• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : گپ دانشجویی

به نقل از پگاه :
آخه موضوع اینه این دو ماه دقیقا توی همون 3 ماه تابستونیه که یه سری میخوان ارشد بخونن یه سری هم میخوان زبان بخونن که واسه اپلای تا آخر شهریور دیگه تافل آیلتس اینا بدن

برای اپلای کردن خوب زمستون اپلای کنین :D

به هر حال باید بپذیرین که یه ترم عقب افتادن کاملن قابل توجیح و درکه! مسابقه نیست که سریع تر برین :))‌ ترم فبریه اپلای کنین یا خوب می تونین کاندیشنال بگیرین و تا قبل شروع ترم ایلتس بگیرین.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از مازیمون :
برای اپلای کردن خوب زمستون اپلای کنین :D

به هر حال باید بپذیرین که یه ترم عقب افتادن کاملن قابل توجیح و درکه! مسابقه نیست که سریع تر برین :))‌ ترم فبریه اپلای کنین یا خوب می تونین کاندیشنال بگیرین و تا قبل شروع ترم ایلتس بگیرین.

اپلای واسه مهر یه سالی، مهلتش تا آذر- دی اینای سال قبله دیگه منم اگه بخوام عملا همون آذ و دی اپلای میکنم (بسته به ددلاینای دانشگاه) ولی واسه خوندن برای اون آزمونای زبانش به جز این تابستون وقت دیگه ای نیست

من نمیخوام ترم اضافه تر بمونم ترجیحا :D

کاندیشنال ایناشو میدونم که بگی بعدا واسه تون میفرستم ولی خود آزمون زبان ـه یه پروسه خوندن میخواد هر چقدرم آدم فکر کنه زبانش خوبه :D
تو طول سال که ترم 7 و 8 میشیم هم خود درسای دانشگاه و پروژه لیسانس و اینا هست یعنی بهتر از این سه ماه این تابستون زمان دیگه ای نیست واسه زبان خوندن

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

آزمون تافل رو میگن زمانی باید داد که چینی ها نباشن
مثل اینکه چینی ها اکثرا زمستون آزمون میدن
مثل ما که اکثرا تابستون آزمون میدیم
و خب مثل اینکه چینی ها خیلی قوی ن
از طرفی میانگین نمره های داده شده مثل اینکه در تمام دوره ها ثابته
و خب حضور چینی ها کارو خراب میکنه :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

در آستانه ی ورود به سال آخر دانشگاه، من دچار درد تازه - کنکور- کارشناسی -داده ها شدم واسه اینکه بعد از کارشناسی چی بخونم، اگه قراره اپلای باشه یا هر چی برم چه زمینه ای :-<

آدم مسلما میدونه چه چیزایی رو نمیخواد ولی اینقدر تنوع زیاده نمیتونم تشخیص بدم چی میخوام :-s

توصیه / راهنمایی / تجربه ای؟ :-<

پ.ن: کامپیوتر تنوع ـش بیش از حده جدی :|

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از پگاه :
در آستانه ی ورود به سال آخر دانشگاه، من دچار درد تازه - کنکور- کارشناسی -داده ها شدم واسه اینکه بعد از کارشناسی چی بخونم، اگه قراره اپلای باشه یا هر چی برم چه زمینه ای :-<

آدم مسلما میدونه چه چیزایی رو نمیخواد ولی اینقدر تنوع زیاده نمیتونم تشخیص بدم چی میخوام :-s

من درمورد گرایشای کامپیوتر اطلاعات زیادی ندارم ولی حتی الامکان برو، اگه هم نرفتی کنکور بده

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از پگاه :

خوب می خوای لیستشو بده بعد بشه در مورد هر کدومش حرف زد.

ولی چرا این صفحه لخته ؟
الف تا ی دانشگاه

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

میگم شما ها هم مثل من هستین یا نه ؟
من ترم یک که اومدم دانشگاه ماه اول خونوادم هر روز زنگ میزدن بعد ماه دوم هفته ای 6 بار ماه سوم هفته ای 5 بار و این روال اومده تا الان که ترم 6 اگه من زنگ نزنم بهشون اونا اصلا دیگه زنگ نمیزنن :)) :))
احساس میکنم بس دیر دیر میرم خونمون کلا از صحنه ی خونواده محو شدم و منو فراموش کردن :D

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از ali 73 :

یا نه :-"

================

می گم چرا من جز فارغ التحصیلان محسوب نمی شم؟ :D
رفتین جایی اسم نویسی کردین بگید منم برم :-"

==========================
بعدا نوشت :
دوستان راهنمایی کردند اما من خوب دقت کردم از تحصیل فارغ نشدم و ان شا الله ارشدم در پیشه :D

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ali 73 :
من ترم یک که اومدم دانشگاه ماه اول خونوادم هر روز زنگ میزدن بعد ماه دوم هفته ای 6 بار ماه سوم هفته ای 5 بار و این روال اومده تا الان که ترم 6 اگه من زنگ نزنم بهشون اونا اصلا دیگه زنگ نمیزنن :)) :))
احساس میکنم بس دیر دیر میرم خونمون کلا از صحنه ی خونواده محو شدم و منو فراموش کردن :D
نه در این حد ولی تا حدودی آره :D
چند وقت پیش بود زنگ زدم به بابام گفتم زنگ زدم ببینم خوبی ؟درس می خونی؟ کلاس میری؟ پول لازم نداری؟ :-" :)) اونم گفت اتفاقا همین الان می خواستم بهت زنگ بزنم :D

برای یادگیری کاربردی زبان چی پیشنهاد می کنین؟
من این ترم به یه پروژه ای سر می زدم که این اواخر کارفرما یه مهندس آلمانی رو به عنوان مدیر پروژه آورده بود. مهندس اونجا بهم گفت به یه نفر مسلط به زبان نیاز داریم که رابط بین این مهندس و کارگرا باشه. و اینجا بود که من یه فرصت بزرگ رو از دست دادم! چون خودم مسلط نبودم یکی دیگه از بچه های دانشکده رو معرفی کردم و اون الان داره اونجا کار می کنه.
اینقدر یادگیری زبان رو به تعویق انداختم که آخرش اینجوری سرم خورد به سنگ! من تو فهمیدن زیاد مشکل ندارم ولی تو صحبت کردن خیلی مشکل دارم.
همیشه چون نمی دونستم که چطوری زبان بخونم که موثر باشه از زیرش در می رفتم. ولی این تابستون باید یه فکر جدی به حال زبانم بکنم.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

واسه انگلیسی صحبت کردن بهترین چیز اینه که تو جوی قرار بگیری که مجبور بشی انگلیسی صحبت کنی
یه چیز مثل کلاس های زبان که توشون صحبت ها گروهی زیادی می شه می تونه خیی موثر باشه
شما تو یه جو که باشید و مجبور باشید صحبت کنید خیلی تاثیرش تو مکالمه شما بیشتره تا بری فیلم ببینی و کتاب بخونی ممکنه یه نفر بار علمیش تو زمینه زبان زیاد باشه اما قدرت صحبت کردنش خیلی چنگی به دل نزنه
باید تا می تونید صحبت کنید و اضافه کنم موقع صحبت نباید بترسی ، شما دل به دریا بزن اگه استارت صحبت بزنی بقیه جمله ها همینطوری خودش میان
غیر از کلاس زبان ها یه سری سایت ها هستند که شما می ری با ملیت های مخلتف صحبت می کنی حتی افرادی که زبان اصلیشون انگلیسی هست و اونا بهتون می گن که زبانتون در چه حده
راستش اسم سایت الان خاطرم نیست به محضی که یادم اومد بهتون می گم (;
اینا که گفتم به شما کمک زیادی نمی کنه که برید یه آزمون زبان ، بدید واسه تقویت مکالمه خوبه
خواستین تجربه ی شخصی منم بخونید :)
من قبلنا که که دبیرستان بودم کلاس زبان می رفتم اون زمان زبانم نسبت به الانم ضعیف بود با این وجود خیلی سعی می کردم انگلیسی صحبت کنم :D
اون زمان قبل از تحریم ها بود و پدرم یه جور کار خدمات برای کشتی ها داشت و یه بخشی از کار بدین صورت بود که یه سری مسافر را ما باید به هتل می بردیم و ... تو این مدت که با مسافر ها کار داشتیم من همراه پدرم می رفتم و صحبت می کردم حتی بعد یه مدت دیگه پدرم به من کار می سپرد من کلی باهاشون صحبت می کردم از کشور های مختلفی هم بودند هندی ، مصری ، فیلیپینی ، انگلیسی ، ایتالیایی که بیشتر همشون هندی و بود و بعدش مصری
بعضی هندی ها خودشون کلی غلط های ابتدایی داشتند حتی :))

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

+ با خودتون حرف بزنین :D مثلا اتفاقای روز رو واسه خودتون تعریف کنین، درباره اش نظر بدین، تحلیل کنین :D هم اگه لغتی رو بلد نباشین / یادتون رفته باشه میفهمین هم تمرینه واسه گرامر استفاده از زمان گذشته و نقل قول و اینا :-"

به نظر مسخره میاد ولی تأثیر داره واقعا :-"

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

خیلی هم خوبه انگلیسی بخونین و بنویسین. اینجوری عادت می کنین که انگلیسی رو به عنوان یک زبان علمی و نه فقط کلامی بشناسین. کتاب داستان بخونین، مقاله، اخبار. بعد سعی کنید نظراتتون رو بنویسید. مثلن یه سری چیزای خاص هست که اینجوری باهاش اشنا میشین، مثل نوع و شکل افعالی که باید موقع خاطره پردازی استفاده کنین، کلمه های بیشتر برای توصیف. که عموما توی مکالمات ساده قابل استفاده نیستند ولی یاد گیری و دونستنشون اهمیت داره.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ميشه يکي گرایش هاي ارشد نرم افزارو به انگليسي بگه !
و راجعبشون یکم توضیح بدين :|

به نقل از پگاه :
+ با خودتون حرف بزنین :D مثلا اتفاقای روز رو واسه خودتون تعریف کنین، درباره اش نظر بدین، تحلیل کنین :D هم اگه لغتی رو بلد نباشین / یادتون رفته باشه میفهمین هم تمرینه واسه گرامر استفاده از زمان گذشته و نقل قول و اینا :-"

به نظر مسخره میاد ولی تأثیر داره واقعا :-"

من اينکارو هميشه ميکنم جلو اينه
مامانم ميگه ديوونم اما خيلي عم مفيده =))

hamzad

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

به نقل از ali 73 :
آره همین شدت واسه منم صدق میکنه منتها هموز کم نشده :-"
ولی تو خونه خطر محو شدن از صحنه رو دارم :D

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

دوستان دیروز معظم‌اله در بیاناتشون از "اردوهای مختلط دانشجویی به اروپا" انتقاد کردند!
خوب بلافاصله بعد از شنیدن این خبر من به حالت 8-> در اومدم.[nb]طبیعتا نه بخاطر مختلط بودن که بخاطر اروپایی بودن اردو[/nb] و سوالاتی برام ایجاد شد که اونها رو در پایین میپرسم ازتون:

۱.برای چی بی‌خبر رفتین نامردا؟! :(
۲.این اردوها رو چه دانشگاه‌هایی برگزار می‌کنند و هدفشون چیه دقیقا و در اون‌ها از چه مکان‌هایی بازدید میشه؟
۳.مربوط به دوره کارشناسی هستند یا ارشد؟
و...

در کل قضیه چیه؟

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از NEO :
دوستان دیروز معظم‌اله در بیاناتشون از "اردوهای مختلط دانشجویی به اروپا" انتقاد کردند!
خوب بلافاصله بعد از شنیدن این خبر من به حالت 8-> در اومدم.[nb]طبیعتا نه بخاطر مختلط بودن که بخاطر اروپایی بودن اردو[/nb] و سوالاتی برام ایجاد شد که اونها رو در پایین میپرسم ازتون:

۱.برای چی بی‌خبر رفتین نامردا؟! :(
۲.این اردوها رو چه دانشگاه‌هایی برگزار می‌کنند و هدفشون چیه دقیقا و در اون‌ها از چه مکان‌هایی بازدید میشه؟
۳.مربوط به دوره کارشناسی هستند یا ارشد؟
و...

در کل قضیه چیه؟
دقیقا این سوالات برای منم ایجاد شد :D
هر چند باری که خبرو شنیدم گفتم خدااایاااا دانشگاه ما که نهایت مختلط بیرون بردنش بازدیدای چند ساعته ست، فوقش بچه های معماری بخوان اردوی چند روزه ی خارج از استان برن. اونوقت اردوی مختلط به اروپا دقیقا جریانش چیه دیگه!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

یک اردوی مختلط رفته بود ترکیه ظاهرا و بی جنبه بازی هم درآوردن.از طرف دانشگاه تهران هم بوده ظاهرا

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از ali 73 :
یک اردوی مختلط رفته بود ترکیه ظاهرا و بی جنبه بازی هم درآوردن.از طرف دانشگاه تهران هم بوده ظاهرا
واقعا؟! دانشگاه ما اینقد باحاله خبر نداشتم؟! ;;) ;;) ;;) ;;)

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من چند سال پیش توی کتاب
برو پی کارت انتشارات خیلی سبز خونده بودم همچین اردوهایی هست و براش برنامه داشتم اما دست قضا افتادیم یه دانشگاهی که تا یک خیابون اونورترم اردو نمی برند :))
(البته الان بهتر شده)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک