• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سریال معراجی ها،شما چی فکر میکنید؟!

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس
خب همون طور که میدونید (شایدم نمیدونید :D) آقای ده نمکی بعد از ساختن نسخه ی سینمایی معراجی ها ،نسخه ی سریال این فیلم رو هم تهیه کرد که از هفته ی قبل هرشب ساعت 10 از شبکه ی یک سیما پخش میشه.
که البته موضوعش ی جورایی ادامه ی نسخه ی سینماییشه ولی چیزی که جذابترش میکنه اینه که اتفاقاتش مال زمان حاله و تضاداییه که بین عقاید جوونا الان وجود داره !و انتخاب ی محیط دانشجویی به عنوان فضای نشون دادن این تضاد به نظرم خیلی جالبه و خیلی میتونه واسه مخاطبای جوان جذاب باشه (بحثاشون ،دعواهاشون :-"،و اینکه این چیزارو خیلی دور ور خودمون میبینیم.)

خب طولانی نشه !کلا نظرتون ُبگید:

1- فکر میکنید این تضادها تو این سریال خوب به تصویر کشیده شده ؟

2-به نظرتون فیلم ی روایت بی طرفه ؟تعصب شخصی نمیبینید توش*؟ :-"

3- انتخاب بازیگرا ؟فیملنامه ؟و ...
و اینکه کلا خوشتون میاد از سریال یا نه؟

خوشحال میشم نظرتونُ بدونم. ;;)
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*نمیدونم خب ،من وقت دیدن بعضی سکانسا ی جورایی اعصابم خورد میشه! :-"

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : سریال معراجی ها،شما چی فکر میکنید؟!

به شخصه کلا از فیلم های ده نمکی خوشم نمیاد به نظرم این سریال هم شامل این قضیه بشه :-??

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

فقط اخراجی های 1و2 قشنگ بود اینا از نظر من مذخرف بود

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از a.r.p :
به شخصه کلا از فیلم های ده نمکی خوشم نمیاد به نظرم این سریال هم شامل این قضیه بشه :-??

فک کنم این سریال مسیرش متفاوت باشه از فیلمای قبلیش.مثلا همین اعتراضات دانشجویی!فک نکنم تو هیچ سریال دیگه ای این موضوع به تصویر کشیده شده باشه.
کلا موضوعش دغدغه ی روز جووناست .مثلا همین دوفرقه شدن دانشجوها !ما خودمون تو دبیرستان ی همچین جوی داریم حتا! :D

به نقل از RezA19 :
فقط اخراجی های 1و2 قشنگ بود اینا از نظر من مذخرف بود

موافقم.خب بگید چرا به نظرتون مزخرفه؟

#بحث مثلا.

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

نتیجش مشخصه خوب اینه بد اینه غیر اینه؟؟ ایا انتقاد می کنه از سیاست هایی که باعث دو گانگی شده؟؟مطمئنا نه

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از a.r.p :
نتیجش مشخصه خوب اینه بد اینه غیر اینه؟؟ ایا انتقاد می کنه از سیاست هایی که باعث دو گانگی شده؟؟مطمئنا نه

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

به نقل از p@RaNdeh :
اخراجی ها 1 خیلی قشنگ بود موافقم.خب بگید چرا به نظرتون مزخرفه؟

#بحث مثلا.
خب به قول خودتون یکی از دلایل جذابیت اخراجی های 1 نو بودنش بود یه تصویر دیگه از جنگ نشون داد همه که تو جنگ مسلمان نبودن مسیحی ( و ...) هم داشتیم یا مثلن همه بسیجی و مومن با خدا نبودن بعضیا بخاطر غیرت هم شرکت کردن تو جنگ
همش نمیشه که فیلمایی بسازن که بسیجیه بیاد با کلاشینکف یه هواپیما میگ رو بندازه (تو یه فیلم دیده شده :جدی) :)) :-"

معراجیا ضعف اولش ضعف اجرای نقش اولش و چنتا بازیگر دیگه ش (همون پسره پزشکی میخواس بره :)) ) بود که به دل نمی نشست
دومیش فیلمنامه ش جالب نبود و ...

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از RezA19 :
خب به قول خودتون یکی از دلایل جذابیت اخراجی های 1 نو بودنش بود یه تصویر دیگه از جنگ نشون داد همه که تو جنگ مسلمان نبودن مسیحی ( و ...) هم داشتیم یا مثلن همه بسیجی و مومن با خدا نبودن بعضیا بخاطر غیرت هم شرکت کردن تو جنگ
همش نمیشه که فیلمایی بسازن که بسیجیه بیاد با کلاشینکف یه هواپیما میگ رو بندازه (تو یه فیلم دیده شده :جدی) :)) :-"

.

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

به نقل از p@RaNdeh :
خب ایده ی این فیلمم جدیده به نظرم.اونقدر که هیچ کارگردانی غیر ده نمکی فک نکنم اجازه داشته باشه همچین فیلمی بسازه. :-"

شما دیدین تو فیلمی که مثلا برخی دانشجوها راحت از سیاست،دفن شهدای گمنام توی دانشگاه و خیلی چیزای دیگه
انتقاد کنن تو قاب تلویزیون؟ :-" که مثلا بریزن اعتراض کنن؟یا مثلا بعضی از بسیجیارو با چهره ی دیگه ای نشون بدن (اشاره به آقای چهار دانگه:D)
این در نوع خودش تازگی نداره؟ :-?
نه به نظرم هیچ تازگی ایی تو این فیلم دیده نمیشه
این فیلم که سیاسی نبود (اگه هست کجاش؟ ) هر کارگردانی می تونست بسازش

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

خب خب! بعدا نوشت = دوستان روی فیلم مانور نـدن حالا! سریال جامع تر از فیلمش هس و بحث سر اینه الان !!

اولا ک ظاهرا اصل پروژه از اولم سریال بوده ؛ منتها مثل نمونه های مشابهی چون سریال و فیلم بشارت منجی (نادر طالب زاده) از تدوین و بخشی کردن سریال، فیلم هم آماده شده.
زمانش هم خوب افتاده نسبتا، وسطش دقیقا هفته دفاع مقدس هستش و تنظیم خوبی بوده ..

سریالم فقط در دوران حال نـیس فک کنم، بلکه توسعه داده شده ی فیلمش هس/قراره باشه و نه ادامهِ اون صرفا ؟! :-?

درباره سریال => خب من از ده نمکی بخاطر ایده پردازی ش (ن لزوما نوع ایده ش در هر زمینه ای!) خوشم میاد. یعنی جاهایی رو می بینه و ایده هایی رو میزنه ک زیاد نـبودن قبلا، یا دغدغه بزرگی نبودن برا خیلیا. (اینو تو بخشای غیر سینمایی ش هم ک دیدمش و حرفاشو شنیدم، حس کردم)

مثلا فیلم رسوایی ش جدای از خوب یا بد بودن فیلم از هر نظر، گرفتنِ روی هوای سخنان رهبری در سفر به خراسان شمالی بود کاملا. (;
..

اما خب مثل نقطه مشترک اغلب تولیدات ایران، وقتی از مرحله ایده و دغدغه میرسیم به فیلمنامه و ساخت و بازی ها و .. ؛ مقدار محسوسی افت دیده میشه تو کار !! :-"
..

درباره سوال 2 هم => اصولا فیلم بی طرف مثل خیلی از چیزای دگ، نـداریم از نظر من .

شما فیلم میسازی تا دیدگاه و پیامت رو انتقال بدی، درست مثل وقتی ک کتاب و رمان می نویسی یا چیزایی شبیه این .. حتا اونایی م ک سبک های جدید و اصطلاحا پست مدرن کار میکنن؛
اون سرگردانی و شک ها و نبود قضاوت و دانای کل و .. ک ویژگی مهم این سبک هست، دقیقا ناشی از وجود همین عقاید و ویژگی ها در نویسنده و کارگردان اون اثر هستش! نه اینکه طرف نخواد پیام محسوسی بده یا هدف دید از بالا!!! باشه.

پس اگ جاهایی دیالوگ ها صریح تر میشن برای انتقال پیام (مثل دیالوگ های امشب عماد سر کلاس گنجی!!) ؛ برای اینه ک دقیقا پیام مدنظر فیلم منتقل بشه.

کاراکتر ها هم نماد های خاصی اند هرکدوم مثل سایر آثار ده نمکی .. ک میشه روی تک تک شون بحث کرد کاملا و هدفشونو تشریح کرد.

پ.ن: توضیحات و مطالب بیشتری هم هس ک میذارم فعلا برا پستای بعدی! این پست طولانی شد خیلی!!! :-"

.

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از RezA19 :
نه به نظرم هیچ تازگی ایی تو این فیلم دیده نمیشه
این فیلم که سیاسی نبود (اگه هست کجاش؟ ) هر کارگردانی می تونست بسازش

گشت ارشاد رو دیدین ؟

دیدین چقدر کارگردانش با مشکل روبه رو شد؟ :-" ی سری فیلما هستن که مثلا ی کم میرن اونور تر از خط قرمزای صدا و سیما.منظورم اینه وگرنه

به نقل از Fitz William . Darcy :
درباره سوال 2 هم => اصولا فیلم بی طرف مثل خیلی از چیزای دگ، نـداریم از نظر من .

شما فیلم میسازی تا دیدگاهت رو انتقال بدی، درست مثل وقتی ک رمان می نویسی یا چیزایی شبیه این .. حتا اونایی م ک سبک های جدید و اصطلاحا پست مدرن کار میکنن؛
اون سرگردانی و شک ها و نبود قضاوت و دانای کل و .. ک ویژگی مهم این سبک هست، دقیقا ناشی از وجود همین عقاید و ویژگی ها در نویسنده و کارگردان اون اثر هستش!

پس اگ جاهایی دیالوگ ها صریح تر میشن برای انتقال پیام (مثل دیالوگ های امشب عماد سر کلاس گنجی!!) ؛ برای اینه ک دقیقا پیام مدنظر فیلم منتقل بشه.

این که درسته .همه فیلمسازها هدفشون اینه که عقیده ی خودشون ُانتقال بدن ولی این مسئله با تحمیل ی سری افکار به بیننده فرق میکنه و این دقیقا چیزیه که تو این فیلم ی اپسیلون (شایدم خیلی بیشتر :-?)رعایت نشده .
مثلا من به عنوان ی بیننده به تشکلیا حق میدم که ناراحت باشن بابت اشغال فضایی که آماده اش کردن ولی وقتی مثلا همین عماد میاد به سازه ی بقیه دانشجوها میگه ابوالهول این ممکنه تو ذوق بزنه .
البته من نمیگم ده نمکی این حرف رو مثلا میخواد تایید کنه،درحقیقت اون داره شخصیت عماد رو تایید میکنه !و این یعنی یه جورایی بقیه عقاید بعضا اشتباه عماد رو هم ی جورایی درست نشون میده .

در مورد دیالوگای عماد سر کلاس گنجی مثلا ،هیچکی منکر حرفاش نیست چون درست بود!!ولی وقتی ی مخاطب به جنجال و کل کلی که با تجسمیا ایجاد کرده بودوبه نادیده گرفتن رها و عقایدش حتا تو قسمتای قبل ی جورایی دوست نداره که تو کتش بره این حرفا!

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

کاراکتر ها هم نماد های خاصی اند هرکدوم مثل سایر آثار ده نمکی .. ک میشه روی تک تک شون بحث کرد کاملا و هدفشونو تشریح کرد.
.

شما اصولا تحلیل و نقد فیلمای هالیوودی یا سریال های هالیوودی زیاد نیگاه میکنی؟ (#شوخی) :))
فامیل این دکتره (اسمش یادم نیس یادم بیاد میگم ولی معروفه نقده 24 و لاست و ... رو کرده) نیستید ؟ :))
سریال و فیلم ایرانیو از این چیزا؟

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از p@RaNdeh :
مثلا من به عنوان ی بیننده به تشکلیا حق میدم که ناراحت باشن بابت اشغال فضایی که آماده اش کردن ولی وقتی مثلا همین عماد میاد به سازه ی بقیه دانشجوها میگه ابوالهول این ممکنه تو ذوق بزنه .
البته من نمیگم ده نمکی این حرف رو مثلا میخواد تایید کنه،درحقیقت اون داره شخصیت عماد رو تایید میکنه !و این یعنی یه جورایی بقیه عقاید بعضا اشتباه عماد رو هم ی جورایی درست نشون میده .

در مورد دیالوگای عماد سر کلاس گنجی مثلا ،هیچکی منکر حرفاش نیست چون درست بود!!ولی وقتی ی مخاطب به جنجال و کل کلی که با تجسمیا ایجاد کرده بودوبه نادیده گرفتن رها و عقایدش حتا تو قسمتای قبل ی جورایی دوست نداره که تو کتش بره این حرفا!

اتفاقا اگ عماد بعنوان نماد یک دانشجوی مذهبی «نسبتا» معقول ؛ همه جوره عالی باشه و مث سایر جوونا گاهی از کوره در نـره و اینارو هم نگه و غیره ؛
خود من و شما اولین نفراتی هستیم ک میگیم چرا ده نمکی این طرفو یک فرشته و قدیس نشون داده ؟! :)

و مشکل همینه ک درسته بین طیف دانشجو ها عماد نقش اصلی هس، اما کی گفته قراره مث من و شما دانشجوی عادی نباشه؟! و هرچی میگه درست باشه؟! (ارجاع به توضیحات بالا!) .. و شما نـمیتونی ادعا کنی ده نمکی همهِ حرفا و کاراکتر عماد رو قبول داشته!

عماد اینجوری طراحی شده و مطلقا گوینده محضِ پیام های فیلم بطور صرف نـیس ..
_________

بیننده ای ک مدام دم از فرشته و شیطان نبودن آدما بزنه ؛ اما موقع عمل! و دیدن فیلم ک میشه به این چیزا بخواد ایراد بگیره .. هنوز به اون پختگی نـرسیده ک :
1) بدونه قرار نیس همه حرفای یک نفر کاملا مورد تایید باشه و اینه ک واقعیت رو اتفاقا بهتر جلوه میده!
2) به صرف اینکه از یکی حرفی ناخوشایندِ ما شنیدیم یا با تیپش حال نـمی کنیم، دگ هرچی گفت هم بگیم چرته و گوش ندیم و غیره !!

.

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

واقعن داره به اختلافاتی دامن میزنه[ غیر مستقیم] که الان وجود نداره و ازین لحاظ واقعن موضوع سریال بس مضخرف است و توهین کننده حتی:-"

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

شما اصولا تحلیل و نقد فیلمای هالیوودی یا سریال های هالیوودی زیاد نیگاه میکنی؟ (#شوخی) :))
فامیل این دکتره (اسمش یادم نیس یادم بیاد میگم ولی معروفه نقده 24 و لاست و ... رو کرده) نیستید ؟ :))
سریال و فیلم ایرانیو از این چیزا؟

زیاد نه ؛ قدیما تو استارت کار نگاه میکردم و هنوزم اگ بدرد بخوره!! اما الان دگ خودمون تحلیل میکنیم !! (# جدی! :)) )

دکتر عباسی؟! فامیلش ک نه اما سخنرانی ها و .. شو گوش دادم و میدم. (;
...

حالا یکی پیدا شده تو سینمای ایران، نماد پردازی کرده با شخصیتاش، بده شرحش بدیم ؟! فیلم عطاران نیس ک بری ببینی و خوراکی بخوری و بخندی و حال کنی و بیای بیرون و همین!

پ.ن: سوءبرداشت نـشه ها! من خودم از طرفدارای خیلی از طنزهای عطاران بودم و هستم! :-"

واقعن داره به اختلافاتی دامن میزنه[ غیر مستقیم] که الان وجود نداره و ازین لحاظ واقعن موضوع سریال بس مضخرف است و توهین کننده حتی:-"

قدیما تو بحث خداشناسی میگفتن لزومی نـداره چیزی ک ما نـمی بینیم، وجود هم نـداشته باشه!! :-?

اتفاقا این بحث گذشته و پرافتخار نماد روشنفکرمآبی و کارخونه سخن سازی برای کوروش و .. !! ک ریخته تو بین خودِ ما ، چ در دنیای واقعی یا مجازی!
و از اونور برخورد این دید با طیف نقطه مقابل ک کلا تو کار انکاره و پاک کردن همهِ گذشته حتا تاریخ بعد از اسلام!!

و خب طیفای وسطی هم هستن ک .. .

.

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

الان سریال ش رو کیا میده؟ من سینمایی ش رو دیدم

دکتر عباسی؟! فامیلش ک نه اما سخنرانی ها و .. شو گوش دادم و میدم. (;
حالا یکی پیدا شده تو سینمای ایران، نماد پردازی کرده با شخصیتاش، بده شرحش بدیم ؟! فیلم عطاران نیس ک بری ببینی و خوراکی بخوری و بخندی و حال کنی و بیای بیرون و همین!
پ.ن: سوءبرداشت نـشه ها! من خودم از طرفدارای خیلی از طنزهای عطاران بودم و هستم! :
.

آره عباسی بود :)
نماد پردازی مهمه ولی مهم تر هماهنگ کردن نمادهای فیلم و ایجاد یه شبکه منسجم برا درگیر کردن ذهن مخاطبه که این اصلن دیده نمیشه B-) ( :)) )

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

اتفاقا اگ عماد بعنوان نماد یک دانشجوی مذهبی «نسبتا» معقول ؛ همه جوره عالی باشه و مث سایر جوونا گاهی از کوره در نـره و اینارو هم نگه و غیره ؛
خود من و شما اولین نفراتی هستیم ک میگیم چرا ده نمکی این طرفو یک فرشته و قدیس نشون داده ؟! :)

و مشکل همینه ک درسته بین طیف دانشجو ها عماد نقش اصلی هس، اما کی گفته قراره مث من و شما دانشجوی عادی نباشه؟! و هرچی میگه درست باشه؟! (ارجاع به توضیحات بالا!) .. و شما نـمیتونی ادعا کنی ده نمکی همهِ حرفا و کاراکتر عماد رو قبول داشته!

عماد اینجوری طراحی شده و مطلقا گوینده محضِ پیام های فیلم بطور صرف نـیس ..
_________

بیننده ای ک مدام دم از فرشته و شیطان نبودن آدما بزنه ؛ اما موقع عمل! و دیدن فیلم ک میشه به این چیزا بخواد ایراد بگیره .. هنوز به اون پختگی نـرسیده ک :
1) بدونه قرار نیس همه حرفای یک نفر کاملا مورد تایید باشه و اینه ک واقعیت رو اتفاقا بهتر جلوه میده!
2) به صرف اینکه از یکی حرفی ناخوشایندِ ما شنیدیم یا با تیپش حال نـمی کنیم، دگ هرچی گفت هم بگیم چرته و گوش ندیم و غیره !!

.

اتفاقا منم اصلا شخصیت های خوب یا بد مطلق رو قبول ندارم ! :جدی
من دارم میگم ده نمکی سوژه رو اینطوری نکنه تو حلق ملت ،آندرستند؟! ^-^
من نمیگم گوش ندیم .من میگم رفتاری که تو فیلم نشون میده رو تایید نکنیم.گند زدن به عقاید بقیه دانشجوهارو تایید نکنیم.

+این تاپیک بحث در مورد فیلم معراجی هاست ،نگفتم که درمورد صلاحیت و پختگی من در بینندگی(!!)نظر بدین آخه. :عصبی
لطفا این جارم با انجمن اعتقادی اشتباه نگیرین. :-"ما داریم راجع به ی فیلم حرف میزنیم صرفا.

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

واقن داریم افرادی که سرباز قدیمی یک مملکت رو با سرباز قدیمی تر همون مملکت مقایسه کنن؟ 8|
اگر هستن خب من واقن نمیتونم درک کنم:-"
+ کارخانه سخن سازی و اینا و افتخار به کورش فک نکنم معنیش مخالفت با شهیدا باشه:-?

• شروع کننده موضوع

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از RezA19 :
الان سریال ش رو کیا میده؟ من سینمایی ش رو دیدم

هرشب ساعت 22:15 .شبکه ی یک سیما. :-"

به نقل از BASILE :
واقن داریم افرادی که سرباز قدیمی یک مملکت رو با سرباز قدیمی تر همون مملکت مقایسه کنن؟ 8|
اگر هستن خب من واقن نمیتونم درک کنم:-"

آره خوب نکته این فیلم همینجاست!الان اطراف ما پر شده ازین اختلافات... که اگه یکم فک کنیم میبینیم خیلی بیهوده و مسخره ان.

#دو پست متوالی .:-"

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از BASILE :
آخه بحث اصلا اين چنين دعوا هايي نيست ، آيا واقعا امروزه دانشجو هنگام اعتراض چنين امنيتي رو حس مي كنه كه سر چنين مسءله اي هياهو راه بندازه؟

بالا