• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

به نقل از سمپادك :
اینو نمیدنم، اما علوم پایه میخوای بری برو تهران! چرا شریف؟!
کلا علوم پایه مال تهرانه..

سطح تهران بالاتره یا شریف در شیمی؟؟

بازم بقیه دوستان یکم توجه بی زحمت پیراپزشکی یا شیمی؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

پزشکی شیراز و اصفهان کدومش سطح دانشگاهش بالاتره ؟
خب شیراز که اسم و رسمی داره در پزشکی ، ولی خب من چک کردم اصفهان رتبه های بهتری داره .وات تو دو ؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از شوکوهــ :
پزشکی شیراز و اصفهان کدومش سطح دانشگاهش بالاتره ؟
خب شیراز که اسم و رسمی داره در پزشکی ، ولی خب من چک کردم اصفهان رتبه های بهتری داره .وات تو دو ؟

شیراز بالاتره .

مطمئنی درست چک کردی ؟ اخرین قبولیا رو نگاه کن اینجا .

http://www.kanoon.ir/Public/CourseSelection.aspx?gc=2&se=uniselect&uid=108&st=4

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان
من انشاالله میخوام پزشکی رو انتخاب کنم. اما بین تهران و بهشتی شک دارم. هردوتا رو هم میتونم قبول بشم. ولی نمی خوام بخاطر این سنت غلط که چون اغلب تک رقمی ها و دورقمی ها تهران رو میزنن پس من هم تهران رو بزنم! {-8گفتم بهتره کمی تحقیق کنم. :D گفتم از شما چند سوال درمورد این دو دانشگاه بپرسم و اگه اطلاعاتی دارین جواب بدید تا بتونم انتخاب کنم:
1- ساعات کلاسای این دودانصگاه تو ترمای اول حداقل و حداکثر چند ساعته؟ بعد چه روزایی کلاس دارن؟
2- وضعیت خوابگاه ورودی ها چطوریه؟ اتاقا چند نفره و چندمتریه؟
3- الان مثلا ظرفیت پزشکی این دو دانشگاه حدود 100 نفره. با این وضع کلاسا چند نفره تشکیل میشه؟ یعنی اینا 2 تا گروه 50 تایی میشن؟
4- تو درسای اختصاصی بیشتر از جزوه استفاده میکنن یا کتاب و رفرنس؟ و کتابا بیشتر انگلیسی ان یا فارسی؟
5- من شنیدم بچه های تهران باید درسا رو پیشخوانی کنن و بیان کنفرانس بدن و بقیه هم باید یاد بگیرن و خود استاد دیگه اون بحث هارو بیان نمیکنه ولی تو بهشتی خود استاد درس جدید رو میگه. درواقع تو تهران دانشجو محور هستن ولی در بهشتی استاد محور! این تا چه حد حقیقت داره؟
ممنون میشم اگه کسی خودش اونجا بوده یا دوستاش اونجا بودن بپرسه و جواب رو بده
با بهترین آرزوها

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از sadlove :
شیراز بالاتره .

مطمئنی درست چک کردی ؟ اخرین قبولیا رو نگاه کن اینجا .

http://www.kanoon.ir/Public/CourseSelection.aspx?gc=2&se=uniselect&uid=108&st=4

بله آمار سایت کانون رو دیدم . اولاً که با بومی گزینی هاش زیاد قابل استناد نیست عددایی که میده ؛ بعدش هم ازین نظر که خیلی از رتبه های دو و حتی تک رقمی اصفهان اصفهان می مونن و شیراز از اصفهان دورتره خیلی از رتبه های برتر اصفهان می رن تا شیراز .

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

@شوکوهــ

ببین اصولا اینجوری میگن که دانشگاه علوم پزشکی تهران ، قطب پزشکی شمال کشور و دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، قطب پزشکی جنوب کشور ِ .
از هر لحاظی که من پرسیدم شیراز بالاتر بوده.شما اگه رتبه ت میخوره از نظر من شیراز بزنی بهتره.
ببین پزشکی سال های اخرش - و مخصوصا 18 ماه آخر که اینترن هستی - اگه دانشگاه تا شهرتون بیشتر از 4-5 ساعت فاصله داشته باشه ، حقیقتا نمیتونی زیاد سر بزنی به خونه.
که اصفهان تا خرم اباد خیلی بیشتر از 4 ساعته.
پس عملا فرقی نداره 10 ساعت دور باشی یا 13 ساعت :-?
من میگم شیراز.

پاییزان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
------

شیمی گرایش دارویی بازار کارش چه طوری؟می شه در مورد این رشته توضیح بدین.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از شوکوهــ :
بله آمار سایت کانون رو دیدم . اولاً که با بومی گزینی هاش زیاد قابل استناد نیست عددایی که میده ؛ بعدش هم ازین نظر که خیلی از رتبه های دو و حتی تک رقمی اصفهان اصفهان می مونن و شیراز از اصفهان دورتره خیلی از رتبه های برتر اصفهان می رن تا شیراز .

علوم پزشکی شیراز سومین دانشگاهه اگه بگردی تو نت پیدا کنی :د
بعد از تهران و بهشتی شیرازه :د

دندونش هم خیلی خوبه :د قم اباد :د سخت تره اوردنش البته اگه دندونشو میاری بزن :د

ســــارا@ یه سوال داشتم . شوما دندون هستی بهتر میدونی .
من از دندون خیلی بدم میاد X_X :D اصلن از صدای دستگاهی ک باهاش دندون میتراشن و امپول زدن تو لثه حتی ب شدت میترسم :| :D
عایا من میتونم برم دندون بخونم ؟ کنار میام با اینها ؟

• لایک
امتیازات: a17
نام مرکز سمپاد
فرزانگان bnb
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1394

در مورد پروتز دندانی کسی اطلاعات داره ؟رادیولوژی و رادیوتراپی چطور ؟
به نظرتون اگه سه رشته برتر قبول نشیم کدوم رشته ها از همه بهترن ؟ کلا از همه نظر ؟

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از sadlove :
ســــارا@ یه سوال داشتم . شوما دندون هستی بهتر میدونی .
من از دندون خیلی بدم میاد X_X :D اصلن از صدای دستگاهی ک باهاش دندون میتراشن و امپول زدن تو لثه حتی ب شدت میترسم :| :D
عایا من میتونم برم دندون بخونم ؟ کنار میام با اینها ؟

والا منم خودم اینجوری حس میکردم که اه اه اه دندون خیلی چندشه و کلی هم از سر و صدای فــِر ِز [nb]همون دستگاه که گفتی بدم میومد[/nb] بعد از آمپول زدن هم که دیگه هیچی... :))
ولی راستشو بخای یه اتفاقی افتاد که نظرمو عوض کرد ، من کلا روابطم با همه تو دانشگاه خوبه از سال بالایی ها بگیر تا رزیدنت و..
یه سری تو همین امتحان های خرداد یه رزیدنتی اومد بهم گفت که جراحی یه دندون عقل ناجور دارم مث حالت های عادی نیس و یکی باید کمک کنه ، کسی نیس کمکم کنه دست تنهام. میتونی بیای کمک وایسی ؟
منم که از خدا خواسته :)) قبول کردم.

وختی رفتیم بالاسر مریض ، راستشو بخوای تموم اون ترس آمپول زدن و اینا ریخت.نمیدونم حس میکنم اون ترسی که داشتم ترس از این بود که به خودم آمپول بزنن! میدونی چی میگم ، اونجا مفعول بوم ولی اون روز فاعل.
اصلا هم الابختکی نبود واقعا! من همیشه حس میکردم اینجوریه.
ولی اون روز که دیدم حتی کار ساده ای مث آمپول زدن چقدر پایه علمی داره و کلی موقع کار برام توضیح داد که الان فلان استخوان رو حس میکنم بعد یه عصبی از کنارش میگذره و باید بی حسی رو تزریق کنیم اونجا و حین کار دستمون رو زاویه بدیم و..
واقعا حس کردم خیلی جالب و باحال بود.
و این بی حسی زدن خودش یه مرحله کوچیک بود...کلی چیزای دیگه دیدم که ادم اگر مفعلوش باشه ترس ورش میداره و اینا.
اما اگر از دید فاعل نگاه کنیم و اتفاقا یک نگاهی هستش که باید واقعا علمش رو هم داشته باشیم ، واقعا چیز جالبی به نظر میاد برای من.

اینه که من حس میکنم این عدم علاقه و ترس ، وختی خودت مستقیما تو پروسه درمان نقش داشته باشی ، از بین میره.
و میتونی کنار بیای.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

زاهدان کلا چطور شهریه؟ ارزش داره بزنیم تو لیست انتخاب رشته اور نات؟"-: بهرحال بحث حداقل 6-7 سال زندگی در میونه!"-: #دندون #فکر_نکنم_بیارم_البته ((:

××× راستی این تعهد سه برابر استان بومی رو کسی دقیق نمیدونه قضیه ـش چیه؟هر کی یه چیزی میگه!بالاخره هر جا میفرستنت ،باید بری یا نه صرفا باید تو استانت کار کنی و اینا #اون_سهمیه_جدیده

faezeh iq

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر عسل:)
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی:)

بچه ها اینکه ایران از شیراز و اصفهان رتبه اش بدتره ینی سطح علمی پایینتره؟
توروخدا ی دانشجوی ایرانی :D اعلام وجود کنه
میدونم این جریانو ک رتبه بندی بر اساس مقاله و ایناست و فلان
واسه من بعد علوم پایه مهمه
کار تحقیقاتیم انجام نمیخوام بدم
بیمارستانش چطوره؟

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

زیست شناسی یا اتاق عمل یا پرستاری ؟ :-<
یکی منو راهنمایی کنه. :-<

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

اهل درس خوندن زیاد نیستم ،
کار دستم خوبه ،
به درآمد اهمیت میدم زیاد .
آیا ارزش داره دندون شهرهای کوچیک رو ارجحیت بدم به پزشکی شهری مثل مشهد ؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از Fireball.II :
زاهدان کلا چطور شهریه؟ ارزش داره بزنیم تو لیست انتخاب رشته اور نات؟"-: بهرحال بحث حداقل 6-7 سال زندگی در میونه!"-: #دندون #فکر_نکنم_بیارم_البته ((:

××× راستی این تعهد سه برابر استان بومی رو کسی دقیق نمیدونه قضیه ـش چیه؟هر کی یه چیزی میگه!بالاخره هر جا میفرستنت ،باید بری یا نه صرفا باید تو استانت کار کنی و اینا #اون_سهمیه_جدیده

متن دفترچه رو نخوندی کامل - نه ؟ :-"

تا نصف مدتی ک کار میکنی هم نوشته حق ادامه تحصیل نداری و یه سری شرط و شروط دیگه . توصیه میکنم متن دفترچه رو بخونی :-" کار به حرف "هر کی" نداشته باش . دفترچه هر چی بگه همونه :-" مدرکم بعد از اتمام تعهد بهت میدن :-"

صفحه 15 بخون نوشته جواب سوالتم :D

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از faezeh iq :
بچه ها اینکه ایران از شیراز و اصفهان رتبه اش بدتره ینی سطح علمی پایینتره؟
توروخدا ی دانشجوی ایرانی :D اعلام وجود کنه
میدونم این جریانو ک رتبه بندی بر اساس مقاله و ایناست و فلان
واسه من بعد علوم پایه مهمه
کار تحقیقاتیم انجام نمیخوام بدم
بیمارستانش چطوره؟

تا اونجایی که من از دوستام شنیدم دانشگاه ایران در قبال شیراز و اصفهان زیاد حرفی برای گفتن نداره.و تنها مزیتنش اینه که تو تهران واقع شده.
دوستم میگفت بیمارستان هام بیمارستان های کم امکاناتی هستن.
اما اینا صرفا شنیده های منه.شما میتونید تو تاپیک سمپادیای علوم پزشکی ایران دانشجو هاشو پیدا کنید.اقایی به اسم علی دلاور بودن فک کنم ایشون پزشکی ایران هستن.

اهل درس خوندن زیاد نیستم ،
کار دستم خوبه ،
به درآمد اهمیت میدم زیاد .
آیا ارزش داره دندون شهرهای کوچیک رو ارجحیت بدم به پزشکی شهری مثل مشهد ؟

ببین شما رتبه ت خوب شده واقعا.بشین فک کن دوس داری 14-13 سال درس بخونی و یه پزشک خیلی خوب بشی یا اینکه دوست داری یه کم سبک تر پیش بری تو زمینه علمی.من تو یکی از همین تاپیکا کلی توضیح داده بودم [nb]الان نمیتونم لینک بدم خودت تو ارسال هام نگاه کن ببینش[/nb]
دندون رو هم اصلا به امید زیاد درس نخوندن نیاید.واقعا درس داره و جای مطالعه داره.
کار دست هم چیزی نیس که الان شما بگی خوبه یا بده.باید بیای یاد بگیری باید با چه مهارتی و چه روشی استفاده کنی از دور به نظر من قابل پیش بینی نیس.ولی خوب من خیلی کم کسایی رو دیدم که یاد نگرفتن.کلا دغدغه ی کار دست کسی نداشته باشه به نظرم.
درامدش هم درامد بالاییه منتها اگر پزشک خوبی باشی آخرش.

در ضمن ! شما حتی اگه دندون مشهد نیاری ، فک کنم دندون اصفهان قبول شی دیگه.
شهر کوچیک چیه؟!
دندون اصفهان سومین دانشکده برتر دندانپزشکی کشور ِ . خیلی هم شاخه.خیلی زیاد

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

خب منظورم این نیست که نمی خوام کلا درس بخونم ، ولی خب به هر حال دندون سبک تره دیگه . بعد درآمدشم که خوبه . کار دست و اینا منظورم این بود که من دقّت ِ زیادی روی اینجور کارا دارم ، خودم چون وضعیت دندونام تعریفی نداره زیاد دندون پزشکی رفتم ، بعضیاشون سریع فقط می خوآن سرهم بندیش کنن ولی خب من تقریبا مطمئنم که اگه دندون پزشک بشم احساس تعهّد خواهم کرد و فکر کنم که بیشتر از پزشکی بتونم توش موفق باشم . اگه به درآمد و شغل فکر نمی کردم می رفتم رشته ریاضی یا اگه دیگه خیلی شجاع می بودم می رفتم هنر ، طراحی دوخت می خوندم !! چون که خونده بودم یه ذره به کار بردن ظرافت و هنر لازمه تو این رشته ، و خب طبیعتا من تا حالا دندون پر نکردم اما تو کارای ظریف ِ دستی ِ دیگه موفق بوده م ، برای همین با توجه به شنیده هام که خیلی ناقص هستن البته ، فکر کنم کف ِ استعدادم واسه دندون بیشتر از پزشکی باشه . چون اینجور که تعریفشو شنیدم واسه پزشکی اول باید استعداد ِ خیلی زیاد درس خوندن و بریدن از خیلی چیزا رو داشته باشی ! که فکر کنم زجر بکشم اگه برم تو همچین رشته یی ...
از طرفی چون به قول شما تا حالا که می رفتم دندون پزشکی ، مفعول بوده م و همین آخرین بار قبل زدن بی حسی احساس می کردم می خوان جراحی قلب باز انجام بدن روم ! برای همین از محیط اونجا وحشت دارم . تنها مشکلم با دندون همینه . می ترسم نتونم با فضای کاریش کنار بیام .
اصفهان خیلی دوره . باید قید خانواده رو کلاً بزنم . شانس ِ لعنتی ِ من ، همین امسال بومی و اینا برداشته شد : ( مشهد تا اینجا 250 کیلومتره حدوداً ، بعدم امکان داره مامان بابام اصلاً بتونن یکی دو سال دیگه خونه بگیرن تو مشهد و خودشون نصف هفته اونجا باشن . برای همین من خب اولویتای اولمُ که دندون بهشتی و تهران می زنم ، که می دونم نمیارم ، بعدش مشهد می زنم ، خب حالا مرددم که بعدِ دندون مشهد ، دندون اصفهان و دندون بابل و شیراز و اینا رو بزنم یا پزشکی مشهد رو .

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از F@|-|!mEh :
دکترای پیوسته تکنولوژی چیه؟ همون بیوتکنولوژی که نیست مسلما؟!
اينو كسي جواب نداد؟

shervin13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل - مازندران
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی - راهنمایی البته :دی

عزیزان اگه راجب شغل دندانپزشکی سوال دارین میتونین حدود 10 تا سوال رو چند نفر باهم کنار هم مرتب کنین تا من از یکی از بهترین دندانپزشکای ایران بپرسم
راجب دانشجویی دندانپزشکی هم که دوستان دانشجو پاسخگو هستن

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از shervin13 :
عزیزان اگه راجب شغل دندانپزشکی سوال دارین میتونین حدود 10 تا سوال رو چند نفر باهم کنار هم مرتب کنین تا من از یکی از بهترین دندانپزشکای ایران بپرسم
راجب دانشجویی دندانپزشکی هم که دوستان دانشجو پاسخگو هستن
ئه واقعاً ؟ : )
چه خوب : )

1- کارشون براشون یکنواخت نشد بعد یه مدت ؟ و اینکه چطور با مسئولیت ِ سنگین ِ در دست داشتن سلامتی ِ بیمار کنار اومدن ؟! هیچ وقت نترسیدن که اوایل که تازه کارن اشتباه کنن مثلا ؟

2- مشکلات گردن و ابتلا به بیماری های عفونی چقدر جدیه تو این رشته ؟
3- شرایط ادامه تحصیل و یا کار توی خارج از کشور ؟

فکر کنم مهم ترین سوالا باشه اینا .

• لایک
امتیازات: N!ma
بالا