• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

arsenal

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

بچه ها نظرتون درباره رشته ریاضی وکاربرد ها چیه ؟؟؟ به احتمال زیاد این رشته رو شریف قبول میشم یا بیخیال دانشگاه بشم و کامپیوتر اصفهان بخونم؟؟

arsenal

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

بچه ها نظرتون درباره رشته ریاضی وکاربرد ها چیه ؟؟؟ به احتمال زیاد این رشته رو شریف قبول میشم یا بیخیال دانشگاه بشم و کامپیوتر اصفهان بخونم؟؟

Barium

فـ . بـ .
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قــُم
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
U of T
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

من دوباره شک کردم کلا :|
این تغییر رشته چه جوریاس؟! می‌ارزه چیزایی رو که الان زیاد بهشون علاقه ندارم، به خاطر اینکه بعدا شااااید یه درصد بخوام تغییر رشته بدم بزنم؟ عاقلانه اس اصاً؟ :)) الان بیشتر از نصف انتخابام دقیقا به این شکله. :|

SA_DA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان

خواهش میکنم یکی کمک کنه................بابا من از بچگی عاشق برقم قبول نمیشم تبریز قدرت و الکترونیک ......نمیخوامم زنجان و گیلان و شاهد و الزهرا بخونم .........دانشگاه اصفهان خوبه دانشگاهش؟صنعتی اش نه هاخودش...
مهندسی پزشکی هم دوس دارم ولی مثل اینکه تو ایران باید حتما همون بند پ داشته باشی یا تا تهش بخونی بعد ببینی ایا کار هست ایا نیست حالا.
ینی برم کنترل بخونم ایا ؟مخابرات؟خب به اون دوتا علاقه دارم....تازه فک نکنم ازونا بشه ارشدو رفت مهندسی پزشکی میشه؟سخت نیست؟ :-<

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از arsenal :
ببین خب باید علاقتو درنظر بگیری،اینکه رشته های مهندسی مثلا همین کامپیوتر رو دوست داری واقعا و فقط به خاطر شریف رفتن میخوای ریاضی انتخاب کنی؟ به این فکر کن که رفتی ریاضی ولی خوشت نیومد،حالا هر جور شده تمومش کردی بعد 4 سال تویی و رشتت! بعدم علوم پایه اصولا باید ادامه بدی تا به یه جایی برسی،ببین میخوای و در توانت هس تا دکترا رفتن.

کلا که همون جمله معروف رشته رو فدای دانشگاه نکنین

به نقل از باریـُم :
این تغییر رشته چه جوریاس؟! می‌ارزه چیزایی رو که الان زیاد بهشون علاقه ندارم، به خاطر اینکه بعدا شااااید یه درصد بخوام تغییر رشته بدم بزنم؟ عاقلانه اس اصاً؟ :)) الان بیشتر از نصف انتخابام دقیقا به این شکله. :|
نه معلومه که عاقلانه نیست!
چیزایی که دوست دارین رو بزنین فقط.این فکرا که میرم فلان رشته بعد تغییر رشته میدم اشتباهه محضه! :| اگر واقعا به یه رشته علاقه دارین،هی فکر دانشگاه هایی که رتبتون بش نمی رسه نکنین،اگر برین یه رشته به هدف این که تغییر بدین یا به خاطر یه دانشگاه،قید رشته مورد علاقتونو بزنین بعدش پشیمون میشین!

Patrick Dewitt

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان.
شهر
تهران
دانشگاه
پلى تكنيك.
رشته دانشگاه
صنايع.

بين مهندسى شيمى شريف و صنايع تهران كدوم بهتره؟

با توجه به اين كه از شيمى متنفرم و اگه ميم شيمى خيلى شيميايى (!) باشه قطعاً زجركُش مى شم، و خب، از اون طرف چندان علاقه ى زيادى هم به صنايع ندارم كه به خاطرش مثلاً از شريف بگذرم. لدفن كمك!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

به نقل از SAHAR_d :
خواهش میکنم یکی کمک کنه................بابا من از بچگی عاشق برقم قبول نمیشم تبریز قدرت و الکترونیک ......نمیخوامم زنجان و گیلان و شاهد و الزهرا بخونم .........دانشگاه اصفهان خوبه دانشگاهش؟صنعتی اش نه هاخودش...
مهندسی پزشکی هم دوس دارم ولی مثل اینکه تو ایران باید حتما همون بند پ داشته باشی یا تا تهش بخونی بعد ببینی ایا کار هست ایا نیست حالا.
ینی برم کنترل بخونم ایا ؟مخابرات؟خب به اون دوتا علاقه دارم....تازه فک نکنم ازونا بشه ارشدو رفت مهندسی پزشکی میشه؟سخت نیست؟ :-<

دوست من لیسانسشو برق زنجان گرفت، الان ارشد مهندسی پزشکیه!

-waha-

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزنگان
شهر
دور .
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
پزشکی

گزینش کشوری دقیقا به چه شکل هست ؟؟

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از Ptrick Dewitt :

با توجه به اين كه از شيمى متنفرم و اگه ميم شيمى خيلى شيميايى (!) باشه قطعاً زجركُش مى شم، و خب، از اون طرف چندان علاقه ى زيادى هم به صنايع ندارم كه به خاطرش مثلاً از شريف بگذرم. لدفن كمك!
تریپ مهســـــــــــــا در مورد cs و اینا!‌ :-"
مهندسی شیمی ۱۴۴ تا واحد داره که ۱۲ واحدش کلا به شیمی ربط داره! شیمی عمومی شیمی تجزیه و شیمی آلی! با سه تا آزمایشگاه یه واحدی!
بقیش کلا هیچ ربطی به شیمی نداره! هیچی ها!
پس اصلا شیمیایی نیست!
بیشتر مکانیکی و سیالاتیه!

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

بازار کار دوتاشون خوبه یعنی تقریبا تو ایران 3تا رشته ی عمران صنایع و م شیمی از همه بهتره بازار کارش
بعد اینکه م شیمی واحد های شیمی داره ولی نزدیک 100 واحدش خود مکانیک سیالاته +10 واحدیش هم مکانیکه با ی اسم دیگه(درساشونو تو سایت دانشگاه ها ببین)
دراصل م شیمی ی زمینه تخصصی یا ی زمینه کاری از مکانیکه
از دروس مکانیک توی صنایع شیمیایی-پتروشیمی پالایشگاه نفت و... استفاده میکنه
صنایع هم که همه واحدا مدیریت نظارته
و کارشم همون طراحی خط تولیدو نظارت و مدیریته دیگه

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از AraSh.HaShemi :
بازار کار دوتاشون خوبه یعنی تقریبا تو ایران 3تا رشته ی عمران صنایع و م شیمی از همه بهتره بازار کارش
بعد اینکه م شیمی واحد های شیمی داره ولی نزدیک 100 واحدش خود مکانیک سیالاته +10 واحدیش هم مکانیکه با ی اسم دیگه(درساشونو تو سایت دانشگاه ها ببین)
دراصل م شیمی ی زمینه تخصصی یا ی زمینه کاری از مکانیکه
از دروس مکانیک توی صنایع شیمیایی-پتروشیمی پالایشگاه نفت و... استفاده میکنه
صنایع هم که همه واحدا مدیریت نظارته
و کارشم همون طراحی خط تولیدو نظارت و مدیریته دیگه
شما مهندسی شیمی میخونی؟‌‌ :D
اگه نمیخونی خب اطلاعات غلط نده!
اصلا هم زمینه کاری از مکانیک نیست! خیلی فرق دارن!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

خب علاقه‌تون به چیه؟! می‌گید شیمی دوست ندارید(که البته همونطور که Ali Pasha گفت اصلا ربطی به شیمی نداره م.شیمی) به صنایع هم علاقه ندارید. خب چی دوست دارید!‌؟ از چی خوشتون میاد؟

Patrick Dewitt

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان.
شهر
تهران
دانشگاه
پلى تكنيك.
رشته دانشگاه
صنايع.

به نقل از مهســـــــــــــا :
خب علاقه‌تون به چیه؟! می‌گید شیمی دوست ندارید(که البته همونطور که Ali Pasha گفت اصلا ربطی به شیمی نداره م.شیمی) به صنایع هم علاقه ندارید. خب چی دوست دارید!‌؟ از چی خوشتون میاد؟

هوممم، خب، با مكانيك و هوافضا خيلى اوكى ئم، ولى با توجه به بازار كارشون و اينا مى خوام انتخاب اولم نباشن.

در عين حال هم حس مى كنم صنايع خيلى عميق و علمى نيست، و ميم شيمى هم يه جـوريه. ولى اگر اين طورى كه مى گيد ميم شيمى تقريباً مث مكانيكه، پس زياد هم بد نيست؟

delos

delos
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بهشهر
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
اتاق عمل
انتخاب رشته

سلام به همه دوستای گل سمپادی
ی سوال دارم از قدیمیای سمپادی ک الان دانشگاه میرن
موقع انتخاب رشتمه
به نظر شما بین این رشته ها کدومشون بهترن؟؟؟؟
علوم آزمایشگاهی، هوشبری، اتاق عمل، روانشناسی بالینی
یه سوال دیگه هم داشتم
این که اگه بخوام تهران بزنم واسه خوابگاه چه مشکلاتی داره و می ارزه به خاطر سطح علمی دانشگاهاش مشکلات احتمالی خوابگاهو چند سال تحمل کنم؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از باریـُم :
اصلا اصلا به تغییر رشته فک نکنید. شرایطش انقدر سخت هست که بشه کلا منحل بدونیدش :D

خب مگه همین دوتا رشته وجود داره تو دفترچه؟
وقتی هیچکدومشو دوس نداری نزن :D

-----
یه نکته کلی

عزیزانم ، دانشگاه مثه دبیرستان نیس همش 19-20 باشه نمره هاتون. دانشگاه و به خصوص اساتید دروس پایه! انقدر لطف دارن که برگه رو کامل بنویسسی شاید پاس بشی :D تقریبا تمام دانشگاها هم همینطوره و استثنا نداره.
برای تغییر رشته هم اولین و حداقل شرطش معدل بالای 17 هست توی اکثر دانشگاها، که به دست اوردنش توی دوسه ترم اول که همه دروس هم دروس مزخرفه و نه دروس اصلی، کار چندان اسونی نیست. (شاهدمم تمام بچه های دانشجوی اینجا. درصد بگیرید چند درصدشون معدلشون بالای 17 هست :D)

---
در عين حال هم حس مى كنم صنايع خيلى عميق و علمى نيست، و ميم شيمى هم يه جـوريه. ولى اگر اين طورى كه مى گيد ميم شيمى تقريباً مث مكانيكه، پس زياد هم بد نيست؟
حست غلطه.
ینی چی علمی نیس؟ علمی بودن به حل کردن معادله صد مجهولی نیس که!
صنایع یه رشته میان رشته ایه و طبیعیه که بیشتر به جنبه های مدیریتی یه علم توجه کنه تا جنبه های محاسباتیش.
بهم برخورد الان :D

ضمنا اگه درس سخت دوس داری، صنایع بخون. ارشدت رو هم صنایع بخون تا یکم جر بخوری. بعد دکتری هم صنایع صنایع بخون تا قشنگ بفهمی دکتری ریاضی ینی چی!
والّا

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Ali pasha 4/20 :
داداشم ارشد م شیمیه بابامم لیسانس مهندسی شیمیه
خودمم دارم تغییر رشته میدم م شیمی (;
آره خوب مثلا شیمی فیزیکو مکانیک نداره
منم نگفم داره
نگفتم هم مکانیک و م شیمی یکین با دو اسم متفاوت
گفتم کلی واحد مشترک دارن
یسری واحد شیمی هم مثل فرایند گاز و پتروشیمی هم اضافه تر داره
اما بازم میگم میتونی دروسشون رو ببینی
و اینم بهت بگم همون بازار کاری که برای م شیمی هست ی زیر محموعه ای از بازار کار سیالاته وقتی ی سیالاتی بیاد بیاد فیلد تخصصیشو صنایع شیمیای و نفت و گاز بزاره بازار کارش میشه همون م شیمی
مثال هم تا دلت بخاد زیاد هست از بازار کارشون+شرکت نفت که تقریبا همه م شیمی هارو میگیره پدرم تو روابط عمومی کارگزینیشه
البته باستان شناسیو...نمیدونم دیگه

SA_DA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان

به نقل از سَعیده :
دوست من لیسانسشو برق زنجان گرفت، الان ارشد مهندسی پزشکیه!
خب دوست شما گرایشش چی بوده؟بعد داشگاه اصفهان بهتره تو برق یا زنجان؟

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

من علوم کامپیوتر خیلی دوست دارم.... حتی بیشتر از نرم افزار
به نظرتون اول علوم کامپیوتر الزهرا رو بزنم یا نرم دانشکده دختران شریعتی؟؟؟؟

و اینکه این مراکز تربیت دبیر مثل رجایی واحد دبیری هم علاوه بر مهندسی های دیگه پاس میکنند؟ یا ممکنه واحداش کمتر از سایر مهندسی ها باشه؟؟

leila27

کاربر فعال

شهر تهران با 4000 عمران میشه آورد؟ :|

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از Ali pasha 4/20 :
دقیقا همین طوره ! /m\
با این که شبیه مکانیک سیالات هست و خیلی میگن شبیهه مکانیکه ولی اصن بازار کار 2 تا رشته مثه هم نیس و متفاوته . صرفا از لحاظ دروس شبیهه هم هستند . خیلی ها فک میکنن چون شبیهه مکانیک هست همون بازار کار مکانیکو هم داره .
به نقل از AraSh.HaShemi :
و اینم بهت بگم همون بازار کاری که برای م شیمی هست ی زیر محموعه ای از بازار کار سیالاته وقتی ی سیالاتی بیاد بیاد فیلد تخصصیشو صنایع شیمیای و نفت و گاز بزاره بازار کارش میشه همون م شیمی
مثال هم تا دلت بخاد زیاد هست از بازار کارشون+شرکت نفت که تقریبا همه م شیمی هارو میگیره پدرم تو روابط عمومی کارگزینیشه
البته باستان شناسیو...نمیدونم دیگه
من بیشتر بازار کار ها رو که دیدم نوشته مثلا مکانیک گرایش سیالات و نمینویسه مهندسی شیمی ! تا زمانی که مهندس شیمی باشه دیگه شرکت مربوطه مجبور نیست بیاد یه مکانیک رو بگیره میگه خب اون مهندس شیمی از همون اول تخصصی تر خونده بهتره و همین طور در مورد مکانیک

بالا