم سوم بود! بيوشيمي درس ميداد! لنينجر بود! من از اون لحظه از بيوشيمي بدم اومد! :|

mahnia1390

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
JHM

شنیدم علوم‌آزمایشگاهی قراره دکتری پیوسته بشه. تا چه حد می‌شه امیدوار بود اتفاق بیفته؟ کسی اطلاع داره؟ بازار کارش اشباع نشده؟
بعد اگه دکتری پیوسته شد [با توجه به این‌که توی دفترچه کارشناسی هست] فرقی برای ورودی‌های 94 داره؟

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

دانشگـاه پزشکی ازاد تهران رو توصیف کنید ؟ جو و میحیط
خوابگاه میدن ؟

glad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mahnia :
شنیدم علوم‌آزمایشگاهی قراره دکتری پیوسته بشه. تا چه حد می‌شه امیدوار بود اتفاق بیفته؟ کسی اطلاع داره؟ بازار کارش اشباع نشده؟
بعد اگه دکتری پیوسته شد [با توجه به این‌که توی دفترچه کارشناسی هست] فرقی برای ورودی‌های 94 داره؟
این سوال،سوال من هم هست.ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه.
راجب رشته روانشناسی برای بچه های تجربی هم میشه نظرتونو بگین در کل؟!و توضیحات لازم!
بازار کار و اینا هم مثلا.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

کجا ازاد دندون داره؟+شهریه؟

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از Fireball.II :

خواهشا این رو جواب بدید

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Fireball.II :

تهران ميدونم داره و خوب ه اين طور كه شنيدم. شهريه ش هم سرچ كن مياد از پارسال يكم بيش تر. :- "

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

به نقل از Fireball.II :
تهران شیراز اصفهان (خوراسگان) بروجرد

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها شیمی شریف یا پیراپزشکی ها؟؟

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نمیدانم :
بچه ها شیمی شریف یا پیراپزشکی ها؟؟
اینو نمیدنم، اما علوم پایه میخوای بری برو تهران! چرا شریف؟!
کلا علوم پایه مال تهرانه..

بالا