• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
کامپیوتر خواجه نصیر یا بهشتی؟
نمی دونم خبر داری یا نه ولی خواجه نصیر دانشکده هاش پخشن .در حالی که‌کامپیوتر شهید بهشتی توی همون پردیس مرکزی دانشگاه است

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نمی دونم خبر داری یا نه ولی خواجه نصیر دانشکده هاش پخشن .در حالی که‌کامپیوتر شهید بهشتی توی همون پردیس مرکزی دانشگاه است
کامپیوتر فکر کنم عباسپوره نیست؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
یه دانشکدهٔ برق و کامپیوتر تو ولنجک هست و کامپیوتریامونم توی خوابگاه ولنجک هستن اما ممکنه بین عباسپور و وانجک برن و بیان. اگه لازم بود، ازشون بپرسم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,785

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
تو دفترچه که فکر کنم ننوشته بود عباس پور. واسه برق که رو نوشته بود عباسپور. ولی کامپیوتر خالی بود جلوش.

Mahsa F

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
بهشتی به نظر من جذاب تره از لحاظ دانشگاهی. ولی جای شما باشم علوم کامپیوتر شریف میزنم.
سلام =) من امروز بعد از تقریبا 6 سال اومدم به سمپادیا سر زدم و جوابتونو دیدم :) این کامنت خیلی برام جالب بود چون اون موقع بهشتی رو ترجیح دادم و الان ارشد شریف می خونم. :D

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,788

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام =) من امروز بعد از تقریبا 6 سال اومدم به سمپادیا سر زدم و جوابتونو دیدم :) این کامنت خیلی برام جالب بود چون اون موقع بهشتی رو ترجیح دادم و الان ارشد شریف می خونم. :D
ایول به سلامتی. موفق باشی حسابی.

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مکانیک بخونم کار براش هست ؟
شنیدم میگن همه ی کسایی که مکانیک میخونن یا معلم میشن یا استاد دانشگاه یا یه شغل نامربوط پیدا میکنن
هوافضا چطور ؟

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
شنیدم میگن همه ی کسایی که مکانیک میخونن یا معلم میشن یا استاد دانشگاه یا یه شغل نامربوط پیدا میکنن
هوافضا چطور ؟
کار درکل هست.
هرکس مسیر خودش رو داره.
هوافضا هم که خب اگه بخوای شغل مرتبط با خودش بری، کار هست. هم حیطه نظامی داره هم حیطه مهندسی فضایی فکر کنم.
بعضیا ارشد هوافضا رو می‌رن دانشگاه‌های نظامی که سطح خوبی هم دارند. چون همون اساتید دانشگاه‌های تاپ اون‌جا هم مشغولن.

Midnight.

‌‌
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
میشه یکی راجع به رشته "فیزیک مهندسی" و بازارکار و آیندش توی ایران توضیح بده؟

Midnight.

‌‌
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
و درباره دانشگاه شاهد و جو ش هم ممنون میشم توضیح بدید ((:

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
میشه یکی راجع به رشته "فیزیک مهندسی" و بازارکار و آیندش توی ایران توضیح بده؟
فیزیک مهدسی رشته من نیس ولی خیلی از خانما علاقه نشون میدن و اتفاقا موفق هم میشن...
یه قسمتش مربوط به مدیریت و اقتصاد میشه یه قسمتش مربوط به خود مهندسی و یه قسمت هم پروژه های کاربردی...
در کل رشته خوبیه اگه شرایط مهاجرت و تحصیل در خارج باشه هم عالیه ولی خب واقع بین باشیم...
هوافضا به نظر من سه سر و گردن از اون بالاتره تو اینجا زیاد بازار کار نداره چه برسه به این...
ولی انتخاب رشته کردی?
کدوم دانشگاه?

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
هوافضا چطور ؟
ببین رفیق خودت رو با بقیه مقایسه نکن...
کلا مهندسی رشته پر از چالشه چون تو مهندسی ما تصمیم گیری های کلان و علوم جامع نظری میخونیم ولی در بازار کار اصلا به درد کسی نمیخوره...
بقیه رو بیخیال ولی برا بازار کار اتفاقا مکانیک خیلی آینده خوبی داره زیاد به حرفا گوش نده چون من هم عصر کار شمام...

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

نام مرکز سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
درسته که جو صنعتی اصفهان خیلی سخت گیر و خشکه؟ آیا خیلی حاشیه توش زیاده؟ من دنبال جای بی حاشیه ام
دقیقا چیزی که گفتی دوستم هادی بهم گفته بود:D
ولی من خودم صنعتی اصفهان میرم ارشدمو:D

Midnight.

‌‌
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
فیزیک مهدسی رشته من نیس ولی خیلی از خانما علاقه نشون میدن و اتفاقا موفق هم میشن...
یه قسمتش مربوط به مدیریت و اقتصاد میشه یه قسمتش مربوط به خود مهندسی و یه قسمت هم پروژه های کاربردی...
در کل رشته خوبیه اگه شرایط مهاجرت و تحصیل در خارج باشه هم عالیه ولی خب واقع بین باشیم...
هوافضا به نظر من سه سر و گردن از اون بالاتره تو اینجا زیاد بازار کار نداره چه برسه به این...
ولی انتخاب رشته کردی?
کدوم دانشگاه?
نه هنوز انتخاب رشته نکردم
میخواستم ببینم اگه شرایط خوبی تو ایران داره بذارمش جزو اولویت هام که کنسله.

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
سلام.
رشته شبیه به کامپیوتر و علوم کامپیوتر و برق و... که برای دانشگاه‌های دولتی تهران رتبه رویایی نخواد چی هست؟
ریاضیات و کاربردها و آمار رو چارت‌هاشون رو نگاه کنید یه سری دروس کامپیوتری رو به عنوان درس اختیاری دارن. این که این درس‌ها در عمل چند تاشون ارائه میشه رو باید بررسی کرد. استادهایی که این درس‌ها رو میدن ممکنه حوزه کار خودشون کاملا مرتبط نباشه و این در کیفیت و شیوه ارائه دروس تاثیر بذاره.
رشته برق چندان دروس نرم‌افزاری نداره.
علوم مهندسی هم در صورتی که موفق به انتخاب خوشه نرم‌افزار بشید هست.

البته در نهایت افرادی که به عنوان مهندس نرم‌افزار کار می‌کنن دیده میشه که از رشته‌ها و پیش‌زمینه‌های مختلفی میان.

یعنی مثلا میگیم که مهندسی کامپیوتر کارآموزی و پروژه و تعدادی آزمایشگاه داره و استادها خودشون کارشون مرتبطه و طیف دروس ارائه شده کامل‌تره(یا رشته علوم کامپیوتر یا آمار ممکنه در حوزه علم داده دروس مرتبط کامل‌تری داشته باشه) ولی در نهایت دانشگاه عامل تعیین‌کننده نیست. شما دستت بازه که چیزهایی که برای کار لازم داری رو خودت یاد بگیری.
رشته مرتبط خوندن مسلما کمک میکنه و در زمان صرفه‌جویی می‌کنه اما خیلی از اون دروس مرتبط هم یک سری تئوری پایه و عمومیه که کلیاتش مفیده ولی پر از جزئیاتیه که موضوعیتی در کار نداره.(بعدن‌نوشت: بخش عملی دروس طبعا مفیده هرچند در راستای صنعت نباشه)
برای اپلای، ملت از رشته‌های مختلف، به computer science تغییر رشته میدن ولی رشته مرتبط خونده باشید حتما کارتون رو ساده‌تر می‌کنه.(computer science معادل علوم کامپیوتر ایران نیست.)
بعدن نوشت: تغییر رشته تو اپلای کار خیلی ساده‌ای هم نیست. انتظار دارن که یا کورس‌های اصلی اون رشته رو گذرونده باشید یا به طریقی نشون بدید در اون رشته سابقه‌ای دارید. بستگی به جایی که میخواید برید داره که چه قدر انعطاف داشته باشه/نداشته باشه.

• لایک
امتیازات: ili

Midnight.

‌‌
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
میدونم رتبه ها هنوز نیومده و اصلا شاید نیازی به تصمیم گیری بین اینا نباشه ولی حالا فعلا شما باشید مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد رو انتخاب میکنید یا برق شهید بهشتی رو؟ :-" و چرا؟

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
میدونم رتبه ها هنوز نیومده و اصلا شاید نیازی به تصمیم گیری بین اینا نباشه ولی حالا فعلا شما باشید مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد رو انتخاب میکنید یا برق شهید بهشتی رو؟ :-" و چرا؟
برق بهشتی قطعا

اینکه با کیا بر بخوری خیلی تو ایندت تاثیر داره

کمای اینکه برق شباهت زیادی به کامپ داره حتی 20 واحد میتونی از اون رشته هم ورداری

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
بالا