• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : امتحانات نهایی 94 (ریاضی و تجربی)

هر یک نمره چند صدم از معدل کم میکنه؟؟؟؟
مثلا اگه کسی ازدو تا درس 18بگیره معدلش چه جوری میشه؟؟؟

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نظرتون از فصل اخر شروع کنیم به خوندن فیزیک یانه؟؟؟ #S-:

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از h@d!s :
هر یک نمره چند صدم از معدل کم میکنه؟؟؟؟
مثلا اگه کسی ازدو تا درس 18بگیره معدلش چه جوری میشه؟؟؟

باید کل واحد ها رو بلد باشی.مثلا حسابان یا زیست 4 واحده.دینی 3 واحد.بستگی داره تو چی 18 گرفته باشی؟؟
اگه تو عربی باشه 4 نمره از مجموع نمراتت کم میشه.ولی اگه تو تخصصی باشه اون 18, 8 نمره از کل نمراتت کم میکنه.
حالا تو کدوم معدل منظورته؟؟نهایی یا کل ؟؟

PSD

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

زیاد حرص نخورید. مهم کنکوره. :-"

#اسپم. :D

+ معدل مهم نیست. نمره ی هر درس جداگانه تاثیر مستقیم داره. تو بند نمره نباشین تلاشتونو بکنید بقیش حله.
نمره‎هاتونم نگین. :| بقیه استرس میگیرن. :-"

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از pouya1997 :
باید کل واحد ها رو بلد باشی.مثلا حسابان یا زیست 4 واحده.دینی 3 واحد.بستگی داره تو چی 18 گرفته باشی؟؟
اگه تو عربی باشه 4 نمره از مجموع نمراتت کم میشه.ولی اگه تو تخصصی باشه اون 18 8 نمره از کل نمراتت کم میکنه.
حالا تو کدوم معدل منظورته؟؟نهایی یا کل ؟؟
منظورم معدل نهاییه
یعنی چی 8نمره؟؟؟؟یعنی معدل اون فرد میشه12؟؟؟ :O

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از سخنگوی سنجش آموزش کشور. :
زیاد حرص نخورید. مهم کنکوره. :-"

#اسپم. :D
کاملا موافقم....کنکور مهمه اما نهایی هم بی تاثیر نیست
ما اگه تاثیر مثبت نگیریم حداقلش اینه که تاثیر منفی شامل حالمون نمیشه :D
به هر حال ما داریم تلاشمون رو میکنیم 8->
امیدوارم امتحانای بعدی رو بهتر از قبلی ها بدیم

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

19یا19.25سری بی دقتی بزرگ :-<

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از h@d!s :
منظورم معدل نهایی هست.
یعنی چی 8نمره؟؟؟؟یعنی معدل اون فرد میشه12؟؟؟ :O

منظورم جمع کل بود.خب من خیلی خوب نمیدونم.ولی فرض میکنیم کلا 34 واحد داشته باشیم.الان یه نفر زیست یا حسابان 18 میشه.چون 4 واحده 8 نمره از جمع کل کم میشه.یعنی تو باید اون 8 نمره رو بر تعداد واحد ها تقسیم کنی.8/34=0.2 این یعنی که از معدل نهایی 0.2 کم میشه.البته برای کل میان نوبت اول رو با ضریب 2 نوبت دوم رو با ضریب 6 و مستمر رو با ضریب 1 به دست میارن.
ولی تو اصلا به معدل کاری نداشته باش.چون معدل رو اصلا تاثیر نمیدن.میان تراز هر درس رو به دست میارن وبا توجه به ضریبش تو کنکور تاثیر میدن.

hasti25

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از pouya1997 :
منظورم جمع کل بود.خب من خیلی خوب نمیدونم.ولی فرض میکنیم کلا 34 واحد داشته باشیم.الان یه نفر زیست یا حسابان 18 میشه.چون 4 واحده 8 نمره از جمع کل کم میشه.یعنی تو باید اون 8 نمره رو بر تعداد واحد ها تقسیم کنی.8/34=0.2 این یعنی که از معدل نهایی 0.2 کم میشه.البته برای کل میان نوبت اول رو با ضریب 2 نوبت دوم رو با ضریب 6 و مستمر رو با ضریب 1 به دست میارن.
ولی تو اصلا به معدل کاری نداشته باش.چون معدل رو اصلا تاثیر نمیدن.میان تراز هر درس رو به دست میارن وبا توجه به ضریبش تو کنکور تاثیر میدن.
الان متوجه شدم. ..ممنون :)

melika15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
تلگرام
اینستاگرام

بچه ها اگه کسی فعالیت های فیزیک تجربی رو داره یا سایتی رو میشناسه که معتبره لینکشو بذاره لطفا

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از ari76 :
تو سوال گفته یافت نمی شود یعنی یک مورد نقضم باشه غلط میشه نگفته تو سوال که اکثر یا اغلب که عمومیتو در نظر بگیریم
ببینید وقتی اون سوالو بگیریم "درست "یعنی اینکه در سلول های جنسی کرموزوم همتا یافت میشود یعنی درواقع برعکس صورت سوال خوب این جمله دیگه عمومیتی برای همه نداره و مثال نقض مثلا کروموزوم های انسان میشه براش زد :D

reza.e.f.c

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
‏..

ما همه مون بجای اینکه از نخوندن و سخت بودن سوالا بنالیم از بی دقتی می نالیم.یه نفر آدم با دقت اینجا نیس بگه ما چیکار کنیم بادقت شیم؟

miss.ati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

گلواژه خوبه بخرم برای فیزیک برای امتحان نهایی ب نظرتون؟؟بهم گفتن بخر

ari76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای 1
شهر
اصفهان

به نقل از افخم نیا :
ببینید وقتی اون سوالو بگیریم "درست "یعنی اینکه در سلول های جنسی کرموزوم همتا یافت میشود یعنی درواقع برعکس صورت سوال خوب این جمله دیگه عمومیتی برای همه نداره و مثال نقض مثلا کروموزوم های انسان میشه براش زد :D
ببخشید منظورتونو نفهمیدم .یعنی این استدلال من برای این سوال غلطه؟ به خاطر این که به نظر من جمله میگه که شما یک دونه سلول جنسی که داشته باشین توی اون هیچ کروموزوم همتایی نیست که موارد نقضشو گفتم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
پاسخ : ‏..

به نقل از reza.e.f.c :
ما همه مون بجای اینکه از نخوندن و سخت بودن سوالا بنالیم از بی دقتی می نالیم.یه نفر آدم با دقت اینجا نیس بگه ما چیکار کنیم بادقت شیم؟
فک کنم آدم با دقتی باشم !
ببینید ، توی دروس عمومی و یا نوشتنی مثل زیست ، البته گذشت اما کلا برای دروس عمومی این مواردو حتما رعایت کنید شک نکنید 1 بی دقتی نمیکنید .
اولا. ممکنه شما یه دور سوالات رو بنویسی و با خودت بگی به به چه چه همه رو بلدم . بعد میای میبینی کیلید یه چیز نوشته که تو اونو ننوشتی یا هر چیز دیگه . تا میتونید بنویسید ! برای عمومی ها از نوشتن هیچ گونه مطلبی فروگذار نشید . راجع به اون سوال هر اطلاعاتی دارید پیاده کنید توی پاسخنامه . من اگه این کارو برای زیست نمیکردم و همون جوابامو میذاشتم الان 20 نمیشدم . خیلی تاثیر داره .
دوما. برای تخصصی ها ، اینقدر تمیز بنویسید که خودتون کیف کنید با دیدن پاسخنامه ! 2000 دور ، 1000 دور از اول سالات رو حل کنید . بدون توجه به جوابتون خودتون از اول همه ی سوالات رو چند بار حل کنید . دور نکته های صورت سوال خط بکشید تا مبادا مثلا سوال رو اشتباه بخونید .
اینا نکته هایی بود که خیلی کمکم کرده تاحالا . بخصوص مورد اول :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از ari76 :
ببخشید منظورتونو نفهمیدم .یعنی این استدلال من برای این سوال غلطه؟ به خاطر این که به نظر من جمله میگه که شما یک دونه سلول جنسی که داشته باشین توی اون هیچ کروموزوم همتایی نیست که موارد نقضشو گفتم.
سلام . این کتاب زیست چیز واقعا بی ریشه ای هستش اما خب باید مثل پازل تیکه های کتابوو بهم بچسبونیم . فصل 11 فکر کنم میاد میگه سلول جنسی توی پرانتز ، گامت ها ....، بعد میاد فصل ژنتیک و امیتوز میگه گامت ها n مجموعه دارن و هاپلویید هستند. وقتی تعریف گامت یا همون سلول جنسی رو اینجوری نوشته ، پس همتا ندارن ! اون گامتایی که شما فرمودید تعریفش این نمیشه چون ممکنه 2n باشن ! اوکی ؟

ari76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای 1
شهر
اصفهان

به نقل از Happy77 :
سلام . این کتاب زیست چیز واقعا بی ریشه ای هستش اما خب باید مثل پازل تیکه های کتابوو بهم بچسبونیم . فصل 11 فکر کنم میاد میگه سلول جنسی توی پرانتز ، گامت ها ....، بعد میاد فصل ژنتیک و امیتوز میگه گامت ها n مجموعه دارن و هاپلویید هستند. وقتی تعریف گامت یا همون سلول جنسی رو اینجوری نوشته ، پس همتا ندارن ! اون گامتایی که شما فرمودید تعریفش این نمیشه چون ممکنه 2n باشن ! اوکی ؟
در صفحه 144 خط دوم می گوید اگر گامتی که 2 کروموزوم همتا دارد ... پس یعنی گامت کروموزوم همتا میتواند داشته باشد.

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

بچها امروز میخونید یا نه؟
بنظرم 2 روز به راحتی میشه خوند..

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :&#39;(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

عمقه فاجعه وقتیه که فکر کنی زیست بیست بشی بعد ببینی که سوال گفته آلرژن را تعریف کنی و تو فکر کردی که آنتی ژن را تعریف کنید نوشته!
وجالب اینجاست که دو کلمه تعریف نیم نمرس!
هی خداااااااااا.....
19.5 میشم :-<

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

دوستان کسی چیزی داره توش تمرینات و فعایت ها و آزمایش های فیزیک رو جواب داده باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا