• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : گپ دانشجویی

به نقل از مجیز :
شما کدوم مازیارمونی؟ لعنت! آشناییم بازم؟ :))

اون مازياري كه همدوره شما بود مجارستانه :-"

من مالزي :-"

من و مازيار كنار هم رو مي توني مثل لورل هاردي مقايسه كنيي :-"

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
کمکککک متلب :-"

از دوستان دانشجو کسی هست ی عدد کد حل مساله ب روش گاوس-جردن رو برام بزنه/پیدا کنه تا امشب؟ :-<

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اینا کمکت میکنه ؟
https://gist.github.com/esromneb/1d57b1d16d54cde37332
http://m2matlabdb.ma.tum.de/download.jsp?MC_ID=3&SC_ID=4&MP_ID=535

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

اگر کد متلبشو میخای گمونم دارم ولی حوصلم نمیشه پیدام کنم :D
البته همینی که دادنم کارو راه میندازه

مجیز

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
عمران

دوستان دانشجو ثبت نام برای بن کتاب یادشون نره...
tibf.ir

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از مجیز :
دوستان دانشجو ثبت نام برای بن کتاب یادشون نره...
tibf.ir
بعد از ثبت نام دقیقا باید منتظر چی باشیم ؟ پیامک میزنن وقتی تایید هویت بشیم ؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

در مورد کارآموزی میشه یکم توضیح بدین؟ :D که مثلا میشه جایی تو دانشگاه کار کرد، یا بهتره توی شرکتای بیرون باشه، مزیت خاصی داره که تهران باشه یا شهر دیگه، از الان (من ترم 6 ام ) باید کار خاصی کرد واسه اش ( صحبت با استاد یا گرفتن فرم و اینا) و ...

مجیز

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از پگاه :
در مورد کارآموزی میشه یکم توضیح بدین؟ :D که مثلا میشه جایی تو دانشگاه کار کرد، یا بهتره توی شرکتای بیرون باشه، مزیت خاصی داره که تهران باشه یا شهر دیگه، از الان (من ترم 6 ام ) باید کار خاصی کرد واسه اش ( صحبت با استاد یا گرفتن فرم و اینا) و ...
من خط 3 مترو تهران کار کردم خودم و هم دوره ای هام هم یه عده جاهای خفن تری رفتن و یه عده هم شرکت بابا و دایی و خاله و اینا شهر خودشون یا تهران سر کوچه شون. موضوع اینه که شما اگه میخوای استادت به کار بلد بودن و خوبی بشناسدت و وقت زیاد داری تابستون و میخوای مایه بذاری و کار یاد بگیری که من پیشنهاد میکنم از طریق استادت جایی رو پیدا کن. اما اگه میخوای واسه کنکور یا چیز مشابهی بخونی و وقت نداری و حسش نیست بهترین کار اینه که بری پیش اقوام شهر خودتون و راحت ماسمالی کنی بره... کنکور مهم تر از کارآموزیه اگه میخوای ارشد بدی...
من خودم کنکور نداشتم و میخواستم کار خوب یاد بگیرم و استادم بعدا روم حساب باز کنه واسه این که مثلا بعد برم پیشش کار کنم، به خاطر همون یه مقدار زیادی دچار عذاب الیم شدم... ولی خب بد هم نبود شانس آوردم کارگاهمون زیر زمین بود خنک بود حسابی :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

نه واسه ارشد نمیخوام بخونم. یه سری برنامه دارم واسه تابستون واسه زبان خوندن و اینا ولی نه در حدی که بگم واسه چیز دیگه ای وقت ندارم. ترجیحم به یاد گرفتن و همونه که استاد بشناسه

یه تعداد ساعت مشخص باید پر شه؟

مجیز

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از پگاه :
نه واسه ارشد نمیخوام بخونم. یه سری برنامه دارم واسه تابستون واسه زبان خوندن و اینا ولی نه در حدی که بگم واسه چیز دیگه ای وقت ندارم. ترجیحم به یاد گرفتن و همونه که استاد بشناسه

بله ساعت داره که فک میکنم اگه بخوای اصولی پر کنی باید تقریبا دو ماه (یه کم بیشتر) هفته ای 5 روز از ساعت 8 صب تا 3-4 بعد از ظهر بری

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :

فکر می‌کنم باید قانونش ثابت باشه برای همه‌ی بچه‌های یه رشته نه؟ برای ما ۳۲۰ ساعت بود.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

برای ما 240 ساعت بود. ولی سعی کن نپیچونیش! چیز به درد بخوریه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از مهســـــــــــــا :
فکر می‌کنم باید قانونش ثابت باشه برای همه‌ی بچه‌های یه رشته نه؟ برای ما ۳۲۰ ساعت بود.

معمولن دانشگاه به دانشگاه یا رشته به رشته متفاوته.

مثلن ماله دانشگاه ما ۶ ماه کاره و خوب مرخصی ی ماهانه هم جزو کار حساب میشه البته :-"

برای رشته های علوم پایه کار اختیاری هست و یک پروژه ی اضافه بر پایان ترم معمولن تشویق میشه.

ولی خوب به طور کلی باید از مسوول دانشکدتون بپرسید.

و باز هم میگم من تو ایران نرفتم ولی چیزی که میدونم باید این شکلی باشه. به شما یک log book میدن. شما کار هایی که انجام میدین همراه تاریخش رو یادداشت می کنید و بعد اخر هر روز باید اون رو مسوولتون امضا کنه. اگه توضیحی لازم بود بنویسه. در نهایت شما باید یک ریپورت از کلیت کار هایی که در اون شرکت ( یا هر جایی که بودید ) انجام دادید بنویسید. و به استاده مربوطتتون تحویل بدید. استاد تو هفته ی اول تو ماه ۳ام و تو هفته ی اخر میاد تا ببینه ایا عملکردتون واقعن همونی که تو log book نوشتید هست یا نه.

و بهتون نمره میده.

ولی کلن یک پیشنهاد بهتر اینه که شما یک پروژه بردارید یا تو ازمایشگاه مشغول شید. عمومن درامد بیشتری نصیبتون میشه تا کار کردن. چون وقتی کار می کنید به عنوان یک دانشجو شرکت بهتون حقوقه جالبی نمیده. مگر اینکه یک شرکت معتبر باشه که تو ایران بعید میدونم همچین شرکتی باشه :D ( منظورم مثلن Intel, IBM, Dell, و امثالهم هست که جدا از ملیت به افراد کار میدن )

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از مازیمون :
و باز هم میگم من تو ایران نرفتم ولی چیزی که میدونم باید این شکلی باشه. به شما یک log book میدن. شما کار هایی که انجام میدین همراه تاریخش رو یادداشت می کنید و بعد اخر هر روز باید اون رو مسوولتون امضا کنه. اگه توضیحی لازم بود بنویسه. در نهایت شما باید یک ریپورت از کلیت کار هایی که در اون شرکت ( یا هر جایی که بودید ) انجام دادید بنویسید. و به استاده مربوطتتون تحویل بدید. استاد تو هفته ی اول تو ماه ۳ام و تو هفته ی اخر میاد تا ببینه ایا عملکردتون واقعن همونی که تو log book نوشتید هست یا نه.

و بهتون نمره میده.
بابا استادا اصن نمیرن پیگیری کنن که !! استاد خیلی باید بیکار باشه . لااقل استادای ما که گزارش آخر رو رد کنی یه نمره بین 19 تا 20 همین طوری میدن میره . کلن این یه مورد رو باید دانشجو خودش دنبالش باشه ، البته استادای ما یادم میاد بچه ها میگفتن از روی شکرتی که رفتن نمره میده مثلا پتروشیمی برن نمره خوبی میدن ولی پالایشگاه اگه بری بهت نمره خوبی نمیدن چون میگن اونجا خیلی مسخرس کارآموزیش !!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

برای ما ۳۲۰ ساعت بود.
سنگینی و سبکیش کاملا بستگی داشت که کجا برداری کارآموزیتو!
من تو یه شرکت برداشته بودم که بهم گفتند نیاز نیست حضوری بیای اینجا. فقط این پروژه رو انجام بده. خیلی اذیت شدم چون کسی نبود کمکم کنه و مشکلاتمو رفع کنه. عملا هم شرایط کار رو تجربه نکردم. ولی خب حضوری نبود دیگه.
یه سری بچه‌ها تو یه پژوهشگاه وابسته به دانشگاه برداشته بودن. تا دقیقه‌ی آخر اون ۳۲۰ ساعت رو باید می‌رفتن و کارت می‌زدن تا گواهی پایان دوره بگیرن. خیلیییییییییییییی اذیت شدن. چون خب واقعا ۳۲۰ ساعت خیلی زیاده.
از اون طرف یه سری دیگه از بچه‌ها الکی می‌رفتن گواهی پایان کارآموزی می‌گرفتن بدون اینکه گذرونده باشن دوره‌شو.
یه حالت دیگه هم اینه که تو آزمایشگاه‌های استادها برید که اون رو به نظرم درصورتی انجام بده که اهداف آکادمیک داشته باشی. اگر می‌خوای کار کنی کارآموزی بهترین راهه برای معرفی شدنت به شرکت. اینجوری می‌شه تهش اصولا که شرکته اگر از کارت راضی باشه نگهت می‌داره.
ولی اگر هدفت آکادمیکه خب وارد شدن به آزمایشگاه‌های اساتید خیلی خوبه.
آخر سر هم یه گزارش می‌نویسی و به استادت می‌دی. اون گزارش باید قانع‌کننده باشه برای گذروندن اون همه ساعت کارآموزی. تهش هم اصولا نمره‌ی بین ۱۷ تا ۱۹ به ما می‌دن. البته استاد خودم ۲۰ داد بهم. واسه‌ی ما که اصلا نمیومدن سر بزنن ببینن ما چی کار می‌کنیم. به خصوص که خیلی ها تو شهرستان بود کارآموزیشون.

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من نمی دونم دانشجویان ما چه علاقه ایی به کپک دارند؟ :-??
یکی ندونه فکر می کنه با کپک می شه قلیون چاق کرد و بچه ها برای مصرف خودشون کشت کپک دارند
شایدم چیز قیمتی هست ما خبر نداریم
شایدم کلاس داره تو اتاق کپک داشته باشیم!!!
می ترسم دو روز دیگه بیام سمپادیا یه دفعه ببینم یکی عکس سلفی گرفته با عنوان من و کپک های اتاقم یهویی!!!

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

چه جایی از اینجا بهتر که آدم پست بذاره واسه تغییر درجه کاربریش؟ :-"

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از مهســـــــــــــا :
برای ما ۳۲۰ ساعت بود.
سنگینی و سبکیش کاملا بستگی داشت که کجا برداری کارآموزیتو!
من تو یه شرکت برداشته بودم که بهم گفتند نیاز نیست حضوری بیای اینجا. فقط این پروژه رو انجام بده. خیلی اذیت شدم چون کسی نبود کمکم کنه و مشکلاتمو رفع کنه. عملا هم شرایط کار رو تجربه نکردم. ولی خب حضوری نبود دیگه.
یه سری بچه‌ها تو یه پژوهشگاه وابسته به دانشگاه برداشته بودن. تا دقیقه‌ی آخر اون ۳۲۰ ساعت رو باید می‌رفتن و کارت می‌زدن تا گواهی پایان دوره بگیرن. خیلیییییییییییییی اذیت شدن. چون خب واقعا ۳۲۰ ساعت خیلی زیاده.
از اون طرف یه سری دیگه از بچه‌ها الکی می‌رفتن گواهی پایان کارآموزی می‌گرفتن بدون اینکه گذرونده باشن دوره‌شو.
یه حالت دیگه هم اینه که تو آزمایشگاه‌های استادها برید که اون رو به نظرم درصورتی انجام بده که اهداف آکادمیک داشته باشی. اگر می‌خوای کار کنی کارآموزی بهترین راهه برای معرفی شدنت به شرکت. اینجوری می‌شه تهش اصولا که شرکته اگر از کارت راضی باشه نگهت می‌داره.
ولی اگر هدفت آکادمیکه خب وارد شدن به آزمایشگاه‌های اساتید خیلی خوبه.
آخر سر هم یه گزارش می‌نویسی و به استادت می‌دی. اون گزارش باید قانع‌کننده باشه برای گذروندن اون همه ساعت کارآموزی. تهش هم اصولا نمره‌ی بین ۱۷ تا ۱۹ به ما می‌دن. البته استاد خودم ۲۰ داد بهم. واسه‌ی ما که اصلا نمیومدن سر بزنن ببینن ما چی کار می‌کنیم. به خصوص که خیلی ها تو شهرستان بود کارآموزیشون.

۳۲۰ زیاد نیستا جدن!

ماله ما ۶ ماه کار و خوب طبیعتا با مرخصی های ماهانش. یعنی بعد ۶ ماه میشه فکر کنم ۳ هفته مرخصی گرفت!

6*20*8 = 960 ساعت

۳۲۰ یعنی دو ماه کار فقط :D و خوب عموما حقوق میدن و بعد فارغ التحصیلی هم شاید بشه تو همون شرکت کار تمام وقت گرفت! این دوره ی اینداستریال ترینینگ خیلی هم خوبه به نظرم :-"

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از مازیمون :
۳۲۰ زیاد نیستا جدن!

ماله ما ۶ ماه کار و خوب طبیعتا با مرخصی های ماهانش. یعنی بعد ۶ ماه میشه فکر کنم ۳ هفته مرخصی گرفت!

6*20*8 = 960 ساعت

۳۲۰ یعنی دو ماه کار فقط :D و خوب عموما حقوق میدن و بعد فارغ التحصیلی هم شاید بشه تو همون شرکت کار تمام وقت گرفت! این دوره ی اینداستریال ترینینگ خیلی هم خوبه به نظرم :-"

آخه موضوع اینه این دو ماه دقیقا توی همون 3 ماه تابستونیه که یه سری میخوان ارشد بخونن یه سری هم میخوان زبان بخونن که واسه اپلای تا آخر شهریور دیگه تافل آیلتس اینا بدن

بالا