• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سریال معراجی ها،شما چی فکر میکنید؟!

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
پاسخ : سریال معراجی ها،شما چی فکر میکنید؟!

به نقل از حسين. :
آخه بحث اصلا اين چنين دعوا هايي نيست ، آيا واقعا امروزه دانشجو هنگام اعتراض چنين امنيتي رو حس مي كنه كه سر چنين مسءله اي هياهو راه بندازه؟

این سوال بود ؟ ^-^

معلومه که ندارن!خیلی فیلم سازاهم حتا اجازه ندارن اینجور چیزی رو به تصویر بکشن .

+ده نمکی دستش بازتره برا فیلم سازی به دلایلی که از افشاشون معذورم. :-"

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

من نمیگم گوش ندیم .من میگم رفتاری که تو فیلم نشون میده رو تایید نکنیم.گند زدن به عقاید بقیه دانشجوهارو تایید نکنیم.انسانی و منطقی باشیم با تند رویی هیچکی به شهدا معتقد نمیشه ،ختا ممکنه دور بشه اعتقاداتی که داشته قبلا.

منم گفتم شما اشتباهی عماد رو گرفتی نماد اصلی فیلم، میگی فیلم داره رفتارش رو کاملا تایید میکنه!!

ک اگ این بود، چرا استاد و به نوعی الگوش در فیلم = دکتر مهدی بهشون طعنه زد ک من درک میکنم شمارو اما روش تون (اگ شکستن تندیس کار شما بوده) رو تایید نـمی کنم ؟!

اگ قرار باشه نماد اصلی سریال رو بخصوص توی دانشگاه قضاوت کنیم ک داره تایید میشه، اون دکتر مهدوی هستش ؛ نه عمادِ جوونِ دانشجو ! :-?

+این تاپیک بحث در مورد فیلم معراجی هاست ،نگفتم که درمورد صلاحیت و پختگی من در بینندگی(!!)نظر بدین آخه. :عصبی

منم درباره فیلم و نحوه دیدمون به اون حرف زدم .. ابدا هم درباره صلاحیت کسی نـظر نـدادم و نمیدم چه اینجا یا جای دگ مثل اعتقادی!! شما به خودت گرفتی، تقصیر من نـیس والا! :-??
اما بهرحال عذر میخوام اگ بد برداشت شده
.. :)

واقن داریم افرادی که سرباز قدیمی یک مملکت رو با سرباز قدیمی تر همون مملکت مقایسه کنن؟
+ کارخانه سخن سازی و اینا و افتخار به کورش فک نکنم معنیش مخالفت با شهیدا باشه:-?

کل تلاش این سریال + حرفای من درباره سریال هم دقیقا تا اینجا ، بیان همین بوده دگ خب !! :-??

ک سریال هم داره میگه اینا با هم مقایسه نمیشن و مقابل هم نـیستن لزوما .. جانا! سخن از زبان ما می گویی ! :)

پ.ن: اما درباره جمله آخر! افتخار به گذشته یا برعکس، معاصر ؛ ذاتش تضاد نـمیاره .. اما کاری ک انجام شده و دیدیم و داریم می بینیم در عمل، اینه ک میشه این تضاد رو کاذب ایجاد کرد و دیده شده و نمیشه انکارش کرد!
ک باز یکی از یپام های این سریال هم همین اشاره به دامن زدن بعضیا از دو طرف!! به این تضادِ «عمدتا» کاذب هستش ..

.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

دوستان لطفا به جند مورد توجه داشته باشید:
۱.به‌هیچ‌وجه پست متوالی ندید و از ویرایش استفاده کنید.
۲.با هم کل‌کل و دعوا نکنید.
تاپیک پاکسازی شد.

اما در مورد خود سریال:
مثل همیشه ده‌نمکی میخواد حرف‌های خوب بزنه و جامعه رو نقد کنه ولی چون بلد نیست حرفش رو بزنه همه‌چیز رو خراب میکنه و حاصل کار میشه یه محصول شعارزده که اگرچه اصلش درسته ولی خیلی با واقعیات موجود فاصله داره.
در مورد سریال همین بس که وقتی شما دلقکی مثل علی‌ صادقی و خیلی از بازیگران دسته چندم تلویزیون، که برای دیده شدن به هر دری میزنن رو در هیبت یه دانشجو میبنید بهتون دلیل لازم و کافی رو میده که کانال رو عوض کنید و به خودتون بگید نه دانشگاه انیجوریه و نه دانشجو.
درسته که ما تو جامعه در مسائل دینی، سیاسی و حتی تاریخی دچار دودستگی و اختلاف شدید عقاید هستیم و دعوا و جنگ و جدل با هم کار هرروز و جزیی از زندگیمونه ولی خوب باور کنید دانشگاه و دانشجو اینجور که تو این سریال نشون داده میشه نیست!
من سریال رو به همون دلیلی که تو بند دوم گفتم پیگیری نمیکنم.

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

اصلن از هدف سریال سردرنمیارم !
میخواد یه عقایدی رو به شدت سرکوب کنه و تقریبن سعی کرده با به بحث کشیدن مشکلات جامعه تو لفافه این کارو انجام بده که اصلن موفق نبوده و سریال به طرز افتضاحی کاملن به همه چیز غیر واقع بینانه و یک طرفه نگاه کرده ! (و یه جورایی غرض (املا:D) ورزانه !!!
به نظر من سریال تقریبن تو همون مسیر فیلم اخراجی های 3 ـه ! (همون ک انتخابات و اینا بود 3بود فک کنم :-? )

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

شاید واقعا به این شدت توی دانشگاه ها جهت گیری علنی وجود نداشته باشه چون اجازه ی وجود داشتن نداره !
ولی ده نمکی با پررنگ کردن یه سری مسائل مفاهیم خاصی رو میخواد منتقل کنه که اینطوری برای مخاطبایی که خیلی هم ریز بین نیستن قابل درکه .
ی چیزی ک زیاد توی معراجی ها باب میل من نیس اینه که در عین حال که توی فیلم سعی شده هر دو گروه از دانشجو ها ( یا به عبارتی گروه هایی که نمادشون هستند) عیب و نقصایی داشته باشن موفق نبوده شایدم به خاطر رد شدن از فیلتر صدا سیما اینجوریه کسی چه میدونه :-??. مثلا بسیجیا چار دانگه رو دارن که آدم لوده ایه و راحت توهین میکنه و حدودا میشه گفت نماد عیبای بسیجیاس . ولی این شخصیت اونقدر طنز و شیرین نمایش داده شده که با وجود حرف ها و رفتارای نادرستش باز هم تو دل مخاطبا جا داره ی جورایی ! و منفی بودن شخصیتش با جد نبودنش خنثا میشه . :| در نتیجه دو طرف داریم => بسیجیای مثبت و اون یکیای منفی :D ( اسمشونو نمیدونم دقیقا !)

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

این قضیه ای که الان داره نشون میده من رو یاد این انداخت!
#زنجیره_انسانی و #دانشجو ها و اعتراضشون به این قضیه #شهدا.واقعا فک میکنم داره به این قضیه اشاره میکنه :/

(توهم توطئه گرفتیم رفت((: )

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خیلی جالبه باز این مز.... فک کرده میتونه در قالب طنز و خنده یه سری چیزا رو به مردم بقبولونه!!
متاسفانه از اسم شهید و شهدا انواع سو استفاده تبلیغاتی و ... رو میکنن. :-s

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amir gh :
خیلی جالبه باز این مز.... فک کرده میتونه در قالب طنز و خنده یه سری چیزا رو به مردم بقبولونه!!

من نمی فهمم کجا از اسم شهدا سواستفاده شده؟؟؟

اتفاقا از نظر من فیلم خوبیه...تو جامعمون زیاد می بینیم که میگن من ایران هخامنشی رو بیشتر می پسندم تا الانو...من فرقشو نمی فهمم

یعنی بحث این دانشجوها از نظر من یه موضوع خیلی برجسته ای که توی کشورمون هست ولی خوب محور اصلی این فیلم مسلما برای شناسوندن همچین مسئله ی کوچیکو پیش پا افتاده ای نیست :-"

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من با خیلی از تفکراتِ ده‌نمکی و خیلی از کاراش مشکل دارم و نمی‌پسندم.(در مجموع قبول‌ش ندارم) اما معتقدم که باید در مورد این سریال و هر کارِ دیگه ای پس از بررسی‌هایِ دقیق و لازم و دیدنِ سریال و به دور از جهت‌گیری و با انصاف نظر داده‌بشه تا یک نقدِ درست اتفاق بیفته.

با توجه به بحثِ دودستگی که مطرح شُد، نمی‌پسندم این دودستگی که تو فیلم نشون داده‌شده رو هرچند واقعن ده‌نمکی می‌خواد که اونُ نفی کنه و تا جایی که دیدم به تاریخِ ایران توهین نشده و سعی شده که این شکافِ ایجاد شُده بین تاریخِ باستان و تاریخِ معاصر رو برداره.

تا این جا نظرم این بود و ترجیح می‌دم در موردِ کیفیتِ سریال از نظرِ فنی بعد از تماشایِ چندین قسمتِ دیگه نظر بدم.

پ.ن: یه چیزی که هست، با توجه به فیلم‌هایِ قبلیِ ده‌نمکی(من از نظرِ کیفی دارم می‌گم و نه سیاسی)، یه جبهه‌گیری تویِ خیلیا (من جمله خودِ من) در موردش وجود داره؛ که اصلن درست نیست چون به نوعی دور از انصافه.
اما همین که با وجودِ بی کیفیت بودنِ فیلم‌هاش، این طور نجومی به فروش می‌رن و رکوردِ تاریخِ سینمایِ ایران رو می‌شکنن؛ ابراهیم حاتمی‌کیا این مسئله رو به نوعی اعتراض مردم به شرایط حالِ حاضرِ سینمایِ ایران می‌دونه.

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از جـُــلـّادِ لـاغِـــر :> :
اصلن از هدف سریال سردرنمیارم !
میخواد یه عقایدی رو به شدت سرکوب کنه و تقریبن سعی کرده با به بحث کشیدن مشکلات جامعه تو لفافه این کارو انجام بده که اصلن موفق نبوده و سریال به طرز افتضاحی کاملن به همه چیز غیر واقع بینانه و یک طرفه نگاه کرده ! (و یه جورایی غرض (املا:D) ورزانه !!!
به نظر من سریال تقریبن تو همون مسیر فیلم اخراجی های 3 ـه ! (همون ک انتخابات و اینا بود 3بود فک کنم :-? )

هدفش که کاملا مشخصه :به تصویر کشیدن دو دستگی توی جامعه که خیلیا رو دور میکنه از عقایدشون .به عبارتی ی جوری میخواد بگه ما با چند صدایی و به جون هم افتادن فقط داریم هویتمون از بین میبریم . در حقیقت هدفش اینه که بگه با عدم اتحاد ،چیزی ساخته نمیشه فقط تخریب میشه.

فک نمیکنی وجود ی شخصیتی مثل دکتر مهدوی(فرد معتقد به اعتدال و گفت و گو) ،این نگاه مغرضانه ای که شما میگید رو نقض کرده باشه؟ :-?

به نقل از Fireball.II :
#زنجیره_انسانی و #دانشجو ها و اعتراضشون به این قضیه #شهدا.واقعا فک میکنم داره به این قضیه اشاره میکنه :/

این اتفاق مال کیِ ؟مطابقت داره زمان این اتفاق با تاریخ تولید سریال ؟!اگه میشه بیشتر توضیح بدین چه اتفاقی افتاده .

به نقل از amir gh :

راجع به چی حرف میزنید ؟فیلمای ده نمکی همشون طنز دارن ویکی از دلایل جذب مخاطبش هم همینه و تا جایی که من میدونم چیز بدی به مردم نقبولونده !!درست نیست همینجوری برچسپ بزنیم که .
اگه دلیلی دارید که قانع کننده اس بگید.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی
معراجی ها (برگرفته از واقعیت لابد با تحریف زیاد!)

به نقل از Fireball.II :

خوب من الان مطمئنم که این چیزی که داره نشون میده دقیقا همون قضیه دانشگاه شریفه.(:
و من با پیش زمینه ای که در مورد ده نمکی دارم فک میکنم هدفش اینه که بگه آره این دانشجو نماها هیچی نمیفهمن و فلان!

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

جذب مخاطب!!!
این داستان دانشگاه شریفه فک کنم که دقیقا همین اتفاقا توش افتادن.
یکم راجع به تاریخچه کاری ده نمکی بخونین خودتون دستتون میاد که چه اهدافی داره.
کاملا داره تو فیلم نشون میده که کسایی که مجسمه ساختن افرادی بی خرد و... هستند که فقط جو گیر میشن و تمام عقایدشون بر علیه شهداست!
همه بدن فقط اونایی که تو حذبن خوبن!

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
پاسخ : معراجی ها (برگرفته از واقعیت لابد با تحریف زیاد!)

به نقل از Fireball.II :
خوب من الان مطمئنم که این چیزی که داره نشون میده دقیقا همون قضیه دانشگاه شریفه.(:
و من با پیش زمینه ای که در مورد ده نمکی دارم فک میکنم هدفش اینه که بگه آره این دانشجو نماها هیچی نمیفهمن و فلان!

.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران جنوب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اولا عذرخواهی میکنم از دوستان که با لنگه کفش پریدم وسط حرفتون!

1- فکر میکنید این تضادها تو این سریال خوب به تصویر کشیده شده ؟
به نظرم در کل خوب کار کرده ولی یه ذره فضایی کار کرده و همه جی رو تو حالت خیلی ایده ال در نظر گرفته!
ولی موضوعش یکی از دغده های الان جامعه اس!
2-به نظرتون فیلم ی روایت بی طرفه ؟تعصب شخصی نمیبینید توش*؟ :-"
یه ذره تعصب توش هست که خوب چیزه طبیعیه و نمیشه کاریش کرد.
3- انتخاب بازیگرا ؟فیملنامه ؟و ...
انتخاب بازیگرا که عالیه...درس کسایی رو انتخاب کرده که لایق اون نقشن.مثلا علی صادقی! :))

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

بالایی: محرم؟مطمئنین شما؟ :-??
فکر می‌کردم مشکی پوشیدن و عزاداری واسه دفنِ شهدایِ گمنام باشه. :-"

الان فکر کنم معنایِ توهم توطئه رو درک کردم کاملن. :D :))

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

خوبه تو تیتراژش میگه داشگاه فرضیه.بعد هر کی یک نظری داره.

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

.

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

من چندقسمت اول فیلمودیدم بعدم بیخیالش شدم چیزایی که نشون میدادونمیتونم باورکنم واینکه آدماسیاه یاسفیدنیستن درهمن اینجوریکه خطکشیشون میکنه نیستن

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من‌م نظرم رو بگم دیگه بعد از اتمام سریال. :-"

به نظرِ من:
سریال اول حرف برایِ گفتن داشت از نظرِ محتوا که اون‌م محدود شد به یه سری بحث‌ها بینِ استاد و عماد و گاهی عماد و رها و گاهی سخنرانی‌هایِ حاجی کریمی و حرفایِ استاد مهدوی البته؛ و از نظرِ فنی هم می‌شه گفت تا حدی؛
اما بعدش به وضوح می‌شد حس کرد ضعف فیلم‌نامه و ویرایش‌ش و البته به شدت مشهود بود ضعف کارگردانی به طوری که بسیار ملال‌‎آور شد بود این اواخر و معلوم بود که صرفن دار‌ه کش‌دار می‌شه که یه تعداد قسمتِ معینی داشته‌باشه و گاهی برایِ من غیرقابلِ تحمل بود و نگاه نمی‌کردم سریال رو.
اما در موردِ مستند بودنِ خودِ "جنگ" من به اتفاقات‌ش و بیسِ داستان کاری ندارم؛ در موردِ خطِ مقدمی که نشون‌داده شد واقعن تحریف صورت‌گرفته‌بود.

و در آخر مثلِ همه‌یِ کارایِ دیگه‌یِ ده‌نمکی من می‌تونم با جرئت بگم که بسیار ضعیف بود هم از نظر فنی و هم از نظر محتوا و فیلم‌نامه.

اگه به جایِ "هندی" کردنِ ماجرا یک بخش از تاریخ جنگ رو نشون می‌داد که با هزینه‌هایی هم که شده امکان‌پذیر بود خیلی بهتر بود.

و من متاسفم واسه‌یِ این سینما و این تلوزیون که به جایِ بُلد کردنِ شاهکارهایی مثلِ "ملکه" چیزایی شبیهِ معراجی‌ها و اخراجی‌ها رو بُلد می‌کنن که جدا از تحریفات، با کیفیتی که دارن به شعورِ مردم توهین می‌کنن.

به نقل از زهرا27 :
من چندقسمت اول فیلمودیدم بعدم بیخیالش شدم چیزایی که نشون میدادونمیتونم باورکنم واینکه آدماسیاه یاسفیدنیستن درهمن اینجوریکه خطکشیشون میکنه نیستن
چون نباید از انصاف دور شد؛ من می‌تونم بگم که خوشبختانه تویِ این سریال سیستمِ صفر و یکی وجود نداشت؛ و اگه کسی با کسی تضاد داشت دلایلِ قابلِ تاملی هم داشت و از این نظر می‌شه گفت سریال خوب کار کرده‌بود.

بالا