• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان منم یه چیزی بگم
نمیتانم بگم که چرا خودم هم ب پزشکی رفتم
ولی درصد زیادیشو تایپ شخصیتیم‌بدونین
من الان صرفا چون میخاستم از ی فضایی فرار کنم توی یک کارخونه موسیر و عصاره که مواد اولیه محصولات لبنی طعم دارو تولید میکنه کار میکنم
کار چندانی هم نیست
سه چهار تا محلولو با هم قاطی میکنم😁
بعد ۱۰/۵برای یک ماه گرفتم
بعد دوست دندانپزشک طرحیم که داره توی یه روستای محروم از صبح تاشب ویزیت میکنه ۱۲تومن میگیره
دوستای دیگم که خیلی راحت تر رفتن دانشگاه و فوقش مثلا کارشناسی شیمی اینا حونده باشن هم دارن همین ده دوازده تومنو میگیرن
خلاصه که ی راهی برید باهاش راحت بتونید مهاجرت کنین
همین
توی پزشکی و دندون واسه کسی تپه نساختن
چیزی که خودم این مدت بهش رسیدم همین بود
ببین پرستیژو حایگاه داره ولی رو درامدشون حساب نکن

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان عزیز
طی تحقیقاتی که در این یک هفته داشتم،به این نتیجه رسیدم آقاجان با پزشکی و دندون نمیتونی مهاجرت کنی به آمریکا،کانادا و استرالیا.
دیروز یک وبیناری شرکت کردم که پزشکی بودن که الان فلوریدان.
گفتن نمیشه.علاوه بر هزینه های بسیار زیاد،از هند و مالزی برای مثال رقیب شمان که اکثرا تلاش بیشتری دارن.
پس هر کی حرف میزنه براتون از مهاجرت این دو تا رشته،چیز شر میگه.گوش ندید.
چون با بالین سر و کار دارن.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
آره.
قرار نیست همون ترم اول یا دوم جور بشه. معدلت باید نسبتا خوب باشه، ایجاد روابط دوستانه با رئیس آموزش دانشکده هم خیلی می‌تونه کمک کننده باشه.
بااز تاکید می‌کنم دانشگاه ما همچینه!
حتما و حتما قبل از اقدام کردن، راجب این موضوع از دانشجوهای دانشگاه مد نظرتون خبردار بشین شرایط اونجا رو.
دانشگاه ما اگه رتبه کارنامه سبز می‌رسید می‌تونست تغییر رشته بده.. از بچه‌ها مون خیلیا خواستند تغییر بدن و نشد.
و واقعاً شرایط شغلی، شرایط تحصیلی، آینده و سطح درآمد این دو رشته با هم خیلی متفاوت ه! خیلی!

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
رک بگم اره واقعا سخته

مسئول فنی کارش کارمند طور نیست
اخه یه حقوق متوسطی داره که البته در حد پزشک عمومی هست ولی کلا اگه مسئول فنی بخوای یه تایم مشخصی بری حس میکنم بعد یه مدت برام یکنواخت باشه نمدونم شاید حس من اینجوریه ممنون از جوابتون❤️

مهربان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
دوستان عزیز
طی تحقیقاتی که در این یک هفته داشتم،به این نتیجه رسیدم آقاجان با پزشکی و دندون نمیتونی مهاجرت کنی به آمریکا،کانادا و استرالیا.
گفتن نمیشه.علاوه بر هزینه های بسیار زیاد،از هند و مالزی برای مثال رقیب شمان که اکثرا تلاش بیشتری دارن.
چون با بالین سر و کار دارن

دوستان عزیز
چون با بالین سر و کار دارن.
حالا البته خیلی بیشتر باید تحقیق کرد و حرف‌های آدم‌های مختلف رو شنید. پروسه تبدیل مدرک دندون و پزشکی واقعا سخته و چون با بالین سر و کار داریم حساسیت زیادی در موردش هست.

از طرفی، نیاز به دندونپزشک بخاطر بهبود شاخص های سلامت دهان و دندان حداقل تو بخش‌هایی از اروپا من می‌دونم خیلی خیلی کم شده، به جز نیاز به ارتودنتیست. اما در آمریکا و کانادا اینطوری نیست. پروسه تبدیل مدرک سخته، اما می‌شه تحصیلی رفت و برای رشته‌هایی مثل مواد دندانی اپلای کرد و در اون‌جا حین تحصیل به تبدیل مدرک هم فکر کرد. برای پزشکی کلا قضیه‌ش متفاوت‌ه. رفیق من (پزشک) الان پست‌داک آمریکاست و خودش و همسرش ظرف یک‌سال مدارک‌شون رو تبدیل کردن. البته با رزومه خیلی خوب و نامه‌نگاری‌های متعدد تونست پوزیشن رو بدست بیاره. حالا این یک مثال بود صرفا.

طبیعتا راه‌های مهاجرتی خیلی ساده‌تری وجود داره و اگر هدف رفتنه، که می‌شه رشته‌های علوم پایه جذاب رو انتخاب کرد و رفت و حداقل ۶-۷ سال رو هم تلف نکرد. اما اگر هدف پزشک شدنه (که خودش نیاز به صحبت کردن زیاد داره : ))) ) که می‌شه با این رشته ها هم مهاجرت کرد و سختی‌ش رو به جون خرید.

من خودم به این دلیل دندون رو انتخاب کردم که اگر یک درصد نتونم برم، بتونم گلیم خودم رو از آب بکشم بیرون و از لحاظ درآمدی اوکی باشه که هست. الان برگردم هم با وجود عدم علاقه به رشته‌م، مجدد یحتمل همین کار رو بکنم چون ترس چیز عجیبی‌ه. به هرحال الان دارم کارهای مهاجرتم رو می‌کنم و شدنی هم هست.

@boundless_medinfo_apply
@dentimigration

این دو تا پیج رو سه تا دندونپزشک می‌گردونن و اولی پروسه تبدیل پزشکی و دندون رو می‌گه و دومی صرفا دندون‌ه. می‌تونین یک بررسی بکنین بچه‌ها.

یک چیز دیگه هم که باید دقت کنین، طرح‌ه. تا پارسال می‌شد وثیقه گذاشت و طرح نرفته مهاجرت کرد. یعنی نامه پذیرش و ویزا و فلان که اومد، وثیقه میذاشتن و می‌رفتن. الان این مسیر بسته شده. یعنی شما باید طرح رو بری. اگر پارتی و سهمیه و فلان ندارین، یعنی حداقل ۱۷ و حداکثر ۲۴ ماه باید طرح بگذرونین. برای همین، اگر به مهاجرت فکر می‌کنین، از لحظه ورود میشه ۸-۹ سال بعدش تازه می‌تونین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
بیوتکنولوژی پیام نور شیراز vs. زیست گیاهی دولتی شیراز؟ کدوم بهتره؟ علاقه‌م به بیوتکه و دانشگاه شیراز. موندم بین این دو. :-??

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
داروسازی یه شهر حاشیه کشور یا فیزیوتراپی شیراز یا تهران؟

دندانپزشکی تعهدی یا فیزیوتراپی شیراز یا تهران؟

مهربان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
داروسازی یه شهر حاشیه کشور یا فیزیوتراپی شیراز یا تهران؟

دندانپزشکی تعهدی یا فیزیوتراپی شیراز یا تهران؟
ام، در مورد دارو و فیزیو نمی‌‌تونم نظر تخصصی بدم، ولی خودم باشم فیزیو تهران رو می‌زنم.

اما در مورد تعهد خدمت.
الان تعهد دندون شده ۹ سال از ۱۸ سال، که حالا قطعی هم تصویب نشده.
ولی مساله این‌جاست که شما تعهد محضری می‌دی، با دو تا ضامن. قابل خرید و جابجایی نیست تعهد. پلاس تا جایی که می‌دونم، جای ثابت هم نیست و شما در اون منطقه‌ای که می‌زنی بین چندتا مرکز بهداشت چرخشی کار می‌کنی. بعد دو سه سال اجازه مطب زدن در اون ناحیه رو می‌دن. شنبه تا پنجشنبه هم از صبح ۷-۷:۳۰ تا ظهر ۱ اینا باید طرح باشی. حقوق هم با طرح عادی یکی‌ه، الان دور و بر ۱۲ ایناست.
خیلی از افراد با این تصور انتخاب کرده بودن که قانون ممکنه عوض بشه یا بشه خریدش و غیره. اما در طی ۶ سال کلی ممکنه شرایط بچرخه و شما دیگه نخوای تعهد خدمت داشته باشی اما دیگه دیره. خودت هم نری، ضامن‌هات رو اذیت می‌کنن + مدرکت‌ هم آزاد نمی‌شه.

خلاصه تعهد خدمت بنظر من و با توجه به چیزی که دیدم، فوق‌العاده احمقانست، حالا می‌خواد هر رشته‌ای باشه.

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام
اگر کسی درمورد شهریه پردیس پزشکی دندان دارو تهران/بهشتی/ایران اطلاعی داره خیلی ممنون میشم بهم بگه

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
دوستان...
یه نصیحت...
این همه زور میزنید که شما انتخاب رشته کنید...
ولی آخرش خواهید دید رشته شما رو انتخاب می‌کنه...🚶
زیاد نگران آینده خودتون نباشید ما یک خونواده بزرگیم خونواده به این بزرگی تابحال شکست خورده بیرون نداده..‌
به خودتون اعتماد داشته باشید...

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
سلام
اگر کسی درمورد شهریه پردیس پزشکی دندان دارو تهران/بهشتی/ایران اطلاعی داره خیلی ممنون میشم بهم بگه
اونارو نمیدونم ولی پارسال یه نفر تو پردیس ارومیه پزشکی میخوند ترمش ۲۰ تومن اگه اشتباه نکنم میداد

بالا