• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
پاسخ : انتخاب رشته

سلام دوستان

کسی هست بتونه واسه طراحی صنعتی کمک کنه؟

اینجا همه یا پزشکن یا مهندس

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از niloooofar :
من اصلا قصده اهانت نداشتم که بگم کسی خنگه یا نه!!!
من خودمم رتبه خوبی نداشتم!!!
ولی خب من اصن شهره خودمو میگم ببین من میخوام درس بخونم که پیشرفت کنم
ولی میری پیشه دانشجوهای اینجا یارو میگه بزار بری دانشگاه یه چی برات مهم نیس درس!!!!
از اون ور استادا الکی نمره میدن اصن فاجعه!!!
خب الان شما میگی من برم همچین جایی؟؟؟

یکی از آشناهامون کارشناسی دانشگاه صنعتی اورمیه خونده...کارشناسی ارشد الان تبریزه...رتبه کنکور ارشدش 200 بود که میگفت هوافضای امیرکبیر قبول میشده

اصلا خبری از نمره دادن نیست...مثلا دوستایی دارم ک اورمیه میخونن و میگن ک اساتید خیلی سختگیرن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از علیرضا! :
یکی از آشناهامون کارشناسی دانشگاه صنعتی اورمیه خونده...کارشناسی ارشد الان تبریزه...رتبه کنکور ارشدش 200 بود که میگفت هوافضای امیرکبیر قبول میشده

اصلا خبری از نمره دادن نیست...مثلا دوستایی دارم ک اورمیه میخونن و میگن ک اساتید خیلی سختگیرن
یه چیزی. ایشون تبریز و ارومیه رو نمی‌گن که... دارن درمورد خرم‌آباد حرف می‌زنن! مگه اینطوری نیست؟ شما چرا پس از تبریز فاکت می‌آرین؟
اگه نه تبریز که خیلی دانشگاه خوبیه...داداشم ارشد مکاترونیک اونجا بود...خیلی خوب بود.

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
یه چیزی. ایشون تبریز و ارومیه رو نمی‌گن که... دارن درمورد خرم‌آباد حرف می‌زنن! مگه اینطوری نیست؟ شما چرا پس از تبریز فاکت می‌آرین؟
اگه نه تبریز که خیلی دانشگاه خوبیه...داداشم ارشد مکاترونیک اونجا بود...خیلی خوب بود.
خدا خیرت بده!!!

آخه من که با تبریز مشکلی ندارم!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نظرم هیچ کدوم از دانشگاه های سراسری کشور اساتید نمره نمیدن...اورمیه که نمیدن!

ایشون بعضی از رشته های تبریز و اصفهان و شیراز قبول میشن...نمیدونم دیگ مشکلشون چیه!با رتبه سه هزار خرم آباد نزن اصلا!

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از SalehM :
الان من این پست بالا رو دیدم یه چیزی یادم افتاد. من به این دوستمون نیلوفر اینم بگم. البته من بگم، از این بابت که رقیب هم هستیم ممکنه اینطور برداشت شه که من میخوام مثلا زیرآبی برما. ولی خب رفاقتی بگم. من خودم بین تبریز و صنعتی اصفهان تردید دارم. منتها از این بابت که خب، تبریز هم هم زبون با ما هستن هم نزدیک تره، بیشتر به تبریز متمایلم.
اینم هست.
دانشگاه تبریز دانشگاه بسیار شاخیه. شما لیست اساتید دانشکده مهندسی برقش رو ببینی کاملاً میاد دستت قضیه چیه.

شما رتبتون چن شده؟؟؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از niloooofar :
شما رتبتون چن شده؟؟؟
نمیگم آقا. :)) به رتبه من چیکار داری. :))

P_R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان ولا غیر
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ببین یه چیزی...من تجربی نیستم. ولی می‌دونم که پزشکی یزد و کاشان بهتر از شهرکردن ها...بچه‌ها تا جایی که من می‌دونم بعد از اصفهان یزد رو می‌زدن بعد کاشان و بعد شهرکرد. چرا شهرکرد بزنی آخه؟!‌ یزد و کاشانم زیاد دور نیستن که. یزد فکر کنم ۴ساعته و کاشان هم که ۲.۵ الی ۳ساعت.
اخه میگن اونا انتقالی نمیدن به اصفهان!!!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( اخه یعنی چی پارسال با 755 اصفهان میاورد :(( :(( :(( :(( :(( نظرتون درباره ساری چیه؟ ارزشش داره؟؟؟ من زنجان هیچ کس ندارم غریبم!!! :(( :(( :((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از علیرضا! :
خب همون دوستمون که مکانیک دانشگاه صنعتی اورمیه خونده بود میگفت که بعضی مطالبی ه ما توو دانشگاه گفته بودن که الان توو دوره ارشد دوباره بهمون میگن که دانشجوهایی که دانشگاه تبریز خونده بودند اون مطالبو برا اولین بار میشنیدن...دانشگاه صنعتی اورمیه که دیگ چیزی نیس...

به نظرم هیچ کدوم از دانشگاه های سراسری کشور اساتید نمره نمیدن...اورمیه که نمیدن!

ایشون بعضی از رشته های تبریز و اصفهان و شیراز قبول میشن...نمیدونم دیگ مشکلشون چیه!با رتبه سه هزار خرم آباد نزن اصلا!
خب خودشم حرفش همین بود بنده خدا که :D
می‌گفت اصفهان و اهواز مثلا.
تبریز خب شاید به خاطر زبان مشکل داشته باشن. داداش من که خیلی مشکل داشت :D

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

11000 منطقه 1 هوا و فضا سراسری تو تهران یا شهرستان قبول میشه ؟
یا رشته ای که بشه در ادامه بره تو هوا و فضا ( برا فوق ) ؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

خب خودشم حرفش همین بود بنده خدا که :D
می‌گفت اصفهان و اهواز مثلا.
تبریز خب شاید به خاطر زبان مشکل داشته باشن. داداش من که خیلی مشکل داشت :D
:D

فکر کنم اهواز بهشون نزدیکتره...دانشگاه چمران دانشگاه خوبیه...

دانشگاه تبریز هم که از لحاظ زبانی مشکلی نیست :D اگه مشکلی باشه زبان خود شهر تبریزه که اونم یاد بگیرین خو :D ما زبون شمارو بلدیم :-"

ب نظرم اگه مشکل مسافت ندارن همون اهواز و اصفهان رو بزنن،تبریز حتی و همینطور شیراز...اگه رفت و آمد و شهر غریب براتون سخته همون شهر خودتون بمونید

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

آقا من یه چیزی بگم . من وقتی دانشگاه شیراز قبول شدم با خودم گفتم اونجا که تهران نیس همه دانشجو ها ضعیفن وقتی رفتم دیدم نه من ضعیفشون هستم . واقعا دانشجو ها خیلی قوی بودن من بعضی وقتا نمره های دروس مشترکی مثه ریاضی و فیزیک که میومد چشام باز میموند که خدایا این امتحانو واقعن چه طوری این همه آدم نمره بالا گرفتن ؟؟؟ بعد دیدم واقعا خیلی هاشون قوی هستن و خیلی ها هم میتونستن تهران قبول بشن ولی نرفتن. بعد دیدم تو ارشد خیلی هاشون میرن تهران.
چند تا مثال بزنم : تو کلاسمون از 25 نفر یه 5 نفر راحت تهران قبول میشدن ولی نرفتن ( بعد جالب اینجاس که از این 5 نفر فقط یکیشون الان معدلش خوبه و اون 4 تا از میانگین کمترن ) . سال پیش تو المپیاد مهندسی شیمی از 10 نفر اول فک کنم 5 تاش مال ما دانشکده ما بود ( برای اطلاع تو المپیاد دانشجو های برتر هر دانشگاهی میرن) یا مثلا دانشجو انتقالی داشتیم از تهران که تو 2 ترم 2 بار کارش به حذف کشید ولی بقیه درسو پاس کردن .
و این روند برای دانشگاهایی مثه صنعتی اصفهان و مشهد و تبریز و اینا هست .
فک نکنین اونا خیلی از قافله عقبن فقط چون تهران نیستن زیاد بحثشون نیس. بدونین اگر شریف هم تو تهران نبود شاید هیچ کی حاضر نبود بره و اگر دانشگاه چلغوزآباد هم تو تهران بود همه دوس داشتن برن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از P_R :
اخه میگن اونا انتقالی نمیدن به اصفهان!!!! :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( اخه یعنی چی پارسال با 755 اصفهان میاورد :(( :(( :(( :(( :(( نظرتون درباره ساری چیه؟ ارزشش داره؟؟؟ من زنجان هیچ کس ندارم غریبم!!! :(( :(( :((
ساری چیه آقا؟!! انتقالی می‌ده مثلا ساری؟!! :|
ببین مطمئنی شهرکرد می‌ده انتقالی؟ اگه نده خیلی ریسکه ها! چون واقعا نه از نظر شهرش اندازه یزد خوبه نه از نظر دانشگاهش!
ولی کاشانو می‌دونم که نمی‌ده انتقالی.
یزدو ولی مطمئنی نمی‌ده؟!

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

منم میگم اگه رشته ای که دوست داری صنعتی اصفهان مثلا قبول میشی خرم اباد نزن . (دانشگاه درجه یک فقط توی تهران نیستا)
ولی مثلا شهرهایی که دانشگاهشون خیلی سطح بالا نیست ، ارزشی ندارن نسبت به شهر خودت

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ali 73 :
آقا من یه چیزی بگم . من وقتی دانشگاه شیراز قبول شدم با خودم گفتم اونجا که تهران نیس همه دانشجو ها ضعیفن وقتی رفتم دیدم نه من ضعیفشون هستم . واقعا دانشجو ها خیلی قوی بودن من بعضی وقتا نمره های دروس مشترکی مثه ریاضی و فیزیک که میومد چشام باز میموند که خدایا این امتحانو واقعن چه طوری این همه آدم نمره بالا گرفتن ؟؟؟ بعد دیدم واقعا خیلی هاشون قوی هستن و خیلی ها هم میتونستن تهران قبول بشن ولی نرفتن. بعد دیدم تو ارشد خیلی هاشون میرن تهران.
چند تا مثال بزنم : تو کلاسمون از 25 نفر یه 5 نفر راحت تهران قبول میشدن ولی نرفتن ( بعد جالب اینجاس که از این 5 نفر فقط یکیشون الان معدلش خوبه و اون 4 تا از میانگین کمترن ) . سال پیش تو المپیاد مهندسی شیمی از 10 نفر اول فک کنم 5 تاش مال ما دانشکده ما بود ( برای اطلاع تو المپیاد دانشجو های برتر هر دانشگاهی میرن) یا مثلا دانشجو انتقالی داشتیم از تهران که تو 2 ترم 2 بار کارش به حذف کشید ولی بقیه درسو پاس کردن .
و این روند برای دانشگاهایی مثه صنعتی اصفهان و مشهد و تبریز و اینا هست .
فک نکنین اونا خیلی از قافله عقبن فقط چون تهران نیستن زیاد بحثشون نیس. بدونین اگر شریف هم تو تهران نبود شاید هیچ کی حاضر نبود بره و اگر دانشگاه چلغوزآباد هم تو تهران بود همه دوس داشتن برن
شیمی شیراز که میگن غوغاست :D
یه تنه داره شیمی رو تو ایران پیش میبره. :))

• لایک
امتیازات: scare

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از SalehM :
شیمی شیراز که میگن غوغاست :D
یه تنه داره شیمی رو تو ایران پیش میبره. :))
از شیمیش زیاد خبر ندارم ولی میدونم چند تا از استاداش جز استاد های 1درصد دنیا شناخته شدن ( این استاد های 1 درصد یه رده بندی هست برای استادا)

• لایک
امتیازات: scare

P_R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان ولا غیر
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بعد اصفهان و اینا ساری خوبه یه عده میگن رنک دانشگاه مهمتره تا فاصله !!! ساری 10 کاشان 23 یزد 25!!!! تو دنیام ساری 2700 کاشان4400

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

یکی دانشگاه تهران یا بهشتی قبول بشه از سال دوم و سوم دانشگاه انتقالی میده به شهرهای دیگه و ممنوعیتی داره یا نه؟

بعد به نظرتون پپزشکی بهتره یا دندان؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از P_R :
بعد اصفهان و اینا ساری خوبه یه عده میگن رنک دانشگاه مهمتره تا فاصله !!! ساری 10 کاشان 23 یزد 25!!!! تو دنیام ساری 2700 کاشان4400
هوم...والا خودت می‌دونی! ولی خیلی فکر کن!! ۷ساله ها!‌بحث یکی دو سال نیست! برو بگرد دانشجوهاشونو پیدا کن و حتماااااااا باهاشون درست و حسابی صحبت کن.
+من به عنوان یه خوابگاهی بهت می‌گم که فاصله از شهر مهمه...من که تهران خیلی بیشتر امکان اصفهان اومدن دارم تا بچه‌هاییمون که تبریز و مشهد و کرمانن و شیرازن. و این خونه
اومدنه خیلی ت وروحیه آدم تاثیر داره. حتی اگر وابستگیت به خانواده کم باشه الان بع داز خوابگاهی شدن احتمالا خیلی فرق می‌کنه همه چیز.

+++++++خیلی فکر کن :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Sana 96 :
سلام دوستان

کسی هست بتونه واسه طراحی صنعتی کمک کنه؟

اینجا همه یا پزشکن یا مهندس
خب سوالت چیه؟ طراحی صنعتی رشته عالی ایه. یکی از بچه های سایت هم طراحی صنعتی تهرانه.

بچه ها ۱۱۰۰ تجربی کجاها پزشکی قبول میشه؟ بهترین انتخاب واسش کجاها میتونه باشه؟ کاش یک اولویت بندی لیست شده داشتیم در مورد دانشگاه های علوم پزشکی.

بالا