• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

به نقل از شواليه سبز :
علاقه بازار کار رو میاره با خودش به شرطی که واقعا درست شناخته بشه . سعی کن علاقه ت رو درست تشخیص بدی . بازار کار هم میاد باش . :)
مشکل همینجاس
نمیشه دقیق فهمید علاقم به چیه
تا تو اون شرایط دانشگاه قرار نگیرم خیلی سخته تشخیصش

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

دانشگاه علم و صنعت چجور دانشگاهی هست؟ رشته برقش خوبه؟

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Abolfazl97 :
توی خوب نبودن سلف دانشگاه ها شکی نیس اما شنیدم امیرکبیر خوابگاهاش و سلفش خیلی نسبت به تهران و شریف بدتره
شریف رو ندیدم ولی تهران و امیرکبیر از این لحاظ مساویند. هر کدوم یه خوبی ها و یه بدی هایی داره. هرچند شریف هم فکر نمیکنم خیلی متفاوت باشه. امیرکبیر از پارسال که رییسش عوض شد اوضاعش بهتر شده. رییس قبلی خابگاهی رو به چشم یه موجود اضافی میدید (فک کنم اگه میتونست میومد تک تک پیج و مهره های خابگاها رو باز میکرد :)) ).

آنتیگونه مذکر

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

بچه ها اینجا کسی هست راجع به دکترا پیوسته فیزیک اطلاعاتی داشته باشه یا بخواد بره اونجا؟

dortaj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱ تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
خوارزمی کار بودم من !
دانشگاه
مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پا
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته فیزیک

من :D

mjk76

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
helli 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

سلام
شما اگه می خواستید بین "برق تهران"و"مکانیک شریف"
یکی رو انتخاب کنید کدوم رو انتخاب می کردید؟
باتشکر

• لایک
امتیازات: mhmd

mjk76

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
helli 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من خودم از طرفدارای سرسخت رشته نرم افزار بودم اما یکی یه حرفی بهم زد میخواستم نظر شما رو نسبت به این حرف بدونم
(این نظر لزوما درست نیست)
میگفت:""""فکر می کنی چرا همه دانشگاه های خوب انقدر کمتر دانشجو برای رشته نرم افزار می گیرن نسبت به رشته هایی مثل برق یا مکانیک(نرم افزار 20 تا و برق 150 یا 120 و مکانیک 90)چون که واقعا همه اینها نخبه اند اما هیچ کاری نیست که اینها بتونند انجام بدن کلی غول نرم افزاری تو دنیا هست که کلی کارهای سنگین با پروژه های بزرگ انجام دادن اونوقت چجوری میشه یه کار مفید کرد اوج کاری که میتونی بکنی اینه که یه نرم افزار خیلی ساده برای شرکت ها بنویسی وگرنه شغلت تبدیل میشه به تعمیرکار کامپیوتر.و اگر برفرض هم بتونی مثلا سیستم عاملی یا هرچیز در سطح خوبی بنویسی وقتی تو این جامعه بهترین نرم افزار هارو رایگان دانلود می کنند و کسی هیچ پولی نمیده چرا کسی باید برای کار تو ارزش قائل باشه کارت هرچند بزرگ اما بدون منفعت بوده.""""
باتشکر

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از mjk76 :
سلام
باتشکر
اگه میخواستم بین این دوتا انتخاب کنم, هیچکدوم رو انتخاب نمیکردم چون ظاهرا نسبت به برق و مکانیک نه شناختِ خوبی دارم و نه به هیچکدوم علاقه خاصی ! برق و مکانیک ؟! :|

prof.m.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک

میشه اگر کسی اطلاع داره بگه که فرق بین فیزیک تهران خوندن با دکترا پیوسته ی زنجان چیه؟اصلا دکترا پیوسته چه مزیت هایی نسبت به همینطور عادی خوندن داره؟یا اینکه به نظرتون دکترا پیوسته ی زنجان طوری هست که بشه از مزیت های شهر تهران چشم پوشی کرد؟

به نقل از dortaj :

خیلی جامع بود توضیحاتتون! :-"

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از mjk76 :
من خودم از طرفدارای سرسخت رشته نرم افزار بودم اما یکی یه حرفی بهم زد میخواستم نظر شما رو نسبت به این حرف بدونم
میگفت:""""فکر می کنی چرا همه دانشگاه های خوب انقدر کمتر دانشجو برای رشته نرم افزار می گیرن نسبت به رشته هایی مثل برق یا مکانیک(نرم افزار 20 تا و برق 150 یا 120 و مکانیک 90)چون که واقعا همه اینها نخبه اند اما هیچ کاری نیست که اینها بتونند انجام بدن کلی غول نرم افزاری تو دنیا هست که کلی کارهای سنگین با پروژه های بزرگ انجام دادن اونوقت چجوری میشه یه کار مفید کرد اوج کاری که میتونی بکنی اینه که یه نرم افزار خیلی ساده برای شرکت ها بنویسی وگرنه شغلت تبدیل میشه به تعمیرکار کامپیوتر.و اگر برفرض هم بتونی مثلا سیستم عاملی یا هرچیز در سطح خوبی بنویسی وقتی تو این جامعه بهترین نرم افزار هارو رایگان دانلود می کنند و کسی هیچ پولی نمیده چرا کسی باید برای کار تو ارزش قائل باشه کارت هرچند بزرگ اما بدون منفعت بوده.""""
باتشکر
استدلال مزخرفیه !

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از mjk76 :
باتشکر
من نرم و سخت و آیتی رو ماهیتا یک رشته میدونم و با این تفکیک کردن مخالفم. اگه بخایم تفکیک کنیم باید بیایم بگیم قدرت و مخابرات و الکترونیک هم کم میگیرن!
ولی آره این حرف درسته. کسی نمیاد وقتی این همه نرم افزار کاربردی رایگان خارجی خوب هست معادل ایرانیش رو بخره. دقیقا هم برای همینه که اگه دقت کنی نرم افزارهای دسکتاپ ایرانی خیلی خیلی کم هستن. برای همینه که کسی کلا سرمایه گذاری نمیکنه برای تولید ویندوز و آفیس و فتوشاپ و این مسایل.
پس این همه شرکت نرم افزاری چی کار دارن میکنن؟پروژه های چند میلیاردی که تو صنعت تولید نرم افزار تعریف میشه چیه؟ کارهایی که تو ایران انجام میشه رو میشه به دو دسته تقسیم کرد. اول کارایی که مشتری های خاص (مثل بانک، یبمه، بقیه سازمانها و شرکتها) دارن. سه تا شرکت بزرگ نرم افزاری ایران (همکاران سیستم، توسن و فناپ) اغلب کاراشون اینطوریه. مثلا طراحی سیستم های کامپیوتری که بانکها دارن و نگهداری و توسعه و حفظ امنیتش جزو مهمترین کاراییه که انجام میدن. یا تولید نرم افزارهای مدیریتی که با قیمت خیلی زیادی به شرکتها فروخته میشه و شرکتها هم میخرن چون معادل از خارجیش مناسبتره. و خیلی نرم افزارهای دیگه که کاربردای درون سازمانی رو برطرف میکنه و قیمتهای بسیاری داره.
دسته دوم هم تولید نرم افزارهای عام منظوره تره. تعداد زیادی شرکتهای کوچکتر این کار رو میکنن. بستر این نرم افزارها وب و موبایله که نمونه های خیلی زیادی میتونی ببینی!
قانع شدی الان؟ :D

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

آقا 4 دسته دانش آموز کنکوری هستن حرص آدمو در میارن :
1- اونایی که میگن میریم دانشگاه تغییر رشته میدیم
2-اونایی که میگن میریم دانشگاه 2 رشته ای میکنیم
3-اونایی که میگن بریم یه شهر دیگه انتقالی میگیریم تهران
4-اونایی که بین رشته ی ظرفشویی ظرف های کثیف دانشگاه تهران و مثلا یه مهندسی خفن ولی خارج از تهران موندن کدومو بزنن

به شدت خواهان این هستم که این دانش اموزا رو بردارن بعد از کنکور 2ماه بفرستن بگن برین تو یه دانشگاهی این 2 ماه درس بخونین تو هر رشته ای میخاین بعدش برین انتخاب رشته کنین. بعد کارای اداری بهشون بسپارن و بگن انجام بدین. شاید یکم دستشون بیاد دانشگاه چه طوریه!!

عزیز من والا تغییر رشته به این آسونی که حرفشو میزنی نیست و هزاران بدبختی داره که اخرشم شاید نشه اصن!به این امید که بزنی یه رشته مسخره بعد تغییر بدی به مهندسی مکانیک که هییییچ !

بابا 90 درصد ملت تو کف رشته خودشون موندن به زور درس ها پاس میشه و کلی کار سرشونه بعد میخای 2 تا رشته مهندسی مثلا مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی یا برق رو با کامپیوتر 2 رشته ای کنی ؟؟ بعضیا میگن ترمی 26 واحد برمیداریم !!! میای دانشگاه خودت خندت میگیره.تو یک رشته 19 واحد برداری پدرت در میاد تا اخر ترم بعد 2 رشته ای باشی 26 تا برداری؟؟؟

انتقالی گرفتن به شهر های غیر از تهران تقریبا شدنی شاید باشه ولی تهران رفتن شرایط خیلی خاصی میخاد و بحث معدل و اینا زیاد مطرح نیس.بیشتر باید شرایط خاصی داشته باشی چون کلا انتقالی به تهران اون طور که دیدم شدنی نیس.مثلا ازدواج کردی و شوهرت داره تهران درس میخونه بعد بخای بری شاید بشه

اون گروه چهارم هم اصن حرفی ندارم در موردشون

+
اقا ما هم تو دبیرستان معدلمون 19 بود ولی تو دانشگاه آرزوی 17 داریم 8-> اصن شما نابغه ی ایرانم باشین بازم این قد زود نگین معدل 17 که خیلی راحته !!! واقعا سخته و حتی خیلی درسا اصن استاد از چشمات خوشش نمیاد بهت 10 میده میره ! همه چی که درس نیس.بعضی استادا اصن نمره بالا 16 نمیدن ، هرچند تو کامل شده باشی. پس زود رو هوا تصمیم نگیرین خواهشن

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

فرض کنیم کسی علوم کامپیوتر مثلاً امیرکبیر خونده٬ سعی می‌کنه برای گرایش نرم‌افزار یا هوش‌مصنوعی ارشد بخونه و امتحان بده. سوال اوّل اینکه آیا از لحاظ سهمیه و اینا٬ همونقدر سهم داره که یک کارشناس نرم‌افزار داره؟ سوال دوم با فرض اینکه مثلاً گرایش هوش‌مصنوعی قبول شد و ارشد هوش گرفت٬ آیا مدرک‌ش مهندسی‌ه یا همون علوم؟!

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

یه موضوعی در مورد نرم افزار بگم از تجربیات خودم
ما یه پروژه ای کار میکردیم توی پتروشیمی مروارید که هدف این بود که یک رآکتور رو شبیه سازی کنیم خب ما کارهای مهندسی شیمیش رو کامل انجام دادیم ولی آخرش نیاز کامل داشتیم که یک مهندس نرم افزار بیاد برای ما کل محاسبات و تلاشهامون رو تبدیل کنه به یه نرم افزار که جدای کدهاش یه ویژوآل خوبی هم داشته باشه ٬ دانش برنامه نویسیه ما چندتا مهندس شیمی اصلا در اون حد نبود و خب به یک مهندس نرم افزار کار رو دادیم پول خوبی هم بهش رسید
خواستم بگم ازین کارها برای مهندسای نرمافزار هم زیاده قرار نیست همه برن ویندوز درست کنن که!:)))))

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از mjk76 :
سلام
باتشکر
سوالتون میگه هنوز علاقه تون رو پیدا نکردین . مکانیک و برق اندک واحد مشترکی بیشتر ندارن ! و من ندیدم یا خیلی کم هستن کسایی که عاشق برق و مکانیکن . قطعا اگه برق دوس داشته باشین تو مکانیک شریف موفق نمیشین و عکس . جای این سوال برین ببینین با برق سازگار ترین یا مکانیک

dortaj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱ تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
خوارزمی کار بودم من !
دانشگاه
مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پا
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته فیزیک

به نقل از Prof.M.D :
میشه اگر کسی اطلاع داره بگه که فرق بین فیزیک تهران خوندن با دکترا پیوسته ی زنجان چیه؟اصلا دکترا پیوسته چه مزیت هایی نسبت به همینطور عادی خوندن داره؟یا اینکه به نظرتون دکترا پیوسته ی زنجان طوری هست که بشه از مزیت های شهر تهران چشم پوشی کرد؟

خیلی جامع بود توضیحاتتون! :-"
یه دور قبلا توضیح دادم
دکتری پیوسته فیزیک یک طرح برای آدم باهوش و علاقه مند به فیزیک چیده شده
دوره اول این طرح از سال ۷۸ تا ۸۲ بوده
بعد به دلایل داخلی متوقف میشه
خروجی های خوب دوره اول رو که میبینن از سال ۹۰ دباره شروع به جذب میکنه
تا سال ۹۲ که آخرین دورش من باشم ورود به این دوره مصاحبه داشت که به دلیل تلف کردن وقت دانشجو ها و دور کردنشون به مدت شش ماه از دانشگاه به خاطر مصاحبه، از سال ۹۳ مصاحبه حذف شد
سیستم دانشگاه به جای ترمی ففصلیه
یعنی پاییز زمستون بهار سالی سه فصل انتخاب واحد و امتحان
دوره تئوری ۵ سال و پروژه سه سال در نظر گرفته شده.
هر وقت خواستین با توجه ه میزان مدت تحصیلی و واحداون میتونین مدرک معادل بگیرید و از دوره خارج شید
از نظر اپلای ازاونجایی که استادای خارجی فرق شریف و پیام نور رو هم نمیدونن و اینکه چون شما فصلی هستین بیشتر از بقیه واحد پاس کردین و دانشجوی دکترا محسوب میشید به نظر من دارای بیشترین شانس هستین
تاکید میکنم که دوره دکتری معمولی فیزیک ۱۰ ساله است
سوالی بود در خدمتم

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از هامـون :
فرض کنیم کسی علوم کامپیوتر مثلاً امیرکبیر خونده٬ سعی می‌کنه برای گرایش نرم‌افزار یا هوش‌مصنوعی ارشد بخونه و امتحان بده. سوال اوّل اینکه آیا از لحاظ سهمیه و اینا٬ همونقدر سهم داره که یک کارشناس نرم‌افزار داره؟ سوال دوم با فرض اینکه مثلاً گرایش هوش‌مصنوعی قبول شد و ارشد هوش گرفت٬ آیا مدرک‌ش مهندسی‌ه یا همون علوم؟!

ارشد فکر نکنم سهمیه ای باشه. کنکور داره دیگه. غیر از اونایی که با معدل خوب مستقیم میرن ارشد.
مدرک لیسانس علوم کامپیوتر مدرک ارشد هوش مصنوعی :D یه مدرک که نداریم :-"

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از هامـون :
ارشد اصن سهمیه و اینا نداره ! هر کی از هر رشته ای میتونه تو هر رشته ی دیگه ای امتحان بده ! فقط قبول بشه باید یه سری پیش نیاز پاس کنه
خب شما لیسانس علوم میگیری و ارشد مهندسی :D
هر جا رفتی بگو مهندس ام و طبیعتا راست گفتی :D

shiz

HanieH
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نشد :-<
رشته دانشگاه
نرم افزار

کسی میدونه it علم وصنعت و امیر کبیر حدودای چن میخاد تو منطقه ی 2 ؟

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Happy :
کسی میدونه it علم وصنعت و امیر کبیر حدودای چن میخاد تو منطقه ی 2 ؟
مراجعه کنید به یادگار ماندگار 93 اطلاعات اونجا کامل تره

بالا