• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

miss.ati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

وااااااااای فناوری و کاربرد رو کجا دلم بزارم #S-: #S-: :-?? :-?? مطمعنید ک میاد؟؟؟؟؟

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجرب

من هنوز شروع نکردم :-/
تعداد فصلاش یجوریه آدم دلش نمیاد از امروز شروع کنه :rolleyes: 4تا آخه؟ :-"

دقت کردین 4تا امتحان دادیم تو 1 هفته ،قراره 6 تا دیگه بدیم تو 3هفته ؟
:-" حدودا دوبرابر فشار بیشتری رو متحمل شدیم تو این هفته

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

به نقل از دبير ورزشي كه زيستو تصحيح مي كنه :
فيزيك تجربي زير مجموعه ي رياضي حساب ميشه يا با هم اشتراك ندارن ؟؟؟تجربي ها هم مي تونن از اين استفاده كننن؟؟
فیزیک ریاضی فقط یک فصل بیشتر.... فصل اول ترمودینامیک بقيش مثه تجربی

Sambo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگــان :)
رشته دانشگاه
مهندسی مـواد و مـتالـوژی

به نقل از دبير ورزشي كه زيستو تصحيح مي كنه :
فيزيك تجربي زير مجموعه ي رياضي حساب ميشه يا با هم اشتراك ندارن ؟؟؟تجربي ها هم مي تونن از اين استفاده كننن؟؟

دقیق نمیدونم ... فک کنم تفاوتشون فصل 1 (ترمودینامیک) و یه سری مباحث کوچیک تو فصلای دیگه ! :-? :-?

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

خب.فیزیک.
قبلن هم گفتم الانم میگم.برای کسایی که به طور کلی چیزی متوجه نشدن یا با مفاهیم امسال مشکل دارن کتاب " سیر تا پیاز گاج" به شدت توصیه میشه.من خودم چون سر کلاسا نبودم و استفادش کردم دارم میگم ها. (اینقد بدم میاد از این کارای تبلیغاتی :-" )
در حدی از صفر تا صد هر مطلب و توضیح داده و مثال زده که حسابی شیر فهم میکنتون.
سوالایی که براتون پیش میاد و جواب داده خ خوب. با توجه به کتاب امسال نوشته شده.
اصلا هم حجم هر فصلش مثه خیلی کتابای دیگه زیاد نیست.
خیلی عالی و متعادل.
خلاصه که توصیه میشه.
هم برای نهاییه هم برای کنکور.
اینطوری بگم که یه جیزی در حد شیمی مبتکران.
:-"
# ببخشید طولانی شد :D

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

دوستان همه به من توصیه میکنن که اول کتاب با مثال ها وتمرینات اخر فصل رو حل کنم
بعدش نمونه سوالات نهایی سالای قبل
به نظرتون جزوه ی معلم رو بخونم یانیاز نیست؟؟؟؟
مگه نمیگن در سطح کتابه؟؟؟ :-s

Maedeh76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
....
شهر
esfahan

به نظره من بخون ی سری نکته هاس شاید بیاد اما توو کتاب مستقیم نگفته مخصوصا هرسالل یه سوال یا دوتا سوال با نکته ی جدید میدن

reza.e.f.c

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
‏..

سعي كنين امروز بیشتر وقتتونو رو حل سوالات مفهومی و محاسباتی بذارید.فردا هم بشینین تعریفارو حفظ کنین.درضمن نکات مهم سوالای رو ک حل میکنین رو ی دفترچه یا برگه بنویسین و تو هر وقت استراحتتون ی دور بهشون بزنین

minaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
FASA
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد نانو دوره ششم و هفتم. برنز المپیاد دانشجویی پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shery :
درهمین راستا یاد یه خاطره افتادم میگم تا دلتون شاد شه:د
اوایل سال بود و دبیرزیستم منو بلند کرد ازم درس بپرسه
گفت که چه زمانی میگیم که یه فرد مبتلا به ایدز شده ؟(فعالیت ص آخر فصل اول)
منم گفتم وقتی تعداد لنفوسیت های T خونش کمتر از 200 تا باشه ;;)
بعد گفت 200 تا تو چی ؟ چه واحدی
منم با کمال اقتدار گفتم: مترمربع ;;)
هیچی دیگه کلاس رفت رو هوا : )))))
[nb]باید میگفتم میلی لیتر :-"[/nb]

× بنی هاشم جزوه سوالات نهایی سالای قبله
)
مرسی از خاطرت 25 صدم بهم دادی!!

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

با این والیبال مگه میشه درس خوند :|
شما کتابم می خونین؟
کی حوصله داره کتابو بخونه :-&

monastar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

خب والیبالم تموم شد بریم سروقت این فیزیک کوفتی ( کلا من همیشه شیمی رو به فیزیک ترجیح میدم

من فصل1 رو قبل امتحانا خوندم ( ریاضی ) از فصل 2 شروع میکنم بعدشم 4 و 5 این دو که تموم شد میرم سراغ 1 و 3

راستی اگه وقت کردیین کتاب دوسالانه فیزیک آزمایش کنید هایی که تو نهایی اومده رو تو یه بخش جدا اورده بخونید حتما

فک کنم امروز باید برم این از سیر تا پیازو بخرم پرسمان بهتر نیست ؟ شما کدوم ترجیخ میدید ؟

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از monastar :
فک کنم امروز باید برم این از سیر تا پیازو بخرم پرسمان بهتر نیست ؟ شما کدوم ترجیخ میدید ؟
پرسمان ما استفاده کردیم جواب داد کاملا + مرجع نهایی مهر و ماه
رفقای تجربی نمیخوام استرس بدم اما سئوالای سخت زیاد حل کنید احتمالا فیزیک امسال سخت بشه چون پارسال خیلی اسون بود فیزیک تجربی و امسالم که همه درسا سخت تر طرح شده انگار...

ari76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای 1
شهر
اصفهان

این متنو خیلی سبز برای امتحان نهایی فیزیک گذاشته امیدوارم براتون مفید باشه
همان‌طور که می‌دانید، کتاب درسی فیزیک سال سوم دبیرستان برای سال تحصیلی ۹۴-۹۳ تغییر کرد. این تغییر باعث می‌شود فرم سؤالات امتحان نهایی نیز دستخوش تغییراتی شود. در این نوشتار، می‌خواهیم به مهم‌ترین تغییراتی که احتمالاً در امتحان نهایی فیزیک (۳) رخ می‌دهد، اشاره کنیم. پس برای این‌که امتحان فیزیک (۳) را با موفقیت پشت‌سر بگذارید، به نکاتی که در ادامه می‌خوانید، خوب توجه کنید.
دی ماه سال ۹۳ دو نوع امتحان نهایی برگزار شد. یک امتحان براساس کتاب‌ قبلی و یک امتحان بر اساس کتاب جدید(این رو خیلی ها نمی‌دونن ولی شما این رو الآن فهمیدین؛ چون شما فرق دارین، شما خیلی سبزی هستین :) )
پس اولین کاری که باید انجام بدهید، این است که امتحان هایی را که بر طبق کتاب درسی جدید برگزار شده است، از اینجا (امتحان رشته تجربی)و اینجا (امتحان رشته ریاضی) دانلود کنید. احتمالاً در ۱۲ خرداد، امتحانی مشابه به امتحان‌های دی ماه ۹۳ روبه‌رو خواهید شد که در آن‌ها، نقش مطالب جدید و تمرین‌های کتاب درسی کاملاً پررنگ است. برای کسب نمره‌ی‌ خیلی خوب علاوه بر تسلط بر کتاب درسی باید توجه داشته باشید که چه مواردی در امتحان نمره دارد و اگر آن‌ها را ننویسید، نمره از دست می‌دهید. این امر فقط با تسلط روی کلید دو امتحانی که برای‌تان قرار دادیم، حاصل می‌شود.
برای این که بدانید امتحان روز سه شنبه احتمالا به چه شکلی خواهد بود در ادامه، به مهم‌ترین نکاتی که در ۲ آزمون دی‌ماه دیده می‌شود، می‌پردازیم. این نکات رویکرد امتحان پیش‌رو را برایتان معلوم می‌کند…
ابتدا به نکات قابل توجه امتحان نهایی فیزیک (۳) رشته‌ی تجربی می‌پردازیم:
۱- قسمت الف و پ سؤال، عیناً جملات کتاب درسی‌اند، اما کلمه‌ای که در کتاب درسی با رنگ آبی نوشته شده است، در این جملات حذف شده‌ است. پس حتماً به قسمت‌هایی که در کتاب درسی به رنگ آبی نوشته شده است، خیلی دقت کنید.
۲- سؤال ۲ مشابه پرسش ۳ صفحه‌ی ۴۵ کتاب درسی رشته‌ی تجربی و صفحه‌ی ۷۸ کتاب درسی رشته ریاضی است. این را به خاطر داشته باشید که چون کتاب درسی تغییر کرده برای چند دوره، مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی عیناً یا با کم‌ترین تغییر در امتحان نهایی حضور خواهند داشت! پس دومین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که روی مثال‌ها و تمرین‌های کتاب‌درسی، تسلط داشته باشید.
۳- به سؤال ۴ و جواب آن دقت کنید. رویکرد کتاب درسی جدید در مبحث قانون کولن و میدان الکتریکی، استفاده از بردارهای یکه است. حتماً یک سؤال از این موضوعات در امتحانتان خواهید داشت. پس خیلی خوب روی این مبحث تسلط پیدا کنید. بهترین منبع هم برای تمرین روی این موضوع، مثال‌ها و تمرین‌های کتاب درسی است. دقت کنید که حتماً پاسخ را کامل بنویسید. مثلاً نوشتن عبارت زیر خودش ۰٫۲۵ نمره دارد.
۴- صفحات ۵۳ تا ۵۸ کتاب درسی رشته‌ی تجربی و ۸۶ تا ۹۲ کتاب‌درسی رشته‌ی ریاضی به احتمال زیاد ۰٫۵ نمره را به خودش اختصاص می‌دهد. دقت کنید که مقاومت‌های پیچه‌ای و مقاومت‌های ترکیبی، از قسمت‌هایی هستند که تازه به کتاب فیزیک ۳ اضافه شده‌اند.
۵- سؤال ۱۶ دقیقاً‍ مشابه پرسش‌های کتاب درسی‌تان است. همان‌طور که گفتیم، با توجه به جدید بودن کتاب درسی، تعدادی از سؤال‌ها عیناً از مثال‌ها و تمرین‌های کتاب طرح می‌شوند.
۶- مبدل‌ها از قسمت‌های جدید کتاب درسی‌اند و احتمالاً پای ثابت امتحان نهایی! همان‌طور که می‌بینید، سؤال ۱۸ امتحان رشته‌ی تجربی و سؤال۱۷ امتحان رشته‌ی ریاضی به این مبحث اختصاص داشته است.
حالا به سراغ نکاتی از امتحان رشته‌ی ریاضی می‌رویم که در بررسی امتحان رشته‌ی تجربی به آن‌ها اشاره نکردیم:
۱- سؤال ۳ مشابه پرسش ۵ صفحه‌ی ۳۲ کتاب درسی است. این سؤال‌ها هم مشخص می‌کند که تمرین‌های کتاب درسی چه‌قدر مهم هستند. دانش‌آموزان رشته‌ی ریاضی دقت کنند که کتاب درسی رویکرد جدیدی در مبحث ترمودینامیک دارد که در این رویکرد، تغییرات انرژی درونی نقش مهمی دارد.
۲- سؤال ۴ از شکل‌های فصل الکتریسیته‌ی ساکن طرح شده است. شکل‌ها و تصاویر این فصل بسیار مهم هستند. هم دانش‌آموزان رشته‌ی ریاضی و هم دانش‌آموزان رشته‌ی تجربی، باید به شکل‌های این فصل توجه ویژه‌ای داشته باشند. دانش‌آموزان رشته‌ی ریاضی به تصاویر بخش توزیع و القای بار در رساناها نیز خیلی خوب دقت کنند.
۳- قاعده‌ی دست راست خیلی مهم است. کاربردهای آن را در سؤال‌های ۷ و ۸ می‌بینید. یک بار برای همیشه قاعده‌ی دست راست را یاد بگیرید؛ چون در کنکور هم خیلی با آن سروکار خواهید داشت. در ضمن، این سؤال‌ها هم عیناً از کتاب درسی انتخاب شده‌اند.
مباحث جدید دیگری هم در کتاب درسی‌تان مطرح شده است که احتمالاً از آن‌ها هم سؤالاتی طرح شود:
۱- نسبت تراکم (رشته‌ی ریاضی) ۲- قدرت دی‌الکتریک ۳- رساناهای منزوی (رشته‌ی ریاضی) ۴- مولدهای جریان متناوب و انتقال توان الکتریکی ۵- پرسش‌های انتهای فصل در تمام فصول
با توجه به آنچه در دو امتحان نهایی دی ماه دیدید و نکاتی که در این مقاله خواندید، احتمالا رویکرد امتحان پیش‌رو به طور کلی مشابه امتحان‌های سال‌های گذشته ولی با نگاه ویژه به مطالب و تمرین‌های جدید کتاب درسی خواهد بود.
در پایان امیدواریم با توجه به نکاتی که در مقاله ذکر کردیم، توانسته باشیم در راه کسب نمره‌ی خیلی‌خوب از امتحان نهایی، به شما کمک کرده باشیم. =))

Afrooz.b

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فروغ
شهر
اهواز

یکی از تجربیا جوابمو بده لطفا
صفحه 4 کتاب چرا بار ذره ها برای محاسبه ی نیروی الکتریکی در قسمت اول تغییر کرده با اون چیزی که صورت مسئله میگه و چرا در 10 به توان منفی 19 ضرب شده؟؟؟؟ق
:-??

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

به نقل از Afrooz.b :
یکی از تجربیا جوابمو بده لطفا
صفحه 4 کتاب چرا بار ذره ها برای محاسبه ی نیروی الکتریکی در قسمت اول تغییر کرده با اون چیزی که صورت مسئله میگه و چرا در 10 به توان منفی 19 ضرب شده؟؟؟؟ق
:-??
اگه منظورتون همون مثال الکترون و پروتون س که :
اصلا بار ذرات رو تو صورت مسئله نداده.و ما با توجه به اینکه با الکترون منفی 1.6×10^-19
هست ؛ این عدد رو به جای بار الکترون میذاریم (منتها بدون علامت ؛چون تو این فرمول علامت مهم نیست) بار پروتون هم همونقدره منتها مثبتش؛ که باز هم علامت اینجا مهم نیست و فقط اندازه مهمه.
+امیدوارم درست گفته باشم. :-"

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

به نقل از shima. :
اون حالت طبیعی نیست خب.
توضیحی برای جدا نشدن کروموزوم هاست. (که باعث میشه گامتی دو کروموزوم همتا داشته باشه !)
ولی به هر حال دیده میشه.هممون داریم تو اون صفحه میبینیم.کمم اتفاق نمیفته این موضوع.کلی تریزومی داریم
من که از حقم نمیگزرم

sanaz123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
شهر
گرگان
رشته دانشگاه
پردیس نسیبه تهران

بچه هامیشه بگین چرا دی الکتریک باعث افزایش حداکثر ولتاژ قابل تحمل خازن میشه؟؟؟؟مگه دی الکتریک ولتاژ خازنها رو کاهش نمیده؟!!!

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

فناوری و کاربرد میاد؟ :-/
بهش نمیخوره ها

+ قسم به روزی که آدم ساعت 2 پا میشه :-"

miss.ati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از sanaz123 :
بچه هامیشه بگین چرا دی الکتریک باعث افزایش حداکثر ولتاژ قابل تحمل خازن میشه؟؟؟؟مگه دی الکتریک ولتاژ خازنها رو کاهش نمیده؟!!!
وقتی خازن به ولتاژ بالا وصله دی الکتریک باعث میشه که ولتاژ رو کم کنه بوسیله ی اتمها و مولکولهاش که خازن بتونه ولتاژ بالا رو تحمل کنه ..نه این که ولتاژ خازن رو افزایش بده بلکه ولتاژ رو کم میکنه تا تحمل حداکثر ولتاژ رو ببره بالا

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان به نظرتون برای امتحان فیزیک ماشین حساب لازمه ببریم؟ :-w

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا