• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مسابقۀ عکّاسی شمارۀ 20 (تابستان 1393)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
سلام به همۀ شما دوستان عزیز

باز هم مثل دورۀ قبل، ناهماهنگی ها کار دست ما داد و کل تابستون گذشت و مسابقه هی عقب افتاد، هی عقب افتاد... باید از همه پوزش بطلبیم #S-:
موضوع مسابقه رو طبق توافقهایی که به عمل اومد، باز هم دوتا گذاشتیم. امیدوار هستیم که با این کار بتونیم در شرکت هرچه بیشتر اعضای فروم کمکی کرده باشیم.

موضوعات مسابقۀ این دوره دست و آرزو هستند.
منظور از دست، دست هست، منظور پا، سر، بدن، در و دیوار و هیچ چیز دیگه ای نیست، دست :D اینکه "من النگوهام خوشگله" و "لاک یشمی با خال خال های صورتی" و ... مد نظر نیست. عکس بی ربط نذارید لطفا...
منظور از آرزو هم اسم آرزو نیست، می دونیم سخته، عمدا گذاشتیم که یه کمی به چالش بکشیم شما رو :) نرید یه عکس از دوتا قاب روی دیوار بگیرید بگید این آرزوئه ها! باید آرزو رو به ذهن متبادر کنه، و اگه خیلی دور باشه قبولش نمی کنیم.

قوانین مسابقه هم مثل دفعۀ قبله. امیدوار هستیم که با این قوانین بتونیم مسابقه ای بهتر از دوره های قبل برگزار کنیم. و اما قوانین :

1- همه ی کاربرانِ سمپادیا با رعایت قوانین حق شرکت در این مسابقه رو دارند.
2- عکس باید توسطِ خودِ کاربر گرفته شده باشه. پس دلایلی مثل : "با دوربین خودم نگرفتم نمی دونم" ، " دوربینش یادم نیس چی بود" ، "شما حالا بذارید من بعدا میگم" و ... پذیرفته نیست، عکس رو باید خودتون گرفته باشید و از مشخصات دوربین کاملا اطلاع داشته یاشید.
3- هر کاربر برای هر موضوع حقِ ارسالِ فقط یک عکس رو داره.
4- بالای عکس موضوعِ انتخابیتون رو ذکر کنید. در نتیجه باید هر پست شما هم یک دونه عکس داشته باشه. یعنی اگه توی هر دو موضوع می خواید شرکت کنید، دوتا پست میذارید، یکی برای این، یکی برای اون. پس چی شد؟! می نویسید : موضوع : "فلان" زیرش عکس.
5- اگر کسی بیش از یه عکس برای هر موضوع ارسال کنه مثلِ اینه که توی تست بیش از یک گزینه رو انتخاب کنه! بنابر این همه ی عکس هاش حذف میشن. (این بند رو خیلی سفت و سخت میگیریم!)
6- بزرگترین ضلع عکستون سایزش ماکزیمم 750 و مینیمم 640 پیکسل باشه. عکسهایی که بزرگتر یا کوچیکترن بدون هیچ وقت تلف شده ای حذف میشن! تگهای height و width هم بذارید میام کتکتون میزنم. زبونم شرحه شرحه شد،کسی گوش نکرد...
7- اگر عکسی که میذارید، از استانداردهای عکاسی خیلی فاصله داشته باشه، و از حداقل های یه عکس خوب خیلی فاصله داشته باشه، پست شما پاک میشه (در صحبتی که با مدیران کل شد، قرار بر این شده که زیاد سختگیری نشه، و به عبارتی خیلی باید عکستون داغون باشه که بخواد پاک بشه! اما برای اینکه تعداد عکسها زیاد نشه و بقیۀ اعضای فروم هم بتونن عکسها رو ببینن و لایک بزنن، نمیشه که هر عکسی که از در و دیوار میگیرید رو اینجا بذاریم.) پس در ارسال عکسها کمی به خودتون سختی بدید و سعی کنید هر عکسی رو اینجا به نمایش نذارید.
8- مشخصات دوربین و مشخصات عکس باید زیر عکس ذکر شده باشه.
مشخصاتِ دوربین شاملِ: مدل دوربین، سرعت شاتر (Shutter Speed)، اپرچر (روزنۀ دیافراگم) (Aperture) و ایزو (ISO) اگه دوربینتون اس ال آر هست، مدل لنز رو هم ذکر کنید (اگه نمی دونید در مورد عکستون، عکس رو توی کامپیوترتون روش راست کلیک کنید، Properties رو بزنید، به تب Details برید و مشخصات عکس رو ببینید.)
مشخصاتِ عکس شامل: ادیت با چه نرم افزاری بوده و چه چیزهایی ادیت شده توش
این بند رو هم تا جایی که بتونم خودم سعی می کنم براتون اضافه کنم، اما اگه واقعا عکستون نه اطلاعات داشت خودش و نه خودتون نوشته بودید مشخصات رو، عکس رو پاک می کنیم.
9- در مورد ادیت عکس ها هم خیلی دقت کنید. "هرگونه تغییر خارج از استاندارد درعکس‌ها پذیرفته نیست. اصلاح رنگ، کنتراست، شارپنس, تیرگی و روشنی، کراپ در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد قابل قبول است." همچنین ارسالِ کلاژ، عکس های HDR با ادیت سنگین و در کل عکس با ادیت های اغراق آمیز ممنوعه، چون به اصالت عکاسی لطمه میزنه.
10- از آپلود سنتر های معتبر مثل پیکوفایل استفاده کنید. مسئولیتِ خراب شدن لینکِ عکس ها با خودتونه. پست های بدون عکس رو هم حذف می کنیم. پس لطفا رعایت بفرمایید!
11- تصمیم در مورد اینکه عکسی ادیتش در حد مجاز بوده یا نه با تیم داوری هست.
12- نحوۀ داوری هم اینطوریه که عکسی که بیشترین لایک رو بگیره توی هر موضوع، میشه عکس برندۀ اون موضوع. این دوره یک عکس رو هم برندۀ مسابقه از نگاه داوران می ذاریم.در بخش بهترین عکس از دید تیم داوری، مباحثی مثل کادربندی، زیبایی بصری، نگاه متفاوت، استفادۀ خوب از تجهیزات، ادیت مناسب، نورپردازی مناسب، خلاقیت و ... می تونه از مهمترین دلایل اول شدن یک عکس باشه. سعی می کنیم از دوستان با تجربه تر در تیم داوری بهره بگیریم، عکس برتر از دید داوران هم طبیعیه که نمی تونه عکس خود داوران باشه. اما داوران هم می تونن در بخش بهترین عکس از دید کاربرا (یا همون بیشترین لایک) شرکت کنند.

بعد از 10 روز تاپیک قفل میشه، اما 1 هفته بعدش هم باز میمونه که لایک کنین تا بهترین عکس انتخاب بشه.

بعد از مسابقه هم عکسهای اول تا پنجم به نقد گذاشته میشن و عکسهای برتر از دید داورا هم توسط خودشون توضیح داده میشن با دلیل.

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : مسابقۀ عکّاسی شمارۀ 20 (تابستان 1393)

موضوع : آرزو

IMG_9651_3.jpg

Canon 550D
Canon EF 50mm f/1.8
taken at 50 mm f/2.8
1/800s
ISO 400
Edited with Adobe Photoshop CC

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

موضوع : آرزو

arezoo.jpg

مشخصات :

%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA.png

ادیت : ریسایز ، سیاه و سفید کردن با فوتوشاپ

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز
پرسونی فیکیشن :-"

این دوست من وقتی ارزو میکنه؛( :-" ) ووول میخوره،نمیشه روش فوکوس کرد :D
البته الان گویا ارزو هاش بر باد رفته داره گریه میکنه :( (;
osq_wp_20140826_9167.jpg

v2t0_35.png

R.af.hou

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
نقره هشتمين دوره المپياد نجوم!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
م. عمران

موضوع: آرزو
آرزوهاتو بسپار، به دست این قاصدکا...!
e4ddd996951.jpg

700D
f/7.1
1/160s
iso 100
50mm

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

موضوع : آرزو​
WP_20140617_19_21_06_Pro1.jpg
Screenshot_114_.png

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

IMG_3266.JPG

Canon 500D
f/6.7
1/9s
iso 100

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

IMG_2280.jpg

Canon IXUS 210
ISO 80

Adobe Photoshop CS5
[crop,contrast]​

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

در پسِ تمام قاب ها و خواب ها...
روزنه ای از تو می بینم رو ب تمام آرزوهایم!!!

2sb0ls9.jpg

sony DSC-WX10
ISO 250
30.0mm
f/5.9
1/200

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

موضوع: دست

_IMG_6780.jpg

Canon 350D
F-stop f/4
Exposure time 1/60 sec
Focal length 48mm
ISO-400
Lens:Canon EF-s 18-200

Adobe Photoshop CS5
[crop,contrast,Brightness]​
سایزبزرگ‌تر

FarnaoO:D

Far_Naz
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
آرزو

موضوع:آرزو

:D :D
1234.jpg

مشخصات دوربین:

Capture_PNGd.PNG

عکس رو با فوتوشاپ کراپ کردم کنتراست وروشناییش رو هم درست کردم...

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از FarnaZoO :
موضوع:آرزو

:D :D

ed2.jpg

مشخصات دوربین:

Capture_PNGd.PNG

عکس رو با فوتوشاپ کراپ کردم کنتراست وروشناییش رو هم درست کردم...
قوانین مربوط به سایزِ عکس رو رعایت کنید

• لایک
امتیازات: swz

آقا فریبرز

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

سلام ... خیلی وقت بود نبودم ! :)
برای مسابقه : دست . اینو برای یه مسابقه راجع به کارگران گرفتم .
چند تا نقد به مسابقه دارم ! اول اینکه صرفا داشتن مشخصات عکس دلیل بر صاحب اون عکس بودن نمیشه !
چرا ؟ چون فرضا منی که بابام 30 ساله عکاسی میکنه تو لپتاپش پر عکسه ! به نظرم باید از نفری که قراره برنده ش کنین سوالای تخصصی توی چت بپرسین که ببینین بلافاصله جواب میده یا نه ! دومین چیز اینه که خیلیا یه عکس خوبو شانسی میگیرن که اونم نمیتونه برنده باشه به نظرم چون ناعدالتیه . اینا رو نگفتم که کسی ناراحت شه و اینا . صرفا حرف دلم بود :D

IMG_04601.jpg

Camera Model : PowerShot G12
Camera Make : Canon

Flash : Not Used
Focal Length : 30.5 mm
Exposure Time (Shutter speed) : 0.00625 (1/160 sec) O
Aperture : 4.34 ~f ro 4.5 gozashte budam
ISO : 125
White Balance : Manual

Edit : HDR-10% via Picasa

آقا فریبرز

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مدیریت کسب و کار

موضوع : آرزو (اینجا واقعا دلم گرفته بود که این عکسو گرفتم :) انگار دلم میخواست برگردم به دنیای پاک بچگیام.زمانی که سعی میکردم این سوره رو حفظ کنم...)
توی پست قبل هم گفتم اینکه یک نفر مشخصات HISTOGRAM یک عکس رو داشته باشه صرفا ، اون آدمو صاحب اون عکس نمیکنه . من این عکس رو خودم گرفتم اما چون بعد با گوشی ادیتش کردم پاک شده موارد تنظیمات دوربین موقع ثبت . برای اثبات اینکه خودم گرفتم موقع ثبتش توی اینستاگرام خودم گذاشتمش (mr.amir) و اینکه توی گوگل هم میتونین سرچ تصویری کنین . اما خب مشخصات عکس های دیگه ای که از همین صحنه گرفتم (ایده و اجراشم از خودم بود ;;) ) رو به جای این میذارم امیدوارم قبول داوران بشه چون مشخصات دقبقا خود همین عکس نیستن :)

IMG_9348.jpg

Exposure Time (Shutter speed) : 0.004 (1/250 sec) O
Aperture : 5
ISO : 400
White Balance : Auto

Edit : Subtle - AutoDesk PIXLR for android

توضیح : اول با گوشی عکس گرفتم گذاشتم رو قرآن بعد با دوربین از جفتشون عکس گرفتم .

Untitled.png
در جواب پست بعد ، آره منظورم اطلاعات Exif بود . اما فک کردم شما هیستوگرام رو چک میکنین برای فهمیدن صداقت صاحب عکسا :)
ممنون از جوابتون :)

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از 埃米尔 :
موضوع : آرزو (اینجا واقعا دلم گرفته بود که این عکسو گرفتم :) انگار دلم میخواست برگردم به دنیای پاک بچگیام.زمانی که سعی میکردم این سوره رو حفظ کنم...)
توی پست قبل هم گفتم اینکه یک نفر مشخصات HISTOGRAM یک عکس رو داشته باشه صرفا ، اون آدمو صاحب اون عکس نمیکنه . من این عکس رو خودم گرفتم اما چون بعد با گوشی ادیتش کردم پاک شده موارد تنظیمات دوربین موقع ثبت . برای اثبات اینکه خودم گرفتم موقع ثبتش توی اینستاگرام خودم گذاشتمش (mr.amir) و اینکه توی گوگل هم میتونین سرچ تصویری کنین . اما خب مشخصات عکس های دیگه ای که از همین صحنه گرفتم (ایده و اجراشم از خودم بود ;;) ) رو به جای این میذارم امیدوارم قبول داوران بشه چون مشخصات دقبقا خود همین عکس نیستن :)
IMG_9348.jpg

Exposure Time (Shutter speed) : 0.004 (1/250 sec) O
Aperture : 5
ISO : 400
White Balance : Auto

Edit : Subtle - AutoDesk PIXLR for android

توضیح : اول با گوشی عکس گرفتم گذاشتم رو قرآن بعد با دوربین از جفتشون عکس گرفتم .
埃米尔 عزیزما اینجا اصل رو بر اعتماد میذاریم و فرض می کنیم که هرکسی عکسی رو گذاشته خودش گرفته.
و اینکه اگر منظورت از Histogram احتمالا EXIF هست. و اینکه مسابقۀ عکس تخصصی برگزار نکردیم که بخوایم مثلا فایل raw بگیریم بابتش که...! اگر عکسی رو شما شک دارید که کسی خودش گرفته، مطرح کنید ما سوال می کنیم، اما به شیوۀ خودمون :) و اینکه تقریبا تمام افرادی که عکس گذاشتن اینجا رو من میشناسم، و حواسم به مسائل اینطوری هست :)
در مورد اون بحث شانسی بودن هم مسابقۀ "عکاسی" ه . نه مسابقۀ "بهترین عکاس". اگر یه عکس خوبه، خوبه. دلیلی نداره که در موردش فلسفه بافی کنیم :)
لطفا دیگه پست های غیر مسابقه ای کسی نده و توی پیغام خصوصی دنبال کنید بحث ها رو.

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

"آرزو"

Edited by Pics art

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

موضوع: دست

78.jpg

Panasonic DMC-LS1
f/2.8
1/20s
ISO/100
6mm
ادیت با فوتوشاپ؛ اصلاح نور و کنتراست و سیاه و سفید کردن عکس.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا