• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
میگم این دانشکده های فنی دانشگاه تهران که توی فومن و قم و اینا هست آیا استاداشون با دانشگاه تهران یکیه؟ و مدارکی که میدن با مدرک دانشگاه تهران فرق داره؟
مدرک که یکیه ولی خب ذکر میشه.
+مدرک پردیس حداقل تو رشته ریاضی کم از مدرک خود دانشگاه نداره.
نیوشا: فردا توضیح میدم.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
هوم من المپ فیزیکی بودم‌‌ مثلا می دونم با ریاضیات دیفرانسیل طور حال می کنم و می دونم چیزی نیست که کم بیارم توش ولی ی ترس قدیمی از ترکیبیات طورا دارم ، حس می کنم خوفه :)) و این باعث تردیدم هس .
نیوشا هستم :د
ممنون خیلی لطف می کنید واقعا ^___^
من هم دقیقا مثل شما هستم.
خیلی حساب دیفرانسیل دوست دارم ولی از ترکیبیات بیزارم از اون طرف هم عاشق کد هستم فکر کنم مهندسی برید بهتر باشه.

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من هم دقیقا مثل شما هستم.
خیلی حساب دیفرانسیل دوست دارم ولی از ترکیبیات بیزارم از اون طرف هم عاشق کد هستم فکر کنم مهندسی برید بهتر باشه.
به خواستن نیست به توانستنه .

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
اون جا این سوالو پرسیدم ، کسی بلد نبود

کسی خبر داره چرا کل رشته های دانشگاه مالک اشتر از دفترچه 96 انتخاب رشته حذف شده ؟
توی دفترچه 95 وجود داشته

ERFAN.T

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی کشتی-موتور
اون جا این سوالو پرسیدم ، کسی بلد نبود

کسی خبر داره چرا کل رشته های دانشگاه مالک اشتر از دفترچه 96 انتخاب رشته حذف شده ؟
توی دفترچه 95 وجود داشته
مالک اشتر جزو دانشگاه های با رشته های خاص است و اگر قبل کنکور اطلاعیه ی اعلام علاقه بندی داده باشه ممکنه توی اصلاحیه کدرشته هاشو بیاره و اگر اطلاعیه ی اعلام علاقه مندی نداده باشه پس امسال نمیگیره دیگه.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
چون می ترسم از ریاضی زیاد علوم کامپ . دلیلش ترسه :))
من یه توضیحی در این مورد بدم.
ببین؛ من چند نفر رو می‌شناسم تو نرم شریف که اصلا ریاضیشون قوی نیست. یعنی ریاضی 1 و 2 رو هم نمی‌خونن زیاد ولی چیزی که هست اینه که مدال طلای جهانی المپیاد کامپیوتر داشتن. اونم نه یه دونه. دوتا . :))
بعد چیزی که هست اینه که اونا مطمئنا ریاضی‌شون ضعیف نیست. چون کسی که در این حد قوی باشه تو برنامه نویسی یه ذره‌ش رو بده برای ریاضی قطعا تو اون هم موفق میشه.
حالا چی می‌خوام بگم؟ میخوام بگم ریاضی رو بد دیدین شماها. همه‌جا میان مسخره می‌کنن انتگرال فلان تو زندگیم به چه درد می‌خوره بعد خود طرف عرضه یه انتگرال گرفتن رو هم نداره بعد فقط زر مفت می‌زنه. باور کن ریاضیاتی که تو سطح دانشگاهی می‌خونی اصلا چیز شاخی نیست. من جدی می‌گم اینو بهت. من یادمه چقدر ریاضی 1 رو گنده می‌کردن باور کن به غایت ساده و مسخره‌ست. ریاضی دو ش هم همینه. فقط حجمش بیشتره. توی دانشگاه جای تنبل بازی و ...نیست.
درسا هم باور کن چیزای خیلی قوی‌ای نیستن که نتونی از پسشون بر بیای.
حالا برم در مورد خود ریاضی بیسد بودن علوم کامپیوتر بگم بهت.. ببین آنچنان هم ریاضیاتش بیشتر نیست. من فکر کنم تعریف تو از ریاضی معادلات بغرنج و ... عه که خب راستش اینا تو سطح خیلی بالاعه. مسائل ریاضی حداقل در حد کارشناسی چیزای خیلی شاخی نیستن به خدا. این که بری با رویکرد ریاضی بریجلو خوبیش اینه که ؛
یک. منطقی و با پایه قوی بار میاره تو رو.
دو. دید خوبی بهت میده از سوالات و خب قدرت حل مساله‌ت بهتر میشه.
سه. تنبل بار نمیای و از خیلیا جلوتر می‌افتی.

آها راستی؛ کلا ریاضیات خیلی بیشتری نداره علوم کامپیوتر فقط تئوری‌تره و خب واقعا قشنگ‌تر میاد می‌گه یه سری مفاهیم رو. توضیحات بیشتر در مورد واحداش خواستی بگو.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
من یه توضیحی در این مورد بدم.
ببین؛ من چند نفر رو می‌شناسم تو نرم شریف که اصلا ریاضیشون قوی نیست. یعنی ریاضی 1 و 2 رو هم نمی‌خونن زیاد ولی چیزی که هست اینه که مدال طلای جهانی المپیاد کامپیوتر داشتن. اونم نه یه دونه. دوتا .
خوب اونا که مدال المپیاد جهانی اینفرماتیک دارن یعنی ریاضیشون(ترکیبیات) قویه. به این معنی نیست که تو برنامه نویسی خیلی شاخن که. مورد دارم مدال طلا گرفته ولی خیلی چیزا رو بلد نیست.تازه ایشون فکر کنم یه سال میشه حداقل که رفتن دانشگاه.

بعد اینکه خودشون گفتن المپیاد فیزیک رفتن پس قطعا حساب دیفرانسیلشون قویه و انتگرال خوب میگیرن ولی اینجا مسعله اینه که علوم کامپیوتر فکر می کنم ترکیبیات بیشتری نسبت به مهندسی داشته باشه که ایشون هم گفتن با ترکیبیات مشکل دارن.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
خوب اونا که مدال المپیاد جهانی اینفرماتیک دارن یعنی ریاضیشون(ترکیبیات) قویه. به این معنی نیست که تو برنامه نویسی خیلی شاخن که. مورد دارم مدال طلا گرفته ولی خیلی چیزا رو بلد نیست.تازه ایشون فکر کنم یه سال میشه حداقل که رفتن دانشگاه.

بعد اینکه خودشون گفتن المپیاد فیزیک رفتن پس قطعا حساب دیفرانسیلشون قویه و انتگرال خوب میگیرن ولی اینجا مسعله اینه که علوم کامپیوتر فکر می کنم ترکیبیات بیشتری نسبت به مهندسی داشته باشه که ایشون هم گفتن با ترکیبیات مشکل دارن.
لزومی نداره تو همه‌چی اظهار نظر کنی آقا پسر. این یک.
دو. من علی بهجتی رو دارم میگم.
سه. اون چیزی که تو از ترکیبیات میدونی با اون چیزی که ترکیبیات در حقیقت هستش کلی فرق داره. تو در حد زرد علی‌پور میدونی ولی خب علوم کامپیوتر خیلی خیلی خیلی بیشتر ازینا چیزای گسسته داره.
چاهار. در مورد ریاضی من منظورم اینه که کسی که توی دیفرانسیل و .. قویه میتونه توی اون یکی مورد هم قوی باشه. بیشتر اینا یه ترس از روی نشناختن دقیق موضوعه.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
دو. من علی بهجتی رو دارم میگم
اتفاقا منم ایشون رو می گفتم:))
لزومی نداره تو همه‌چی اظهار نظر کنی آقا پسر. این یک
لزومی نداره شما اینو بگی.:-"
سه. اون چیزی که تو از ترکیبیات میدونی با اون چیزی که ترکیبیات در حقیقت هستش کلی فرق داره. تو در حد زرد علی‌پور میدونی ولی خب علوم کامپیوتر خیلی خیلی خیلی بیشتر ازینا چیزای گسسته داره.
خوب شد اینو گفتین. که تحت هیچ شرایطی علوم کامپیوتر نرم.
چاهار. در مورد ریاضی من منظورم اینه که کسی که توی دیفرانسیل و .. قویه میتونه توی اون یکی مورد هم قوی باشه. بیشتر اینا یه ترس از روی نشناختن دقیق موضوعه.
خوب چرا؟
من خودم احساس می کنم ترکیبیات در تضاد سیستم منطقی ای که ذهنم داره هستش.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
لزومی نداره شما اینو بگی.:-"
×من با شر گفتن مشکل دارم. یه نگاه بنداز اینجا چندین بار چند نفر جاهای مختلف بهت گفتن اینو. اول یه سوزن به جوالدوز خودت بزن بعد..
خوب شد اینو گفتین. که تحت هیچ شرایطی علوم کامپیوتر نرم.
×اشتباه می‌کنی. علوم‌کامپیوتر واقعا جذابیت‌های خودشو داره. وقت هست تا بشناسی حالا حالاها.
خوب چرا؟
من خودم احساس می کنم ترکیبیات در تضاد سیستم منطقی ای که ذهنم داره هستش.
×نه نداره. ترکیبیات فقط شمارش نیست. خیلی چیزای دیگه‌ای هم داره. البته کلا نظریه اتوماتا، نظریه مجموعه‌ها و نظریه محاسبه‌ و ... اینا پایه‌های علم برنامه‌نویسی هستن و لطفی که آلن تورینگ کرد کاملا کارای منطقی بود. حالا گسسته یا پیوسته بودن ریاضیش‌ مهم نیست. لپ کلام اینکه برو بیشتر بخون در موردش. چون داری اشتباه می‌کنی.

یه نگاهی به این بندازید همتون.

آخرین ویرایش:

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
من با شر گفتن مشکل دارم. یه نگاه بنداز اینجا چندین بار چند نفر جاهای مختلف بهت گفتن اینو.
لطفا نظرتون رو در مورد یه نفر برای خودتون نگه دارین اگر با یه چیزی مخالفین نیاز نیست اون فرد رو تخریب کنین.
اشتباه می‌کنی. علوم‌کامپیوتر واقعا جذابیت‌های خودشو داره. وقت هست تا بشناسی حالا
برا شما جذابه دلیل نمیشه برا منم جذاب باشه.

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
در مورد ریاضی من منظورم اینه که کسی که توی دیفرانسیل و .. قویه میتونه توی اون یکی مورد هم قوی باشه. بیشتر اینا یه ترس از روی نشناختن دقیق موضوعه
هوم قبول دارم اینو جدی ، مثلا همین امسال بعد دوسال پیچوندن کلاس های ریاضی سر کلاس گسسته که می نشستم با این که بیسم صفر بود :)) فرقی با دیف نداشت واسم و خوب جلو می رفت ولی خب استدلالم این بود چون اینا راحتن مشکلی ندارم :د

ممنونم ^_^

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه
هوم قبول دارم اینو جدی ، مثلا همین امسال بعد دوسال پیچوندن کلاس های ریاضی سر کلاس گسسته که می نشستم با این که بیسم صفر بود :)) فرقی با دیف نداشت واسم و خوب جلو می رفت ولی خب استدلالم این بود چون اینا راحتن مشکلی ندارم :د

ممنونم ^_^
من یادمه پارسال داشتم ریاضی مهندسی رو نگاه میکردم و خب خیلی برام سخت به نظر می‌رسید ولی خب الان میگم نه راستش. بسته به زمان شما پیش‌رفت می‌‌کنی. مثل همون قضیه‌ای که می‌گی شما میرید راهنمایی می‌گی چقدر اینا سختن. بعد می‌ری دبیرستان می‌گی اونا هیچی نبودن در مقابل اینایی که می‌خونم الان و ... .
راستش دانشگاه هم ازین قضیه مستثنا نیستش. اتفاقا بخش شیرین و جذابیه کلا گسسته.
یادتون باشه که ریاضی همه‌جاش قشنگه. اگر شما خوشتون نمیاد ازش موضوع اینه که شما زیبایی‌شو درک نکردید. جدی می‌گم من اینو. اثبات اونه که آدم وقتی می‌بینه لذت ببره. نه که به دید کنکوری نگاه کنید که توی 10 ثانیه حلش نکردید پس خوب نیست این راه حل.

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
از کجا بفهمیم علوم کامپیوتر برامون مناسب تره یا مهندسی کامپیوتر؟(تفاوتاشو میدونم)
مثلا من ترکیبیات دوست دارم یعنی با علوم بیشتر حال میکنم؟

آخرین ویرایش:

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
آقا از مدیریت خونا کسی میتونه کمک کنه؟چند تا سوال دارم...
مخصوصا اگه مالی باشه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
از کجا بفهمیم علوم کامپیوتر برامون مناسب تره یا مهندسی کامپیوتر؟(تفاوتاشو میدونم)
مثلا من ترکیبیات دوست دارم یعنی با علوم بیشتر حال میکنم؟
اگر بین این دو رشته در یک دانشگاه مرددی حتما مهندسی بخون. قطعا مهندسی کامپیوتر وضعیت بهتری داره. البته اگر دانشگاه ها تغییر کنن داستان فرق میکنه. مثلا من سی اس شریف رو به مهندسی علم و صنعت یا بهشتی ترجیح میدم.

farshad.abd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
آباده
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
اقا من نمیدونستم این سوالو کجا باید بپرسم
اگه یه نفر کنکور هنر نداده باشه میتونه رشته های صرفا بر اساس سوابق هنر رو انتخاب کنه؟

بالا