• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از Fateme N.A :
سلام دوستان
یکی از آشنا های ما (تجربی) رتبه ش حدودای 3000 شده منطقه 2 ( نجف آباد) ...... بعد الان به نظرتون پزشکی یا دندون یا داروی آزاد میاره؟؟؟ :-s
یه سوال دیگه که آیا برای بین الملل چی؟؟؟ :-? اون چه رتبه ای میخاد؟؟؟
و درآخر ..... بین آزاد و بین الملل (اگه هر دو تا میشه [-o<) کدومش ارجح تره؟
بین الملل امسال چون متمرکز شده خیلی سقف رتبه هایی که میگیره اومده پایین :-?
بعد یه سری داشنگاه هستن که بهشون میگن تیپ 1 A :/
مثل دانشگاه اصفهان، تهران و بهشتی. اینا بین المللشون تنها فرقی که با روزانشون داره اینه که باید پول بدی ، وگرنه از اول میری میشینی سر کلاس عادیا، معلما ، امتحانا و بقیه ی چیزاش هیچ فرقی نداره. مهر بین الملل هم نمیخوره پای مدرکت. یعنی کسی که بره پزشکی بین الملل تهران با پزشکی تهرانیا مدرکش یکیه ^_^ ( فقط سه چهار تا از دانشگاهای کشور اینجورینا) ولی خب واسه همین سخته قبول شدن بین الملل این دانشگاها.
+ رتبه ی منطقه مهم نیست رتبه ی زیر گروها مهمه.

• لایک
امتیازات: FNA

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از امــیـــررضـــا :
ای بابا :(

بجه ها ..برا مامان بزرگ سایت دس تکون بدین :(

از بس دیگه بچه‌ها اسپم نمیدن، خود امیر اسپم میده :-"

Aimoi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
برای المپیاد کامپیوتر مطالعاتی داشتم.
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

ببینید، من یه سوال خیلی مهم دارم، خب.
این پردیس قم دانشگاه تهران هست برای نرم‌افزار؟ چه‌جور جاییه؟ فقط کارشناسی می‌ده یا ارشد و دکترا هم داره؟ اصلن انتخابش بکنیم یا نه؟ با توجه به این‌که نزدیک‌تره به من، اینو بالاتر بزنم یا جایی مثل دانشگاه تبریز رو؟ یا کلن بذارمش بمونه تو قسمت «کف قابل قبول» بزنم؟ از دانشگاه قم یا گیلان یا زنجان بهتره؟

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

برای اخرین بار میگم
وقتی که توی یه لیست انتخاب رشته تمام رشته های هوافضا،مهندسی پزشکی، صنایع، مکانیک، عمران ، سخت افزار و فیزیک هست، باید شک کرد که اون فرد کوچیکترین شناختی از خودش ، توانایی هاش و رشته ها داره :)

مثلا من الان یه صنایعی هستم، اگه فیزیک میخوندم شک نکنید خودکشی میکردم :|

عجله نکنید هنوز وقت هست. یکم بیشتر مشورت، یکم بیشتر فکر، یکم بیشتر بررسی و تحقیق

بعد نوشت:
برای رفع ابهام. ببینید عزیزان هیچ مشکلی نداره که ادم چندتا چیز رو دوست داشته باشه. اما مساله اینجاست که هر فردی توانایی های خاصی داره که اون توانایی ها بر رشته های محدودی منطبق میشن. اینکه مثلا من گفتم فیزیک میخوندم خودکشی میکردم، بخاطر درس های رشته فیزیک نیست. اتفاقا من خیلی علاقه دارم به فیزیک و مطالعات جنبیم بخشیش در همین حوزه اس. اما مساله اینجاست روحیات کلی من ، با مجموعه مشاغلی که برای رشته فیزیک وجود داره سازگار نیست. مثلا من یه ادم برون گرا و پویا هستم که از بودن در یک جا خسته میشم. در نتیجه نمیتونم رشته هایی بخونم که کارهای پژوهشی یا تحقیقاتی یا آزمایشگاهی زیاد داره!

حرفم اینه. شما یه شخصیت دارید، ببینید اون شخصیت میتونه قبول کنه مثلا 30 سال معلم باشه؟ یا 30 سال بشینه توی یه آزمایشگاه؟ یا 30 سال بچرخه تو محیط های گوناگون؟ یا 30 سال بشینه کد بزنه؟ یا 30 سال دل و روده مردمو باز کنه؟ یا....

امیدوارم متوجه شده باشید منظورمو

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

بچه ها یه سر لیست دروسی که میخونن تو هر رشته ای رو هم نگاه کنین، ببینین اصلا خوشتون میاد یا نه!

انتخاب هاتون خیلی با هم در تناقض نباشه لطفا :D

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها سازمان سنجش اطلاعیه اصلاحیه داده ها حواستون باشه

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

فکر کنم هنوز برای انتخاب رشته خیلی کار دارم!! :-\ :-ss

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه

به نقل از cephus :
من سی اس رو به قصد فیزیک محاسباتی و کاربردی که در فیزیک برای پژوهش داره می خوام بخونم-توصیه چند نفر فیزیکدان- بعد همچین گرایشی رو داریم اینجا ؟ :-?

خب چراااااااااا؟
فیزیک محاسباتی میخوای بخونی بعدا ، خب از الان فیزیک بخون!
تو علوم کامپیوتر که نمیشینن به تو مکانیک آماری و بیوفیزیک و این داستانا رو یاد بدن که؟؟
اگه میخوای محاسبات کوانتمی بخونی خب یه چیزی! اونم البته هیچ وقت تو علوم کامپیوتر بهت کوانتم یاد نمیدن.

استاد برای computational physics، در شریف و مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هست فقط.
منتها شما نباید از کامپیوتر ساینس بخونی. باید از در فیزیک وارد شی.

دوستان در دانشگاه یهشتی و تهران غاز میچرونن پس ؟ :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از sibsorkh2008 :
ممنون پس بهشتی رو اول میزنم.خواحه نصیر چطور؟الان اینجور انتخاب بندی برای کامپیوترا درسته؟جای cs ها خوبه یا عوض کنم؟در مورد جای الزهرا هم میشه نظرتونو بگید؟دانشگاه خوبیه؟می ارزه نرم افزارشو بالاتر از سایر سخت افزارا بزنم؟
من نگفتم جلوتر بزن ها! هم من و هم سعید گفتیم بیشتر تحقیق کن بین دانشگاه علم و صنعت و بهشتی! من نظر خودم روی بهشتیه! ولی دلیل نمی‌شه نظرم درست باشه! چون شناختی از دانشکده کامپیوتر علم و صنعت ندارم و فقط از جو دانشگاهش بدم میاد!
درمورد CS هم باز به خودت و هدفهات فکر کن.
درمورد اینکه نرم‌افزار الزهرا رو جلوتر از سخت‌افزارهای دیگه زدی من موافق نیستم اصلا وبارها هم توضیح دادم اینو :D ولی باز به خودت برمی‌گرده. شاید واقعا اینقدر برات زجر آور باشه گذروندن همون چند تا درس سخت‌افزاری که نخوای به هیچ وجه سخت‌افزار بخونی.

به نقل از Aimoi :
این پردیس قم دانشگاه تهران هست برای نرم‌افزار؟ چه‌جور جاییه؟ فقط کارشناسی می‌ده یا ارشد و دکترا هم داره؟ اصلن انتخابش بکنیم یا نه؟ با توجه به این‌که نزدیک‌تره به من، اینو بالاتر بزنم یا جایی مثل دانشگاه تبریز رو؟ یا کلن بذارمش بمونه تو قسمت «کف قابل قبول» بزنم؟ از دانشگاه قم یا گیلان یا زنجان بهتره؟
حتی این رو هم قبلا توضیح دادم :D
پردیس‌های دانشگاه تهران (قم-فومن-کاسپین و هر پردیس دیگری) تو مدرکشون ذکر می‌شه که از اون پردیس فارغ‌التحصیل شدید و اینجوری نیست که فکر کنید هیچ فرقی نداره با خود دانشگاه تهران اصلی. پردیس قم برای علوم انسانیها ظاهرا قویه(الهیات و اینا) ولی به هیچ وجه تو فنی حرفی برای گفتن نداره. قطعا دانشگاه تبریز اولویت داره.

به نقل از سعیـد :
سعید زارعیان تو صفحه فیسبوک سمپادیا یه همچین چیزی گذاشته. توضیحات کلی در مورد انتخاب رشته است. اگه یکی هم مرام بذاره FAQ رشته ها رو از تاریخچه همین تاپیک و تاپیکای مشابه که واسه هر رشته پارسال ایجاد شده بود و امسال داره خاک میخوره استخراج کنه عالی میشه. تاپیک مشکلات خوابگاه هم همینطور! کلی بحث سالای پیش شده بود که به درد همه میخوره مطمئنا. 93ی ها دست به کار شین هم واسه خودتن مفیده هم سال بعدی ها.
من از همین فرصت استفاده می‌کنم و به ۹۳یها می‌گم که: نذارید برید پشت سرتونو نگاه هم نکنید ها! به ۹۴یها کمک کنید سال بعد. یه کار خوب که می‌تونید انجام بدید همین دسته بندی کردن و طبقه‌بندی این همه پرس‌وجوهای این همه تاپیک اینجاست. اگر بتونید اطلاعات رو با اطلاعات گروپ فیسبوک سمپادیا هم Join کنید خیلی عالی می‌شه. خلاصه که دیگه تحویل شما می‌دیم این عرصه رو :)

یه چیز دیگه هم اینکه انتخاب رشته رو شوخی نگیرید...
کسانی که پشت سر هم ردیف کردید: برق-مکانیک-کامپیوتر-عمران-صنایع به ترتیب شریف-تهران-امیرکبیر-علم وصنعت و ... واقعا این نشون می‌ده که چقدر شما نمی‌دونید چی دوست دارید!!
کسی که به چیزهای انتزاعی علاقه داره وبرق و کامپیوتر دوست داره و روش دید داره من درک نمی کنم چطور ممکنه به مکانیک و عمران هم به همون اندازه علاقه داشته باشه و به همین ترتیب...
خلاصه که!‌انتخاب رشته خیلیهاتون واقعا درست نیست الان...بیشتر تحقیق کنید و بیشتر سعی کنید خودتون رو بشناسید.

خطاب به Hespride: به جان خودم گفتن CS به جای علوم کامپیوتر به قصد کلاس گذاشتن نیست!!!‌ شما بیا و بشمر تعداد دفعاتی رو که من توی‌پستهام مجبور شدم در مورد این رشته حرف بزنم! بعد به من حق می‌دید خودتون که دیگه از مخفف‌ها استفاده کنم به جای نوشتن کلمات طولانی!!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بعد این ماجراها یک زیر مجموعه تو سمپادیا میزنیم٬ لیست تمامی رشته‌ها به همراه لیست درس‌هاشون و توضیحات معرفی هر درس و رشته و هر دانشگاه با یک سیستم ریتینگ که کدام دانشگاه بهتره و سیستم نظرسنجی از بقیه. البته به درد ۹۴ ای ها میخوره !

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

اگه یه یکی رتبه ش به قدرت و الکترونیک و کنترل تبریز نرسه و مخابرات هم دوست نداشته باشه میتونه مخابرات بخونه ؟ از ترم 5 به بعد دروس مخابرات چقدر با دروس کنترل یا قدرت فرق داره؟
تفاوتش با قدرت در حدی هست که نشه در ارشد تغییر گرایش داد؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

میشه تو ارشد تغییر گرایش داد. تفاوت خاصی ندارن. اصلا اصلا نگران اونش نباش.

FNA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان،تهران
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Niayesh.R :
بین الملل امسال چون متمرکز شده خیلی سقف رتبه هایی که میگیره اومده پایین :-?
بعد یه سری داشنگاه هستن که بهشون میگن تیپ 1 A :/
مثل دانشگاه اصفهان، تهران و بهشتی. اینا بین المللشون تنها فرقی که با روزانشون داره اینه که باید پول بدی ، وگرنه از اول میری میشینی سر کلاس عادیا، معلما ، امتحانا و بقیه ی چیزاش هیچ فرقی نداره. مهر بین الملل هم نمیخوره پای مدرکت. یعنی کسی که بره پزشکی بین الملل تهران با پزشکی تهرانیا مدرکش یکیه ^_^ ( فقط سه چهار تا از دانشگاهای کشور اینجورینا) ولی خب واسه همین سخته قبول شدن بین الملل این دانشگاها.
+ رتبه ی منطقه مهم نیست رتبه ی زیر گروها مهمه.

آخه من اصن موندم بهش بگم آزاد رو مثلن قبوله صد در صد یا نه؟ ( من اصن از آزاد بیخبرم کلن!!!! :D)
بعدش خب آخه به نظر خودم تو رشته های علوم پزشکی ( مخصوصن دندون ) تا جایی ک شنیدم مدرک آخر بعد از7 ساااااال بین آزاد و سراسری خیلی فرقی نیس...
حالا یکی اینجا میتونه یه رنجی از رتبه واسه قبولی بین الملل بگه ؟؟؟؟

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

دوستان عزیز سال بالایی میشه لطف کنید یه ترتیبی برای این سه تا بگید ؟
برق شاهد
سخت بهشتی
سخت خواجه نصیر
و فرض کنید دیوانه وار عاشق برقه ! :D

Aimoi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
برای المپیاد کامپیوتر مطالعاتی داشتم.
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Aimoi :
می‌شه عین همین سوال رو برای دانشگاه خوارزمی و دانشگاه شاهد هم جواب بدید؟
منم می‌دونم دانشگاه خوارزمی دانشگاه خوبی نیست، ولی در مقیسه با قم یا گیلان یا زنجان کدومشون رو بالاتر بزنم؟
+ خوارزمی رتبه‌های خیلی بهتری جذب کرده چرا نسبت به شیراز یا تبریز مثلن؟

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

به نقل از میم ح میم دال :
بعد این ماجراها یک زیر مجموعه تو سمپادیا میزنیم٬ لیست تمامی رشته‌ها به همراه لیست درس‌هاشون و توضیحات معرفی هر درس و رشته و هر دانشگاه با یک سیستم ریتینگ که کدام دانشگاه بهتره و سیستم نظرسنجی از بقیه. البته به درد ۹۴ ای ها میخوره !
ای کاش به ماهم می رسید!
به نقل از مهســـــــــــــا :
من نگفتم جلوتر بزن ها! هم من و هم سعید گفتیم بیشتر تحقیق کن بین دانشگاه علم و صنعت و بهشتی! من نظر خودم روی بهشتیه! ولی دلیل نمی‌شه نظرم درست باشه! چون شناختی از دانشکده کامپیوتر علم و صنعت ندارم و فقط از جو دانشگاهش بدم میاد!
درمورد CS هم باز به خودت و هدفهات فکر کن.
درمورد اینکه نرم‌افزار الزهرا رو جلوتر از سخت‌افزارهای دیگه زدی من موافق نیستم اصلا وبارها هم توضیح دادم اینو :D ولی باز به خودت برمی‌گرده. شاید واقعا اینقدر برات زجر آور باشه گذروندن همون چند تا درس سخت‌افزاری که نخوای به هیچ وجه سخت‌افزار بخونی.

یه چیز دیگه هم اینکه انتخاب رشته رو شوخی نگیرید...
کسانی که پشت سر هم ردیف کردید: برق-مکانیک-کامپیوتر-عمران-صنایع به ترتیب شریف-تهران-امیرکبیر-علم وصنعت و ... واقعا این نشون می‌ده که چقدر شما نمی‌دونید چی دوست دارید!!
کسی که به چیزهای انتزاعی علاقه داره وبرق و کامپیوتر دوست داره و روش دید داره من درک نمی کنم چطور ممکنه به مکانیک و عمران هم به همون اندازه علاقه داشته باشه و به همین ترتیب...
خلاصه که!‌انتخاب رشته خیلیهاتون واقعا درست نیست الان...بیشتر تحقیق کنید و بیشتر سعی کنید خودتون رو بشناسید.
از کسی که کارشناسی سخت خواجه خونده بود پرسیدم هم گفت نمی ارزه نرم الزهرا رو بالاتر از سخت بهشتی بزنم.
کس دیگه ای هم این پیشنهاد رو داد:سخت بهشتی نرم الزهرا سخت خواجه نصیر
نطرتون در این باره چیه؟سخت خواجه پایین تر از نرم الزهراست؟
فک میکنم درباره تحقیقات حتما باید همایش دانشگاه تهران رو برم.ایشالا که مفید باشه و کمکم کنه.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از Aimoi :
می‌شه عین همین سوال رو برای دانشگاه خوارزمی و دانشگاه شاهد هم جواب بدید؟
منم می‌دونم دانشگاه خوارزمی دانشگاه خوبی نیست، ولی در مقیسه با قم یا گیلان یا زنجان کدومشون رو بالاتر بزنم؟
+ خوارزمی رتبه‌های خیلی بهتری جذب کرده چرا نسبت به شیراز یا تبریز مثلن؟
پردیس قم قدیما بخش زیادی از اساتیدش همون اساتید دانشگاه تهران بودن چون نزدیک بود به تهران. ولی اتفاقاتی افتاد توش که یکم کیفیتش کمتر شد. به تازگی داره رشته های فنی میگیره. در کل برای بچه های تهران که بخوان نزدیک قبول بشن، همراه با یه برند خوب، خوبه!
عملا مدرکتون دانشگاه تهرانه، و شهرش هم نزدیکه. مثلا خونتون مرکز شهر تهران باشه، تا پردیس بیاید خیلی کمتر طول میکشه تا بخواید بری مثلا مینی سیتی :D

کلا دانشگاههای تهران زیاد بر مبنای صلاحیت علمیشون رتبه نمیگیرن. چون خیلی ها هستن که فقط به شهر تهران اهمیت میدن و همه دانشگاهاشو میزنن. در نتیجه زودتر پر میشه.

دانشگاه شاهد توی بعضی رشته ها خیلی قویه. اما جو دانشگاهش محدودیت های زیادی داره با مصاحبه و ... . اگه به جو حساس نیستید بزنیدش. رفت و امدشم سخته :D

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

حذف

FoReVer~NeVeR

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Shrz
سال فارغ التحصیلی
1392

بین رشته های: زیست شناسی، مهندسی فضای سبز، مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی، مدیریت ، بهداشت حرفه ای ، کدومش واسه یه دختر بهتره؟!
خانواده نظرشون اینه که پیراپزشکی رو انتخاب کنم یا حداقل برم داروسازی آزاد و بین الملل!(اینم ذکر کنم احتمال قبولیم تو رشته های پیراپزشکی شهر خودم،یعنی شیراز خیلی کمه!)
ولی اولا" خودم اصـــــــ ـــلاااااااااا" علاقه ای به پیراپزشکی و اینا ندارم :|جوری که شک دارم بیشتر از 3سال دووم بیارم و بخونمشون :D دوما" دانشگاه واسه من مهم تره!
الان این رشته هایی که گفتم تهران میارم.....ولی بازم خانواده خط و نشون کشیدن :D که اگه اینا رو انتخاب کنی،حق نداری پاتو از شیراز بیرون بذاری ~X(
خودم،کلا" علاقه شخصیم همیشه به علوم پایه و کارهای تحقیقاتی و هیجانی بوده و هست 8-> و کلا" از کارهای روتین و خسته کننده و خشک بدم میاد! L-:
برای این رشته هایی که ذکر کردم هم به کمتر از ارشد اصلا" فکر نمی کنم چون می دونم تا لیسانس بخونمشون،عملا" به هیچ دردی نمی خوره :|
حالا با توجه به اینا :D دختر حرف گوش کنی باشم و بگم چشم :| یا برم دنبال علاقه شخصی خودم؟! #-o

بعدا" نوشت:شغل مورد علاقه من از همون بچگی استادی بوده!آزمون مایرز بریگز هم دادم،تو تیپ مشاغلی که بهم می خورد،استاد دانشگاه هم ذکر شده بود :)
ولی باز اطرافیانم می گن واسه استخدامی استاد دانشگاه فقط و فقط بند پ به کار میاد و تا دکترا هم بری باز بیکاری :-??
لطفااااااااا" راهنماییم کنید! [-o<وقت محدوووووووده #S-:

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه

به نقل از FoReVer~NeVeR :
بین رشته های: زیست شناسی، مهندسی فضای سبز، مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذایی، مدیریت ، بهداشت حرفه ای ، کدومش واسه یه دختر بهتره؟!
خانواده نظرشون اینه که پیراپزشکی رو انتخاب کنم یا حداقل برم داروسازی آزاد و بین الملل!(اینم ذکر کنم احتمال قبولیم تو رشته های پیراپزشکی شهر خودم،یعنی شیراز خیلی کمه!)

این رشته هایی که گفتی همشون برای یه دختر خوبه :)

خب چرا نمیخوای داروسازی آزاد بخونی؟

بعدا" نوشت:شغل مورد علاقه من از همون بچگی استادی بوده!آزمون مایرز بریگز هم دادم،تو تیپ مشاغلی که بهم می خورد،استاد دانشگاه هم ذکر شده بود :)
ولی باز اطرافیانم می گن واسه استخدامی استاد دانشگاه فقط و فقط بند پ به کار میاد و تا دکترا هم بری باز بیکاری :-??
لطفااااااااا" راهنماییم کنید! [-o<وقت محدووووووود

نه! برای هیئت علمی شدن بند پ مهم نیست! یعنی نیازی نیست تو مثلا عموت استاد باشه تا تو رو هم استاد کنن ، پارتی بازی هم اگه باشه بیشتر به شکل اینه که استادایی که باهاشون کار کردی توصیه تو میکنن که تقریبا همه جای دنیا مرسومه و چیزی که مهمه تعداد مقاله هایی که توی ژورنال های معتبر چاپ کردی و استادی که باهاش کار کردی و ایناس.

بالا