• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج دانشجویی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : ازدواج دانشجویی

به نقل از میم ح میم دال :
دخترای سایت٬ شما اگر قرار باشه دانشجویی ازدواج کنید چه توقعاتی از طرف مقابل دارید؟ مثلا انتظار خونه مستقل دارید؟ یا انتظار پشتیبانی مالی؟ بعد خودتون رو در تامین هزینه زندگی مسئول میدونید یا به نظرتون چیزیه که پسر باید از پسش بربیاد و شما هم کارهای خونه رو بکنید مثلا؟
اصولا این دخترهان که تعیین میکنن پسرها ازدواج کنن یا نه! واسه همین از شما میپرسم :D
فقط ۲ تا دختر جواب دادن. دخترا پاسخگو باشید :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دخترای سایت٬ شما اگر قرار باشه دانشجویی ازدواج کنید چه توقعاتی از طرف مقابل دارید؟ مثلا انتظار خونه مستقل دارید؟ یا انتظار پشتیبانی مالی؟ بعد خودتون رو در تامین هزینه زندگی مسئول میدونید یا به نظرتون چیزیه که پسر باید از پسش بربیاد و شما هم کارهای خونه رو بکنید مثلا؟
اصولا این دخترهان که تعیین میکنن پسرها ازدواج کنن یا نه! واسه همین از شما میپرسم :D
×ویرایش شد
خونه مستقل داریم تا مستقل! :))
یه خونه 40-50متری هرجای تهران که زیاد تو ترافیک نباشیم، شده به صورت رهن یا اجاره، ترجیحا حداقل فاصله تا مادر شوهر 5تا کوچه :D
پشتیبانی مالی نه ولی خرج خونه رو باید بده، ولی اگر جوری باشه که اول زندگی نیاز به کمک داشته باشه ترجیحا نه نمیگم 8-> ولی خودش نباس کمک بخواد L-: کسی که نمیتونه مخارج زندگیش رو بده خوب ازدواج نکنه.. البته مورد با مورد فرق داره، اخلاق طرف مقابل تعیین میکنه براش چقدر مایه بزاری.ولی یه حداقل هایی اجباریه
یه وقت میبینی طرفت هیچ شیله پیله ای نداره، کاملا از اخلاقش راضی، قصد سواستفاده از شرایطتتو نداره، کم کاری هم نمیکنه، همه چیش مال توعه، خوب چرا اذیت کنی 8->

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

با گوشيم:دى

خونه مستقل نه مخارج و كاراهاى خونه ديگه واقعا به دوش هر دوتاس اصلا نميشه يه طرفه باشه يارو خرد ميشه ولى خب بايد يه حداقل درامد فيكسي داشته باشه !!! هيچي كه نميشه! كلا اين مورد زندگي بخور و نميره و در پرانتز بچه نداشته باسن ديگه شورش در نيارين!!!

موافقم جورى باشه انتقالى ما رو جور كنه:))))

×پست متوالی

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اگه منظور از خونه مستقل حداکثر فاصله ممکن از مادرشوهر/خواهرشوهر هست آره خونه مستقل. :-"
ولی خب تو سالای اول فک نکنم انتظار داشتن ی خونه‌ی کاملا خوب و اینا ک نه اجاره‌ای باشه نه رهن معقول باشه. :-?
پشتیبانی مالی ینی چی؟ خب ی پسر ک نه خونه داره و نه پشتیبانی مالی، میخواد بیاد زن بگیره چیکار وقتی اگه تنها باشه(باباجونش نباشه) نتونه خرج خودش هم بده! هرچند من شنیدم تو این ازدواج های دانشجویی ک اکثرا هم میرن خوابگاه متاهلی(ینی بحث خونه اوکی ـه) معمولا خونواده‌های دوطرف کمک میکنن ولی خب ب هر حال پسر یا باید کار داشته باشه یا بزودی کاردار شه :-"
خب حداقل۴سال درس خوندیم اگه موقعیت کار پیش بیاد خواهیم پذیرفت ولی نه اینطور ک هم کارای خونه هم کار بیرون -_- بالاخره طرف مقابل یک میزان درک داره ک اگه قراره من هم بیرون از خونه کار کنم کارای خونه تقسیم باید بشن، ولی اگه کاری نبود خب نمیشه ک نشسست خونه و هی پول و خدمات گرفت از طرف مقابل و درعوضش هم کارای خونه رو انجام ندی.

ج دادم ک فقط جامعه آماریتون بره بالا :-"

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

یه نکته‌ای رو میگم که شاید خیلی از بچه‌ها مخصوصا دخترای سایت بهش توجهی ندارن.
ببینید توی نظرات همه‌ی شما این مورد هست که پسر باید یه حداقل درآمدی داشته باشه تا بتونه بخشی از خرج زندگی رو تقبل بکنه.
خوب من این رو کاملا قبول دارم و بنظرم حرف درستی هست ولی شما برای یه لحظه خودتون رو جای یک پسر عاشق بذارید. :D
توی ازدواج برای یه پسر در وهله اول ابراز علنی علاقه و گرفتن جواب بله هست که مهمه نه کار و خونه و زندگی چون اگر پسر دست‌دست کنه و نیاد حرف دلش رو به دختر مورد علاقه‌اش بزنه ممکنه تو همین زمان یه آدم پولدارِ خوشگلِ خوشتیپ از راه برسه و هر ویژگی‌ مثبتی رو که این پسر بدبختِ بخت‌برگشته نداره داشته باشه!
اینجاست که بحث پا پیش گذاشتن اهمیت پیدا میکنه چون اگر پسر دیر بجنبه، ممکنه تو همین بازه زمانی یه رقیب از راه برسه و موضوع رو پیچیده‌تر بکنه.
پس بنظر من کار مهم هست ولی اولویت اول نیست و اولویت اول همون ابراز سریع علاقه هست.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از NEO :
یه نکته‌ای رو میگم که شاید خیلی از بچه‌ها مخصوصا دخترای سایت بهش توجهی ندارن.
ببینید توی نظرات همه‌ی شما این مورد هست که پسر باید یه حداقل درآمدی داشته باشه تا بتونه بخشی از خرج زندگی رو تقبل بکنه.
خوب من این رو کاملا قبول دارم و بنظرم حرف درستی هست ولی شما برای یه لحظه خودتون رو جای یک پسر عاشق بذارید. :D
توی ازدواج برای یه پسر در وهله اول ابراز علنی علاقه و گرفتن جواب بله هست که مهمه نه کار و خونه و زندگی چون اگر پسر دست‌دست کنه و نیاد حرف دلش رو به دختر مورد علاقه‌اش بزنه ممکنه تو همین زمان یه آدم پولدارِ خوشگلِ خوشتیپ از راه برسه و هر ویژگی‌ مثبتی رو که این پسر بدبختِ بخت‌برگشته نداره داشته باشه!
اینجاست که بحث پا پیش گذاشتن اهمیت پیدا میکنه چون اگر پسر دیر بجنبه، ممکنه تو همین بازه زمانی یه رقیب از راه برسه و موضوع رو پیچیده‌تر بکنه.
پس بنظر من کار مهم هست ولی اولویت اول نیست و اولویت اول همون ابراز سریع علاقه هست.

منم ی نکته‌ای رو بگم شما پسرای سایت بهش توجه نداشته باشید. :-"
دختر موجودی نیس نیازمند/عاشق پول، ک هرکی پولش بیشتر بود شانسش بیشتره.
ب هر حال زندگی رو هوا نمیچرخه، آدم هم تا چقدر مگه میتونه از مامان باباش توقع داشته باشه؟ درضمن من فکر میکنم کمتر پسری وجود داره ک مثلا زنش بره سرکار بعد کارای آشپزی و جمع‌وجور کردن خونه و اینا رو انجام بده! معمولا وقتی توی خونه زن میره سرکار، هم باید کار بیرون رو بکنه و هم داخل خونه و مرد لِم میده گوشه خونه فیلم میبینه یا اینکه با دوستاش میره صفاسیتی!
و اینکه :
خب ب هر حال پسر یا باید کار داشته باشه یا بزودی کاردار شه
اگه ی پسر واقعا ی دختری رو میخواد و ب قول شما عاشق کسی ـه باشه بهش بگه ولی انتطار نداشته باشه فقط سر عشقش ک اونم فردا پس‌فردا یادش میره، ی دختر رو بش بدن!
من واقعا دیدم موردی ک طرف ۱۸ساله بوده اومده خواستگاری دختره بش گفتن برو سربازی و کاراتو انجام بده بعد برگرد، هم دختره میخواسته هم پسره، پسره هم سربازی رفته موقعیت کاری براش پیش اومده و دختره دل ب ی آدم پولدار خوشگل خوشتیپ از راه رسیده نداده و باهم ازدواج کردن. :D

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Farz :
منم ی نکته‌ای رو بگم شما پسرای سایت بهش توجه نداشته باشید. :-"
دختر موجودی نیس نیازمند/عاشق پول، ک هرکی پولش بیشتر بود شانسش بیشتره.
ب هر حال زندگی رو هوا نمیچرخه، آدم هم تا چقدر مگه میتونه از مامان باباش توقع داشته باشه؟ درضمن من فکر میکنم کمتر پسری وجود داره ک مثلا زنش بره سرکار بعد کارای آشپزی و جمع‌وجور کردن خونه و اینا رو انجام بده! معمولا وقتی توی خونه زن میره سرکار، هم باید کار بیرون رو بکنه و هم داخل خونه و مرد لِم میده گوشه خونه فیلم میبینه یا اینکه با دوستاش میره صفاسیتی!
و اینکه :اگه ی پسر واقعا ی دختری رو میخواد و ب قول شما عاشق کسی ـه باشه بهش بگه ولی انتطار نداشته باشه فقط سر عشقش ک اونم فردا پس‌فردا یادش میره، ی دختر رو بش بدن!
من واقعا دیدم موردی ک طرف ۱۸ساله بوده اومده خواستگاری دختره بش گفتن برو سربازی و کاراتو انجام بده بعد برگرد، هم دختره میخواسته هم پسره، پسره هم سربازی رفته موقعیت کاری براش پیش اومده و دختره دل ب ی آدم پولدار خوشگل خوشتیپ از راه رسیده نداده و باهم ازدواج کردن. :D

بابا من منظورم این نیست که کار اصلا مهم نیست و پسر اصلا نباید به فکر کار باشه. :-"
اتفاقا کار شرط لازم برای تشکیل زندگیه.
مگه میشه اصلا بدون کار تشکیل زندگی داد؟!
حرف من اینه که پسری که میخواد بره خواستگاری الزاما نباید کار داشته باشه هرچند که اگر شاغل باشه خیلی بهتره.
اگر پسر دیر بجنبه ممکنه رقبا دونه دونه از راه برسن و به ترتیب اون رابطه تبدیل به مثلث، مربع، پنج‌ضلعی و ... nضلعی عشقی بشه و اون وقته که ممکنه برای بدست اوردن اون دختر یه جنگ خونین بین پسرها دربگیره. :D
پسر میتونه با جیب خالی بره خواستگاری ولی در ادامه شاغل یا استخدام بشه ولی اگر دیر بجنبه و صبر کنه تا مثلا سربازیش تموم شه و بعد کار گیرش بیاد بدون اینکه قصدش رو به دختر مورد علاقه‌اش بگه دیگه اون موقع هست که کار از کار گذشته و اون دختر ممکنه حتی قیافه اون پسر رو هم دیگه یادش نباشه.
(دقیقا مدل همون مثال آخری که زدی.)

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

خب حالا یا من بدگرفتم یا هرچی، ولی خب برداشت من از ابراز علاقه این بود که یه کم خنده داره که پسر علاقمند باشه بعد بگه من شرایط ازدواج ندارم الان، برم کارامو جمع و جور کنم، بعد بره و صبر کنه و صبر کنه و همه چی که جور شد بیاد، چون توی این فاصله خیلی ها ممکن ه مثل اون علاقمند باشن ولی مثل اون دودل نباشند، اونا موفق میشند که نظر دختر رو جلب کنند. دختر هم از هیچ جا خبر نداره که شما برنامه ریختی واسه خودت مثلا :D
قطعا بردن (ازفعل برنده شدن) قلب کسی که بهش علاقمند شدید نیاز به عجله داره. دیگه هر کسی این رو میدونه :D

حالا این بحث ازدواج و اینها جداست.

یه چیزی هم بگم، یک حالتش هم اینه که این پروسه اشنایی و نامزدی و عقد و ازدواج رو طوری میچینند دو طرف که مرحله اخرش بخوره به فارغ التحصیلی پسر مثلا :-"

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از NEO :
بابا من منظورم این نیست که کار اصلا مهم نیست و پسر اصلا نباید به فکر کار باشه. :-"
اتفاقا کار شرط لازم برای تشکیل زندگیه.
مگه میشه اصلا بدون کار تشکیل زندگی داد؟!
حرف من اینه که پسری که میخواد بره خواستگاری الزاما نباید کار داشته باشه هرچند که اگر شاغل باشه خیلی بهتره.
اگر پسر دیر بجنبه ممکنه رقبا دونه دونه از راه برسن و به ترتیب اون رابطه تبدیل به مثلث، مربع، پنج‌ضلعی و ... nضلعی عشقی بشه و اون وقته که ممکنه برای بدست اوردن اون دختر یه جنگ خونین بین پسرها دربگیره.
پسر میتونه با جیب خالی بره خواستگاری ولی در ادامه شاغل یا استخدام بشه ولی اگر دیر بجنبه و صبر کنه تا مثلا سربازیش تموم شه و بعد کار گیرش بیاد بدون اینکه قصدش رو به دختر مورد علاقه‌اش بگه دیگه اون موقع هست که کار از کار گذشته و اون دختر ممکنه حتی قیافه اون پسر رو هم دیگه یادش نباشه.
(دقیقا مدل همون مثال آخری که زدی.)

کسی نگفته شما ابراز علاقه نکنین، بکنین! ولی خب اگه تنها مشکل شما پول یا همون شغل هست ب نظرم حل میشه و ی مانع بزرگ برای ابراز علاقه و یا ازدواج نیست.

×من ی چیزی بگم راجب ازدواج دانشجویی و همین ابراز علاقه، الان مثن ی پسر از بندرعباس عاشق ی دختر از تبریز میشه کلا ب نظرم غلطه :-" دیگه چ برسه ب اینکه مشکل شغل و مسکن و اینا هم باشه، تو ی شهر فرهنگ ۲تا خونواده تفاوت‌های زیادی رو باهم دارن چ برسه ب ۲نقطه مختلف از کشور! بعد ج میدونم گرفتن مراسم عروسی و اینکه چ شهری ساکن بشن و اینکه عید هرسال اول ب کدوم خونواده سر بزنن و اینکه بچه‌شون ترکی یاد بگیره یا فارسی و هزارتا مشکل و مساله‌ی دیگه ک ممکنه ایجاد شه و اون عشق و علاقه‌ی داغ دوران دانشجویی کلا از بین بره :D

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Farz :
کسی نگفته شما ابراز علاقه نکنین، بکنین! ولی خب اگه تنها مشکل شما پول یا همون شغل هست ب نظرم حل میشه و ی مانع بزرگ برای ابراز علاقه و یا ازدواج نیست.

خوب الان ما هر دو هم‌عقیده‌ایم سر این موضوع پس دیگه داریم سر چی بحث میکنیم؟ :D

به نقل از Farz :
×من ی چیزی بگم راجب ازدواج دانشجویی و همین ابراز علاقه، الان مثن ی پسر از بندرعباس عاشق ی دختر از تبریز میشه کلا ب نظرم غلطه :-" دیگه چ برسه ب اینکه مشکل شغل و مسکن و اینا هم باشه، تو ی شهر فرهنگ ۲تا خونواده تفاوت‌های زیادی رو باهم دارن چ برسه ب ۲نقطه مختلف از کشور! بعد ج میدونم گرفتن مراسم عروسی و اینکه چ شهری ساکن بشن و اینکه عید هرسال اول ب کدوم خونواده سر بزنن و اینکه بچه‌شون ترکی یاد بگیره یا فارسی و هزارتا مشکل و مساله‌ی دیگه ک ممکنه ایجاد شه و اون عشق و علاقه‌ی داغ دوران دانشجویی کلا از بین بره :D

والا با این حرفت مخالفم چون حداقل در مورد خود ما فاصله خونه‌ی پدریِ پدرم با خونه‌پدریِ مادرم حدود ۱۰۰۰ کیلومتره و تا به حال هم هیچ مشکلی با مسافرت و لهجه و مسائلی از این دست نداشتیم. :D
اونم در مورد ازدواج دانشجویی که دیگه دانشجوها از شهرهای مختلف هستند و کلا عشق از نوع دانشجوییش دیگه حد و مرز نمیشناسه. :D

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

:)) وجدانا میدونید سر چی دارین بحث میکنید ؟ من هر چی فک میکنم میبینم اختلاف نظری ندارین :D

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

مگه دوستی چ ایرادی داره که حتما میخواید ازدواج کنید؟ :D

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

محمد راست میگه :-"

ما همه عروسهای خونوادمون از دم یه شهر دیگن :))
سمنان اهواز گنبد کاووس و و و ..

البته ازدواجشون دانشجویی نبوده ولی خب فاصله موشکل نیست :-" سخته اما موشکلی نیس ک بگیم کلن نمیشه غیر منطقیه :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اولا که خوب طرف بیاد بگه ، دخترا خیلیاشون درک میکنن که مثلا خانواده ها صرفا ارتباط داشته باشن و اطلاع و دونفر با هم اشنا بشن تا کارهاشون جور بشه.
سریع گفتن رو موافقم ولی الکی به پر و پای دختر مردم نپیچید، یه مورد بود اشک دختر در اومده بود، قشنگ میشست گریه می کرد، طرف نه مثل آدم درخواستشو میگفت نه بیخیال میشد، اگر میگفت هم من نمیگم حتما جواب مثبت بود ولی خیلی اذیتش کرد. غیرمستقیم هر روز میگفت فلان مشکلات رو داره و تا فلان موقع فکر میکنه حل بشه. این بشر اگر میگفتچه فکری داره انقدر ازش دلخور نمی شد. شاید صرفا پاسخ منفی و تمام، در کل این که سعی کنین بدون درخواست روشن ، مجبور کنین کسی رو بهتون فکر کنه و منتظر شما بشینه غیر عقلانی و گاهی غیر انسانیه!

ولی سریع گفتنم حدی داره،سال سه کارشناسی بری مطرح کنی،اگر قصدت اینه ارشد بخونی و بعد سربازی بری، یعنی 5سال بعد وارد کار میشی تا خودتو جمع کنی 6 سال بعده.6سال دختر مردم رو چه حسابی صبر کنه،شاید 6سال بعد شما دیگه حست فرق کرده بود یا نگرشت عوض شده بود، اما در این زمان دختر کل خواستگاراشو از دست داده.
این ناعادلانه است.
چون مثلا دختره و شما شدین حدود 26 مثلا،،
شما کاملا در سن ازدواج و عاملم خودتون اون بنده خدا با تعداد کیس کم تر و باید بشینه منتظر که کی میاد،،

فقطم پول ملاک نیست، یعنی موردای خفن میلیاردی بوده که خیلی راحت رد شده چون شخصیت صفر بوده. در عوض موردی که از جهت اقتصادی ضعیف ولی طرف گفته به خاطر گل روی تو صبر میکنم برات، ولی خانواده دو طرف در جریان بودن .

من تو دوستای دانشگاهم تقریبا همه دویتام خواستگارای با شرایط مالی خوب رو داشتن ولی خیلی ها هنوز مجردن، چون اخلاق طرف رو نپسندیدن،
بین خودمون که هستیم، مثلا من به شوخی میگم اصن ماقصد داریم ساینتیست بشیم و ازدواج نکنیم همه میگن نه قصد ازدواج داریم، ولی ادمشو پیدا نمیکنیم.یعنی کسی که خیلی با شعور باشه رو نمیبینیم .

اقا راه نداره بازدید این تاپیکو محدودتر کرد? یکم یه جوریه.ادم این چیزا رو میگه نگرانه پس فردا حرف دربیارن، زیاد جالب نیست.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

با تشکر از دخترایی که جواب دادن. واقعا خیلی خوبه که دخترا نظراتشون رو صادقانه اینجا بگن تا پسرا هم بهتر شرایط رو درک کنن.

خب فک کنم باگ ماجرا اینجا اتفاق میافته که هر پسری با دختر همسن خودش آشنا میشه و میره سمت دختری که از نظر سنی نزدیکشه. بعد به آخر تحصیلات که میرسن پسر تازه باید وارد کار بشه و سربازی. که با انتظارات دختری که از تحصیلات خارج شده همخونی نداره. ولی اگر مثلا پسر سال آخری با یک دختر سال اولی آشنا بشه برن سمت ازدواج٬ تا دختره بیاد فارغ التحصیل بشه پسر هم کم کم وارد کار و سربازی شده و مسیرش مشخص شده. اینطوری خیلی راحت تر میشه ازدواج کرد.

آقا فریبرز

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

واسه دانشگاه هایی که تفکیک جنسیتی هستن ایده ای ندارین؟ :-<

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از آقافریبرز :
واسه دانشگاه هایی که تفکیک جنسیتی هستن ایده ای ندارین؟ :-<
یه جوری میگی ایده ای ندارین که انگار فقط باید با هم دانشگاهی ازدواج کرد

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر منم جوگیر نشید همون سالای اول بخواید ازدواج کنین مخصوصا پسرا.
الان مورد داشتیم.از سال اول پیشنهاد داده الان 4ساله باهمن هنوز شرایط عقد کردن ندارن

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از بره ناقلا :
به نظر منم جوگیر نشید همون سالای اول بخواید ازدواج کنین مخصوصا پسرا.
الان مورد داشتیم.از سال اول پیشنهاد داده الان 4ساله باهمن هنوز شرایط عقد کردن ندارن

با بخش اول حرفت موافقم
ولی بخش دوم مگه بده؟ شرایط ازدواج ندارن صبر می کنن تا شرایطش پیش بیاد توی این مدت هم هم دیگه رو بهتر می شناسن. همین که می گید 4 سال با همن یعنی اینکه هر دو نفر با اون یکی فرد اوکی ه و این چیز کاملا خوبی ه به نظر من. یعنی مثلا اگه با این وضعیت پسر ه بره سربازی دختر ه منتظرش می مونه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دو نفر که قصد ازدواج دارن سخته انقدر این جوری بمونن
بعد هم خیلی دعواها الکی پیش میاد چون نه واقعا زن و شوهرن نه بی نسبت اند.

راستی یه چیزی، پسرای اطراف ما تو دانشگاه، همگی شرایط ازدواح رو امری مادی میدونن. یعنی طرف میشست حساب میکرد من بسیار مایه دارم پس => دختره حتما جوابش مثبته.
اگر نبود پس دختره آنرماله

یا من فلان مشکل رو دارم و فان قدر پول ندارم پس باید تمام تلاش رو بکنم و اون جوری بشم، اگر بشم دختره حتما قبول میکنه، بعد دیگه به هیچی فک نمیکنه جز پول ،
میخوام بگم حتما ای در کار نیست، اگر تمام مشکلات مالیتون حل شد دلیل نمیشه دختره بهتون پاسخ مثبت بده حتما.
معمولا بیس مالی نیازه بعدش بیشتر شخصیت و ظاهر و شعور و آیکیو ایناس که مهمه

بالا