• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : انتخاب رشته

به نقل از مهســـــــــــــا :
آره درسته.
تازه یه اتفاق خوب دیگه هم افتاده توش و اونم اینکه اون وضع وحشتناک تقسیم بندی به پسر و دخترشو هم برداشته :| سال ۹۰ ۳۶برقش تا دختر می‌گرفت و حدود ۹۰ تا پسر :||| تو اکثر رشته‌هاش همینطور بود. پارسال هم همینطور بود. خیلی دانشگاه‌های دیگه هم همینطور بودن مثل خواجه نصیر وعلم و صنعت و خود دانشگاه اصفهان که امسال دیگه نیستن. احتمالا خیلی جابه‌جا بشه قبولی‌هاشون.
خب این البته به ضرر ماست. :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از SalehM :
آره ولی برای شخصی که من بهش جواب دادم (خانم نیلوفر)خب به نفعشه و شاید چیزهای بهتری از اونایی که من گفتم هم قبول بشه اصفهان...

به نقل از SalehM :
منم همین توصیه رو به ایشون کردم... ولی خب به هرحال جوابشون رو هم دادم... وای نهایتا واقعا توصیه نمی‌کنم بره یه شهر درجه۲ خوابگاهی بشه...
پ.ن:‌فکر نکنم تو اصفهان زندگی کردن هم کار راحتی باشه. اصفهانی‌ها خیلی سخت بقیه رو می‌پذیرن و تو خودشون راه می‌دن. (امیدوارم خودم اینطور نباشم البته!)

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

من به ایشون پیشنهاد میکنم شهر خودشو بزنه. :-"

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

2 تا نکته هم بگم اگه دوستان احیانا نخوندن !

* عمران شریف از 75 نفر ، ظرفیتش شده 80 نفر !
*مکانیک تهران ، از 100 نفر ، ظرفیتش شده 120 نفر !

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از پـــوریـــــا . ک :
2 تا نکته هم بگم اگه دوستان احیانا نخوندن !

* عمران شریف از 75 نفر ، ظرفیتش شده 80 نفر !
*مکانیک تهران ، از 100 نفر ، ظرفیتش شده 120 نفر !
برق امیرکبیر از 100 شده 80.
تنها کاهشی که دیدم.

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor

پزشکی سراسری چند نفر کاهش ظرفیت داشته؟

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

خیلی ممنون از کسایی که جوابمو دادن

مشکله شهره من اینه که باید برم با کسایی که رتبشون 10000 و ایناس سره یه کلاس بشینم و این خیلیییییی بده :( ~X(

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

البته این نظره منه،اینکه اگر کسی دانشگاه درجه یک یا به عبارتی دانشگاه های تهرانُ قبول نشه،بزنه شهر خودش،میشه از یه دید دیگه هم بهش نگاه کرد،بالاخره ورود به دانشگاه و به عبارت دیگه ورود به یه جامعه ی بزرگ تر،فقط واسه این نیست که بریم درس بخونیم فقط.زندگی کردن تو خوابگاه و به شکلی،داشتن یه زندگی نیمه مستقل،بخوام ساده بگم،واسه ساختن آدم خیلی میتونه خوب باشه،به هر حال همیشه لازم نیست کنار خانواده بود و خیلی مسائل از طرف اونا تامین شه.حتی کسانی که مشکل دارن با دور بودن از خانواده یا مثلا مثه من جزو کسایی بودن که تقریبا کاری نمی کردن خودشون وقتی که دبیرستان بودن.آدم باید از یه جایی شروع کنه یاد گرفتنِِ زندگ کردنِ مستقل و به تنهایی زندگی کردن رو.
من خودم کسی بودم که دانشگاه درجه دو غیر شهر خودم رفتم و پشیمونم نیستم.کسی منکر سختیای زندگی خوابگاهی نیست. ولی لازم دیدم که تجربش کنم.
شما هم به این موضوع فکر کنین،صرف اینکه میرم خوابگاه،سختی می کشم ُ تو خونه راحتمُ مگه بیکارم پاشم برم یه شهر دیگه و این حرفا قید یه دانشگاه درجه دو ولی بهتر از دانشگاه شهر خودتونو نزنین.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از niloooofar :
مشکله شهره من اینه که باید برم با کسایی که رتبشون 10000 و ایناس سره یه کلاس بشینم و این خیلیییییی بده :( ~X(
این دید واقعاً زشتیه. دنیا تموم نشده و تلاش هرکس در هر شهری نتیجه متناسب با همون تلاش رو میده. باید ببینی هدفت برای آینده چیه. و بنظرم این از همه فاکتور ها مهم تره. یعنی اینکه اصن آینده میخوای چیکاره شی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از niloooofar :

بله. درست می‌گی :)
دراین صورت رشته‌های خوب شهرهای دیگه رو هم بزن. هر رشته‌ای که دوست داری بزن. بعد نهایتا شهر خودت رو بزن.

البته اینو هم اضافه کنم:‌ این دید که فکر کنید کسی که رتبه‌ش پایین بوده لزوما ضعیفه و اینا اصلا درست نیست! ولی من می‌دونم که شما به دلت نیست بری شهر خودت. مثل دوست خودم که با رتبه‌ی ۱۶۰۰ رفت برق قم نشست کنار کسانی که رتبه‌هاشون چند برابرش بودن و با اینکه اصلا صعیف نبودن تا همین الان که ترم۶ رو تموم کرده گاه و بیگاه اشک ریخته به فکر اینکه چقدر بدبخته :| به خدا اینجوری نیست!
هیچ جا زندگی تموم نمی‌شه! یکی از بچه‌های خفن ارشد ما لیسانسشو با یه شرایط حشتناکی تو پیام‌نور قزوین خونده... اما الان بغل دست کسانی که لیسانسشون رو شریف و تهران و اینا بودن نشسته و هیچی هم ازشون کم نداره.
مهمترین چیز اینه که هرجا که قبول شدی و هرجا که رفتی سطح توقت از خودت رو نیاری پایین و افق دیدت رو باز نگه داری.

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از niloooofar :

اولا لزوما کسی که رتبش 10000 هست خنگ نیست!
دوما حالا مثلا میخوای سختی های زندگی توی یه شهر دیگه مثلا اصفهان رو بکشی، بخاطر اینکه جای رتبه 10 هزار، بغل دستیت رتبش 5 هزار باشه؟ خیلی فرق داره الان؟
اون 5 هزاریه نخبه اس و اون 10 هزاریه دیوانه؟
نه والا اینجوری نیس. یکی بیشتر خونده یکی کمتر. یکی بیشتر تست زده. یکی بیشتر هول شده سر جلسه. یکی شرایط زندگیش مناسب تر بوده و ...

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از niloooofar :

منکه عمران تبریزم ب جرئت میگم سطح دانشجوها از لحاظ درسی خ بالاس...ما تو کلاسمون 800 و 1100 و 1600 و.... منطقه یک داشتیم...خیلیا هستن مثل شما هستن که فقط رتبه شون خوب نشده،یه عالمه دانشجوی سمپادی هم هست

مطمئنم دانشگاه شیراز و اصفهان هم همینطوریه :)

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

الان من این پست بالا رو دیدم یه چیزی یادم افتاد. من به این دوستمون نیلوفر اینم بگم. البته من بگم، از این بابت که رقیب هم هستیم ممکنه اینطور برداشت شه که من میخوام مثلا زیرآبی برما. ولی خب رفاقتی بگم. من خودم بین تبریز و صنعتی اصفهان تردید دارم. منتها از این بابت که خب، تبریز هم هم زبون با ما هستن هم نزدیک تره، بیشتر به تبریز متمایلم.
اینم هست.
دانشگاه تبریز دانشگاه بسیار شاخیه. شما لیست اساتید دانشکده مهندسی برقش رو ببینی کاملاً میاد دستت قضیه چیه.

P_R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 اصفهان
شهر
اصفهان ولا غیر
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام
پزشکی ها کمک

من رتبمم 711 زیر گروه 1 منطقه 1 شده با این اوضاع کاهش 2000 نفری پزشکی اصفهان نمیارم نمی دونم کدوم شهر بزنم؟؟؟!!! کمک !!!! میگن شهر کرد بزن چون به اصفهان نزدیک تره!!!! ولی دانشگاهش خیلی اوته!!!!!!!!!!!!!!! :(( :(( :(( :(( :((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از P_R :
سلام
پزشکی ها کمک

من رتبمم 711 زیر گروه 1 منطقه 1 شده با این اوضاع کاهش 2000 نفری پزشکی اصفهان نمیارم نمی دونم کدوم شهر بزنم؟؟؟!!! کمک !!!! میگن شهر کرد بزن چون به اصفهان نزدیک تره!!!! ولی دانشگاهش خیلی اوته!!!!!!!!!!!!!!! :(( :(( :(( :(( :((
ببین یه چیزی...من تجربی نیستم. ولی می‌دونم که پزشکی یزد و کاشان بهتر از شهرکردن ها...بچه‌ها تا جایی که من می‌دونم بعد از اصفهان یزد رو می‌زدن بعد کاشان و بعد شهرکرد. چرا شهرکرد بزنی آخه؟!‌ یزد و کاشانم زیاد دور نیستن که. یزد فکر کنم ۴ساعته و کاشان هم که ۲.۵ الی ۳ساعت.

niloooofar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مرحله اول المپیاد شیمی سال دوم و سوم، مرحله اول المپیاد فیزیک سال سوم نفر اول المپیاد ریاضی استانی نفر چهارم المپیاد فیزیک استانی
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
برق الکترونیک
اینستاگرام

به نقل از Hespride :
اولا لزوما کسی که رتبش 10000 هست خنگ نیست!
دوما حالا مثلا میخوای سختی های زندگی توی یه شهر دیگه مثلا اصفهان رو بکشی، بخاطر اینکه جای رتبه 10 هزار، بغل دستیت رتبش 5 هزار باشه؟ خیلی فرق داره الان؟
اون 5 هزاریه نخبه اس و اون 10 هزاریه دیوانه؟
نه والا اینجوری نیس. یکی بیشتر خونده یکی کمتر. یکی بیشتر تست زده. یکی بیشتر هول شده سر جلسه. یکی شرایط زندگیش مناسب تر بوده و ...

من اصلا قصده اهانت نداشتم که بگم کسی خنگه یا نه!!!
من خودمم رتبه خوبی نداشتم!!!
ولی خب من اصن شهره خودمو میگم ببین من میخوام درس بخونم که پیشرفت کنم
ولی میری پیشه دانشجوهای اینجا یارو میگه بزار بری دانشگاه یه چی برات مهم نیس درس!!!!
از اون ور استادا الکی نمره میدن اصن فاجعه!!!
خب الان شما میگی من برم همچین جایی؟؟؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

الان من این پست بالا رو دیدم یه چیزی یادم افتاد. من به این دوستمون نیلوفر اینم بگم. البته من بگم، از این بابت که رقیب هم هستیم ممکنه اینطور برداشت شه که من میخوام مثلا زیرآبی برما. ولی خب رفاقتی بگم. من خودم بین تبریز و صنعتی اصفهان تردید دارم. منتها از این بابت که خب، تبریز هم هم زبون با ما هستن هم نزدیک تره، بیشتر به تبریز متمایلم.
اینم هست.
دانشگاه تبریز دانشگاه بسیار شاخیه. شما لیست اساتید دانشکده مهندسی برقش رو ببینی کاملاً میاد دستت قضیه چیه.

دانشگاه اورمیه یه پروفسور حدیدی داره که کل دنیا میشناسنش...شریف منتشو میکشه...دانشگاه های ژاپن همینطور

مکانیک تبریز دیگ خ شاخه...شما لیست اساتیدشو یه نگاه بندازین

قطعا همه دانشگاه ها چندتا رشته تاپ دارن...مثلا تبریز مکانیکش عالیه،برقشم خوبه

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از niloooofar :
من اصلا قصده اهانت نداشتم که بگم کسی خنگه یا نه!!!
من خودمم رتبه خوبی نداشتم!!!
ولی خب من اصن شهره خودمو میگم ببین من میخوام درس بخونم که پیشرفت کنم
ولی میری پیشه دانشجوهای اینجا یارو میگه بزار بری دانشگاه یه چی برات مهم نیس درس!!!!
از اون ور استادا الکی نمره میدن اصن فاجعه!!!
خب الان شما میگی من برم همچین جایی؟؟؟
همه اینا به خودت ربط داره. شما به دانشجو های دیگه چیکار داری. کار خودتو بکن. بعدم اینطوریام نیست. منم مثلا ممکنه بخوام بزنم تبریز، از ترم اول دنبال کار تحقیقاتی و معدل بالای 19 خواهم بود.
به نقل از P_R :
سلام
پزشکی ها کمک

من جات بودم میزدم زنجان. زنجان پزشک خیلی کمه، پزشکا پول پارو میکنن. هوا همیشه خنکه. زندگی توش ارزونه. مردمش خیلی خوبن. به لحاظ علمی سطحش فوق العادس.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از علیرضا! :
دانشگاه اورمیه یه پروفسور حدیدی داره که کل دنیا میشناسنش...شریف منتشو میکشه...دانشگاه های ژاپن همینطور
آدی ندی؟

بالا