• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
حرفت در مورد شریف اصلا صادق نیست و تاحدودی تهران و امبیرکبیر. طی سال‌ها اونقدر دانشجو از اینا رفتن دانشگاه های خارجی که یک تصویر مثبتی ازشون هست.
حرف شما هم خیلی درست نیست. بقدری دانشجوی هندی، چینی، ویتنامی، کره ای و... در طی سالها اونجا رفتن که اصلا نمیدونن کشوری به اسم ایران هست. تنها خوبی دانشگاه های تهران این هست که نسبت به بقیه دانشگاه های دیکه امکانات بیشتری داره، جو رقابتی تری وجود داره، نسبتا اساتید بهتری وجود داره و احتمال اینکه شما بتونی رزومه بهتری برای اپلای برای خودت بسازی بیشتره.

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
صنعتی اصفهان رو اصلا پیشنهاد نمی کنم مگر اینکه خود شخص اصفهانی باشه

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,424

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دانشجوی پردیس آیا راحت به امکانات ریسرچ دسترسی داره؟
برند دانشگاه تا حد متوسطی قابل توجهه. کلا کل دانشگاهامون نابودن. چی هی برند برند میکنین شما؟

خیلی راحت می تونی صنایع، عمران و مهندسی شیمی و... این ها دانشگاه تهران و امیرکبیر بیاری.
تهران همیشه بای فار بهتره. توصیه اکید دارم نزنی صنعتی اصفهان وقتی این جاها می تونی بری.
وقتی کسی چیزی داره متوجه ارزش و تفاوتش نمیشه. تو دانشگاه تهرانی خودت. اگر دانشگاه ضعیف تری بودی و دو جا حرف میزدی و تفاوت نگاه آدما رو میدیدی میفهمیدی چی میگم. تفاوت اعتماد به نفس و خودباوری یک دانشجوی تهران با خواجه نصیر حتی زمین تا آسمون فرق داره. اونی که خواجه نصیره هدفش اینه ارشد بره تهران و شریف. اونی که شریف و تهرانه ارشد اپلای میکنه.
جو دانشگاه و انگیزه آدما و ....
من دانشگاه ضعیفی بودم و اپلای هم میخواستم بکنم بارها. محیط کار هم بودم و به چشم دیدم که چجوری روی من حساب میکنن و چجوری روی یک شریفی. همه ابعاد زندگیت رو تحت تاثیر قرار میده. دیدم که دانشگاه ضعیف بودن چقدر اعتماد به نفستو داغون میکنه. چقدر اهدافتو پایین میاره.
انگاری مثلا تویوتا رو با بنز مقایسه کنی و بگی این تویوتا آپشن پارک خودکار داره. خب داره که داره. اون بنزه که همه عاشقشن. اون بنزه که وقتی سوارشی دخترا برمیگردن نگاهت میکنن.

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
چرا؟از چه نظر؟
چون سخت گیرن الکی خوابگاه و دانشگاه خارج از شهر هست دانشگاه های تهران انتخاب خیلی بهتری هستند من اون موقع میخواستم انتخاب رشته کنم میگفتن صنعتی اصفهان مثلا از خواجه نصیر بهتره ولی به نظرم اشتباه محض هست تو دانشگاه های تهران از هر جهت فرصت های بهتری برای آدم وجود داره

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,426

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
حرف شما هم خیلی درست نیست. بقدری دانشجوی هندی، چینی، ویتنامی، کره ای و... در طی سالها اونجا رفتن که اصلا نمیدونن کشوری به اسم ایران هست. تنها خوبی دانشگاه های تهران این هست که نسبت به بقیه دانشگاه های دیکه امکانات بیشتری داره، جو رقابتی تری وجود داره، نسبتا اساتید بهتری وجود داره و احتمال اینکه شما بتونی رزومه بهتری برای اپلای برای خودت بسازی بیشتره.
آقا اونا باشند خب چه ربطی داره. دانشگاه صدها دانشجوی شریفی داشته میدونه که اینا قوین. ولی تو بگی من امام خمینی قزوین هستم باید به مصیبتی ثابت کنی که خوبی! خیلییییی فرق میکنه.
همین نکته ای که در خصوص احتمال رزومه سازی میگی رو هم خیلی کم ارزش نشون میدی در صورتی که خیلییی مهمه. تو دانشگاه تهران بگو میخوام TA بشم همه میدونن چیه چیکار میکنه. بعدش برو تو خوارزمی بگو TA میخوام بشم. استاد میگه که چی بشه نمیخواد لازم نیست. استاده خودش مقاله نمینویسه چه برسه تو بخوای دستیارش بشی

اصلا مثال ملموس میزنم. تو علامه حلی تهران ۳۲۷ نفر امسال مرحله اول المپیاد قبول شدند. تو سمپاد شهرری بغل تهران خیلیا نمیدونن المپیاد چجوری هست اصلا!

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
خودگردان شریف تهرانه؟ اگر تهران باشه من شریف میزنم اگر پولشو داشته باشم.
خودگردان شریف تهرانه و کلاساش با دانشجو های روزانه یکیه
و البته شهریش ترمی 12 تومنه

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
آقا کسی هست صنعتی اصفهان خونده باشه و بگه که جو واسه اپلای و این ها چطوره؟و اینکه صنعتی اصفهان بهتره یا که روی دانشگاه های سطح پایین تر تهران سرمایه گذاری کنم؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
آقا اونا باشند خب چه ربطی داره. دانشگاه صدها دانشجوی شریفی داشته میدونه که اینا قوین. ولی تو بگی من امام خمینی قزوین هستم باید به مصیبتی ثابت کنی که خوبی! خیلییییی فرق میکنه.
همین نکته ای که در خصوص احتمال رزومه سازی میگی رو هم خیلی کم ارزش نشون میدی در صورتی که خیلییی مهمه. تو دانشگاه تهران بگو میخوام TA بشم همه میدونن چیه چیکار میکنه. بعدش برو تو خوارزمی بگو TA میخوام بشم. استاد میگه که چی بشه نمیخواد لازم نیست. استاده خودش مقاله نمینویسه چه برسه تو بخوای دستیارش بشی

من یه چیزی رو بگم.
من رزومه سازی رو کم ارزش نشون نمیدم، شاید خوب منظورمو بیان نکردم. در کل در کارشناسی هدف باید این باشه که رزومه خوبی برای خودت جمع کنی و مهارتهای لازم ( چه برای درس و چه برای زندگی) رو یاد بگیری. احتمال اینکه شما در تهران به اینا برسی بیشتر از جاهای دیگه ست و امکانات تهران خیلی بیشتر از جاهای دیگه ایرانه. مشکل من با حرفت این بود که شریف رو همه جا میشناسن! که این درست نیست. شما چه شریف باشی چه ازاد ممقان باید برای اونها ثابت کنی که خوب هستی(اسکایپ و رزومه). اختلاف زیادی در حرفامون نیست:-"

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,430

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
وضعیت ایران داره بدتر و بدتر میشه. چشم اندازی برای بهبود نیست. در نتیجه اپلای خیلی اولویت بالاتری داره. وزن سنگینی تو تصمیم گیری داره. امکان اپلای از تمام رشته ها و تمام دانشگاه ها هست ولی هر قدر دانشگاه ها بهتر، احتمالش بیشتر. تو شریف از هر ۱۰ نفر ۸ نفر اپلای میکنن. تو علم و صنعت ۲ نفر. خواجه نصیر ۱ نفر. (عددها دقیق نیستند!) اینا یعنی اگر بری دانشگاه بهتر، احتمالا اپلایت هم بالاتره.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
وضعیت ایران داره بدتر و بدتر میشه. چشم اندازی برای بهبود نیست. در نتیجه اپلای خیلی اولویت بالاتری داره. وزن سنگینی تو تصمیم گیری داره. امکان اپلای از تمام رشته ها و تمام دانشگاه ها هست ولی هر قدر دانشگاه ها بهتر، احتمالش بیشتر. تو شریف از هر ۱۰ نفر ۸ نفر اپلای میکنن. تو علم و صنعت ۲ نفر. خواجه نصیر ۱ نفر. (عددها دقیق نیستند!) اینا یعنی اگر بری دانشگاه بهتر، احتمالا اپلایت هم بالاتره.
صرفا جوه.
من میشناسم کسایی که از خواجه نصیر روزمش خیلی قوی تر از معمول بچه های برق تهرانه. تعدادشونم اصلا کم نیست. یا کسی که تو اینترنشیپش نقاله داده و فردوسی مشهده درس میخونه. شما که تو این دانشگاه ها تبودی انقدر با صراحت حرف میزنی. کسی بخواد اپلای بکنه میکنه. اونقدرا تو چشم خارجیا شریف و علم و صنعت تفاوت نداره. بحث اینه بجه ها نمیخوان و جربزشو ندارن. اگه کسی بخواد میشه. ولی انگار همه گوسفند وار منتظرن ببینن نقر اول چیکار میکنه.
من میگم دو سه تا دانشگاه بالا پایین اونقدرا تو شلنس اپلای تفاوت ایجاد نمی کنه. فقط باید طرف بخواد. همین. خیلیا نمی خوان و میترسن اون ربطی نداره به دانشگاه. من تجربم از شما در اپلای حداقل خیلی بیشتره. حداقل چیزی که من می بینم برای اون ها اونقدر برند برند مطرح نیست. برند حرف چرتیه.
تا یه حد خوبی باشه دانشگاه کافیه ولی این جوری نیست شریف بری به خاطر"""""برند""""" رو هوا بزننت.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
میشه یه نفر این دانشگاه ها روبادلیل برام رتبه بندی کنه؟
باهنر کرمان(شهر خودم)
فردوسی
صنعتی اصفهان
خواجه نصیر
شهید رجایی (دبیری)
رتبم ۶۰۰ منطقه دو

در مورد مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی و وضعیتشون برای اپلای و غیره هم اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم در اختیارم بزارین

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,433

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
صرفا جوه.
من میشناسم کسایی که از خواجه نصیر روزمش خیلی قوی تر از معمول بچه های برق تهرانه. تعدادشونم اصلا کم نیست. یا کسی که تو اینترنشیپش نقاله داده و فردوسی مشهده درس میخونه. شما که تو این دانشگاه ها تبودی انقدر با صراحت حرف میزنی. کسی بخواد اپلای بکنه میکنه. اونقدرا تو چشم خارجیا شریف و علم و صنعت تفاوت نداره. بحث اینه بجه ها نمیخوان و جربزشو ندارن. اگه کسی بخواد میشه. ولی انگار همه گوسفند وار منتظرن ببینن نقر اول چیکار میکنه.
من میگم دو سه تا دانشگاه بالا پایین اونقدرا تو شلنس اپلای تفاوت ایجاد نمی کنه. فقط باید طرف بخواد. همین. خیلیا نمی خوان و میترسن اون ربطی نداره به دانشگاه. من تجربم از شما در اپلای حداقل خیلی بیشتره. حداقل چیزی که من می بینم برای اون ها اونقدر برند برند مطرح نیست. برند حرف چرتیه.
تا یه حد خوبی باشه دانشگاه کافیه ولی این جوری نیست شریف بری به خاطر"""""برند""""" رو هوا بزننت.
خب دیگه نکته همینه!
شما میری شریف یا تهران یا امیرکبیر. میبینی دوستات دارن اپلای میکنن. تو هم اپلای میکنی!
یکی دیگه هم میره فردوسی مشهد. میبینه اطرافیانش دنبال آزمون استخدامی هستند. اینم میره آزمون استخدامی ثبت نام میکنه!
این محیطه که خیلی تاثیر میگذاره رو مسیر آدما. انگیزش ایجاد میکنه. من الان اطرافم هیچ کس کاسب بازاری نیست در نتیجه هیچ شناختی ندارم و اصلا میترسم بازاری بشم. ولی سیاستمدار اطرافم هست و هیچ ترسی از ورود به سیاست ندارم. بحث گوسفندی نیست. بحث ترس و ریسکه و ناشناخته بودن مسیره.

بحث برند دانشگاه هم کلی گفتم نه فقط اپلای. هم جایگاه اجتماعی. هم کار. هم ادامه تحصیل. مثلا میری مصاحبه ورودی دکتری. به هرحال اونجا بگی لیسانس شریف یا تهران بودی حس مثبت خیلی بیشتری ایجاد میکنی تا بگی خواجه نصیر بودی. سر کار میری راحت تر استخدام میشی. حقوق بیشتری میتونی درخواست بدی.

دانشگاه الان مثل گذشته به مفهوم محل کسب علم و مهارت نیست. بلکه یک فضای رشد و پیشرفته. مقصد نهایی نیست. لیسانس اول راهه. دریه که باز میشه رو به مسیرهای مختلف.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اگه هدفت اپلای و نگاه می کنی کنار دستیت داره برای آزمون استخدامی میخونه و تو هم میری میخونی دیگه کاملا معنای گوسفنده:))
من خودم کلی کار کردم که هیچ کس تو دانشکده انجام نداده. چون خواستم! سرچ کردم! هیچ کسم که کنار دستم نبوده بخوام ازش کپی کنم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,435

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
باهنر کرمان(شهر خودم)
فردوسی
صنعتی اصفهان
خواجه نصیر
شهید رجایی (دبیری)
رتبم ۶۰۰ منطقه دو

در مورد مهندسی صنایع و مهندسی پزشکی و وضعیتشون برای اپلای و غیره هم اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم در اختیارم بزارین
خواجه نصیر (چون تهرانه)
باهنر (چون شهر خودتونه)
صنعتی اصفهان (چون دانشگاه خوب تری از باهنره ولی دور از شهره و اذیت میکنن دانشجوهارو ...)
فردوسی (فاصلش باهات زیاده فکر کنم)
رجایی (دانشگاه ضعیفیه)

با 600 انتخاب های بهتری نداری؟!

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
باهنر کرمان(شهر خودم)
فردوسی
صنعتی اصفهان
خواجه نصیر
شهید رجایی (دبیری)
رتبم ۶۰۰ منطقه دو

با رتبه ات رشته های بهتر میتونی بری حتی دانشگاه های بهتر تهران

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
به نظرم اگر شریف و تهران قبول نمیشید ، برای بررسی بقیه دانشگاه‌ها به رزومه اساتید رشته مدنظرتون + سابقه اپلای دانشجوهاشون (از لینکدین میشه پیدا کرد) توجه کنین :-"

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
برای انتخاب رشته مهندسی نفت، مهندسی هوافضا، مهندسی مواد و مهندسی هسته ای ، این چهار رشته رو خیلی دقت کنید چرا که شرایط اپلای برای این چهار رشته بسیار سخت هست!

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
خواجه نصیر (چون تهرانه)
باهنر (چون شهر خودتونه)
صنعتی اصفهان (چون دانشگاه خوب تری از باهنره ولی دور از شهره و اذیت میکنن دانشجوهارو ...)
فردوسی (فاصلش باهات زیاده فکر کنم)
رجایی (دانشگاه ضعیفیه)

با 600 انتخاب های بهتری نداری؟!

با رتبه ات رشته های بهتر میتونی بری حتی دانشگاه های بهتر تهران
برنامم اینه از دانشگاه های تاپ شروع کنم و بیام تا آخر این دانشگاه ها که سطح متوسط تری داشتن رو نمی دونستم چجوری طبقه بندی کنم

دانشگاه های خوب تهران رشته هایی مثل متالورژی، صنایع، شیمی، عمران، علوم مهندسی، ساخت و تولید، مهندسی دریا رو ممکنه بیارم ولی هیچ دیدی نسبت به این رشته ها ندارم زیاد.
نمی دونم دیگه چه رشته هایی میتونم تهران بیارم

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
برنامم اینه از دانشگاه های تاپ شروع کنم و بیام تا آخر این دانشگاه ها که سطح متوسط تری داشتن رو نمی دونستم چجوری طبقه بندی کنم

دانشگاه های خوب تهران رشته هایی مثل متالورژی، صنایع، شیمی، عمران، علوم مهندسی، ساخت و تولید، مهندسی دریا رو ممکنه بیارم ولی هیچ دیدی نسبت به این رشته ها ندارم زیاد.
نمی دونم دیگه چه رشته هایی میتونم تهران بیارم
متالورژی هم گرایشی از مواد بنظرم در این مورد دقت کن خیلی برای اپلای سخت میشه
ساخت و تولید گرایش مکانیک منظورت اونم دقت کن !
این گرایشات اغلب در اپلای به مشکل میخورن

بالا