• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درس خواندن برای کنکور در ماه رمضان

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
با توجه به اینکه چند سالی هست که تابستون و ماهر رمضون همزمان میشن ، سال بالایی ها تجربه های خوبی دارن در این زمینه

من خیلی به جنبه ی عقیدتی قضیه کاری ندارم

اما تجربه ای کع خودم داشتم این بود که به جز یکی دوروز اول که خب بدن داره هماهنگ میشه ، بقیه روزها رو تمرکز خیلی زیادی داشتنم برای خوندن و
از همه مهمتر اینکه ناهاری در کار نبود که ادم بخواد 2-3 ساعت هم بعدش بخوابه :D

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق
پاسخ : درس خواندن برای کنکور در ماه رمضان

یعنی بعد ماه رمضون شروع کنیم دیره؟

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

بچه ها همونطور که می دونید برنامه مطالعه در ماه رمضان برای بچه هایی که روزه می گیرن متفاوت هست.
از اونجایی که ماه رمضان چندین ساله که در تابستون هست، ساعاتی که شما گرسنه هستید بیشتره. در آخرین ساعات نزدیک افطار هم انرژی به شدت افت پیدا می کنه و درس خوندن برای شما مشکل میشه.
بنابراین ما باید دنبال راه حلی باشیم که بتونیم ساعات مطالعه خودمون رو در حد مطلوب نگه داریم. برای این کار هم باید سعی کنیم زمانی رو برای مطالعه انتخاب کنیم که هنوز انرژی داریم.
همونطور که می دونید زمان اذان صبح حدود ۴:۱۵ هست و اذان مغرب هم تقریبا ۲۰:۴۰٫
بهترین کار برای شما این هست که افطار و شام خودتون رو همزمان میل کنید و از خوردن غذاهای چرب در زمان افطار دوری کنید. برای اینکه در این برنامه ما از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۳:۳۰ صبح رو به خواب شب شما اختصاص دادیم. شما می تونید تا زمانی که برای سحر بیدار میشید ۵ ساعت خواب شب رو داشته باشید و این بهترین حالت برای بدن شماست.
بعضی از بچه ها در ماه رمضان جای شب و روز رو عوض می کنن که این کار رو من اصلاً توصیه نمی کنم. به چند دلیل.
اول اینکه تحقیقات نشون داده که بهترین زمان برای داشتن خواب عمیق و کامل بین ساعات ۱۱ تا ۵ صبح اتفاق میفته و هیچ چیز نمی تونه جای خواب شب رو بگیره.
دیگه اینکه تغییر ریتم بیولوژیکی بدن به این شدت اصلاً توصیه نمیشه و بعد از ماه مبارک بازگرداندن اون به حالت عادی برای شما بسیار مشکل خواهد بود.
پس بهتر اینه که شما از ساعت حدد ۲۲:۳۰ تا ساعت ۳:۳۰ که سحری میل می کنید خوب بخوابید.
بعد سحری رو میل کنید و از ساعت ۴:۱۵ تا حدود ۵ هم نماز صبح رو بخونید و آماده مطالعه بشید.
از ساعت ۵ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر ۷:۳۰ ساعت فرصت دارید. که می تونید مثلا به شکل زیر ازش استفاده کنید.
۵ تا ۶:۳۰ / ۷ تا ۸:۳۰ / ۹ تا ۱۰:۳۰ / ۱۱ تا ۱۲:۳۰ ( البته این تنها یک مثاله )
بنابراین شما تا ظهر می تونید حدود ۵ تا ۶ ساعت مطالعه خوب داشته باشید.
بعد می تونید استراحت کنید و چند ساعتی بخوابید. که هم کمبود خواب شب رو جبران کنید و هم گرسنگی رو کمتر احساس کنید.
تا زمان افطار هم می تونید یک واحد ۹۰ دقیقه ای دیگه از یک درس عمومی و سبک مطالعه داشته باشید.
بنابر این در روزهای ماه رمضان ساعت مطالعه شما حداقل ۷ ساعت خواهد بود. این ساعت هم خیلی معقول و خوبه و جای هیچ نگرانی نیست. به این شرط که از تمامی این ساعات استفاده مفید کنید و تمرکزتون تنها و تنها روی درسی باشه که می خونید.

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

هر کار میکنین فقط اشتباه منو نکنین...
حتما روزه هاتون رو کامل بگیرین حتی اگه هیچی هم نمیتونین بخونین بازم روزه هاتون رو کامل بگیرین...

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

یکی از پر برکت ترین ماه های کنکورتون خواهد بود، سفت بخونید. من خودم گرفتم ببچها هم گفتن بگیر خوبه، حتی به حدی که این روزا هم میگیرم تا تمرکزم بیشتر شه.

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

من نصفشو گرفتم ولی پشیمون شدم که چرا همشو نگرفتم به نظرم حس خوبی بهت میده روزه که میگیری

حتما بگیرید اصلا سخت نیست :>

رعنــا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی.
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
اینستاگرام

اگه روزه هاتونو می گیرین، قطعا به خاطر کنکور امسالو کنسلش نکنین! مطمئن باشین اصلا مشکلی ایجاد نمیشه براتون! درسته انرژی آدم کمتر میشه، خصوصا نزدیکای افطار، ولی می تونین بعد از ظهر رو کلا استراحت کنین و صبحا بخونین! من خودم فقط صبحا می خوندم، یکی دو بار هم بعد سحر بیدار موندم، ولی ارادم ضعیفه کلا وقتی همه خوابن درس بخونم!! بعد جالب بود که کلی هم بازدهم بالاتر رفته بود و ماه رمضون برنامه روزانه ای که داشتم و معمولا چهار پنج ساعته انجام میشد رو می تونستم تو دو سه ساعته انجام بدم!
کلی موفق باشید!

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

مهساخیلی کامل توضیح داد.منم خواستم تاکیدکنم بعدسحری خیلیم آدم سرحاله وکلاساعت خوبی برای درس خوندنه حتی اگه ماه رمضون نبود.تاساعت11و12هم اصلا احساس گرسنگی یاخستگی نمیکنید.اگرم کلاس میرید ونمیتونیدازین ساعت هااستفاده کنیم ازیه ساعت بعدافطارتاساعت11ئشب هم وقت خوبیه.1ی2ساعت میشه.نگین کمه وتنبلی نکنیدهمین یه ساعت دوساعتااگه باتمرکزباشه کلی جلومیندازدتون.

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

امسال تابستون منم برای کنکور مییخوندم و عالییییییییییییی ترین ماه ش همین ماه رمضون بود این تفکر رو برای خودم ایجاد کرده بودم که ادم جایی میتونه از بقیه سبقت بگیره که همه دارن کند پیش میرن...........
و واقعا عالی درس خوندم تازه کلاسم داشتیم و نمیشد تا سحر بیدار موند و من بدون تغییر برنامه خوابم درس خوندم ینی شبا همون 12 اینا میخوابیدم ولی اونقد رو خودم کار کرده بودم که بعد کلاس بعد یه کوچولو استراحت شروع میکردم افطار هم سبک میخوردم تا بعدش احساس کسل بودن نداشته باشم بعد سعی کنید با چشم بخونید تا انرژیتون نره ...................
واقعا کسی که بخواد میتونه از ماکزیموم وقتش تو ماه رمضون استفاده کنه و واقعا بعدش که به عقب نگاه میکنید از تلاشاتون احساس فوق العاده ای پیدا میکنید
روزه هاتون رو تعطیل نکنید چون واقعا میشه عالی خوند حتی اگه به علت ضعف نمیتونستید درس بخونید بعد افطار تا سحر

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

من که هنوز سال اول هستم اما برا تابستون خیلی برنامه دارم . درس های اختصاصی دوم رو میخام تموم کنم اما روزه حتما میگیرم. توصیه های دوستان خیلی کمکم کرد :)

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

من خیلی به جنبه ی عقیدتی قضیه کاری ندارم

اما تجربه ای کع خودم داشتم این بود که به جز یکی دوروز اول که خب بدن داره هماهنگ میشه ، بقیه روزها رو تمرکز خیلی زیادی داشتنم برای خوندن و
از همه مهمتر اینکه ناهاری در کار نبود که ادم بخواد 2-3 ساعت هم بعدش بخوابه :D

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

کسی که کلا عادت داره شبا دیر بخوابه هم بیدار نمونه تا سحر؟

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از Mohad :
من بیچاره ک میرم مدرسه چی کار کنم؟
دلمم نمیاد روزه نگیرم :|
من خودم ب شخصه پارسال از افطار تا سحر درس می خوندم [nb]پیش خوانی سال سوم! :-" و مرور دوم :-"[/nb]
منم ميرفتم مدرسه. مشكلي نيس. صبح ميرفتم تا 12 بعد ميخوابيدم تا 4 دوباره از 5 ميخوندم تا 8 و فك كنم كافي بود با توجه به اينكه مدرسه بوديم.
فقط من موندم تو اينكه مدرسمون كه كلا دو هفته كلاس گذاشت، چرا همشو توي ماه رمضان گذاشت :|
+ در نظر داشته باشيد اگر امسال رو نگيريد، كفاره مياد روش. كلا حواستون باشه روزه ي عمد نگرفتن چقد چيزا پشتش داره.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

الان مشکل من اینجاست که پارسال که ما تو ماه رمضون میرفتیم مدرسه تا 2 اینا بعد که میومدم خونه انرژی نداشتم از طرفی بعد سحر بخوایم بیدار بمونیم تا ساعت 6اینا میشه دوساعت مطالعه بعدشم مدرسه ست باز.الان ساعت مطالعه مشکل منه!!

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

دوستان شما امتحاناتون 26 ام تموم میشه قشنگ تا نیمه ی اول ماه رمضون استراحت کنید مطلق ! واقعا یه نفس گیری نیازه که بعد بندازین تو جاده کنکور ) . که فک کنم مدارس هم این تایم استراحت رو بدن . و در کل برا ادامه هم تست کنید بدنتون جواب میده با هم درس و روزه رو یانه فرق میکنه برا هر فرد . و زمان منطقی در تابستون برا یه رتبه خوب حدود 8 ساعته (روز تعطیل ) خیلی اول کار جو زده نشین

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از ماهِ ـشاد :
الان مشکل من اینجاست که پارسال که ما تو ماه رمضون میرفتیم مدرسه تا 2 اینا بعد که میومدم خونه انرژی نداشتم از طرفی بعد سحر بخوایم بیدار بمونیم تا ساعت 6اینا میشه دوساعت مطالعه بعدشم مدرسه ست باز.الان ساعت مطالعه مشکل منه!!
تو تجربی رقابت سنگین تره اگه واقعا با روزه نگرفتن میخونید و ول نمیگردید !! نگیرین، می ارزه اون زمانو خریدن

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از Mohad :
8 ساعت من پارسال تابستون تا روزی 13 هم داشتم :-"
کلن دیگ من حرفی ندارم اینجا :-"
دوستان پستا منو نخونید تضعیف روحیه میشین :-"
رهرو آن نیست .. :د
میتونی تا آخر بری برو . من شخصا یه هفته به این شیوه رفتم هفته ی بعد کامل در مرگ بودم ! برا شروع 8 خوبه ، حداقل برای ریاضیا تو ماه رمضون حتی تا آخر تابستون بعدش یه کم بیشتر ..

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

بچه ها من یه چیزی رو بگم.کنکور94 یه ماه رمضان در پیش داشت اما توجه داشته باشید که کنکور شما دوتا ماه رمضان در پیش داره.اگه قراره روزه بخوریدو اینا(که بهتره اینکارو نکنن اونایی که معتقدن)؛دوتاشو روزه نخورید؛امسالو میتونین روزه بگیرین واقعن.پارسال مهسا به ما گفت 3 ساعت درس خوندن کافیه برای شروع و من الان واقن درک میکنم حرفشو که کافی بود.من خودم روزه گرفتم و برای اینکه درس بخونم رفتم کتابخونه اونجا درس خوندم که گشنگی و تشنگی اذیتم نکنه(بعد از کنکور ما هم کتابخونه ها خلوت میشه و خوبه برای مطالعه).تازه منی که اگه یه ذره گشنم بشه نمیتونم درس بخونم.حدود 5،6 ساعتم میخوندم خوبم بود.ماه رمضان دومم میتونید روزه بگیرید.فقط باید قبلش درسارو تموم کرده باشین و این دوره فقط مرور کنین(حالا میرسین بش که باید چیکار کنیدو کی کنکور بگیرین از خودتون)
خلاصه بگیرید این روزه هارو خیلی هم کمک میکنه به حفظ آرامشتون و بعد معنویتونو تقویت میکنه.اجباری هم نیس هر کی میخواد نگیره

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از `° ثمین °` :
بچه ها من یه چیزی رو بگم.کنکور94 یه ماه رمضان در پیش داشت اما توجه داشته باشید که کنکور شما دوتا ماه رمضان در پیش داره.اگه قراره روزه بخوریدو اینا(که بهتره اینکارو نکنن اونایی که معتقدن)؛دوتاشو روزه نخورید؛امسالو میتونین روزه بگیرین واقعن.پارسال مهسا به ما گفت 3 ساعت درس خوندن کافیه برای شروع و من الان واقن درک میکنم حرفشو که کافی بود.من خودم روزه گرفتم و برای اینکه درس بخونم رفتم کتابخونه اونجا درس خوندم که گشنگی و تشنگی اذیتم نکنه(بعد از کنکور ما هم کتابخونه ها خلوت میشه و خوبه برای مطالعه).تازه منی که اگه یه ذره گشنم بشه نمیتونم درس بخونم.حدود 5،6 ساعتم میخوندم خوبم بود.ماه رمضان دومم میتونید روزه بگیرید.فقط باید قبلش درسارو تموم کرده باشین و این دوره فقط مرور کنین(حالا میرسین بش که باید چیکار کنیدو کی کنکور بگیرین از خودتون)
خلاصه بگیرید این روزه هارو خیلی هم کمک میکنه به حفظ آرامشتون و بعد معنویتونو تقویت میکنه.اجباری هم نیس هر کی میخواد نگیره
یعنی شا میگید کنکور ما بعد از رمضونه!!؟؟؟

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از khanoomi :
یعنی شا میگید کنکور ما بعد از رمضونه!!؟؟؟

به احتمال خیلی زیاد

چون ده روز میاد جلوتر ماه، سال دیگه
و از هفدهم حدودا شروع میشه

شاید 20 تیر برگزار بشه کنکور اینده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا