• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (شیمی)

کتاب های پیشنهادی شما

• خیلی سبز

رای‌ها: 65 36.7%
  • گاج

رای‌ها: 28 15.8%
  • قلمچی

رای‌ها: 8 4.5%
  • مبتکران

رای‌ها: 125 70.6%
  • فار

رای‌ها: 42 23.7%

• رای‌دهندگان
    177

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
پاسخ : منابع کنکور (شیمی)

به نقل از .شبنم. :
تکمیلی مبتکران خواستیم سفارش بدیم نشد زنگ زدیم نمایندگی گفتن بعد از عید چاپ میشه
ازمون فار هم گرفتم بازم خوشم نیومد سوالاش مبتدی بود کتاب سطح بالاتر بهتر از اینا سراغ ندارید؟
شما که میگی آزمون فار مبتدیه اصلا و ابدا سمت تکمیلی نرو. من تکمیلیا رو زدم و واقعا افتضاحن. مسخرن آسونن و فقط واسه تکرار بدرد میخورن.
البته به‌جز مندلیف چون کلا سوالای مندلیف تقریبا بیشترشون جالب و خلاقانه‌ن. گاهیم خیلی آسونن ولی طراح خودش راه آسون به ذهنش نرسیده خودشو پیچونده فک کرده سخته.
ولی ولی. استاندارد و اون یکی مدل سوالش که مثن خیلی خلاقانه بودن مزخرف مطلقن.

درضمن در جواب بالایی. من شیمی دوم رو چاپ قدیم مبتکران رو داشتم. 92. بعد یعنی جز اعصاب خردی هیچی نداشت برام چون کتابمون خیلی فرق کرده بود. بعد واسه پیش واسه سال خودمون دو سری کتاب چاپ شده بود من واجب رو نخریدم کاملشو خریدم ولی نمیدونم امسال هم همینطوره یا نه. سوم هم من واجب و تکمیلی رو داشتم و بنظرم تستای واجب رو تایم بگیرید که سرعت رو ببرید بالا کافیه چون بازم میگم جز مندلیفا بقیش بدرد نخورن.

@rmina@

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Frz 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز
رشته دانشگاه
پزشكي

من شيمي پيش يه دور مبتكران واجب + دو دور خيلي سبز + آزموناي فار رو زدم
واسه سوالاي جوندار تر چي پيشنهاد ميكنيد؟
گاج جامع پيش يكش با گاج پيش يك سطح سوالاش چقد فرق داره؟!

گاج جامع رو ميرسم بعد عيد بزنم يا نه ؟ :-"

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از @rmin@ :
من شيمي پيش يه دور مبتكران واجب + دو دور خيلي سبز + آزموناي فار رو زدم
واسه سوالاي جوندار تر چي پيشنهاد ميكنيد؟
گاج جامع پيش يكش با گاج پيش يك سطح سوالاش چقد فرق داره؟!

گاج جامع رو ميرسم بعد عيد بزنم يا نه ؟ :-"
کاملا واضحه برای سوال جوندار تر زدن باید بری تکمیلی های مبتکران رو بزنی
اما
انقدر تست زدن از منبع های مختلف که بشدت هم تستهایی با ایده های تکراری داره دقیقا چه هدفی پشتش هست؟؟؟
چه سودی داره؟
به نظرم اگه بجای هر کتاب دیگه ای تهیه کردن و از اول شروع کردن،آزمون فار رو بزنی (حتی دوبار!سه بار!) خیلی خیلی میتونه سطح تسلط رو بالا ببره تا بقیه کتابها

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

به نظر من فار خیلیییی آسونه فقط یه سری سوالای بیخود داره که بیخودی سختن و اصلا مفهومی نیست!من اشتباه فکر میکنم آیا؟

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از ستاره :
به نظر من فار خیلیییی آسونه فقط یه سری سوالای بیخود داره که بیخودی سختن و اصلا مفهومی نیست!من اشتباه فکر میکنم آیا؟
شرمنده ولی یکم اره
سوالای خلاقانه ای ک بعضی وقتا تو قلمچی میاد اکثرشون حتی بعضیاشون بدون تغییر عدد رو داره
ک تالیفیاشونم هسن

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

موج ازمون نشر الگو یا فار ؟
به نظرم تستای مبتکران میخصوصا شیمی 2 خیلی مبتدی و اسونه وخیلی از موج ازمون خوشم اومد ولی میگن فار خوبه نظرتون چیه؟ :-?

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از drpardis :
موج ازمون نشر الگو یا فار ؟
به نظرم تستای مبتکران میخصوصا شیمی 2 خیلی مبتدی و اسونه وخیلی از موج ازمون خوشم اومد ولی میگن فار خوبه نظرتون چیه؟ :-?
شیمی دو مبتکران ب نظرم دیگه ب درد کنکورای الان نمیخوره..شیمی دو الگو من واقعا راضی بودم
من از فار راضیم،موج آزمون رو ندارم ولی با همین فار پایه خوب نتیجه گرفتم تا الان

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
مدال المپیاد
زیست شناسی وشیمی
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از MHO :
شیمی دو مبتکران ب نظرم دیگه ب درد کنکورای الان نمیخوره..شیمی دو الگو من واقعا راضی بودم
من از فار راضیم،موج آزمون رو ندارم ولی با همین فار پایه خوب نتیجه گرفتم تا الان

سلام؛
شیمی2الگورومن تابستون یک دورش کردم...میتونم بگم کتابی محشره.
تنهامشکلش غلطای املاییش بودکه فکذمبکنم چ.ون مال من ووبرایش یکم بوداین مشکلوداشت
خیلی قویه کتابش..منتهی یکم بایدتلاشت بیشتربشه اگه میخوای بخریش چون وقت کمه!
شیمی فارروالان دارم ومیزنمش...کتابیه بدون هیچ غلطی...قوی،پاسخنامهی جامع و..

موچ ازمون ندارم....

• لایک
امتیازات: MHO

el.gh95

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
شیراز

اگر مبتکران تکمیلی نزنیم مهمه؟! (چندتا از معلما گفتن حتما باید بعد از واجب ها کار بشن!!!)

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از el.gh95 :
اگر مبتکران تکمیلی نزنیم مهمه؟! (چندتا از معلما گفتن حتما باید بعد از واجب ها کار بشن!!!)
نه خیالت راحت باشه
اصلا مهم نیست
واجب رو بزن
و بعدش اگه خیلی خواستی بیشتر کار کنی ازمونهای فار رو بزن
کافیه
خیالت هم راحت

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از el.gh95 :
نزدن مبتکران تکمیلی مهم نیست، ولی فقط زدن مبتکران واجب ـا مهم ـه؛ من و خیلی ـای دیگه چندین بار این ـو تاکید کردیم که مبتکران به هیج عنوان کفاف شیمی ـای کنکور چند سال اخیر رو نمیده! اگر می‌خواین رو شیمی ـتون حساب باز کنین و این ـا، بعد از زدن واجب ـا، به سراغ یه منبع سطح بالاتر برید؛ حالا یا تکمیلی مبتکران، یا فار، یا هر چی که می‌دونین سوال ـاش در حد و اندازه‌ی کنکور ـای الان هست![nb]من فار رو کار کردم و می‌دونم که کتاب قوی و خیلی خوب ـی ـه، ولی راجع به بقیه ـش نظری ندارم.[/nb]
به نظر من حتی اگه به نظرتون وقت ندارین، اینی که فقط کنکور ـای سال ـای قبل رو بزنین و بعد برین سراغ این سوال ـای سخت‌تر خیلی بیشتر واسه ـتون مفید ـه تا این که بخواین تک تک سوال ـای مبتکران واجب رو حل کنین و وقت ـی برای کار کردن رو مساله‌های وقت‌گیرتر و پیچیده‌تر رو نداشته باشین!

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از مریم :
نزدن مبتکران تکمیلی مهم نیست، ولی فقط زدن مبتکران واجب ـا مهم ـه؛ من و خیلی ـای دیگه چندین بار این ـو تاکید کردیم که مبتکران به هیج عنوان کفاف شیمی ـای کنکور چند سال اخیر رو نمیده! اگر می‌خواین رو شیمی ـتون حساب باز کنین و این ـا، بعد از زدن واجب ـا، به سراغ یه منبع سطح بالاتر برید؛ حالا یا تکمیلی مبتکران، یا فار، یا هر چی که می‌دونین سوال ـاش در حد و اندازه‌ی کنکور ـای الان هست![nb]من فار رو کار کردم و می‌دونم که کتاب قوی و خیلی خوب ـی ـه، ولی راجع به بقیه ـش نظری ندارم.[/nb]
به نظر من حتی اگه به نظرتون وقت ندارین، اینی که فقط کنکور ـای سال ـای قبل رو بزنین و بعد برین سراغ این سوال ـای سخت‌تر خیلی بیشتر واسه ـتون مفید ـه تا این که بخواین تک تک سوال ـای مبتکران واجب رو حل کنین و وقت ـی برای کار کردن رو مساله‌های وقت‌گیرتر و پیچیده‌تر رو نداشته باشین!

اینطور که میگید نیست.به نظرم الزاما این صحبتها نمیتونه درست باشه

متاسفانه خیلی می بینم که بچه ها در مورد شیمی و انتخاب منبع برای این درس همچنان (بعد از گذشت چند ماه و برای برخی هم بعد از گذشتن یکسال و یکبار تجربه کنکور) سردرگمی وجود داره
متاسفانه نظرات ناآگاهانه دوستان هم مزید بر علت شده و این سردرگمی رو دوچندان کرده.
کار به جایی رسیده که بعضی از بچه ها (با وجود یکبار تجربه کنکور) میخوان که توی شیمی مبتکران واجب رو حل کنن.بعدش خیلی سبز بزنن.فار کنن.نهایتا برن گاج جامع هم بزنن :| میتونید چند پست بالاتر گفته های منو عینا ببینید
به نظرم قبل از گوش دادن به هر توصیه آگاهانه یا ناآگاهانه در مورد شیمی به این چند مورد حتما توجه کنید

1.شیمی کنکور های 93 و 94 سخت بود.کسی در این موضوع شکی نداره اما براساس کدوم معیار و منطق فکر میکنید الزاما کنکور 95 هم شیمی سختی داره؟شما کلی وقت میذارید شیمی رو از دو منبع(مثلا واجب مبتکران + خیلی سبز) کار میکنید ودر سر جلسه کنکور میبیند فرضا سوالات فیزیک سختر اومده و شما وقتی رو که میتونستید بصورت متعادل بین فیزیک و شیمی کار کنید صرفا روی شیمی گذاشتید و الان میبیند با خیلی زمان کمتر هم این سوالات شیمی رو میتونید پاسخ بدید.اما سوالات فیزیک قطعا نیاز داشت که تمرین بیشتری کنید.از طرفی خیلی ها هم مثل شما روی شیمی کار کردند و دردص بالای شما در شیمی تاثیر چندانی رو رتبه نهایی تون نداره

2.یک اصل فوق العاده مهم رو در کنکور فراموش نکنید
از نظرآماری اینکه شما دو درس A و B رو 50درصد بزنید خیلی نتیجه بهتری خواهد داشت اگر یکی رو 80 و دیگری رو 30 بزنید
بنابراین متعادل درس بخونید
یعنی اگر مثلا ریاضی و یا فیزیک یا زیست شما در حد 30 درصده،بجای اینکه وقت اضافی بذارید روی شیمی تا اونو به 80 درصد برسونید ، وقتتون رو بطور متعادل بین شیمی و اون درس ضعیف تر بالانس کنید تا دردص جفتشون بهم نزدیک بشه

3.همه شما لزومی نداره رتبه تک رقمی بیارید!درصد های شیمی کنکور 94 رو ببینید!لازم نیست مثل اکثریت افراد زیر رتبه 100،درصدهای شیمی تون خیلی بالا باشه

4.باور کنید و یقین داشته باشید برای شیمی کنکور، مبتکران واجب کافیه.
وقت ارزشمندتون رو بجای تلف کردن با منابع متعدد در شیمی، صرف متعادل کردن درصد های و تسلطتتون در درسهای دیگه کنید

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

فار واسه پیش هم کتاب داره دیگه؟اونم مثل پایش خوبه؟

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از incognito :
فار واسه پیش هم کتاب داره دیگه؟اونم مثل پایش خوبه؟
اره داره
من خودم فقط پایه شو دارم ولی تعریفشو از دوستام ک اونام از مشاوراشون شنیده بودن و راضی هم بودن ازش

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

شیمی پیش پیشرفته مبتکران چطوره؟

جلد 2 نداره؟

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
مدال المپیاد
زیست شناسی وشیمی
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از A M I N :
شیمی پیش پیشرفته مبتکران چطوره؟

جلد 2 نداره؟
سلام؛

جلددومش هنوزنیومده
کتابیه درفرمت فار...جنبه ی آزمونی داره واستاندارده بنظرم.هم تست سخت داره وهم نرمال....اماخب من پارسال تکمیلی سوم چاپ اولش روگرفتم پرغلط بود حواست باشه اگرخواستی بگیری چاپ اولشونگیری
فی امان الله/

muhammed

کاربر فعال

دوستان قبلا هم پرسیدم در مورد جمع بندی شیمی خصوصا پیش دانشگاهی! کسی کتابی، جزوه‌ی خوبی چیزی سراغ داره بگه؟
از خلاصه نویسی شیمی مطلقا حرف نزنید.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از muhammed :
دوستان قبلا هم پرسیدم در مورد جمع بندی شیمی خصوصا پیش دانشگاهی! کسی کتابی، جزوه‌ی خوبی چیزی سراغ داره بگه؟
از خلاصه نویسی شیمی مطلقا حرف نزنید.
جلد اول خط‌ ویژه گاج خیلی خوبه. ولی گویا هنوز چاپ نشده برای امسال.

black spider

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
Anesthesia

من واس شیمی دوم خ کم و نصفه نیمه تست زدم،الان باتوجه به اینک خ وخت کمه،چی بزنم؟؟:-اس مبتکران تکمیلی دومش خوبه مثن؟

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سارا کانر :
من واس شیمی دوم خ کم و نصفه نیمه تست زدم،الان باتوجه به اینک خ وخت کمه،چی بزنم؟؟:-اس مبتکران تکمیلی دومش خوبه مثن؟
همون تكميلى با توجه به تستاى كمتر و متنوع ترش الآن خيلى خوبه كار كنين
البته درسنامه نداره و قبلا بايد رو مباحث تا حدودي تسلط داشته باشين

بالا