• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

هستم من اگه سوالی دارین. :‌دی

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از فاطمه.چ :
هستم من اگه سوالی دارین. :‌دی
سوالم رو که گفتم :-"
به نقل از امیرحمزه :
سلام
ببخشید کسی هست اینچا پلیمر بخونه
راجب سبک رشته و آینده شغلیش و ادامه تحصیلش سوال داشتم :-"

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از امیرحمزه :
سوالم رو که گفتم :-"
خب آخه سواله یه مقدار کلیه! :-‌؟
اینو بخونید تقریبا کامله:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,109074.0.html
به طور کلی سبک درس‌ها اینجوریه که هر دو گرایش یه سری درس‌های مشترک با مهندسی شیمی دارن، مثل سیالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، سینتیک و طراحی راکتور و عملیات واحد و... یه سری درس‌ها هم مثل کاربرد ریاضیات مهندسی در پلیمر و رنگ و شیمی‌فیزیک پلیمرها مشترک بین دو گرایش. که خب حالا هر درسی رو بخواین من می‌تونم توضیح بدم چجوریه دقیق. :‌د مثلا درس‌های شیمی‌فیزیک، که کلا ما سه تا درس شیمی‌فیزیکی داریم، اینجوریه که میاد خواص و رفتارهای شیمیایی ذرات رو با رابطه‌های فیزیکی بیان می‌کنه و بررسی می‌کنه. بعد درسای غیرمشترکمون هست که پلیمری‌ها مثلا درسایی مثل الاستومر و پلاستیکو رنگ در پلیمر، درسای رنگی‌ها هم می‌شه درسایی مثل مهندسی خوردگی، فیزیک رنگ، دوباره‌تولید و...
در مورد آینده شغلی‌ش، تا جایی که من از فارغ‌التحصیلامون شنیده بودم خوب بود، ولی همین چند وقت پیش خودمم دیدم، چون دنبال آگهی استخدام بودم واسه یکی از دوستام، خیلی زیاد بود و خیلی سرع هم استخدام شد. غیر از اون هم موقعیت ایجاد شغل و کارای تولیدی هم خوبه. چون اکثر فارغ‌التحصیلا از یه کارگاه کوچیک شروع به تولید می‌کنن.
ادامه تحصیل هم اگه منظورتون خارج از کشوره، که خیلی‌ها هستن که اپلای می‌کنن و اکثرشون موفق می‌شن برن دانشگاه‌های خوب. حالا یا پلیمر یا رشته‌های مرتبط دیگه. خیلیا هستن که از پلیمر یا رنگ برای بایو اپلای می‌کنن. :-‌؟

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

به نظرتون تو دانشگاهی که دوست دارم علوم پایه بردارم بعد از دوترم مهندسی مورد علاقم رو بردارم یا نه؟!
خیلی گیج شدم لطفا کمکم کنید

!Muse!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب-3
شهر
تهران
دانشگاه
پلیـــــــــ تکنیــــــکـ

معمولا جو دانشگاها طوریه ک بهشون علاقه مند میشی مگر دیوانه وار دانشگاه خاصیو دوست داشته باشی که اونم اگ دلیلی منطقی داری(اپلای یا ...) مهمه ولا کار منطقی اینه ک رشته اتو درست انتخاب کنی چون اولا قوانین ممکنه عوض شه، دوم برای اومدن از رشته علوم پایه به مهندسی (1 سطح بالاتر) باید معدل بالا ۱۷ بیاری که نیاز به تلاش داره بالاخص در جاهایی که بدنمره باشن و اغلب علوم پایه اینطوریه

shima tajeddin

کاربر فعال
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره المپیاد ریاضی 1394
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

توی جاهایی مثل مایکروسافت و گوگل چقدر به کسی که ریاضی محض خونده نیاز دارند؟نیاز دارند اصلا؟!
اگه یک نفر بخواد اینجور جاها (یا حتی شرکت های فناوری شناخته نشده تر) کار کنه ولی ریاضی محض رو دوست داشته باشه بهترین انتخاب براش علوم کامپیوتره یا همون ریاضی بخونه؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از shima taj :
توی جاهایی مثل مایکروسافت و گوگل چقدر به کسی که ریاضی محض خونده نیاز دارند؟نیاز دارند اصلا؟!
اگه یک نفر بخواد اینجور جاها (یا حتی شرکت های فناوری شناخته نشده تر) کار کنه ولی ریاضی محض رو دوست داشته باشه بهترین انتخاب براش علوم کامپیوتره یا همون ریاضی بخونه؟
اکثر کارهای موجود در این شرکت ها تو حوزه علوم کامپیوتر هستند. یه چیزی که هست راجع به علاقه مندان به علم اینه که توی حوزه نزدیک به هم مثل علوم کامپیوتر و ریاضی و یا علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر امکان جابجایی شخصی وجود داره. شما اگر علوم کامپیوتر بخونی خیلی سخت نیست وارد ریاضی بشید یا برعکس. چون تو لیسانس به شما یک پک کلی میدن که از هر چیزی توش هست. مثلا تو رشته برق نزدیک به ده گرایش ارشد وجود داره که هرکس یکیش رو بخونه از اون یکی گرایش ها چیزی سرش نمیشه. در حد کلیات سرش میشه ولی نمیتونه کار علمی خاصی بکنه تو حوزه های گرایشی غیرگرایش خودش.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از shima taj :

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Freedman

(;

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از فاطمه.چ :
خب آخه سواله یه مقدار کلیه! :-‌؟
اینو بخونید تقریبا کامله:
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,109074.0.html
به طور کلی سبک درس‌ها اینجوریه که هر دو گرایش یه سری درس‌های مشترک با مهندسی شیمی دارن، مثل سیالات، انتقال حرارت، انتقال جرم، سینتیک و طراحی راکتور و عملیات واحد و... یه سری درس‌ها هم مثل کاربرد ریاضیات مهندسی در پلیمر و رنگ و شیمی‌فیزیک پلیمرها مشترک بین دو گرایش. که خب حالا هر درسی رو بخواین من می‌تونم توضیح بدم چجوریه دقیق. :‌د مثلا درس‌های شیمی‌فیزیک، که کلا ما سه تا درس شیمی‌فیزیکی داریم، اینجوریه که میاد خواص و رفتارهای شیمیایی ذرات رو با رابطه‌های فیزیکی بیان می‌کنه و بررسی می‌کنه. بعد درسای غیرمشترکمون هست که پلیمری‌ها مثلا درسایی مثل الاستومر و پلاستیکو رنگ در پلیمر، درسای رنگی‌ها هم می‌شه درسایی مثل مهندسی خوردگی، فیزیک رنگ، دوباره‌تولید و...
در مورد آینده شغلی‌ش، تا جایی که من از فارغ‌التحصیلامون شنیده بودم خوب بود، ولی همین چند وقت پیش خودمم دیدم، چون دنبال آگهی استخدام بودم واسه یکی از دوستام، خیلی زیاد بود و خیلی سرع هم استخدام شد. غیر از اون هم موقعیت ایجاد شغل و کارای تولیدی هم خوبه. چون اکثر فارغ‌التحصیلا از یه کارگاه کوچیک شروع به تولید می‌کنن.
ادامه تحصیل هم اگه منظورتون خارج از کشوره، که خیلی‌ها هستن که اپلای می‌کنن و اکثرشون موفق می‌شن برن دانشگاه‌های خوب. حالا یا پلیمر یا رشته‌های مرتبط دیگه. خیلیا هستن که از پلیمر یا رنگ برای بایو اپلای می‌کنن. :-‌؟
مرسی ممنون

shima tajeddin

کاربر فعال
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نقره المپیاد ریاضی 1394
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
ایشون خیلی شاخ بودند خب :D
علوم کامپیوتر رو میشه با ریاضی دو رشته ای کرد؟چون من شنیدم اگه دو تا رشته بیشتر از یه مقداری واحد مشترک داشته باشند نمیشه دو رشته ای شون کرد...بعد اصن کار خوبی هست این کار ؟
بعد یه سوال دیگه ریاضی ای که تو علوم کامپیوتر میخونند چقدر شبیه ریاضیاتی هست که تو محض میخونند؟
بعد این جوی که وجود داره واسه مهندسی زدن و این حرفا رو کلن نادیده بگیریم دیگه؟! :-"
مرسی :)

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Girl-دختر پرواز-Flying :
به نظرتون تو دانشگاهی که دوست دارم علوم پایه بردارم بعد از دوترم مهندسی مورد علاقم رو بردارم یا نه؟!
خیلی گیج شدم لطفا کمکم کنید
بستگی به پشتکارت داره و اینکه بتونی معدل بیاری رشته های علوم پایه راحت نیست خیلی :-"و طبق آیین نامه فکر کنم تغییر رشته یا دو رشته ای کردن حداقل سه ترم از چهار ترم معدل بالای 17 میخواد ممکنم هست اشتباه کنم و بعضی دانشگاها خیلی با این موضوع کنار نمیان البته امیرکبیر فکر کنم اوکی باشه دوستان امیرکبیری بیشتر میتونن کمک کنن

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

راجع به مهندسی انرژی چی فکر می‌کنین؟ برای اپلای کردن چجوریه؟

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

آیین نامه 2 ترم بالای 17 گفته
بچه های امیرکبیر هم گفتن دانشگاه راه میاد
اگه بحث تلاش و پشتکار باشه تو این یه مورد تا به خواستم برسم کم نمیذارم یعنی تا حالا اینطوری بوده

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

کسی اینجا هس مهندسی هوافضا خونده باشه؟یا حداقل اطلاعاتی راجب اپلای و بازار کارش داشته باشه.اگه کسی هس به من پ خ بده ممنون میشم :)
و یه سوال دیگه!!
کسی میدونه ظرفیتا امسال چطوره با توجه به اینکه گرایشا رو برداشتن مثلا تو م مکانیک امیرکبیر بیشتر شده یا کمتر؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Shakila Eslami :
کسی اینجا هس مهندسی هوافضا خونده باشه؟یا حداقل اطلاعاتی راجب اپلای و بازار کارش داشته باشه.اگه کسی هس به من پ خ بده ممنون میشم :)

مطمئنن اپلای نمیکنن این رشته رو :D ...کلن رشته هایی ک انحصاریه علومشون و کاربرد های خاص و مخیانه داره اپلای نمیکنن.....مث فیزیک ...هوافضا...جوشکاری و...

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از Mohammadreza128 :
مطمئنن اپلای نمیکنن این رشته رو :D ...کلن رشته هایی ک انحصاریه علومشون و کاربرد های خاص و مخیانه داره اپلای نمیکنن.....مث فیزیک ...هوافضا...جوشکاری و...
اخه امروز یکی از این استاد یارای شریف میگفتت این حرفا چرته :-w
ولی از دانشجوهاش ک پرسیدم گفتن بیخیال این رشته شو :))

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

اخه امروز یکی از این استاد یارای شریف میگفتت این حرفا چرته :-w
ولی از دانشجوهاش ک پرسیدم گفتن بیخیال این رشته شو :))

استادیار شریف خرش از پل گذشته :)) :)) ......
وگرن من الان خیلیا رو میشناسم ک همچین رشته هایی خوندن با معدل های خیلی خوب و رزومه عالی نمیپذیرنشون کشورای دیگه.......

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

و یه سوال دیگه!!
کسی میدونه ظرفیتا امسال چطوره با توجه به اینکه گرایشا رو برداشتن مثلا تو م مکانیک امیرکبیر بیشتر شده یا کمتر؟
من سوال خودم هم بود، توی اپلای ابراد که نگاه می‌کردم نظرات ضد و نقیض بود ولی مثلا آمریکا رو تقریبا همه گفته بودن سر clearance گرفتن ریجکت می‌شن. یه سری دیگه گفته بودن اگر پروژه‌هات رو‌ دقت کنی نظامی نباشن می‌شه. یکی گفته بود هلند یه دانشگاهی می‌پذیره راحت و اینا.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

چقد اپلای اپلای اپلای (:|

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از Mohammadreza128 :
استادیار شریف خرش از پل گذشته :)) :)) ......
وگرن من الان خیلیا رو میشناسم ک همچین رشته هایی خوندن با معدل های خیلی خوب و رزومه عالی نمیپذیرنشون کشورای دیگه.......
پس بخیالش میشم دیگه :(
به نقل از Bahar_R :
من سوال خودم هم بود، توی اپلای ابراد که نگاه می‌کردم نظرات ضد و نقیض بود ولی مثلا آمریکا رو تقریبا همه گفته بودن سر clearance گرفتن ریجکت می‌شن. یه سری دیگه گفته بودن اگر پروژه‌هات رو‌ دقت کنی نظامی نباشن می‌شه. یکی گفته بود هلند یه دانشگاهی می‌پذیره راحت و اینا.
کلن انگار چیزی از چیزای نظامی بدونی خود ایرانم ممنوع الخروجت میکنه چه برسه به اینکه اونا بگیرنت :))

بالا