• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زبان علمی، رسمی و فنی و اصول ارائه

• شروع کننده موضوع

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS
[size=12pt]سلام...

این تاپیک رو زدم که اگه کسی از بچه ها راجع به نوشتار و اصول مقاله نویسی حالا هم انگلیسی و هم فارسی، و اصول ارائه ی مقاله یا مطلب در کنفرانس و ... چیزی میدونه به بقیه هم کمک کنه... چون فکر میکنم به درد همه ی دانشجو ها میخوره...

اگر هم کتابی راحع به اصول نوشتار مقاله و مطلب به صورت رسمی و فرمال به انگلیسی میشناسین ممنون میشم اگه معرفی کنید...
[/size]

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : زبان علمی، رسمی و فنی و اصول ارائه

بچه ها در مورد روش تحقیق و سرچ منابع، اصول اراءه و پرزنتیشن و نوشتن علمی مقاله و انالیز داده های اماری، کارگاه برگزار میشه، بهتره شرکت کنید

• شروع کننده موضوع

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از بره ناقلا :
بچه ها در مورد روش تحقیق و سرچ منابع، اصول اراءه و پرزنتیشن و نوشتن علمی مقاله و انالیز داده های اماری، کارگاه برگزار میشه، بهتره شرکت کنید

شما شرکت کردید؟ از طرف کجا؟ کی ؟ چجوریه؟ کی آموزش میده؟ یکم توضیح میدید؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
شما شرکت کردید؟ از طرف کجا؟ کی ؟ چجوریه؟ کی آموزش میده؟ یکم توضیح میدید؟
دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز رشد استعداد های درخشان و یک مرکز پژوهش های دانشجویان داره هر دو در یک ساختمان و در تقاطع ایتالیا با وصال شیرازی.
هر سال چندبار این کارگاه هارو برگزار میکنه مدرسینش دانشجوهایی هستن که کارای پژوهشی کردن و این پروسه ها رو خوب میشناسن.
من تقریبا همه این کارگاه ها رو همون ترم 1 و 2 شرکت کردم.
ولی مشکل اینه مثلا میان روش تحقیق رو بگن ، بر پایه این میگن که شما داری پزشکی میخونی،،منابع رو میگن، منابع پزشکی رو میگن،
شاید شرکت کنی 40درصد به دردت بخوره باید مرکزی رو پیدا کنی که مخصوص شما درس بدن، خود ما میگشتیم دنبال کارگاه هایی که مخصوص داروسازا باشه، چون خود مام پژوهشمون خیلی فرق داره با پزشکیا، اونا اکثرا کار بالینی ما بیشتر کار ازمایشگاهی..

اصلا همین که ادم کجا بره چی کار کنه، چه جوری سرچ کنه، کارشو چه جوری اراءه بده، مثلا حتی درست کردن اسلاید ها، نکات پرزنت و ،،،همه اش تو کارگاهامون هست.

• شروع کننده موضوع

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از بره ناقلا :
دانشگاه علوم پزشکی تهران یک مرکز رشد استعداد های درخشان و یک مرکز پژوهش های دانشجویان داره هر دو در یک ساختمان و در تقاطع ایتالیا با وصال شیرازی.
هر سال چندبار این کارگاه هارو برگزار میکنه مدرسینش دانشجوهایی هستن که کارای پژوهشی کردن و این پروسه ها رو خوب میشناسن.
من تقریبا همه این کارگاه ها رو همون ترم 1 و 2 شرکت کردم.
ولی مشکل اینه مثلا میان روش تحقیق رو بگن ، بر پایه این میگن که شما داری پزشکی میخونی،،منابع رو میگن، منابع پزشکی رو میگن،
شاید شرکت کنی 40درصد به دردت بخوره باید مرکزی رو پیدا کنی که مخصوص شما درس بدن، خود ما میگشتیم دنبال کارگاه هایی که مخصوص داروسازا باشه، چون خود مام پژوهشمون خیلی فرق داره با پزشکیا، اونا اکثرا کار بالینی ما بیشتر کار ازمایشگاهی..

اصلا همین که ادم کجا بره چی کار کنه، چه جوری سرچ کنه، کارشو چه جوری اراءه بده، مثلا حتی درست کردن اسلاید ها، نکات پرزنت و ،،،همه اش تو کارگاهامون هست.

دستت درد نکنه مرسی... من آخه نشنیدم همچین چیزا واسه مهندسی باشه توو دانشگاه تهران، اگه همچین کارگاهایی واسه ماها هم بود خیلی خوب میشد، به شدت به دنبالشم!

براتون توو کارگاها منبع انگلیسی برای همین چیزای عمومی و مشترک نکات پرزنت مطلب و نحوه ی نوشتار مقاله و اینا معرفی نکردن؟
هیچ منبعی واسه کاراشون نگفتن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

دستت درد نکنه مرسی... من آخه نشنیدم همچین چیزا واسه مهندسی باشه توو دانشگاه تهران، اگه همچین کارگاهایی واسه ماها هم بود خیلی خوب میشد، به شدت به دنبالشم!

براتون توو کارگاها منبع انگلیسی برای همین چیزای عمومی و مشترک نکات پرزنت مطلب و نحوه ی نوشتار مقاله و اینا معرفی نکردن؟
هیچ منبعی واسه کاراشون نگفتن؟
ما یه درس ۲واحدی داریم به اسم شیوه‌ی ارائه‌ی مطالب فنی. که ترم آخر بهمون می‌دن. توی این درس همه‌ی این چیزها رو در رابطه با رشته‌ی خودمون آموزش می‌دن. البته به زبان فارسی.
درمورد شیوه‌های نوشتن مقاله و رفرنس دادن و این‌ها تو انگلیسی + حتی شیوه‌های نوشتن رزومه و اینجور چیزها تو درس زبان تخصصی یادمون دادن. ولی خب من این درسو خیلی زود گرفتم. یعنی ترم۳. واسه همین با اینکه خیلی مفید بود کلاس هیچی برای الان که تازه نیاز به اون مهارت‌ها دارم یادم نمونده.

• شروع کننده موضوع

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از مهســـــــــــــا :
ما یه درس ۲واحدی داریم به اسم شیوه‌ی ارائه‌ی مطالب فنی. که ترم آخر بهمون می‌دن. توی این درس همه‌ی این چیزها رو در رابطه با رشته‌ی خودمون آموزش می‌دن. البته به زبان فارسی.
درمورد شیوه‌های نوشتن مقاله و رفرنس دادن و این‌ها تو انگلیسی + حتی شیوه‌های نوشتن رزومه و اینجور چیزها تو درس زبان تخصصی یادمون دادن. ولی خب من این درسو خیلی زود گرفتم. یعنی ترم۳. واسه همین با اینکه خیلی مفید بود کلاس هیچی برای الان که تازه نیاز به اون مهارت‌ها دارم یادم نمونده.

به ما هم میدن این درس رو و خوب هم هست (اختیاریه سه واحدی :D) استادش هم خوبه... ولی خب من بیشتر دنبال رفرنس میگردم، ینی یه کتابی که بیاد کلا راجع به این موضوع بحث کنه که مقاله چطوری باید باشه، از چه جملاتی باید بیشتر استفاده کرد، از چه چیزایی باید پرهیز کرد توو نوشتار یا ارائه ی مطلب به زبان انگلیسی، اصطلاحات رایج چیه... اگه یه کتاب یا ebook باشه و بشه بهش مراجعه کرد خیلی خوبه....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به ما هم میدن این درس رو و خوب هم هست (اختیاریه سه واحدی :D ) استادش هم خوبه... ولی خب من بیشتر دنبال رفرنس میگردم، ینی یه کتابی که بیاد کلا راجع به این موضوع بحث کنه که مقاله چطوری باید باشه، از چه جملاتی باید بیشتر استفاده کرد، از چه چیزایی باید پرهیز کرد توو نوشتار یا ارائه ی مطلب به زبان انگلیسی، اصطلاحات رایج چیه... اگه یه کتاب یا ebook باشه و بشه بهش مراجعه کرد خیلی خوبه....
:-ss

برای ما اجباریه :D
خب بذار منبعشو از بچه‌هایی که قبلا داشتن درسو می‌پرسم می‌گم :)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اره منم رفرنس ندارم البته اسلایداش میگفتن تو سایت مرکز هست، ولی نکات تو اسلایدا نبود..یعنی یه کلمه بود، استاد دو ساعت میگفت.

• شروع کننده موضوع

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از مهســـــــــــــا :
:-ss

برای ما اجباریه :D
خب بذار منبعشو از بچه‌هایی که قبلا داشتن درسو می‌پرسم می‌گم :)

به نقل از بره ناقلا :
اره منم رفرنس ندارم البته اسلایداش میگفتن تو سایت مرکز هست، ولی نکات تو اسلایدا نبود..یعنی یه کلمه بود، استاد دو ساعت میگفت.

ممنون...

حالا من خودم هم تقریبا دنبالش هستم، اگه منبعی پیدا کردم همینجا معرفی میکنم، شماها هم اگه کارگاهی، کلاسی یا منبعی چیزی پیدا کردین بگید حتما...

بالا