• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,561

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه‌ها تو این یه روز باقی‌مانده بگید علوم‌کامپیوتر فردوسی رو بزنم یا نه؟ یعنی اگه قصدم صرفا اپلای نباشه بدرد می‌خوره؟
علوم کامپیوتر فردوسی در مقایسه با چی؟ با چه رتبه ای؟
رشته های کامپیوتر و علوم کامپیوتر تقریبا تا ده سال آینده یک چیزی مثل پزشکی و دندون و دارو هستند.

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
علوم کامپیوتر فردوسی در مقایسه با چی؟ با چه رتبه ای؟
رشته های کامپیوتر و علوم کامپیوتر تقریبا تا ده سال آینده یک چیزی مثل پزشکی و دندون و دارو هستند.
در مقایسه با مهندسی صنایع و برق و معماری ومکانیک فردوسی...
رتبم طوریه که فقط کامپیوتر فردوسی بعیده بیارم بقیه رو میارم احتمالا.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,563

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
در مقایسه با مهندسی صنایع و برق و مکانیک...
رتبم طوریه که فقط کامپیوتر فردوسی بعیده بیارم بقیه رو میارم احتمالا.
علوم کامپیوتر به دردبخوره در ایران اگر به دنبال مهارت های بازار کار هم بری همزمان با تحصیل.

به مهندسی کامپیوتر پردیس امیرکبیر هم فکر کن اگر از نظر مالی اوکی باشی آپشن خوبیه واقعا.

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
میشه لطفا یکم در مورد رشته هوافضا توضیح بدید؟
من فکر میکردم مهندس های هوافضا وسایل مربوط به فضا میسازن ولی اون روز خوندم یاسمن مقبلی که به ماه سفر کرده هم مهندسی هوافضا خونده
اگه ممکنه یکم توضیح بدید
ممنونم🙏

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
به حرف عوام گوش ندید ! بقیه با توجه به معیار های خودشون نظر میدن !
مثلا من خودم قرار نبود این رشته رو برم ولی الان که رفتم واقعا فهمیدم رشته ای که من میخواستم علوم
گرایش ها مختلفه و بستگی به علاقه شخصی داره. مباحث درسی این رشته بسیار سنگین هست و باید اوت شخص علاقه واقعی و حقیقی به این رشته داشته باشه تا بتونه از پس درس ها بر بیاد. در این رشته به بررسی پویایی اجسام پرنده در سیالات، پیشرانش موتور، عملکرد های پروازی هواپیماها، بررسی ایرفویل و دینامیک پرواز در دوره لیسانس پرداخته میشه. دوره کارشناسی ارشد هم گرایش های متفاوتی داره که اکثرا پیشرانش میرن. ولی بنظرم بیشتر افراد اون اطلاعات کامل رو از هوافضا ندارن. خلاصه و مفید بگم خدمتتون. این رشته واقعا نیاز به علاقه داره و از بیشتر علوم مهندسی سرچشمه میگیره
ممنونم

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
میشه لطفا یکم در مورد رشته هوافضا توضیح بدید؟
من فکر میکردم مهندس های هوافضا وسایل مربوط به فضا میسازن ولی اون روز خوندم یاسمن مقبلی که به ماه سفر کرده هم مهندسی هوافضا خونده
اگه ممکنه یکم توضیح بدید
ممنونم🙏

تا الان انسان ها فقط تو ماموریت آپولو به ماه سفر کردن که مربوط به شصت سال پیش میشه، و هیچ کدومشون هم ایرانی نبودن.

• لایک
امتیازات: uwu

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404

whale

Parisienne moonlight
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
خانوم مقبلی یکی از اعضای تیم هجده نفره‌ی ماموریت آرتمیس‌ان و هنوز مرحله‌ی اول این ماموریت هم به طور کامل انجام نشده. (در مرحله‌ی 2 فضانوردان به دور ماه گردش دارن و در مرحله‌ی 3 روی سطح ماه فرود میان.)
اون ماموریتی هم رو که فرماندهی‌اش رو به عهده دارن تا 2023 انجام نمیشه.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,569

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دقت کنید این تاپیک مربوط به مشاوره انتخاب رشته دانشگاه است. نه دبیرستان.
جهت صحبت راجع به دبیرستان به انجمن مشاوره تحصیلی برید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
قندعسلای ۱۴۰۰‌ای! دانشگاه خواجه نصیر یه همایشی برای معرفی ۲۷ تا رشته‌ و یک سخنرانی درباره اپلای داشته ، یه چنل تلگرامی راه انداختن و ویدیوهای همایش رو اونجا گذاشتن . هر ویدیو معرفی بین یک ربع تا نیم ساعته و شاید بتونه بهتون یه دید کلی بده . آدرس چنلشون math_kntu_webinar هست و غیر از اون ویدیو یک ساعت و نیمه مرتبط با اپلای ، توضیحات این رشته‌ها رو دارن:
مهندسی صنایع / مهندسی مکانیک / مهندسی هوافضا / مهندسی نفت / اقتصاد / علوم کامپیوتر / ریاضیات و کاربردها / آمار / نساجی / مهندسی انرژی / روانشناسی / شهرسازی / علوم مهندسی / مهندسی مواد و متالورژی / مهندسی کامپیوتر / مهندسی شیمی / مهندسی برق / معماری / فیزیک / مهندسی عمران / مهندسی پلیمر / شیمی / حسابداری / مدیریت / معماری داخلی / مهندسی پزشکی / مهندسی نقشه برداری .

پ.ن: اگه سوالی درباره مهندسی عمران داشته باشید که من بتونم جواب بدم ، خیلی خوشحال میشم کمکتون کنم :RedHeart

مرسی این کانالی که معرفی کرده بودید خیلی بدرد من خورد این چند روزه :))

دوستان کانال های دانشگاه های دیگه که اینجوری ویدیو راجع به معرفی رشته و محتواهاشون(لزوما نه نحوه اپلای و بازار کار و اینا) داشته باشه دارید ؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
یه سوال، اگه دانشگاه چند تا رنک پایین تر باشه ولی رشته مورد علاقت باشه بهتره یا دانشگاه بهتر و رشته‌ای که مورد علاقت نیست؟

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
یه سوال، اگه دانشگاه چند تا رنک پایین تر باشه ولی رشته مورد علاقت باشه بهتره یا دانشگاه بهتر و رشته‌ای که مورد علاقت نیست؟
برو دنبال علاقه ات . وقتی دانشگاه رو تموم کنی اگه علاقه داشته باشی میتونی تو مقاطع بالاتر دانشگاه های بهتری رو انتخاب کنی ولی اگه علاقه نداشته باشی بعد از دانشگاه وقتی وارد صنعت و بازارکار میشی برات داستان میشه

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
این سوال به صورت کلی سوال اشتباهیه
کسی میتونه در این زمینه‌ راهنمایی خوبی بهت بده که شرایط و علایق تو رو بشناسه و بدونه دقیق داری چی رو با چی مقایسه میکنی.
چه رشته‌ی مورد علاقه و چه دانشگاه خیلی خوب، هر کدوم یسری مزیت‌ها داره که نمیشه ساده گفت اول فلان رو اولویت قرار بده

مثلا به فرض شما به یه رشته‌ای علاقه داری و اونو در دانشگاه رنک بالا قبول نمیشی، ولی یه رشته‌ی دیگه هست که دقیقا همون رشته مورد علاقت نیست ولی نزدیک بهشه ولی تو دانشگاه رنک خوب قبول میشی، اینجوری بهتره دومی رو انتخاب کنی
باز دانشگاه رنک خوبم باید ببینی دقیق داری چی رو با چی مقایسه میکنی، گاهی یه دانشگاهی رنکش ممکنه پایین تر باشه ولی یسری مزایای خیلی خاصی داره که می ارزه بری اونجا

در کل اینجوری سوال پرسیدن تو محیطی که کسی شرایط زندگی تو رو نمیدونه گاهی بدتر گمراه کننده میشه تا اینکه کمک کننده بشه

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
این سوال به صورت کلی سوال اشتباهیه
کسی میتونه در این زمینه‌ راهنمایی خوبی بهت بده که شرایط و علایق تو رو بشناسه و بدونه دقیق داری چی رو با چی مقایسه میکنی.
چه رشته‌ی مورد علاقه و چه دانشگاه خیلی خوب، هر کدوم یسری مزیت‌ها داره که نمیشه ساده گفت اول فلان رو اولویت قرار بده

مثلا به فرض شما به یه رشته‌ای علاقه داری و اونو در دانشگاه رنک بالا قبول نمیشی، ولی یه رشته‌ی دیگه هست که دقیقا همون رشته مورد علاقت نیست ولی نزدیک بهشه ولی تو دانشگاه رنک خوب قبول میشی، اینجوری بهتره دومی رو انتخاب کنی
باز دانشگاه رنک خوبم باید ببینی دقیق داری چی رو با چی مقایسه میکنی، گاهی یه دانشگاهی رنکش ممکنه پایین تر باشه ولی یسری مزایای خیلی خاصی داره که می ارزه بری اونجا

در کل اینجوری سوال پرسیدن تو محیطی که کسی شرایط زندگی تو رو نمیدونه گاهی بدتر گمراه کننده میشه تا اینکه کمک کننده بشه
مرسی، از این نظر بهش نگاه نکرده بودم.
شما نمیدونید کجا میتونم همه این اطلاعات رو یه جا داشته باشم که بیام باهم مقایسشون کنم؟

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مرسی، از این نظر بهش نگاه نکرده بودم.
شما نمیدونید کجا میتونم همه این اطلاعات رو یه جا داشته باشم که بیام باهم مقایسشون کنم؟
همه‌ی اطلاعات رو نمیتونی یه جا پیدا کنی.
مشاور خوب پیدا کنی میتونه تا حدودی کمک کنه.

ولی اگه مشاوره نمیخوای بری و خودت میخوای انتخاب رشته کنی، بنظرم تا زمانی که جوابا بیاد درمورد رشته های مختلف اطلاعات کسب کن، شهرا و دانشگاهاشونم معلوم کن، بعدش که رتبه اومد اونموقع رنج قبولی‌های رتبه تم یه نگاهی میکنی و یسری انتخاب معقول میکنی.

ببین پیش مشاور هم که میری، اگه واقعا کارشو بلد باشه، اولین کاری که باهات میکنه که خودت خیلی باید کمک کنی اینه که یسری رشته انتخاب کنید، یسری شهر و دانشگاه و بعد اینارو جدا جدا با یه اولویتی بچینید و بعد دونه دونه بحث بشه کدوم رشته-محل به کدوم رشته-محل دیگه با توجه به شرایط و علاقه‌ی تو می ارزه که اگه بین دوتا انتخاب موندی، میتونی از دانشجوها یا اینجا بپرسی، کسی بدونه راهنماییت میکنه.

یا درمورد رشته خاصی یا دانشگاه خاصی سوال بپرسی، اینجوری بیشتر اطلاعات کسب میکنی تا اینکه بگی رشتمو ترجیح بدم یا دانشگاهمو؟

امیدوارم منظورمو فهمونده باشم.

الان که رتبه‌ها نیومده، بشین همون رشته‌هایی که میخوای و دانشگاه‌هایی که میخوای رو معلوم کن و موقع انتخابشون ذهنت رو درگیر این نکن که مثلا شیمی شریف باشه میرم، شیمی بوعلی همدان نباشه نمیرم (این کاریه که بعدا باید بکنی) چون اینجوری گیج و خسته میشی، فعلا اولین گام اینه که درمورد رشته‌ها و دانشگاه‌ها تحقیق کنی و سعی کنی یه اولویتی بدی تو ذهن خودت به صورت جدا جدا.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
سوال فنی
برای رشته های ریاضی چه دانشگاه های دیگه ای به جز دانشگاه های تهران مناسبن?
صنعتی اصفهان و شیراز رو شنیدم

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
سوال فنی
اگه طبیعت دوس داری، نوشیروانی بابل. میگن خوبه ولی منبع درستی ندارم براش.

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سوال فنی
دانشگاه فردوسی هم برای رشته‌های مهندسی خوبه. رتبه‌های خوب رو هم می‌گیره.
+تبریز

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
بالا