• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدرسه تفکیک، دانشگاه مختلط، چرا؟

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
تو دانشگاه همه به بلوغ فکری رسیدن میفهمن چی بده و چی خوب دیگه از کشاشای توی سن بلوغ خبری نیست برای همین مشکلاتی که باید باشه کمتره اما تومدرسه اصلا اینطور نیست

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
@Leopard
40 درصد؟ 20 درصد؟ این عددا رو از کجا درمیاری؟ خب قطعا امار از کل جامعه وجود نداره، پس بهتره چیزی که وجود نداره رو توی ذهنمون نسازیمش. :D ولی خب میتونم ارجاعت بدم به نظر سنجیه خود سمپادیا، که "به نظر من" به نسبت کل جامعه تعامل اعضای این فروم با جنس مخالف بیشتره. که خب درصدای همین نظر سنجیو جمع بزنی به زور به 10 درصد میرسه.
http://www.sampadia.com/forum/threads/92269/page-2#post-1274802

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
@Leopard
40 درصد؟ 20 درصد؟ این عددا رو از کجا درمیاری؟ خب قطعا امار از کل جامعه وجود نداره، پس بهتره چیزی که وجود نداره رو توی ذهنمون نسازیمش. :D ولی خب میتونم ارجاعت بدم به نظر سنجیه خود سمپادیا، که "به نظر من" به نسبت کل جامعه تعامل اعضای این فروم با جنس مخالف بیشتره. که خب درصدای همین نظر سنجیو جمع بزنی به زور به 10 درصد میرسه.
http://www.sampadia.com/forum/threads/92269/page-2#post-1274802
آقا اشتباه برداشت کردین :)
منظور من اینه که درصد کمی از مردم با جنس مخالف رابطه داشتن.نظر سنجی هم همینو میگه :)

Moaad_Hip_Hop

انسان فانی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر هرت
هر چیزی ممنوع بشه ملت سمتش میرن
اگه این قضیه مختلط سازی از بیخ و بن فرهنگسازی میشد
الان ما پسرا عین عقده ایا به جون دخترا نمیفتادیم هم خودمون هم بقیه رو به این گند نمیکشیدیم

• شروع کننده موضوع

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
آقا اشتباه برداشت کردین :)
منظور من اینه که درصد کمی از مردم با جنس مخالف رابطه داشتن.نظر سنجی هم همینو میگه :)
منم مخالفت نکردم با نظرت فقط منتقد امار بی اساسم

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
احتمالا چون دیگ بودجه نداره بخواد همه ی دانشگاههارو دبل کنه...

×گرچه من با جدا بودن تو مدرسه هم موافق نیستم

عَنّآب ؛؛)

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۹۵
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
الان واقعاً میشه راجع به جیز بودن یا جیز نبودن مختلط بودن نظر داد؟((:
آخه ما نظام آموزشیمون از بیخ و بُن اشتباهه، نمیشه تاثیر مختلط نبودن رو صرفا بررسی کرد که. حتی اگر میشد هم ما تجربه ی عکس قضیه رو نداریم که بگیم وضع بهتر میشد یا بدتر!
اما اگه همین نظام آموزشی رو مختلط کنن گمون نکنم خروجی بهتری داشته باشه!
و در کل اینکه تاپیک چرته:-"

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دقیقا مثل اینه که چند تا بچه شیر رو تا زمانی که بالغ شن دور از مردم نگه دارن و وقتی بزرگ شدن بفرستنشون وسط مردم، نتیجش چی میشه؟
همون! :))

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
وقتی چیزی رو به مردم ندادی، نمی تونی از بیشعوریشون بابت اینکه بلد نیستن چطوری ازش استفاده کنن حرفی بزنی. وقتی مدارس مختلط نیست، اینکه بخوایم بچه ها رو به آتیش و پنبه و بچه شیر و از این چرت و پرتا تشبیه کنیم اصلا درست نیست. ملت الان شعور مختلط بودن رو شاید نداشته باشن، ولی در طول زمان قطعا پیدا خواهند کرد، در نتیجه اینکه الان که چنین امکانی وجود نداره بخوایم راجع به نبود فرهنگش جامعه رو مذمت کنیم و به این بهونه هیچوقت چنین اتفاقی نیفته، به نظرم یه اتفاق مسخره است.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
وقتی چیزی رو به مردم ندادی، نمی تونی از بیشعوریشون بابت اینکه بلد نیستن چطوری ازش استفاده کنن حرفی بزنی. وقتی مدارس مختلط نیست، اینکه بخوایم بچه ها رو به آتیش و پنبه و بچه شیر و از این چرت و پرتا تشبیه کنیم اصلا درست نیست. ملت الان شعور مختلط بودن رو شاید نداشته باشن، ولی در طول زمان قطعا پیدا خواهند کرد، در نتیجه اینکه الان که چنین امکانی وجود نداره بخوایم راجع به نبود فرهنگش جامعه رو مذمت کنیم و به این بهونه هیچوقت چنین اتفاقی نیفته، به نظرم یه اتفاق مسخره است.
اولا که وظیفه ما نیست چنین حقی رو بهشون بدیم، وظیفه ی شخص یا اشخاصی دیگه‌ست بنابراین مسئولیتی بر گردن ما نیست
دوما که نبود فرهنگش بخاطر نداشتنش در سنین لازمه پس بیخود دو نظر رو متفاوت جلوه ندید
سوما که اگه از قطعیت پاسختون اطمینان دارید کنایی حرف نزنید
چهارما که من نزدیک یه دانشگاه بزرگ زندگی میکنم صحنه های زیادی دیدم که این حرف رو میزنم، حقیقتیه که بر همگان واضحه

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
اولا که وظیفه ما نیست چنین حقی رو بهشون بدیم، وظیفه ی شخص یا اشخاصی دیگه‌ست بنابراین مسئولیتی بر گردن ما نیست
دوما که نبود فرهنگش بخاطر نداشتنش در سنین لازمه پس بیخود دو نظر رو متفاوت جلوه ندید
سوما که اگه از قطعیت پاسختون اطمینان دارید کنایی حرف نزنید
چهارما که من نزدیک یه دانشگاه بزرگ زندگی میکنم صحنه های زیادی دیدم که این حرف رو میزنم، حقیقتیه که بر همگان واضحه
اولا که من نگفتم شما چنین حقی بدید یا ندید، گفتم وقتی قضاوت شما برای باهوش بودن توانایی شطرنج بازی کردنه، نمی تونیم بچه ای که توی زندگیش شطرنج ندیده رو کودن خطاب کنیم، شاید اگر ببینه بتونه از همه بهتر بازی کنه. مسئولیت احمق خطاب نکردنش اتفاقا با ماست.
دوما من نفهمیدم چیو با چی متفاوت جلوه دادم، گفتم اینکه بگیم بچه ها نفهم هستن و شیر هستن و فلان و بهمان زمانی که اصلا صورت مساله وجود خارجی نداره کار بسیار مضحکی هست.
سوما من از جوابم کاملا مطمئنم و جایی از صحبتم کنایه ای ندیدم، شما اگر کنایه ای دیدید به نظرم شمایید که از صحبتهاتون مطمئن نیستید.
جهارما من 11 سال توی دانشگاه های بزرگ رفت و آمد کردم و 11 سال توی مدارس این کشور تدریس کردم. حقیقتی که می فرمایید برای بنده واضح نیست، لطفا حرف خودتون رو توی دهن همگان نذارید.
من مجددا حرفم رو تکرار می کنم شاید شبهه ای به وجود اومده باشه، من گفتم وقتی ما الان مدارسمون مختلط نیست، خیلی احمقانه است که بخوایم بگیم اگه مختلط باشه بد میشه چون الان دختر و پسر همو میبینن بد میشه. شاید اگر مختلطش کردیم و این حساسیتا از بین رفت درست شد. وقتی صورت مساله رو هم ما نداریم، قضاوت در مورد اینکه ته قضیه چی میشه به نظرم اشتباهه.

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
اولا که من نگفتم شما چنین حقی بدید یا ندید، گفتم وقتی قضاوت شما برای باهوش بودن توانایی شطرنج بازی کردنه، نمی تونیم بچه ای که توی زندگیش شطرنج ندیده رو کودن خطاب کنیم، شاید اگر ببینه بتونه از همه بهتر بازی کنه. مسئولیت احمق خطاب نکردنش اتفاقا با ماست.
دوما من نفهمیدم چیو با چی متفاوت جلوه دادم، گفتم اینکه بگیم بچه ها نفهم هستن و شیر هستن و فلان و بهمان زمانی که اصلا صورت مساله وجود خارجی نداره کار بسیار مضحکی هست.
سوما من از جوابم کاملا مطمئنم و جایی از صحبتم کنایه ای ندیدم، شما اگر کنایه ای دیدید به نظرم شمایید که از صحبتهاتون مطمئن نیستید.
جهارما من 11 سال توی دانشگاه های بزرگ رفت و آمد کردم و 11 سال توی مدارس این کشور تدریس کردم. حقیقتی که می فرمایید برای بنده واضح نیست، لطفا حرف خودتون رو توی دهن همگان نذارید.
من مجددا حرفم رو تکرار می کنم شاید شبهه ای به وجود اومده باشه، من گفتم وقتی ما الان مدارسمون مختلط نیست، خیلی احمقانه است که بخوایم بگیم اگه مختلط باشه بد میشه چون الان دختر و پسر همو میبینن بد میشه. شاید اگر مختلطش کردیم و این حساسیتا از بین رفت درست شد. وقتی صورت مساله رو هم ما نداریم، قضاوت در مورد اینکه ته قضیه چی میشه به نظرم اشتباهه.
خب قربان منم همینو میگم دیگه :|
چرا سعی دارید حرف منو متفاوت جلوه بدید :|
من دقیقا با عین صحبت های شما موافقم و همین نظرمه، منتها؛ من در پست اول مثال بچه شیر رو زدم شما اشتباه متوجه شدید
بچه شیر طبیعتا خوی درندگی رو در خودش داره، اگه این شیر نابالغ از همون اول بین آدم ها باشه طبیعتا خوی درندگیش نرم میشه و حداقل رفتار بهتری نسبت به اونا داره
حرف من اینه که اگه قراره انتظار رفتار بهتری از دانشجویان (البته نه همه) داشته باشیم، بهتره که شرایطش از اول فراهم بشه، میتونید بفرمایید تفاوت گفته های من با نظر شما در چیه؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
شما یه دور نوشته هاتون رو با دید یه آدم موافق تفکیک جنسیتی بخونید متوجه میشید که میشد این برداشت رو هم ازش کرد @-) در هر صورت من در تفکیک جنسیتی بزرگ شدم، نه کسی رو دریدم، و نه خوی درندگی در خودم حس کردم البته...

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
بنده هم مخالف تفکیک جنسیتی نیستم، متاسفانه مثال من غلط انداز بود، عذر میخوام :)

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
چه لزومی به تفکیک جنسیتی هست؟
صرفا نظر شخصیمه و لزومی نمیبینم که جواب بدم، وقتی بگم "...تفکیک جنسیتی لازمه..." باید توضیح بدم نه بیان نظر شخصیم
در ضمن، مخالف نبودن با تفکیک جنسی موافق بودن با اون نیست، حدی‌ست بین این دو...

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

andishe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
به نظرم کاش تفکیک جنسیتی رو از یه سنی به بعد نداشته باشیم مثلا اواخر دبیرستان. اینطوری وقتی وارد محیط دانشگاه میشیم بیشتر هم دیگه رو درک میکنیم و نرمال تر برخورد میکنیم. وارد دانشگاه که میشیم علاوه بر اینکه تفکیک جنسیتی نیست ، از تمام شهر ها و بعضی از کشور های دیگه ، از هر سنی دانشجو هست. همینطوری برخورد کردن با این موارد و هماهنگی پیدا کردن با محیط سخت هست. حداقل با چند سال مختلط بودن تو دبیرستان این سختی کمتر میشه و برخورد ها منطقی تر میشه. اواخر دبیرستان هم به نظرم یه زمانیه که به بلوغ فکری رسیدیم و میتونیم تمرین کنیم منطقی برخورد کردن و درک کردن تفاوت ها رو.

بالا