• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از فقط تیلور سویفت!!! :
یعنی فقظ اونا رو بخونیم و اختصاصی های ترم2 رو تو 21 فرورین جمع کنیم؟؟؟یک نفر نیست که بااطمینان جواب بده؟! من از هرکی میپرسم مثل بالایی و خودم با استدلال و احتمال جواب میدن! 4 بار برنامه نوشتم و پاک کردم :-\
ببينيد ما 21 فروردين آزمون نداريما، 21 فروردين اول سال قرار بود آزمون باشه بعد عوضش كردن گذاشتن 28 فروردين كه توي اون بايد پايه ي نيم سال دوم رو بخونيم.
كه بازم با توجه به اينكه اكثرا مدرسه نميريم راحت ميرسيم بخونيمش.
راجب اختصاصي هاي ترم دوم هم من برنامم اينه كه يه مقداريش رو 28 فروردين ببندم يه مقداريش رو هم 5 ارديبهشت.

saba7501

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ، کامپیوتر و شیمی و ادبیات
رشته دانشگاه
مهندسی برق

دوستان کسی میدونه برای تحلیل سوالای 93 باید چیکار کنیم؟؟؟ مثلا اینجوری که سوال 114 شبیه سوال 108 کنکور 87 بوده و تکنیک هاشون یکی بوده ؟؟؟

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از صــــــــبــــــــا :
دوستان کسی میدونه برای تحلیل سوالای 93 باید چیکار کنیم؟؟؟ مثلا اینجوری که سوال 114 شبیه سوال 108 کنکور 87 بوده و تکنیک هاشون یکی بوده ؟؟؟
یه کم بشکاف سوالتو نمیفهمم چی میگی دقیقا :-?
خب مثلا تو زیست باید با دید طراح هم اشنا شی اره خب سوالا نباید نکته ابهامی توش بمونه!

چه جوری میشه عربی رو 90 زد؟ موندم توش واقعا!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از صــــــــبــــــــا :
هر کنکور و هر سوال تکنیکی هست و باید بشینیم هی تکنیک یاد بگیریم که! [-(

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

دوستان فصل اسید و باز بیشتر بدانید کدوم قسمتها رو بخونیم؟ :-? کلا بی خیال بیشتر بدانیدها بشیم یا نشیم!؟ هم کتاب میگه کنکور نمیاد هم در میان حذفیات کنکور هست ولی
کتاب تست مبتکران آورده! :-/

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از k94 :
دوستان فصل اسید و باز بیشتر بدانید کدوم قسمتها رو بخونیم؟ :-? کلا بی خیال بیشتر بدانیدها بشیم یا نشیم!؟ هم کتاب میگه کنکور نمیاد هم در میان حذفیات کنکور هست ولی
کتاب تست مبتکران آورده! :-/
نخونین
اسید و باز خیلی ساده تر از چیزیه که مبتکران نوشته

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از نازنـیـــــــــن :
نخونین
اسید و باز خیلی ساده تر از چیزیه که مبتکران نوشته
منبع هم معرفی کنید لطفا خود کتاب درسی منبع خوبیه :D در کنار مبتکران؟ اینطوری که خط به خط با کتاب درسی و کمک مبتکران!! :-/

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از k94 :
منبع هم معرفی کنید لطفا خود کتاب درسی منبع خوبیه :D در کنار مبتکران؟ اینطوری که خط به خط با کتاب درسی و کمک مبتکران!! :-/

کلا اسید و باز رو بهترین منبع (به نظر من)
دی وی دی تدریش شیمی پیش 2 بازرگانی هستش ک قیمتش فقط 8تومنه
توی سایت مبتکرانم هس

واقعا عالی درس داده .ومیشه گفت متفاوت از اونچیزی ک توی درسنامه کتابش هس
تفاوتش هم از این نظره ک هم فصل 3و هم فصل 4 رو نه خیلی طولانی و خسته کننده(مثل کتابش) گفته و نه خیلی مختصر مفید و نامفهوم

کلا خیلی خوبه
بخریش و ببینیش و جزوه ای رو ک میگه رو بنویسی
خیلی کمکت میکنه
توش ب اندازه کافی تست هم هس

ضبط فیلمش هم جدیده.مال 92ئه.

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

رقم صفر رو هم در صدگان حساب میکنیم :-/
userupload_2013_9662800971427985467.6473.png

tan 3xpi ایکس بین صفر و یک چندتا مجانب قائم داره!؟ سه تا نیست؟ نشر الگو تو یه تست گفته دوتا!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از k94 :
رقم صفر رو هم در صدگان حساب میکنیم :-/
userupload_2013_9662800971427985467.6473.png

tan 3xpi ایکس بین صفر و یک چندتا مجانب قائم داره!؟ سه تا نیست؟ نشر الگو تو یه تست گفته دوتا!
راجب سوال اول، وقتي ما سه تا عدد انتخاب كنيم، و بعد اونارو به ترتيب بزرگ به كوچيك بچينيم توي جاي يكان و دهگان و صدگان، هيچوقت صفر توي صدگان نميفته، بخاطر همين اون حالتارو كم نكرده (دقت كنيد وقتي انتخاب ميكنيم، حالتي كه دو رقم يكسان باشن وجود نداره)

راجب سوال دوم، آره قاعدتا بايد سه تا مجانب قائم داشته باشه :-?

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

من نمیفهمم مشکلم چیه! امروز قلمچی چون زیست خیلی خوب خونده بودم دیگه هر چی تست بود رو زده بودم ایرادا رو دوره کرده بودم، خواستم خیلی خفن بزنم 20 دقیقه بیشتر از 30 مین وثت گذاشتم روش گفتم حالا مثلا زیست 70و80 بزنم فیزیک که آخره رو 30... زیست 18 تا غلط زدم!!! بعد 7 دقیقه تقریبا مونده بود به آخر امتحان فیزیک شروع کردم تازه! 14 تا سوال زدم شدم تقریبا 30!

یه چیز جالبه دیگه، اون دفعه امتحان قلمچی از زیست سوم بود دروس 9و10 و 11 که دیگه در کنار ژنتیک خفن ترین درسای سال سومن! من فقط 9 رو خونده بودم 10 رو دو صفحه ی اولش و 11 رو صفر! زدم 40-45! زیست پیش درس 6و7 دوبار خونده بودم، همه تستای الگو رو زده بودم زدم 20 درصد!اون جا هم کلی غلط داشتم فکر کنم بیشتر از درستام!
مثلا میگن اگه یکی با دانش 80 میره سر جلسه باید بتونه 65-70 پتانسیل داشته باشه ماله من در حده 30 اینطوراست بیشتروقتا! مشاورمون میگه تست یزنی زیاد درست میشه، سه ساله دارم تست میزنم اگه میخواست درست بشه با این روش درست میشد... با یه تصمیم اشتباه گند زدم به دو هفته تلاشم تا شب تو عید اعصابم کلا به هم ریخت :| چیکار باید بکنم دیگه؟!

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

اشتباه جواب دادن سوالای زیست ٬ چندتاش ممکنه به دلیل بی دقتی باشه اما وقتی تعدادشون زیاد باشه نشونه اینه که مشکلی وجود داره که باید برطرفش کنید . معمولا آدم اگه خوب مطالعه کرده باشه ٬ وقتی سر جلسه سوالی رو غلط می زنه ٬ یه طورایی خودش متوجهه !! مثلا سوالی بوده که دوتا گزینه رو رد کرده و بین دوتا دیگه شک کرده که شانسی یکی رو زده . من پیشنهاد می کنم به جای غصه خوردن الان سوالا رو بررسی کنید ٬ فکر کنید ببینید سر جلسه با چه استدلالی گزینه غلط رو زدید . حتما همین امشب ٬ چون یادتونه که سرجلسه چطور حل کردید سوالا رو . ببینید خودتون می تونید بدون پاسخ نامه ٬ به گزینه درست برسید و استدلال کنید ؟ در مرحله آخر پاسخ نامه رو بخونید . ببینید چطور گزینه ها رو ببرسی کرده . گاهی دید آدم محدودتر از اونیه که باید ٬ و نمی تونه بین مطالب مختلف ارتباط برقرار کنه ٬ ینی همون سوالای ترکیبی . یا اینکه ممکنه هنوز تسلط کافی نداشتید . چند دور کردن لزوما نتیجه ش خوب زدن نیست ٬ خیلی بستگی به وقتی که قبلا گذاشتید برای مباحث هم داره ٬ نه صرفا این آزمون . ضمن اینکه هرکس روش خاص خودشوداره ٬ من شخصا فکر می کنم جز برای چند فصل خاصِ مسئله یی ٬ زیاد تست زدن خیلی مهم نیست. تسلط روی متن کتاب درسی خیلی مهمه . و تکنیک سوال حل کردنُ یاد گرفتن ٬ نه صرفا زیاد تست زدن.

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از مُحَمَّــــــــد.ح :
راجب سوال اول، وقتي ما سه تا عدد انتخاب كنيم، و بعد اونارو به ترتيب بزرگ به كوچيك بچينيم توي جاي يكان و دهگان و صدگان، هيچوقت صفر توي صدگان نميفته، بخاطر همين اون حالتارو كم نكرده (دقت كنيد وقتي انتخاب ميكنيم، حالتي كه دو رقم يكسان باشن وجود نداره)
userupload_2013_4099063701428079258.2239.png

الان اینجا دو رقمی ها(صدگان=0) سه رقمی فرض می شن!؟

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از k94 :
الان اینجا دو رقمی ها(صدگان=0) سه رقمی فرض می شن!؟
نه ديگه، ما ارقام رو متمايز فرض كرديم مگه نه؟ فرض كنيم اين سه رقم اينا باشه : 0,2,3 . خب توي اون حالتي كه عدد بزرگ بايد صدگان باشه، هيچوقت صفر توي صدگان نميفته، چون صفر كوچكترين عدده.
مثلا همين سه رقم رو ميشه به !3 كنار هم چيد ديگه مگه نه؟ يني 6 حالت، كه فقط توي يك حالتش به ترتيب از بزرگ به كوچيك توي صدگان تا يكان قرار ميگيرند. يعني از اين !3 حالت براي چيدنشون ، حالت 320 واسه ما مورد قبوله، يعني هميشه اون يك حالت از اين 6 حالت، كه مورد قبول ماست، رقم صدگانش بزرگتر مساوي 2 ميشه .

حالا اصلا اون راه پاسخنامه رو ول كن يه جور ديگه بگم، ما از بين اعداد 0 تا 9، هر سه عدد كه انتخاب كنيم، يك و فقط يك حالت وجود داره كه اونارو از بزرگ به كوچيك توي صدگان تا يكان قرار بديم (قبول داري ؟) ، و توي اين يك حالت مورد نظر ما، هيچوقت صفر توي صدگان قرار نميگيره، چون صدگان بايد بزرگتر از دو عدد ديگه باشه و صفر هيچوقت بزرگتر از اعداد 0 تا 9 نيس.

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

چرا من جوابو 84 بدست اوردم/ :-/ :D

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

نه ديگه، ما ارقام رو متمايز فرض كرديم مگه نه؟ فرض كنيم اين سه رقم اينا باشه : 0,2,3 . خب توي اون حالتي كه عدد بزرگ بايد صدگان باشه، هيچوقت صفر توي صدگان نميفته، چون صفر كوچكترين عدده.
مثلا همين سه رقم رو ميشه به !3 كنار هم چيد ديگه مگه نه؟ يني 6 حالت، كه فقط توي يك حالتش به ترتيب از بزرگ به كوچيك توي صدگان تا يكان قرار ميگيرند. يعني از اين !3 حالت براي چيدنشون ، حالت 320 واسه ما مورد قبوله، يعني هميشه اون يك حالت از اين 6 حالت، كه مورد قبول ماست، رقم صدگانش بزرگتر مساوي 2 ميشه .

حالا اصلا اون راه پاسخنامه رو ول كن يه جور ديگه بگم، ما از بين اعداد 0 تا 9، هر سه عدد كه انتخاب كنيم، يك و فقط يك حالت وجود داره كه اونارو از بزرگ به كوچيك توي صدگان تا يكان قرار بديم (قبول داري ؟) ، و توي اين يك حالت مورد نظر ما، هيچوقت صفر توي صدگان قرار نميگيره، چون صدگان بايد بزرگتر از دو عدد ديگه باشه و صفر هيچوقت بزرگتر از اعداد 0 تا 9 نيس.
آخه مسئله اینه رقم صدگان صفر آخه مگه میشه اینطور عددی سه رقمی داشته باشیم !؟ کد باشه درست ولی فرض غلط نمیشه!؟ :-/

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از k94 :
آخه مسئله اینه رقم صدگان صفر آخه مگه میشه اینطور عددی سه رقمی داشته باشیم !؟ کد باشه درست ولی فرض غلط نمیشه!؟ :-/
خوندي چيزي كه من نوشتم رو؟ مثالم رو دقت كردي؟
دوباره ميگم، فرض كن ما سه رقم دلخواه انتخاب كرديم، حالا ميخوايم با اونا يه عدد سه رقمي بسازيم طبق شرايط مسئله، خب شرايط مسئله ميگه كه عدد بزرگتر رو بزار توي صدگان، خب با اين شرط، هيچوقت صفر توي صدگان نميفته، چون صفر هيچوقت بزرگترين عدد نميشه. اوكي شد حالا؟

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

خوندي چيزي كه من نوشتم رو؟ مثالم رو دقت كردي؟
دوباره ميگم، فرض كن ما سه رقم دلخواه انتخاب كرديم، حالا ميخوايم با اونا يه عدد سه رقمي بسازيم طبق شرايط مسئله، خب شرايط مسئله ميگه كه عدد بزرگتر رو بزار توي صدگان، خب با اين شرط، هيچوقت صفر توي صدگان نميفته، چون صفر هيچوقت بزرگترين عدد نميشه. اوكي شد حالا؟
آقا محمد ببخش داداش :D استرس کنکور دیگه! الان فهمیدم! :لایک

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

به نقل از قـآصــدکـــ :
اشتباه جواب دادن سوالای زیست ٬ چندتاش ممکنه به دلیل بی دقتی باشه اما وقتی تعدادشون زیاد باشه نشونه اینه که مشکلی وجود داره که باید برطرفش کنید . معمولا آدم اگه خوب مطالعه کرده باشه ٬ وقتی سر جلسه سوالی رو غلط می زنه ٬ یه طورایی خودش متوجهه !! مثلا سوالی بوده که دوتا گزینه رو رد کرده و بین دوتا دیگه شک کرده که شانسی یکی رو زده . من پیشنهاد می کنم به جای غصه خوردن الان سوالا رو بررسی کنید ٬ فکر کنید ببینید سر جلسه با چه استدلالی گزینه غلط رو زدید . حتما همین امشب ٬ چون یادتونه که سرجلسه چطور حل کردید سوالا رو . ببینید خودتون می تونید بدون پاسخ نامه ٬ به گزینه درست برسید و استدلال کنید ؟ در مرحله آخر پاسخ نامه رو بخونید . ببینید چطور گزینه ها رو ببرسی کرده . گاهی دید آدم محدودتر از اونیه که باید ٬ و نمی تونه بین مطالب مختلف ارتباط برقرار کنه ٬ ینی همون سوالای ترکیبی . یا اینکه ممکنه هنوز تسلط کافی نداشتید . چند دور کردن لزوما نتیجه ش خوب زدن نیست ٬ خیلی بستگی به وقتی که قبلا گذاشتید برای مباحث هم داره ٬ نه صرفا این آزمون . ضمن اینکه هرکس روش خاص خودشوداره ٬ من شخصا فکر می کنم جز برای چند فصل خاصِ مسئله یی ٬ زیاد تست زدن خیلی مهم نیست. تسلط روی متن کتاب درسی خیلی مهمه . و تکنیک سوال حل کردنُ یاد گرفتن ٬ نه صرفا زیاد تست زدن.

خب من همون روزی که گفتید نشستم قشنگ زیست رو تحلیل آزمون کردم.
از مجموع سوالات غلط و نزده، بعد از آزمون بدون دیدن پاسخ تشریحی تونستم 12 تاشون رو درست جواب بدم مثل پاسخنامه استدلال کنم.
4 تا از غلط ها و نزده ها رو با پاسخنامه هم نفهمیدم که به نظرم 2 تاشون جزء سوالای مشکل دار و غلط قلمچیه! :|
7 تا سوال 50/50 رو هم غلط زدم که بعضی هاشون رو به طبع بعد آزمون تونستم تحلیل کنم
از بقیه غلط ها و نزده ها که بعد آزمون هم مشکل داشتم به جز اونایی که از پاسخنامه هم چیزی دستگیرم نشد، حدودا بالای 60 70 درصدش رو نکاتی بود که بلد بودم که حین یا بعد از آزمون نتونسته بود ترکیب کنم، یا یادم رفته بود در اون لحظه ولی موردش یادم مونده بود. مثلا دقت به اینکه گلبول های قرمز یوکاریوتین که هسته ندارند، هم سال دوم سر کلاس یادمه تستش رو زدیم، هم تست الگوش رو امسال زدم، هم فصل 2 زیست دوم عمارلو! اگه اشتباه نکنم گفته بود ولی نمیدونم چرا یادم رفت با اینکه خیلی ضایع است!
یا درمان بسیاری از بیماری های ژنتیکی دشوار است! که غلطه... متن کتاب درسی فصل 8 رو خوب نخوندم هنوز هم نخوندم بعد ازمون ولی احتمالا در رابطه با فنیل کتونوریا اومده حدس میزنم :D مثلا این شکلی اینو نزدم، کلا وقتی یه گزینه ای رو بلد نباشم حتی اگه به درست بودن گزینه ی دیگه اطمینان داشته باشم خیلی دودل میشم و معمولا هم غلط میزنم و اونی رو میزنم که بهش شک دارم! :| البته این فقط پاره از اشکالات بنده است...
بعد ازمون حدودا بین 35 تا 45 درصد، بهتر شد درصدم! :|

کلا 2-3 تا نکته بود از سوالای این آزمون که بلد نبودم یاد گرفتم.
خب حالا چیکار کنم؟ :D اکثر مواقع همین آش و همین کاسه ـست هر چه قدر هم بلد باشم گند میزنم...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا