• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

به نقل از ارغوان :
کامپیوتر خواجه‌نصیر یا علم‌وصنعت؟ کدوم تقدم داشته‌باشن بهتر ه؟ ؟-:

پی‌نوشت. ترجیح می‌دم علم‌وصنعت رو پایین‌تر بزنم؛ هم چون کل‍اً عل‍اقه‌ای ندارم برم اون‌جا "-: هم این که رسماً اون‌سرِ تهران ه نسبت به خونه‌ی ما/ "-: دورترین نقطه‌ی تهران محسوب می‌شه "-:
علوم کامپیوتر شریف بزن قبل اینها حتما.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ! luminous ! :
عه ؟! مرسی !
نگاه کردم همون 60 -40 بود واسه یه سری رشته ها
پس با این اوصاف یادگار ماندگار کانون زیاد هم قابل اعتماد نیست ، چون تو خیلی از رشته ها بیشتز از 40 درصد کسایی که زده غیر بومی قبول شدن
اولا که کانون یه سری‌ها رو هم که با سهمیه هیئت علمی و اینا قبول شدن رو هم می‌زنه.
به جز اون قابل اعتماده. مطمئنی بیشتر از ۴۰درصده!؟‌ یعنی نشستی شمردی؟! :D
به نقل از ارغوان :
خواجه‌نصیر ونک ه ""-: به خاطرِ ونک هم که شده خواجه‌نصیر رو بال‍اتر می‌زنم ""-: #قطعاًالکی
نرم و سخت و آی‌تی بهشتی رو فکر نکنم بیارم. سی‌اس امیرکبیر یا بهشتی رو می‌یارم احتمال‍اً البته ؟-:
کل‍اً بهشتی به‌تر ه از علم‌وصنعت و خواجه‌نصیر؟
بهشتی بهتره کامپیوترش.
ولی خب مطمئن نیستم بین کامپیوتر علم و صنعت و cs بهشتی کدوم بهتره. کلا نظری ندارم.
ولی خب کلا علوم کامپیوتر شریفو حتم ابزن :D خدارو چه دیدی! یهو قبول شدی :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از ارغوان :
خواجه‌نصیر ونک ه ""-: به خاطرِ ونک هم که شده خواجه‌نصیر رو بال‍اتر می‌زنم ""-: #قطعاًالکی

با اینکه گفتی الکی ولی خواجه نصیر اونی که ونکه مکانیکشه با صنایع :-" یکم بالاتر هم عمران و نقشه برداریشه کامپیوترش مطمئن نیستم اون اطراف باشه :D

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sibsorkh2008 :
بچه ها من به نرم افزار علاقه داشتم و بهشتی یا خواجه نصیر احتمالا میاوردمم.ولی امروز یکی بهم گفت که نرم،رشته خوبی نیست و معماری یا فرهنگیان بزنم.ولی اصلا به علوم پایه علاقه ندارم. چیکار کنم؟میشه درباره صنایع و آی تی توضیح بدید؟کلا با 2200 منطقه 1 دختر بومی تهران چی خوبه؟ :-/
چرت و پرتا چیه؟ :| علاقتو بزن. :|
به نقل از ارغوان :
کامپیوتر خواجه‌نصیر یا علم‌وصنعت؟ کدوم تقدم داشته‌باشن بهتر ه؟ ؟-:
پی‌نوشت. ترجیح می‌دم علم‌وصنعت رو پایین‌تر بزنم؛ هم چون کل‍اً عل‍اقه‌ای ندارم برم اون‌جا "-: هم این که رسماً اون‌سرِ تهران ه نسبت به خونه‌ی ما/ "-: دورترین نقطه‌ی تهران محسوب می‌شه "-:
اینطوری بخوای فکر کنی باس بزنی شهیدبهشتی که ولنجکه! ولی در مجموع، من خبر دارم از خواجه. جوّش از علم و صنعت خیلی بهتره. تفکیک جنسیتی هم نداره.
به نقل از ارغوان :
نرم و سخت و آی‌تی بهشتی رو فکر نکنم بیارم. سی‌اس امیرکبیر یا بهشتی رو می‌یارم احتمال‍اً البته ؟-:
کل‍اً بهشتی به‌تر ه از علم‌وصنعت و خواجه‌نصیر؟
دختر خوب علم و صنعت و خواجه قبل از بهشتی پر میشن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پوریا عابدی :
حالا من ک ریاضی نیستم ولی دسمال گفت امسال آیتی رو برداشتن کلا!خواستم بگم ی وقت بی تحقیق نزنینش

آي‌تی رو از رشته‌ی مستقل بودن برداشتن و گرایش کامپیوتر شده. نه اینکه کلا از هستی ساقط شه که :D
به نقل از ٭kosar :
بعد واسه استخدام و کار و...... چطور؟؟ بازار کار it خوبه؟؟
هیچ فرقی نداره با نرم‌افزار.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از SalehM :
دختر خوب علم و صنعت و خواجه قبل از بهشتی پر میشن.
نه. بهشتی از خواجه نصیر زودتر پر می‌شه.
ولی علم وصنعت آره. زودتر ار بهشتی پر می‌شه

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از مهســـــــــــــا :
اولا که کانون یه سری‌ها رو هم که با سهمیه هیئت علمی و اینا قبول شدن رو هم می‌زنه.
به جز اون قابل اعتماده. مطمئنی بیشتر از ۴۰درصده!؟‌ یعنی نشستی شمردی؟! :D
بله دقیقن نشستم شمردم یه چند تارو که خیلی غیر بومیش زیاد بود ! :-"

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از شــــقایــــق :
مهندسی شیمی چون پارسال بومی بود دقیق نمی تونم اطلاعات بدم که تا چند گرفته،ولی مورد داشتیم پسر بومی شیراز 2500 هم پارسال قبول شده و دختر هم از خوزستان(نمی دونم بوم شیراز محسوب میشه یا نه) 2800 قبول شده.و اینکه پذیرش میم شیمی شیراز دختر و پسرهست. پارسال 13به 17 بود امسال 12 به23
نفتم پارسال دختر تا 2900 گرفته ها!یادگار ماندگار 92 رو یه نگا یبدازین.خیلی بالاتر از 1700هم گرفته.
سال 91 آخرین پسر 1960 بود ، دختر تا 2200 بود . من خودم نفت رو زده بودم بعد از م شیمی بعدا تو کارنامه سبزم دیدم نیاوردم . اونایی که نفت رو با 2900 آوردن جز سهمیه ها بودم آخه نفت شیراز برای استان بوشهر سهمیه داره.
سال 92 ظرفیت 10 تا بیشتر شد شاید یکم جا به جا بشه. بحث بومی جداس چون سال ما تو منطقه 1 یکی مونده به آخرین بومی 2300 منطقه 1 بود بعد یهو نفر آخر با 3100 منطقه 1 قبول شده بود.نمیشه که بین 2 نفر آخر این قد فاصله باشه ینی اون آخری با سهمیه چیزی اومده

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از پوریا عابدی :
پارسال هزار و صد بم گفتن داروی بهشتی داده!!من صد تا از اون بیشتره رتبم :-"ولی میگن چون ظرفیت ها کم شده شانسم کمه علی رغم بومی گزینی و سهمیه ی پسرها و اینا :(
ملت آیا انتقالی گرفتن راحته؟اصن ممکنه؟
انتقالی بستگی به دانشگاه مبدا و مقصد داره. مثلا دانشگاه کاشان یا شهرکرد چون تعداد دانشجوهاشون کمه سخت مهمانی میدن (که اول باید مهمان بشی 2 ترم بعد ببینن چطور دانشجویی بودی از هر نظر بعد با انتقالیت موافقت کنن) واسه پسرا یکم سخت تر از دختراست فکر کنم (چون یه سالی یه قانونی اومد که با انتقالی واسه دخترا به شهر محل سکونتشون موافقت کنین) و کلا پارتی نقش خیلی مهمی بازی میکنه.

واسه انتقالی پولم میگیرنا. بعد کاملا میپرونن قیمتو. مثلا دانشگاه شیراز پارسال به یه دوستام ترمی 5 اینا گفته بود بده تا انتقالت بدیم.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اعمال سهمیه هیئت علمی بعد از انتخاب رشته و اومدن نتایجه.پارسال که واسه دوستام اینحوری بود.بعد ار اومدن نتایج،برای اعمال سهمیه اقدام میشه.الانم تو یادگار ماندگار 92 همه دوستام همون جایی که اول با رتبه خودشون قبول شده بودن،زده نه بعد از تغییر.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

نه. بهشتی از خواجه نصیر زودتر پر می‌شه.
ولی علم وصنعت آره. زودتر ار بهشتی پر می‌شه
آقا من دارم مستند بر آمار کلمچی میگم. :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از SalehM :
چرت و پرتا چیه؟ :| علاقتو بزن. :|اینطوری بخوای فکر کنی باس بزنی شهیدبهشتی که ولنجکه! ولی در مجموع، من خبر دارم از خواجه. جوّش از علم و صنعت خیلی بهتره. تفکیک جنسیتی هم نداره.دختر خوب علم و صنعت و خواجه قبل از بهشتی پر میشن.

بهشتی هم تفکیک نیست

پر شدن هم بستگی داره کاملا هر سال من سال خودم علم و صنعت و بهشتی هر دو سخت افزارشون رو آوردم ( هر چند فاصله ام تا نرم افزار بهشتی 2-3 نفر بود ) ولی خواجه نصیر هم نرم آوردم هم سخت

ولی خب مطمئن نیستم بین کامپیوتر علم و صنعت و cs بهشتی کدوم بهتره. کلا نظری ندارم.
ولی خب کلا علوم کامپیوتر شریفو حتم ابزن :D خدارو چه دیدی! یهو قبول شدی :D

cs بهشتی فکر نمیکنم از کامپیوتر علم و صنعت بهتر باشه!! من نرم افزاری از علم و صنعت میشناسم و واقعا تکلیف ها و پروژه های سختی میدن بهشون

cs شریف رو هم راست میگن بچه ها بزن حتمن ولی خب cs چیزیه که این چند ساله متقاضی زیاد داره شریف به خصوص یعنی مثلا رتبه ای که سال 90 cs آورده بود و حتی تا چند صد تا بعدش هم آورده بودن سال 91 با اختلاف زیاد نیورد

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی از تجربی هست که به من بگه پزشکی اصفهان با اینکه شیوه نوین نیست، به پزشکی کرمان که شیوه نوین‌ـه ارجعیت داره یا نه؟
کلن این شیوه نوین برای علوم پایه خیلی تاثیرگذاره یا نه؟ یکی میگه هست، یکی میگه کلا مهم نیست نوین باشه یا نه. :د
+شیوه نوین کرمان خیلی فرق میکنه با بهشتی تاجایی من اطلاع دارم.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

مجددا از دسمال نقل میکنم اصلا ب بومی گزینی برای انتخابتون توجه نکنید.تاثیر داره منتها تاثیرش رو اصلا شما نمیتونید کامل پیش بینی کنید..خود سنجشم گفته لصلا بش فکر نکنین :))
نیلوفر تهران چی؟مثلا برم بابل اینا بعد دو سال اینا رام میدن درسم خوب باشه؟شنیدم مشروط راه میدن..

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از پگاه :
بهشتی هم تفکیک نیست
خواجه و علم رو مقایسه کردم. :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از شــــقایــــق :
اعمال سهمیه هیئت علمی بعد از انتخاب رشته و اومدن نتایجه.پارسال که واسه دوستام اینحوری بود.بعد ار اومدن نتایج،برای اعمال سهمیه اقدام میشه.الانم تو یادگار ماندگار 92 همه دوستام همون جایی که اول با رتبه خودشون قبول شده بودن،زده نه بعد از تغییر.
بلی بعد از اومدن نتایج کنکوره.
ولی بچه‌های سهمیه هیئت علمی مارو تو یادگار ماندگار ۹۰ اسمشونو جایی زده بودن که با سهمیه قبول شدن و نه جای اولشونو.
به نقل از SalehM :
خب منم از رو یادگار ماندگار قلمچی دارم میگم که :D

ahmadreza94

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبابایی قزوین
شهر
قزوین
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
عمران

چندتا مطلب در مورد انتخاب رشته بین دانشگاه های تهران:
ببینید انتخاب رشته 90درصد و دانشگاه 10 درصد از نظر من مهمن ولی اون 10درصد خیلی تاثیرگذاره...ومن به رشته ای که میخواید برید کار ندارم
حالا من تو معرفی دانشگاه ها چند تا معیار و چندتا متغییرو میگم که از نظر من مهمه و خیلیابهش توجه نمیکنن:
1-فضای دانشگاه:(جو حاکم بر دانشگاه...خشکه...خفقانه...آزادیه...معتدله!.و..)
2-مکان دانشگاه:(دانشگاه کجای تهران واقع شده)
3-خوابگاه هاش:(امکانات خوابگاه..جای خوابگاه..محیط خوابگاه و...)
4-اساتید و هیئت علمی
5-مسئولین و کارمندان(از رئیس دانشگاه تا نگهبان دم در!)
6-فرم و ساخت دانشگاه
7-امکانات دانشگاه
8-دانشجو های دانشگاه
9-اتفاقاتی که تو دانشگاه میفته(همایش...برنامه خاص و ...)
در نهایت هدف اینه که هرکی بفهمه کجا براش مناسبه

گریزی بزنیم به انتخاب رشته:سه نوع انتخاب رشته داریم:
1-اولویت رشته
2-اولویت دانشگاه
3-ترکیبی از هر دو
که من گزینه 3رو پیشنهاد میدم یعنی تو چندتا دانشگاه خاص انتخاب رشته بکنی و نه اینکه به هر قیمتی شده یه رشته خاص قبول بشی...نگید من به هر قیمتی که شده باید فلان رشته قبول شم حالا هرجا شد درسته بحثمون سر دانشگاه های تهرانه ولی بین همین دانشگاه هام زمین تا آسمون فرقه!علی الحساب اینو از من داشته باشید که علایقتونو جوری مدیریت کنید که تو 3تا دانشگاه اول قبول شید...در ادامه دلیلشو هم خواهید فهمید...این روزا که سر هر کوچه ای دکان بازکردنو مدرک میفروشن (دانشگاه آزاد)اینکه کدوم دانشگاه باشی خیلی مهمه...همین طور وقتی که بری تو دانشگاه این جو و فضای دانشگاهه که روت تاثیر می ذاره و ممکنه امیدوار یا ناامیدت کنه...

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بلی بعد از اومدن نتایج کنکوره.
ولی بچه‌های سهمیه هیئت علمی مارو تو یادگار ماندگار ۹۰ اسمشونو جایی زده بودن که با سهمیه قبول شدن و نه جای اولشونو. خب منم از رو یادگار ماندگار قلمچی دارم میگم که :D
پس امسال دیگه اینجوری نیست :D

یکی از دوستام رتبش 6300 منظقه2 تجربی،سال دومش هم بود امسال :-< کسی پیشنهادی داره که چیکار کنه کلا؟!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از SalehM :

خب منم از رو یادگار ماندگار قلمچی دارم میگم که :D

اینا یه سریش واقعا چیز قطعی ای نیست خیلی بستگی داره آدمای اون سال چطوری انتخاب کنن

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

یه کاری هست که یه عده انجام میدن

مثلا مهندسی شاهرود رو میزنن کسایی که خونشون مشهده و به امید این هستن که انتقالی یا مهمانی بگیرن واسه مشهد

اولا که به این اسونیا نیست و باید پارتی داشته باشین دوما من یکی از دوستام شاهرود بود و الان 2 ترم مهمان شده مشهد .. خونش هم مشهده

معدلش هم خوبه .. فردوسی که ددانشگاه مقصده موافقت میکنه با مهمانیش چون داره پول میریزه به حساب فردوسی ولی شاهرود کارشکنی میکنه

بالا