• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازدواج دانشجویی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
ازدواج شتریه که دیر یا زود دم در خونه همه‌مون میخوابه و ما بالاخره یه روز باید با بخشی از خوشی‌هامون خداحافظی کنیم و با ازدواج کردن قبول مسئولیت کنیم و به اصطلاح تشکیل خانواده بدیم.
خوب تو جامعه‌ی ما و توی این سن هم تنها محیطی که ما میتونیم با جنس مخالف رابطه نزدیک داشته باشیم و نسبت به هم شناخت پیدا کنیم همین دانشگاه‌ست.
کم هم نیستن افرادی که تو دوران تحصیل با هم‌رشته‌ای هاشون ازدواج کردند و ممکنه شما هم توی خانواده یا فامیل از این دست افراد رو بشناسید.
بعضی از ما دیگه کم‌کم داریم دوران لیسانس رو تموم میکنیم و برای فوق آماده میشیم و قاعدتا باید یه نیم نگاهی هم به آیندمون داشته باشیم.
شما تا به حال به این موضوع فکر و یا براش احیانا برنامه‌ریزی کردید؟
بنظرتون زمان مناسب برای این کار کی هست؟ مثلا دوران فوق، بعد از فوق یا دکترا در صورت ادامه تحصیل؟
حتما باید بعد از کار گیر اوردن یا استخدام شدن باشه یا میتونه قبل از اون هم صورت بگیره؟
بغیر از مسائل اقتصادی دیگه چه مشکلاتی پیش‌روی دو نفر که قصد ازدواج دارند هست؟
و کلا تمام مسائل مربوط به این موضوع.

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : ازدواج دانشجویی

با یه نگاه به آمار وحشتناک طلاق توی چند سال اخیر ، میشه فهمید ازدواج ها ، عمق نداره
با شناخت کامل ازدواج ها شکل نمیگیره
=
تو جامعه ی ما هم تا قبل از دانشگاه ، فضای اجتماعی ارتباط با جنس مخالف وجود نداره
حتی تو بعضی از دانشگاه ها هم وجود نداره و مخصوص دختر یا پسر هستن بعضی از دانشگاه ها
=
دوره ی دانشگاه هم میشه گفت دوره ی تبدیل نوجوان به جوانه .
دوره ای که احساسات اوج میگیره
هر چند ، هر کس توی این دوره با خودش میگه " نه ! من میفهمم . من دیگه بیست و اندی سالمه و ... "
اما حقیقت اینه که روابطی که توی چند سال اول دانشگاه بوجود میاد ، با آگاهی نیستن و پایه ـشون احساس و عواطف ـه . نه منطق و آگاهی
=
با توجه به این حرفا به نظرم دوره ی کارشناسی زمان مناسبی برای ازدواج نیست
بحث اقتصادی هم مزید بر این علل هست
=
تو این دوره بهتره یه فرد شرایط رو آماده کنه
اینکه کم کم به فکر استقلال مالی باشه ، این که فکر کردن رو یاد بگیره ، بحث کردن ، نتیجه گیری ، مشورت ، محکم کردن عقاید و ...
چیزایی که شاید قبل از دانشگاه ، توی نظام آموزشی و حتی محیط خانواده کمتر بشون پرداخته میشه

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

هرگز نمیشه حکم کلی واسه این موضوع داد . که کارشناسی مناسبه . مناسب نیست . شرایط افراد خیلی مهم و موثره تو تصمیم گیری .
بحث اقتصادی اگه خانواده توانایی تامین زندگی رو واسه چند سال نداشته باشن تقریبا میشه گفت مشکل مهمیه واسه این کار ! اما اینکه میگین این دوره تصمیمات احساسی و این داستانا داره رو تا حدودی قبول دارم . اما عکسش رو هم نگاه کنیم بد نیست . که در مقابل چه آفت ها و خطراتی تحت الشعاع قرار میده زندگی رو . به نظرم این موضوع اگه با هماهنگی خانواده ها باشه مشکل خاصی ایجاد نمیکنه . یقینا خانواده شما احساسی تصمیم نمیگیرن . و یقینا زندگی شما واسشون مهم ترین چیزه . پس خطری از این بابت تهدیدتون نخواهد کرد ! همون که گفتم . بسته به شرایط افراد در مرحله اول . توان اقتصادی در مرحله دوم . و اقدام از راه درستش در مرحله سوم باعث میشه دوره کارشناسی هم واسه این کار زود نباشه

و من الله توقیف :D

ویرایش : تاکید کنم که از راه درستش ! پس فردا نرین دانشگاه ضرتی عاشق شین ضرتی ازدواج کنین بعد که ضرتی طلاق گرفتین بیاین خر منو بچسبین :))

asal_sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نظر من دوران لیسانس اصلن ازدواج خوب نیس ...
سال های اول جو میگیره ابراز علاقه میکنن که هیچ کدومشون حقیقت نداره و مزخرفه
بچه نشین ازدواج دانشجویی تو سنین پایین بزرگترین اشتباهه ممکنه

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

توی ارشد و دکترا میشه بهش فک کرد (:|
البته من میگم شوهر خیلی توی دستو پاس جلو پیشرفتو میگیره :))

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

اتفاقن به نظرم ازدواج دانشجويي خيلي خوبه ،بأهم درس ميخونن وهم زندگي ميكنن اونم عاشقانه : 8->

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر منم اصلا دوره کارشناسی مناسب نیست برا ازدواج! آخرِ آخرِ کارشناسیم طرف میشه 22ساله! کی گفته 22ساله باید ازدواج کنه؟! یه پسر 22ساله واقعا پشتوانه یه زندگی رو داره؟! مثلا پسری که سربازی نرفته شغلم نداره! خوب با چیِ این دوست عزیز ادم بره ازدواج کنه و یه عمر زندگیشو بسپره به باد هوا؟! کارشناسی واقعن مناسب نیست حالا باز دوره های دیگه چون فکر طرف دیگه تقریبا کامل شده میشه روش حساب کرد ولی کارشناسی واقعا نه!

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

در هر دوره ای با هرکی میخواین مزدوج شین فقط درستو به سرانجام برسونین سست نشین ... یه کاریم پیدا کنین بد نیست .
ازدواج دانشجویی بد نیست (لیسانس به بالا ترجیحا )سختیای خودشو داره موقع امتحانا زندگیشون دیدنیه فقط .
از نظر اقتصادی هم مشکلاتی دارم یا اینکه کار نیمه وقت داشته باشن که کفاف زندگی امروزی رو نمیده یا دستشون تو جیب خانوادشون باشه اینم صورت خوشی نداره ...
یکی از مزایاش هم وام میدن مثل اینکه .....خخخخ
لپ کلام اگه مورد همه چی تموم بود فرصت ُاز دست نمیدیم... میتونیم تا تموم شدن درس هم نومزد باشیم.... :))
بیشتر که فک میکنم به این نتیجه میرسم با کوزت جان موافقم . :)

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

زندگی عاشقانه همون دوماه اول ه :-".
اگه درساشون سنگین باشه سرویس میشن.
مثن دختره درس داره بعد مثلا باید مهمونی هم به مناسبت ازدواج بگیره مهمونی بده و بلاه بلاه بلاه. [غذا درست کردن و خونه تمیز کردن به کنار حالا ]
بعد مثن به احتمال یک درصد مثلا بچه هم بیارن :|
یکی بود بچه اورده بود بعد این خودش و شوهرش تهران درس میخوندن بچه تو شمال دست ه مامان بزرگه ، بزرگ میشد کلا . :|

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از Fateme.RMA :
به نظر منم اصلا دوره کارشناسی مناسب نیست برا ازدواج! آخرِ آخرِ کارشناسیم طرف میشه 22ساله! کی گفته 22ساله باید ازدواج کنه؟! یه پسر 22ساله واقعا پشتوانه یه زندگی رو داره؟! مثلا پسری که سربازی نرفته شغلم نداره! خوب با چیِ این دوست عزیز ادم بره ازدواج کنه و یه عمر زندگیشو بسپره به باد هوا؟! کارشناسی واقعن مناسب نیست حالا باز دوره های دیگه چون فکر طرف دیگه تقریبا کامل شده میشه روش حساب کرد ولی کارشناسی واقعا نه!

من فقط خواستم بگم پسری که هم دکترا شو گرفته باشه، هم سربازی رفته باشه و هم شغلی مناسب به همراه تجربه کاریِ خوب و درآمد کافی (ک فرق میکنه بنا بر نظرات هرکس!!) و .. داشته باشه ؛

ایشون دگ خودش بزرگ خاندان هست و باید برای دیگران آستین بالا بزنه تو اون سن فک کنم ؟! :-? :D

پ.ن: اما همون بحثی که بنا بر شرایطِ شخصی هرکس و طرفین ماجرا، فرق میکنه این موضوع رو پایه ام!

چون دوربرم دارم می بینم فامیلی ک سال سوم پزشکی با همکلاسی ش ازدواج کرده و زندگی خوبی دارن (هرچن خرجشون وابسته به والدین هست عملا دگ!!) ؛
از اونورم فامیلای دوری که همگی دکتر و استاد دانشگاه و .. اند، با 40 سال سن یا ازدواج نـکردن انقد درگیر کار و درس بودن یا تازه 2-3 ساله ازدواج کردن!!

بهرحال باید هرکی متناسب خودش پیدا کنه حد اعتدال رو. فکر و بلوغ اجتماعی و .. هم در همه یکسان نـیس ؛ هرچن شاید کفی براش بشه قائل شد؟!

در کل هم نمیشه بخش مهمی از زندگی رو ک زندگی مشترک هست، برای بخش دگ ای از زندگی تعطیل کرد! بقول بنده خدایی، شما هیچ وقت نمیگی من غذا خوردن و مهمونی و سفر رفتن و .. رو همگی به بعد از دکتری م منتقل میکنم .. !!

.

M.A.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
دانشگاه
شهيد چمران اهواز
رشته دانشگاه
مشاوره خانواده

به نقل از Fateme.RMA :
یاد حرف یکی از اساتیدم افتادم که با ازدواج دانشجویی مخالف بود
می گفت بعد از کارشناسی گرفتن یه پسر دو سال سربازی داره و بعد هم بدو بدو دنبال کار که تا بیاد بجنبه و یه درآمدی داشته باشه میشه 4 سال بعد از دانشگاه
می گفت آهای دختری که دنبال ازدواج دانشجویی هستی بدون که کارت اشتباهه شوهر تو بیرون از داشگاه ست و باید کمه کم 4 سال بات اختلاف سن داشته باشه تا تو اموراتتون نمونین

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

ببخشيد سوالي دارم.دانشجو بعد از تحصيلش هم معلوم نيس كار درست ُ حسابي داره يا نه بعد اونوخت دوران دانشجويي با كودوم پول قراره زندگي كنن؟! :/

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

واسه پزشکی ها خوبه ها آقا؛ اینا طرح دارن دو سال که حقوق خیلی خوبی میدن اگه شهر های دور برن شهرهای نزدیک هم حقوق خوبه من به این دوستان پیشنهاد میکنم سالهای آخر ازدواج کنن بره چون این بدبختا هفت سال هم باید درس بخونن بذاری تخصص هم بخونی که دیگه واقعا دیره

× اصلا سنگ خودم رو به سینه نمیزنما اصلا :))))

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از سـوگـنـد :
ببخشيد سوالي دارم. دانشجو بعد از تحصيلش هم معلوم نيس كار درست ُ حسابي داره يا نه بعد اونوخت دوران دانشجويي با كودوم پول قراره زندگي كنن؟! :/

من نمیخوام مث این حرفای تکراری بگم ازدواج کنید تا مقتصد شید مثلا!! نه ؛

اما بازم مورد های عینی دیدم دانشجویی که سابقا در خوابگاه و شهر دگ، با 100 تومن ماهانه مثلا خودشو اداره میکرده و تازه کلی هم بریز و بپاش سر تفریحات زیادی ش و .. داشته (ک تو چشمم نمیومده اصن!) ؛
بعد از عقد، با همین مبلغ، یکماه کامل دو نفرو حالا ساپورت میکرده یجوری !!

یعنی میخوام یه دورِ باطل رو به شکل زیر ببینیم بطور فرضی!

1) دانشجو : من که کار و پول برای ازدواج و .. نـدارم ؛ پس بیخیال ازدواج فعلا!

2) حالا که بیخیال ازدواج فعلا ؛ پس برم سراغ عشق و حال خودم با همین پولای (ظاهرا) کمم!

=> نه پولی پس انداز میشه (به قصد ازدواج! نه برا تفریحات خودش مثلا!) و نه انگیزه و جدیت لازم برای کار و پس انداز و .. ؛ به هدفِ ازدواج، ایجاد! و نمیرسه هیچ وقت به اونجا !!

من خودم بیش از بحث کار و درآمد برای مخارج جاری ؛ مسئله مسکن و هزینه ش رو موثرتر میدونم بین عوامل منطقی ؟! :-?

چون یه آدم اهل تلاش و فکر و دارای تحصیلات و تخصص خوب و .. ؛ اگ نـخواد البت بشینه تا بیان دنبالش و بگن مدیرعاملِ ما شو لطفا!! میتونه بالاخره کار و درآمدی مناسب برای اداره اولیه زندگی جور کنه؛

اما مسکن چه از نوع ملکیت یا حتا اجاره با این وضع فعلی، واقعا رو ذهن رژه میره گاهی!! ک البت چاره خاصی دربارش تو ذهنم نیس (غیر از بحث حمایت والدین و اینا ک برا همه هم یجور نیس خب!)
چون اگ مسکن نباشه، رسما زندگی مشترک و بقول معروف زیر یک سقف بی معنیه !! اگ بخوای باشه، خب کلی زمان میبره تهیه ش و باز خیلیا میشن بزرگ خاندان اونموقع!! :-??

.

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

یه موردی که درباره ازدواج هست اینه که همه میگن سن ازدواج بالارفته و باید جوونا رو تشویق کرد که زودتر ازدواج کنن ولی موقع عمل که میرسه همین افراد شروع میکنن به موج منفی فرستادن و اینکه بابا شما هنوز جوونین نمیدونین چی دارید میگید، میدونید زندگی مشترک تو این اوضاع چقدر مشکله و ...
حرفم اینه که احتیاط تا یه حدی لازمه ولی اگر از یه حدی فراتر بره تبدیل به وسواس و بدبینی میشه که اصلا خوب نیست.
من خودم توی دانشگاه همکلاسی‌ای دارم که الان با هم‌رشته‌ایش ازدواج کرده.
هر وقت این دوتا رو میبینم کیف میکنم حقیقتا که اینقدر زود مسیر آینده‌شون رو مشخص کردند و ذهنشون درگیر مسائل بزرگتری نسبت به واحد پاس کردنه.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

صد درصد با ازدواج دانشجویی مخالفم
بچه ها نکنین این کارو با خودتون
اون قدیما بود ک میگفتن 20 ساله شدی باید ازدواج کنی الان اوضاع خیلی فرق میکنه خیلی
الان باید درس بخونی،فوق بگیری،سربازیتو اوکی کنی،مشغول به کار بشی،سرمایه جم کنی بعد ب فکر ازدواج باشی،حالا خودتون ببینین این پروسه چقد طول میکشه!!
اگه زود ازدواج کنین برخلاف حرفایی ک میزنن شکسته میشین، اعصابتون ب هم میریزه،صدتا مشکل و دغدغه پیدا میکنین و ...
چنتا از رفیقای من با فشار خانواده ازدواج کردن الان وضعشون واقعا ناراحت کنندس ! کسی ک هرروز ی لباس میپوشید میرف دانشگاه اونم لباسای شیک،الان کل سال فقط دوبار لباس عوض میکنه . گوشی لمسیشو فروخت نوکیا دس دوم خرید .کسی ک هرشب میرفت بیرون واسه تفریح الان سه شنبه بلافاصله بعد از تموم شدن کلاسش میره شهرشون تا کار کنه .تمرکزش واسه درس خوندن کاملن از بین رفته و...

این دوران پر انرژی ترین و بهترین دوران عمرتونه ،با یه کار عجولانه از بین نبرینش، از زندگیتون لذت ببرین تا بعدا عقده ای نشین

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

ازدواج دانشجويي به نظرم هم خوبه ،وهم بد ،ولي اين ُ بگم كسي كه ازدواج مي كنه ،وهم دانشجوي چه شكلي خرج زندگيش در بياره ؟به شخصه خودم از اون دسته ادمايم تو دوران دانشجويي ازدواج كنم ،حالا كي منُ ميگيره #شوخي :))

زهرا27

بریزءیس
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زاهدان
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
الزهرا_خواجه نصیر
رشته دانشگاه
کامپیوتر

اگه میتونن تودوران دانشجویی کارکنن خوبه وازپس زندگی برمیانودرس ومشق واین چیزاهم اونقد دست وپاگیر نیس وبهونست اما وقتی کارنیست بنظرم فقط میشه رویاپردازی وبارویازندگی نمیچرخه.اگه خرجشونم مامان باباشون بدن فرقی نداره چون تاوقتی وارد اجتماع واقعی نشده باشن پختگی کافیوواسه زندگی ندارن ومیشه همون بچه ان واسه ازدواج به نظرم تو تصمیم گیری هم پخته و واقع بین عمل نمیکنن.
البته ازدواج ازیه سنی که بگذره حسش میره و دچاروسواس الکی میشن و سختگیری.فک کنم وقتیم وارد زندگی بشن دیگه انعطاف کافی برای شروع زندگی مشترکوندارن.
خودم یه ایراد به حرفام وارد کنم راه حل نظر من اینه که افراد کارداشته باشن ولی بااین اوضاع جامعه ما واقعا شاغل بودن خیلی سخته وکاری نیست بخصوص برای دانشجوهای بی مدرک!بااین وصف سن ازدواج همش بالاوبالاترمیره کسیم نمیتونه منکراین بشه که این خیلی مشکل برای جامعه ایجاد میکنه.راه حل واقعی چیه من نمیدونم :-?

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

دوستان خیلی بد دارین نسخه میپیچین واسه ملت :D ازدواج دانشجویی خوبه ! بده ! :|

بهزاد فرض کن یکی باباش توانایی مالی داره . تا وقتی که این بچه بتونه خودش درامد داشته باشه همه چیشو تامین کنه .

بعد تو فک کن یکی که هر شب بیرون داره پول خرج میکنه میگرده با دوستاش . گوشیش لمسیه . هر روز یه لباس میپوشه ! این خیلی خوبه به نظرت ؟ بنده به شخصه از این مورد احساس عذاب وجدان دارم که چقدر پول بیخود و بی جهت دارم تو این چیزا خرج میکنم . رفیق خودم ازدواج کرده . باباش پول داشته به این وضعی که تو گفتی نیفتاده . اما ولخرجی نکرده . الان بعد از گذشت یکسال هم کار داره . هم ماشین داره . پولایی که من دادم واسه تفریح و لباس و دیوایس های الکترونیکیم و اون کمتر از من خرج کرده . وقت هایی که من پای فیسبوک گذروندم و با دوستام ول گشتم اون استفاده مفید کرده . خلاصه زندگیش جهت دار شده . درسش هم داره میخونه و مشکلی نداره . دغدغه روحی و عاطفی هم دیگه نداره . مطمئنا من وقتی درسم تموم شه اگه سربازی هم باشه بعد به قول تو با این وضع زندگی سرمایه (!) هم بخوام جمع کنم در بهترین حالت هم بهش نمیرسم !!‌ :|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Fitz William . Darcy :
من نمیخوام مث این حرفای تکراری بگم ازدواج کنید تا مقتصد شید مثلا!! نه ؛

اما بازم مورد های عینی دیدم دانشجویی که سابقا در خوابگاه و شهر دگ، با 100 تومن ماهانه مثلا خودشو اداره میکرده و تازه کلی هم بریز و بپاش سر تفریحات زیادی ش و .. داشته (ک تو چشمم نمیومده اصن!) ؛
بعد از عقد، با همین مبلغ، یکماه کامل دو نفرو حالا ساپورت میکرده یجوری !!

یعنی میخوام یه دورِ باطل رو به شکل زیر ببینیم بطور فرضی!

1) دانشجو : من که کار و پول برای ازدواج و .. نـدارم ؛ پس بیخیال ازدواج فعلا!

2) حالا که بیخیال ازدواج فعلا ؛ پس برم سراغ عشق و حال خودم با همین پولای (ظاهرا) کمم!

=> نه پولی پس انداز میشه (به قصد ازدواج! نه برا تفریحات خودش مثلا!) و نه انگیزه و جدیت لازم برای کار و پس انداز و .. ؛ به هدفِ ازدواج، ایجاد! و نمیرسه هیچ وقت به اونجا !!

من خودم بیش از بحث کار و درآمد برای مخارج جاری ؛ مسئله مسکن و هزینه ش رو موثرتر میدونم بین عوامل منطقی ؟! :-?

چون یه آدم اهل تلاش و فکر و دارای تحصیلات و تخصص خوب و .. ؛ اگ نـخواد البت بشینه تا بیان دنبالش و بگن مدیرعاملِ ما شو لطفا!! میتونه بالاخره کار و درآمدی مناسب برای اداره اولیه زندگی جور کنه؛

اما مسکن چه از نوع ملکیت یا حتا اجاره با این وضع فعلی، واقعا رو ذهن رژه میره گاهی!! ک البت چاره خاصی دربارش تو ذهنم نیس (غیر از بحث حمایت والدین و اینا ک برا همه هم یجور نیس خب!)
چون اگ مسکن نباشه، رسما زندگی مشترک و بقول معروف زیر یک سقف بی معنیه !! اگ بخوای باشه، خب کلی زمان میبره تهیه ش و باز خیلیا میشن بزرگ خاندان اونموقع!! :-??

.

میدونی اولین باره باهات موافقم ؟ :))

ولی خوب باز هم در مورده همه این طور نیست.

ببینید موضوعه مالی یک بحثه جداست.

چیزی وجود داره به اسمه کاره دوران دانشجویی. لزومی نداره شما رییس شرگت باشید! صرفن لازمه یه جا درس بدید تا بتونید خرجه خودتون رو در بیارید. و طرف مقابل هم دانشجوعه و خوب پس اونم خرجه خودش رو می تونه دربیاره

( یعنی اگه یک دانشجو بخواد می تونه با برداشتن واحده کمتر مدتی رو به کاره نیمه وقت اختصاص بده و درامده قابل توجهی داشته باشه ) و خوب پس وقتی دو نفر کناره همید ( حالا ازدواج سنتی یا ازدواج ازاد و سپید یا هر شکلی. ) می تونید درامد کافی برای زندگی رو داشته باشید.

و خوب باید روش های سنتی زندگی رو فراموش کنید. ازدواج دانشجویی دیگه جنسیت نمیشناسه. شما مرد باشید یا زن باید خودتون خرج خودتون رو دربیارید. طرف مقابل خودش شاهکار کنه بتونه قرضش رو پاس کنه!

اگه می تونید به این روش زندگی کنید که خوب خیلی خوبه! با کسی که دوسش دارید زندگیتون رو شروع کنید.

اگه نه خوب نکنید!

ولی ازدواج دانشجویی خاصیت هایی داره مثله این که شما همدیگه رو میشناسید. دوست هاتون دوست های مشترک هستن. (‌یعنی تو یک جو دانشجویی بودید. ) همدیگرو کمو بیش میشناسید و چون اول دوست بودید اخلاق واقعی همو می دونید.

( یعنی نرفتید خواستگاری دختره و بعد با دختره برید بیرون که حالا هم پسره مربوط هم دختره مربوطه بیان خودشون رو خیلی بهتری از اونی که هستن نشون بدن! ) و شما فرد دانشجو رو بدون ارایش و با لباسه عادی دیدید! اینا خیلی خوبه! یعنی تصمیمی که میگیرید می تونه تصمیم عاقلانه ای باشه، ولی در عین حال باید توجه کنید که شما در زمان دانشجویی قرار نیست در مدت کوتاه وضعه مالیتون عالی بشه!

من یه نفر بودم و کله مدت پیش دانشگاهیم و ترم اوله دانشگاهم گذشت تا من تازه فقط بتونم قرض هامو پس بدم و با خودم صفر-صفر شم! تازه یه سالی شده که من دستم به جیبم می رسه و می تونم با خیاله راحت تری خرج کنم. و خوب ببینید حتا اگه قصد ازدواج ندارید باز هم باید سعی کنید مقداری از پولتون رو ذخیره کنید وگرنه بعدن اساسی به مشکل بر می خورید.

بالا