• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری های 95 (فقط سوالات غیردرسی)

میشه یکی بگه از هر فصل فیزیک چندتا سوال میاد؟؟ یا جایی رو بگید که نوشته باشه برم بخونم

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

من میخوام فیزیکو شروع کنم به خوندن و قطعا نمیتونم همه ی فیزیک رو بخونم میخوام درجه بندی کنم
و اینی که میگی رو نمیتونم تو سایت کانون به اون شلوغی پیدا کنم!!

حالا کسی هست کمک؟

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

خب اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم :rolleyes:

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

فيزيك٣. چون هم ٣٣٪ سوالا رو داره از طرفى كتاب تو سال ما تغيير كرده و ايده وابتكار زيادى مى تونن بدن تو سوالات بخاطر همين زودتر شروع كنيد و پيوسته بخونين،تا قشنگ مسلط شين.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

نرید درجه بندی کنید فصل ها رو بچه ها !

واقع بین باشید نسبت به این قضیه لطفاً . تنها در دو صورت مجازید یک مبحث رو حذف کنید که به اطمینان برسید که یا واستون نمی ارزه با توجه به ضریبش ، یا اینکه واقعاً واقعاً نمی تونید خوب یادش بگیرید !

تو کنکور های جدید می تونید این رو به وضوح هم ببینید که مباحث به نسبت ساده تری که همه می خونن و روش حساب باز می کنن سوالاش داره سخت تر می شه ؛ بعد از اون طرف بعضاً می بینید که مباحثی که خیلی ها حذفش می کنن سوالای آسونی داشته که از دست دادن .

بعضاً طرف میگه من 50 درصد فیزیک میخوام و توش ضعیفم ؛ میره 50 درصد بودجه بندی رو می خونه . در عمل و روی کاغذش بشدت درصد ها متفاوت می شه :-" مختارید :-"

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

بده ادم خودشو اول به یه درصدی برسونه خیالش تا حدی راحت بشه
بعد بره خودشو بالا تر ببره ؟؟
اینجوری از الان بخوام به کل فیزیک فکر کنم تا اخرین روز مثل این 2 ماه پیش میرم :|

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

اصولاً اجبار و نا امیدی نبود توی حرفم !

طبیعیه اولش که به کلِ کار فکر می کنی دچار دغدغه شی ، خصوصاً که ضعف داشته باشی تو یه درس . خود من نسبت به فیزیک 2 و آینه و عدسی اینجور بودم و حتی توی آزمون های سال هم از خوندنش تا آخرین مهلت طفره رفتم :-??. چیزی که هست بحث درصدِ نهایی هست که به دست میاد . با آزمون پیش بری و خورد خورد خوب کار کنی اصلاً اصلاً جای کوچکترین نگرانی نیست !

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

به نقل از aliar :
بده ادم خودشو اول به یه درصدی برسونه خیالش تا حدی راحت بشه
بعد بره خودشو بالا تر ببره ؟؟
اینجوری از الان بخوام به کل فیزیک فکر کنم تا اخرین روز مثل این 2 ماه پیش میرم :|
ببین اگه این حرفو تو فروردین یا حتی اسفند میزدی ایرادی بهش وارد نبود ولی الان تو شهریور ماه اصلا قبولش ندارم
اصلا به فکر گلچین فصلا نیوفت از الان اینقد سخت نگیر و هی نگو نمیشه من یه دوستی داشتم که تو دفتر خاطراتم نوشته ممنون که اینقد تو فیزیک کمکم میکنی بعد الان ایشون خواستن و درصد فیزیکش یه چیز عالی شد و 30 درصد بیشتر از منی که ادعام میشد و رتبشو مثل بمب ترکوند
وقت هست با برنامه پیش برو الان سوم تو دستته و راحت از دستش نده بهش کامل مسلط شو تو این فرصت باقی مونده از تابستون
مطمئن باش اگه از الانم با فرض اینکه پایه ی ضعیفی داشته باشی میتونی کامل و مسلط فیزیکو تو یه تایم خوب ببندی فقط باید بخوای که اولین کارم درست کردن ذهنیتته

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

و بازم در تایید دوستان میگم که برای حذف سخت ترین و کم اهمیت ترین مباحث هم الان خیلی زوده.
حتی اگر کل تابستون رو هم از دست بدین بازم در طول سال اگر طبق برنامه آزمون ها پیش برید میتونید به تمام درس های پیش و پایه برسید ولی نباید انتظار داشته باشین به اندازه کسی که تابستونشو خونده بهتون فشار بیاد

amirali.a

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از aliar :
خب اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم :rolleyes:
پیش و که با مدرسه پیش برو
پایه هم اول نور بخون بعد دوم شروع کن که کمتر یادت میاد نسبت به سوم
همون طور هم که بچه ها گفتن از الان خیلی زوده که مبحثارو برسی کنین
تا عید باید سعی کنین همهچی رو بخونین بعد عید به فکر حذف مبحث و وقت گذاری رو مباحث خاص باشین

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

من یه چیزی بدجوری رو مخمه . من پایه م قوی نیست . خدایی دچار خودکم بینی نیستم من تو سالای دبیرستان تو فاز درس مدرسه نبودم اصن . الان همش عذاب وجدان دارم چون انگار کلا تو باغ نیستم . بعد به همه ی اینا بلندپروازی رو هم اضافه کنید . به نظرتون منی که از رقیبام عقب افتادم واسه کم تر و کم تر کردن فاصله م نباید بیشتر از اونا بخونم ؟ اگه به اندازه اونا بخونم که بازم عقبم ! من کسی رو میشناسم که روزی 17 ساعت درس میخوند . تازه پایه شم قوی بود . تو مدرسه که چه عرض کنم تو کل شهر صحبت از اون بود . من چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماکزیمم چقد بخونم ؟ مینیمم چقد بخوابم ؟ ~X( ~X(‍‍‍

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

به نقل از صدف . الف :
من یه چیزی بدجوری رو مخمه . من پایه م قوی نیست . خدایی دچار خودکم بینی نیستم من تو سالای دبیرستان تو فاز درس مدرسه نبودم اصن . الان همش عذاب وجدان دارم چون انگار کلا تو باغ نیستم . بعد به همه ی اینا بلندپروازی رو هم اضافه کنید . به نظرتون منی که از رقیبام عقب افتادم واسه کم تر و کم تر کردن فاصله م نباید بیشتر از اونا بخونم ؟ اگه به اندازه اونا بخونم که بازم عقبم ! من کسی رو میشناسم که روزی 17 ساعت درس میخوند . تازه پایه شم قوی بود . تو مدرسه که چه عرض کنم تو کل شهر صحبت از اون بود . من چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماکزیمم چقد بخونم ؟ مینیمم چقد بخوابم ؟ ~X( ~X(‍‍‍
اولا اگه منظورت م.ب هست :D که باید بگم حتی دوستای نزدیکشم از ساعت مطالعه ی دقیقش خبر نداشتن و اینطوریام نیست جدا ..بعدم اگه همینقدر که میگی میخونده الان میبنی که نتیجه گرفته کاملا
اصلا فکر پایه ی ضعیف و این حرفا رو بذار کنار تو الان یه تایم مناسب وقت داری که حتی تو ضعیف ترین درساتم به یه درصد قابل توجه برسی واقعا وقت هست و لازم نیست ساعت مطالعتو هی با دوستات مقایسه کنی از الان یاد بگیر با خودت رقابت کنی اینجوری استرس و دغدغه هات واقعا کمتر میشن تو این یک سال خیلی اتفاقا ممکنه بیوفته از کجا معلوم دوستات با همون ساعت مطالعه برن و افت نکنه میزان خوندنشون ؟؟ خب هرچی میزان ساعت مطالعت بیشتر باشه بهتره ببین با این عبارت که کیفیت مهمه خودتو گول نزن از الان به بعد کمیتم در حد همون کیفیته مهمه
ببین خواب مهمه ولی از الان عادت کن صبح زود بیدار شی و ظهرا هم اگه عادت به خوابیدن داری قطع کنی یا در حد همون یک ساعت چون بعدش میزی تو خواب عمیق و بیدار شدن سخت میشه فقط سعی کن بی موقع نخوابی ینی برا فرار از درس شب زودتر نخوابی و اینا
اصلا هم عقب نیستی تو سال کنکور کلی زمان پرت همه دارن زمانای طلایی هست که میتونی به راحتی جبران کنی x:

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از صدف . الف :
من یه چیزی بدجوری رو مخمه . من پایه م قوی نیست . خدایی دچار خودکم بینی نیستم من تو سالای دبیرستان تو فاز درس مدرسه نبودم اصن . الان همش عذاب وجدان دارم چون انگار کلا تو باغ نیستم . بعد به همه ی اینا پبلندپروازی رو هم اضافه کنید . به نظرتون منی که از رقیبام عقب افتادم واسه کم تر و کم تر کردن فاصله م نباید بیشتر از اونا بخونم ؟ اگه به اندازه اونا بخونم که بازم عقبم ! من کسی رو میشناسم که روزی 17 ساعت درس میخوند . تازه پایه شم قوی بود . تو مدرسه که چه عرض کنم تو کل شهر صحبت از اون بود . من چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ماکزیمم چقد بخونم ؟ مینیمم چقد بخوابم ؟ ~X( ~X(‍‍‍
میگید پایه تون قوی نیست اما پشتکارتون که قویه. همینکه بی خیال نیستید و هیچ چیزی رو هم به نظرم تاحالا ازدست ندادید، کافیه. فراموش کنید اینکه فلانی چقدر درس میخونه یامثلا فلان رتبه تو مدرستون سال پیش حتی تو زنگ تفریحاهم درس میخونده !!!. به نظرم اگه سعی کنید با یک شیب نسبتا تند ب ساعت مطالعه اتون اضافه کنید و البته یه ساعت معقول باشه که ازپسش بر بیایید کافیه و اینکه وقتی شب سرتو نرو بالش می ذارید بگید خدایا من آنچه در توانم بود رو برای رسیدن ب هدفم گذاشتم کافیه
اما ماجرای پلندپروازی واقعا بده. به نظرم باید برای خودتان اهداف کوچکی و کوتاه مدت تعیین کنید تا هم پیشرفت خودتون رو بهتر بینید و هم اینکه اون هدف های کوتاه مدت قابل اجراترند و درنهایت منتهی به یک هدف بزرگ میشن.ازخوابتون هم برای درس خوندن نزنید. یک انسان معمولی به نظرم اگه بین ۶ تا ۸ ساعت بخوابه کافیه و انرژی لازم رو برای انجام کارهای روزمره پیدا میکنه
وتاوقتی که این حرف هایی مث فلان چند ساعت می خونه و .... رو که هیچ ارزشی ندارند رو کنارنذارید نمی تونید ب یک ثبات وآرامش برسید.

صدف . الف

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهد

متشکر از دوستان
الآن 6 ساعت خواب و 17 ساعت مطالعه منطقی هست عایا ؟ من چند روزه که دارم اینجوری میخونم . خیلی سخته . انقد زمان زود میگذره که این تایمی که میام تو سایتو باید شب از خوابم بزنم . تمرکزم هم کم شده ولی خودم احساس میکنم چون اولشه اینجوریه . فک میکنم اگه یه کم مقاومت کنم بحرانو رد میکنم . فقط مشکلم اینه که یکی میگه خصوصا امسال که کنکورو عقب انداختن مدیریت انرژی خیلی مهمه و باید یه جوری بخونی که اون آخرا نبری به قول خودشون . یکی دیگه میگه رشته و دانشگاه توپ شوخی نیست . مدعی زیاد داره ولی بچه بازی نیست . وقتی میخوای استراخت کنی یا بخوابی چند ثانیه فک کن چی رو با چی داری تعویض میکنی . من هنگیدم رسما . خودم ماکزیمم کمیت وکیفیت رو با 13 ساعت داشتم ولی 4 ساعت اضافی تر میدونید یعنی چی ؟ سر دقیقه ش حرفه .
لطفا اگه قصد راهنمایی داشتید حدود ساعت مطالعه پیشنهادیتون رو هم بگید .

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از صدف . الف :
متشکر از دوستان
الآن 6 ساعت خواب و 17 ساعت مطالعه منطقی هست عایا ؟ من چند روزه که دارم اینجوری میخونم . خیلی سخته . انقد زمان زود میگذره که این تایمی که میام تو سایتو باید شب از خوابم بزنم . تمرکزم هم کم شده ولی خودم احساس میکنم چون اولشه اینجوریه . فک میکنم اگه یه کم مقاومت کنم بحرانو رد میکنم . فقط مشکلم اینه که یکی میگه خصوصا امسال که کنکورو عقب انداختن مدیریت انرژی خیلی مهمه و باید یه جوری بخونی که اون آخرا نبری به قول خودشون . یکی دیگه میگه رشته و دانشگاه توپ شوخی نیست . مدعی زیاد داره ولی بچه بازی نیست . وقتی میخوای استراخت کنی یا بخوابی چند ثانیه فک کن چی رو با چی داری تعویض میکنی . من هنگیدم رسما . خودم ماکزیمم کمیت وکیفیت رو با 13 ساعت داشتم ولی 4 ساعت اضافی تر میدونید یعنی چی ؟ سر دقیقه ش حرفه .
لطفا اگه قصد راهنمایی داشتید حدود ساعت مطالعه پیشنهادیتون رو هم بگید .
شما اعتماد کن به حرف بچه های اینجا و ساعت مطالعه ت رو کم کن. همون 12 خوبه و زیادم هست تازه برای تابستون. این حرف رو تک تک افرادی که تکرقمی آوردن بپرسی بت میگن.

به نقل از sara999 :
ببین خواب مهمه ولی از الان عادت کن صبح زود بیدار شی و ظهرا هم اگه عادت به خوابیدن داری قطع کنی یا در حد همون یک ساعت چون بعدش میزی تو خواب عمیق و بیدار شدن سخت میشه فقط سعی کن بی موقع نخوابی ینی برا فرار از درس شب زودتر نخوابی و اینا
اصلا هم عقب نیستی تو سال کنکور کلی زمان پرت همه دارن زمانای طلایی هست که میتونی به راحتی جبران کنی x:
این قسمت از حرفای ایشون رو جدا باید بزنید توی اتاق جلو چشمتون باشه. خیلی عالی بود.

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از صدف . الف :
ببین اولا اصلا به خوابت لطمه نزن واسه فهمیدن درسا خواب کافی مهمه من خودم 6-7 ساعت میخوابیدم اکثرا :D
یاد داشتن پیش(به خصوص تو ریاضی-فیزیک)باعث میشه پایتم قوی شه البته شاید کمی سختی بکشی واسه پیش ولی اگه درست یاد بگیریش پایت خوب میشه
با برنامه ریزی به همه درسات میرسی
کیفیت مطالعه مهم تر از کمیتشه(این شعار نیس عمل کن بهش)
این که فک کنی باید بیشتر از رقیبات بخونی شاید باعث شه تمرکزتو از دست بدی و وارد حاشیه بشی(ساعت مطالعه ی معمولا 5-6 ساعت روزای مدرسه و 9-10 ساعت روزای تعطیل به نظرم عملیه واقعا اون 17 ساعته آدمه یا رباط؟؟؟؟؟؟؟؟ میخوابه اون؟؟؟ :-/ :-/ :-/ :-/)

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

کتاب درسهایی که ثبت نام کردیم
باید کار دیگه ایی هم انجام بدیم ،کتابفروشی یا جایی بریم شماره پیگیری رو تحویل بدیم
یا اول سال از مدرسه باید بگیریم کتابا رو؟

temppppp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398

سلام به همه
2 سوال اگر قبلا پرسیده شده ببخشید (چون هر کسی تو یه بازه زمانی باهاش روبه رو میشه)
1#چه طور خواب ظهر تنظیم کنم که 1 ساعت بشه و بیشتر نشه (چون کسی حاضر نیست تو خونه منو بیدار کنه :(() ساعت هم متاسفانه جوابگوم نبود صداش بعضیا صدای پای مورچه نمی زاره بخوابن اما من بمب اتم هم جلو دارم نیست
#2 چه طور ساعت مطالعه ام رو افزایش بدم من اگر دارم حدودا 10 ساعت می خونم اما هرچی تلاش می کنم زیاد نمیشه متاسفانه یعنی برای 12 ساعت برنامه ریزی کردم این هفته اما این تایم 2 ساعت اخرم که زیاد شده رو نمی تونم بخونم روند افزایش تدریجی ساعت مطالعه چه مقدار در چه بازه زمانی باید باشه؟
با تشکر از همه ی دوستان گلم در انجمن که همواره به آنها مدیونم...

sara999

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد

به نقل از Sb:) :
کتاب درسهایی که ثبت نام کردیم
باید کار دیگه ایی هم انجام بدیم ،کتابفروشی یا جایی بریم شماره پیگیری رو تحویل بدیم
یا اول سال از مدرسه باید بگیریم کتابا رو؟
ببین من مطمئنم اوایل مرداد سال پیش کتابای چهارمو داشتم نمیدونم امسال چه جوریه ولی به نظرم الانم بتونی تهیه کنی..

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

به نقل از Hitman :
سلام به همه
2 سوال اگر قبلا پرسیده شده ببخشید (چون هر کسی تو یه بازه زمانی باهاش روبه رو میشه)
1#چه طور خواب ظهر تنظیم کنم که 1 ساعت بشه و بیشتر نشه (چون کسی حاضر نیست تو خونه منو بیدار کنه :(() ساعت هم متاسفانه جوابگوم نبود صداش بعضیا صدای پای مورچه نمی زاره بخوابن اما من بمب اتم هم جلو دارم نیست
#2 چه طور ساعت مطالعه ام رو افزایش بدم من اگر دارم حدودا 10 ساعت می خونم اما هرچی تلاش می کنم زیاد نمیشه متاسفانه یعنی برای 12 ساعت برنامه ریزی کردم این هفته اما این تایم 2 ساعت اخرم که زیاد شده رو نمی تونم بخونم روند افزایش تدریجی ساعت مطالعه چه مقدار در چه بازه زمانی باید باشه؟
با تشکر از همه ی دوستان گلم در انجمن که همواره به آنها مدیونم...
#1 این که برا من و خیلی از اطرافیام ( خیلی زیاد آدم) غیر عملی بود . من پیشنهادم اینه که ظهر بخواب از اون ور تا 12 شب بخون .
#2 10 ساعت خوبه به نظرم الان و واقعا کافیه . ولی صبحا زودتر بیدار شو از 8 شروع کن حداقل . سعی کن دت زمان هر ذفعه ای که میشینی بیشتر بشه . یعنی مثلا 2 ساعت پشت هم بخون . ناهار رو هم کمی دیرتر بخور 2 اینا !
بعد تایم استراحت رو منظم کن حداکثر 15 تا 20 ذقیقه !

بالا