• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : گپ دانشجویی

من از بچه های فنی یک سری سوال دارم در مورد شورای صنفی و انجمن علمی، کجا مطرحش کنم?
این رو میخوام که برای هرکدوم اینا بگید روال عادی کارشون چه جوریه تو دانشکده شما، و اقداماتشون چیه.
کسی تجربه عضویت در شورای صنفی یا انجمن علمی دانشکده شون رو داره اینجا?

بعد انجمن علمی، گروه اصلیش با انتخابات درون انجمن تعیین میشه?

اون بالا از اردو گفتین، پوسترشو هرسال دانشکده مام میزنن، اردوی کشورهای اروپاییه واسه فنیا

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من هم فکر کنم بعد عید بود اعلامیه واسه ترکیه رو دیدم دانشگاه خودمون - بهشتی-
حرفی هم از جنسیت نبود توش که بخواد مختلط نباشه

ولی دیگه نمیدونم رفتن یا نه و مشکلی بوده یا نه

ویرایش: مال ما ترکیه نبود الان عکس اعلامیه ـشو دیدم باز

تور اروپایی 17 روزه هوایی
یونان ایتالیا اتریش چک آلمان هلند

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

وای یه زمانی آرزوم بود اینجا پست بذارم :D
صرفا خواستم به آرزوم جامه عمل بپوشونم :D

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

دانشگاه ما به علت شرایط سیاسی سال 88 که بعضی معتقدند از تهران هم سیاسی‌تر بود کلا شورای صنفی تا سال 91 نداشت پایان سال 91 قرار بود که دوباره راه بی‌افته انتخاباتی در راه بود اما هنوز خبری از فعالیتشون ندیدم نمی‌دونم فعال شدند یا نه :D
اما انجمن علمی به این صورته که حدود 6 نفر کاندید می‌شند و بعدش رای گیری توسط تمام ورودی‌ها صورت می‌گیره(رای گیری هم اینترنتی هست)
این مسئولین انجمن به صورت دلخواه خودشون برنامه‌های لازم رو طی یک سالی که عضوند عملی می‌کنند
کارهایی مثل بازدید از مراکز مختلف مرتبط با رشته ، برگزاری سمینار ، معارفه ‌، کلاس‌های خارج درسی یا درسی برای دانشجوها ‌‌، چاپ نشریه
و حتی در مواردی اینقدر قدرتمند بودند که تونستند استادی رو واسه یک کلاس تغییر بدند و ...
اساسش خیلی چیز خوبیه اما یه سری سختی‌هایی داره
اولین مشکلش تو یه جا مثل دانشگاه ما اینه بودجه = 0 هست و شما باید خودت پول سازی کنی واسه هرکاری که داری هیچ حمایت مالی نمی‌شی به هر حال فکر کنم دانشگاه‌های دیگه اینطور نباشند
1) هماهنگی این 6 نفر نیاز به یک مدیریت عالی داره و کار هرکسی نیست
2) اگه مدیریت درست نشه و وظایف تقسیم نشه از لحاظ درسی فشار میاد
3) بعضیا هدفشون کار کردن برای انجمن نیست و کلا واسه چیزهای دیگه اومدند به کار واداشتند این افراد خیلی سخته
دانشجوهای دیگه غیر از این 6 نفر هم می‌تونند عضو انجمن باشند و کمک کنند که خیلی هم خوبه در کل بحث مدیریت حرف اول و آخر می‌‌زنه
یه مورد دیگه هم که هست یه دسته میاند از یک ورودی انجمن رو به عهده می‌گیرند و از صفر می رسند به نقطه x بعد دورشون تموم می‌شه می‌رند گروه بعدی باز میاد از نقطه‌ی صفر شروع می‌کنه و می‌رسه به نقطه x+1 یا x-1 و تجربیات انتقال داده نمی‌شه و این خیلی بده
+بهتره که از چند ورودی جز این 6 نفر باشند
اینا مسائل کلی انجمن علمی ما بود #S-:
احتمالا زیاد این مشکلات تو دانشگاه‌های دیگه کمتره ولی گفتم که حواستون باشه که بدونید چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد و مثل رشته ما انجمن علمی ضربه نخوره ، شاید مهم‌ترین قسمتش انتقال تجربه باشه (;
راستی نیازی نیست که اون 6-7 نفر درسشون عالی باشه ، اصلا دغدغه‌ی درسی بالا ممکنه بد هم باشه چون ممکنه شونه از زیر وضایف خالی کنه و بره
و اینکه اون 6 نفر فی سبیل الله کار می‌کنند(فقط ممکنه به اون مسئول کلشون یه لوج بدن که اونم هیچ ارزشی نداره)
پیشنهاد می‌کنم که انجمن مختلط باشه که یک مقدار نظم بهتری داشته باشند و اینکه صدای هر دو گروه شنیده بشه :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

راستشو بخوای شورای صنفی ما هم با هزارجور زحمت و پیگبری تازه الان 2روزه تشکیل شده و حکم ها اومده.
انجمن علمی هارم ایین نامه جدید دادن، گفتن قبلی ها تعیین تکلیف بشه، جدید هم زده میشه زیر نظر معاونت دانشجویی دانشکده ست(برای ما قبلا زیر نظر مرکز پژوهش ها بود)
معاونت دانشجویی مون هم خواست که ما بریم موسس باشیم و کلا شروعش کنیم تا بدیم به دست ایندگان، برای شروع باید قبلش ادم ایین نامه های داخلی مشابه رو دیده باشه.

الان مشکل اینه از کی بگیریم.
بعد این که میشه یه دانشکده چندتا انجمن علمی داشته باشه?

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

تو دانشگاه ما هم انجمن علمی زیر نظر معاونت دانشجویی بود و برای هر رشته هم یه انجمن داشتیم
یعنی ما 6 تا انجمن کارشناسی تو دانشکده داشتیم +انجمن علمی تحصیلات تکمیلی
خبری هم از آیین نامه نبود دیگه خودشون توضیح دادند همه چیزو
یکم که گذشت همه مراحل یاد گرفتن بچه‌ها(بیشتر هم مراحل اداری بود)
سعی کنید بچه‌های جدید رو جذب کنید که انرژی بیشتری دارند و همینطور زمان آزاد بیشتر
بدونید هرکاری بخواهید انجام بدید یه 2 ما قبلش باید برنامه ریزی کرده باشین و حتی واسه بعضیاش اقدام هم کرده باشین

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دانشکده ما برعکسه ورودی جدیدا دنبال گشت و گذارن و جلسات شورای صنفی و امثالهم رو هم همه سال بالاییا میان، با وجود این که شاغلن،،اونا نمیان

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

ورودی‌های جدید مشخصه اگه رها بشند بخش زیادیشون به گشت و گذار می‌پردازند این سال بالایی ها هستند که می تونند به اونا جهت بدند

طبیعتا استارت کار رو باید شما سال بالایی ها بزنید و بعدش آروم آروم ورودی‌های جدید رو به کار بگیرید
فکر کنم ت و هر ورودی تعدادی هستند که به این کارا علاقه داشته باشند

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
ورودی‌های جدید مشخصه اگه رها بشند بخش زیادیشون به گشت و گذار می‌پردازند این سال بالایی ها هستند که می تونند به اونا جهت بدند

طبیعتا استارت کار رو باید شما سال بالایی ها بزنید و بعدش آروم آروم ورودی‌های جدید رو به کار بگیرید
فکر کنم ت و هر ورودی تعدادی هستند که به این کارا علاقه داشته باشند
بله استارت کار رو سال بالاییا میزنن، تو مراسم معارفه روز اول، براشون بازی مختلط و پانتومیم میزارن که قشنگ روشون به هم باز بشه :| منم یه بار تذکر دادم گفتن مگه تو حراستی?

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

بالاخره هم رشته‌ای هستند و چهار سال قراره با هم باشند(البته پزشکی ها بیشتر) اگه روشون برا هم باز باشه موردی نداره که :-" بالاخره کاری پیش میاد (جزوه‌ایی می‌خواد بگیره ، سوالی داره‌ و .. ) آدم روش بشه بره سلام کنه :D
دیگه دانشجو خودش باید عقلش برسه هرچیزی تو حد خودش نگه داره ، هم موردی داشتیم که خیلی سالم پانتومیم بازی کردند و هم اینکه موردی بوده که طرف حد هیچیو نگه نداشته
خوبه که جشن معارفه شاد برگزار شه اما هرچیز به تناسب خودش همونطور که اگه آهنگی پخش می‌شه یا پانتومیمی برگزار می‌شه در کنارشم باید به دانشجو یه دید از دانشکده‌اش و مسائل پیش روش داده بشه
معمولا مسائل پشت پرده دانشجویی خیلی داغون تشریف داره که مشخصه افرادی که دنبال چیزهای دیگرند ، کار خودشون رو بالاخره انجام می‌دند و خیلی‌ها هم این وسط آسیب می‌بینند ، جو یه دانشکده نباید بیش از حد آزاد باشه اما با این وجود جشن‌های معارفه یا فارغ التحصیلی معمولا جو بازتری از حالت معمول دارند سخت نگیرید (;

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ما جزوه رو دست به دست نمیگبریم، میزارن تو انتسارات به تعداد کلاس چاپ میشه،
تو فضای پارک جلوی فنی ، معارفه ای بود جانانه :-"
نخیر عاقبت این معارفه این شد یه ماه بعد می دبدی گرد دراز کشیدن رو چمنا، 9تا پسر یه دختر، پاسور بازی میکنن.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من که از چند و چون رشته و یا دانشکده شما اطلاع ندارم اما می‌دونم جدای از جزوه گرفتن و سوال پرسیدن گذار هم رشته‌ایی به هم رشته‌ایی می‌افته حالا خبری می‌خواد برسونه ، یا هماهنگی باید بین بچه‌ها کلاس صورت بگیره و ...
نمی‌دونم معارفه‌ای که شما خوشتون نیومده با چه جزییاتی برگزار شده
به صورت کلی فکر می‌کنم که پانتومیم و یا برنامه‌های شاد دیگه همچین مخرب نیستند
و کلا هرجا اگه می‌بینید یه سری از ورودی‌ها جدید به بیراهه می‌رند می‌تونه خیلی دلیل ها داشته باشه ، من باشم به معارفه ارتباطش نمی‌دم
در صورتی حرفتون در مورد معارفه می پذیرفتم که دانشجوها از فضای آزادی که براشون پیش می‌اومد تو معارفه سو استفاده و بی احترامی می کردند
که اونم به نحوه‌ی برگزار کننده‌ها و جنبه‌ی دانشجوها برمی‌گرده
مورد بوده قبل از معارفه با هم خوش بودند :-"
دانشگاه درسته هدف اصلیش علمه اما درکنارشم آدم یاد می‌گیره روابط اجتماعی برقرار کنه یه سری از این دوستی ها هم که ایجاد می‌شه خانواده ها در اطلاع هستند و ازدواج می‌کنند ، یه سری ها هم بازیچه دست این و اون می‌شند در نهایت کلی فشار روانی و ... ، این به خود دانشجو ، طرز فکر و عقایدش برمی‌گرده که این روابط رو در چه حدی و چطوری نگه داره

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از بره ناقلا :
معاونت دانشجویی مون هم خواست که ما بریم موسس باشیم و کلا شروعش کنیم تا بدیم به دست ایندگان، برای شروع باید قبلش ادم ایین نامه های داخلی مشابه رو دیده باشه.
الان مشکل اینه از کی بگیریم.

اونطور که پرسیدم و بهم پاسخ دادن آیین نامه‌ها و اطلاعات دیگه که نیاز دارید اینجا هست

http://www.ssamsrt.ir/

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از امـیـرحـسـیـن :
اونطور که پرسیدم و بهم پاسخ دادن آیین نامه‌ها و اطلاعات دیگه که نیاز دارید اینجا هست

http://www.ssamsrt.ir/
شما خیلی خوبی >:D<

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

خدا رو شکر لینک کمکتون کرده :)
آپولو هوا نکردم که :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک

بچه ها!
می شه یکی فرقای بین مهندسی فیزیک و فیزیکو به من بگه؟
ممنون

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از RaaZ :
بچه ها!
می شه یکی فرقای بین مهندسی فیزیک و فیزیکو به من بگه؟
ممنون
فیزیک مهندسی در ویکی پدیا
فیزیک مهندسی رشته‌ای بین‌رشته‌ایست که هدف آن توسعهٔ پایه‌های نظری برای تحلیل پدیده‌های علمی و کاربردهای مهندسی آنها، آینده‌پژوهی در فناوری، و انتقال فناوری‌های نو به صنعت است. ایده‌آل این رشته آن است که دانشجویان ویژگی‌های مثبت یک مهندس و یک دانشمند را توأمان بدست آورند.
هدف از این رشته آماده‌سازی فارغ التحصیلانی است که علاوه بردانستن فیزیک و مباحث پیشرفته آن با کاربردهای فیزیک نیز آشنا بوده و توانایی مهندسی و ارائه طرح‌های صنعتی در زمینه فیزیک جدید را داشته باشند.
این توضیحات واضح نیست؟ فیزیک مهندسی یعنی ترکیب فیزیک و رشته های مهندسی. کلا علوم بین رشته‌‌ای ٬ جذاب و کاربردی‌تر هستند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از میم ح میم دال :
واسه کسی که به کوانتوم و جذابیتاش- به فلسفه علاقه داره خوبه؟
عمق مطالبو مثل خود فیزیکیا می خونن؟
ممنونم ازتون

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

طبق سرچی که کردم تفاوت نسبتا زیادی دارند و ممکنه خیلی برای کسی که تو فاز کوآنتومه جذاب نباشه.
تو این لینک سرفصل دروس هردوش هست : http://physics.kashanu.ac.ir/fa/contents/RUBRIC/%D8%B3%D8%B1.%D9%81%D8%B5%D9%84.%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3.html

amir7

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
دانشگاه
دانشگاه تهران

دوستان کسی میدونه فرق بین دانشکده و پردیس چیه؟ :D

بالا