• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از ᓗـانیـــہ :
من کلا فیزیک 3 مشکل دارم ینی اصلن نمیتونم باهاش رابطه برقرار کنم کلا ه چی میگم ازش خوشم میاد ک ی ذره علاقه پیدا کنم بش ولی خب زور نیس ک خیلی بی مزس

واسه همین با اینکه تستم کار میکنم و شایدم بیشتز از بقیه واسش وخ میذارم گند میزنم

را حلی ب ذهنتون میرسه کمک کنید
به خودت تلقین نکن که فلان درس رو دوس نداری، با فلان درس رابطه برقرار نمی کنی و این حرفا. اگه نسبت به یه درس دید منفی یا حس ناخوشایند داشته باشی قطعا رو یادگیریت تاثیر میذاره. دیدت نسبت به فیزیک3 رو عوض کن، فیزیک3 قشنگه، هر فصلش جذابیت خاص خودش رو داره و تو هم قطعا می تونی همه رو یاد بگیری و به خوبی تستاشو بزنی.

• لایک
امتیازات: shiz
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از Lily Delicated :
راه حلش اینه که دیگه هیچ وقت به حرف مدیر کانون گوش نکنی!
خب حالا گوش داده شده ديگه نميشه كاريش كرد.
به نظرتون براي آزمون بعدي يكم از توجه به عمومي ها كم كنم و اختصاصي بيشتر بخونم؟
+ گسسته رو انتخاب نكردم واسه آزمون ولي به نظرتون خوبه خودم توي خونه بخونمش جداي از آزمون؟

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از مُحَمَّد :
عاغا من درساي پيش رو كلاس نميرم خب؟ بعد به اصرار مدير كانون تحليلي و ديف رو سال چهارم انتخاب كردم، حالا بدون دبير سختمه تحليلي بخونم. يعني با ديف مشكلي ندارم ولي تحليلي رو نميدونم چيكار كنم. اينجوريه كه فرمولاي اصلي درس رو ياد ميگيرم ولي تست نميتونم بزنم :|
راه حل؟
ببین اولویت اول برای تو یادگیری درست و صحیح هست
از این آزمون ها که تو رو دانشگاه نمی فرستن
الان هم زمانیه که تو باید درس هایی که توشون قوی هستی رو محکم کنی پس اگر با تحلیلی مشکل داری به جای تحلیلی درست رو عوض کن یه چیز دیگه انتخاب کن

به نقل از مُحَمَّد :
خب حالا گوش داده شده ديگه نميشه كاريش كرد.
به نظرتون براي آزمون بعدي يكم از توجه به عمومي ها كم كنم و اختصاصي بيشتر بخونم؟
+ گسسته رو انتخاب نكردم واسه آزمون ولي به نظرتون خوبه خودم توي خونه بخونمش جداي از آزمون؟

آره الان اختصاصی هات رو قوی کن
برای عمومی هنوز وقت زیاده

** میتونی به جای تحلیلی گسسته رو بزنی تو آزمون

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از ℓζ£ :
** میتونی به جای تحلیلی گسسته رو بزنی تو آزمون
به نظرم گراف درسی نیس که آدم بتونه بدون معلم بخونه و یاد بگیره
حتی ما که معلمم خوبی داشتیم چند جلسه اول که گراف رو شروع کرده بود گیج میزدیم،مطالب برامون کاملا جدید و غریب بود.

oxmahsaxo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اهواز

من با دیفرانسیل چیکار کنم؟ :((
ای خداااا
وقتی دارم تست میزنم بنظر خیلی آسون میان
اما وقتی با پاسخ نامه چک میکنم....:((

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از oxmahsaxo :
ای خداااا
چه کتابی رو کار میکنی؟ کلاس میری یا خودت دیفرانسیل رو کار میکنی؟قبلش فرمول ها ،جزوه معلم و درسنامه رو خوب میخونی؟تو چه مبحثی مشکل داری؟

oxmahsaxo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اهواز

چه کتابی رو کار میکنی؟ کلاس میری یا خودت دیفرانسیل رو کار میکنی؟قبلش فرمول ها ،جزوه معلم و درسنامه رو خوب میخونی؟تو چه مبحثی مشکل داری؟
نشر الگو
کلاس میرم
جزوه کلاس رو میخونن اول
والله مبحثی نیست مشکلم
کللللیه :(

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از oxmahsaxo :
نشر الگو
کلاس میرم
جزوه کلاس رو میخونن اول
والله مبحثی نیست مشکلم
کللللیه :(
خب با کانون آبی یا گاج شروع کنی بهتره، سوالاش آسون تره، سوال کنکورهای سال های قبله. وقتی به یه تسلط نسبی رسیدی برو سراغ نشر الگو و غیره. نشر الگو سوال های Cش سخته،سوال هایD هم که معمولا فضایی ـه. سوال های B هم گاهی سخته.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از oxmahsaxo :
ای خداااا
خب یه نگاهی به دیفرانسیل تخته سیاه بنداز ! اگه از پایه مشکل داری اول پایه رو بساز ! دوم و سومت اول کار کن !

به نظرم گراف درسی نیس که آدم بتونه بدون معلم بخونه و یاد بگیره
حتی ما که معلمم خوبی داشتیم چند جلسه اول که گراف رو شروع کرده بود گیج میزدیم،مطالب برامون کاملا جدید و غریب بود.
گراف = نقطه + خط ! تعمیم ندید مسائل شخصی رو !

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از CrazyBõy :
خب یه نگاهی به دیفرانسیل تخته سیاه بنداز ! اگه از پایه مشکل داری اول پایه رو بساز ! دوم و سومت اول کار کن !
گراف = نقطه + خط ! تعمیم ندید مسائل شخصی رو !
اونوقت یعنی کتابی مثه گاج اومده 700تا تست فقط از خط و نقطه داده؟؟!!هر تستش هم یه تیپ خاص و جدید فقط از نقطه و خط؟!تجربه شخصی نیس، بچه های 92-93-94 رو دیدم و همه اولش با گراف حسابی مشکل داشتن.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

اونوقت یعنی کتابی مثه گاج اومده 700تا تست فقط از خط و نقطه داده؟؟!!هر تستش هم یه تیپ خاص و جدید فقط از نقطه و خط؟!تجربه شخصی نیس، بچه های 92-93-94 رو دیدم و همه اولش با گراف حسابی مشکل داشتن.
آره آره :) مشکل دانش آموزا اینه که مفهوم اصلی رو درک نمیکنن و میخوان با زدن مثلا 700 تا تست اون مطلب رو بزور یاد بگیرن ! این افراد 700 تارو هم که بزنن 701 امی مشکل پیدا میکنن ! :) نمونش همین گراف امسال که کمتر کسی بود که بزنتش !
+ بحثای 2نفره جاش تو این تاپیک نیس !

oxmahsaxo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اهواز

آخه استادمون میگه فقط و فقط نشر الگو
نه من پایم خوبه خدا رو شکر
اما امان از دیفرانسیل کذایی
آقای رفعتی رو میشناسین؟
استادمون ایشونن
خوب درس میدن
سر کلاس من خیلی خوب میفهمم درس رو
مثالای جزوه رو سه سوته میحلم اما میام سراغ تستا مخم جیغ میکشه اصن

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از oxmahsaxo :
آخه استادمون میگه فقط و فقط نشر الگو
نه من پایم خوبه خدا رو شکر
اما امان از دیفرانسیل کذایی
آقای رفعتی رو میشناسین؟
استادمون ایشونن
خوب درس میدن
سر کلاس من خیلی خوب میفهمم درس رو
مثالای جزوه رو سه سوته میحلم اما میام سراغ تستا مخم جیغ میکشه اصن
فقط تو نیستی که با تست های الگو اشکال داری، سطحش از گاج و کانون آبی بالاتره. اگه میخوای از همون اول نشر الگو بزنی باید صبور باشی، وقتی اشتباهاتت زیاده اعتماد به نفستو از دست نده، با حوصله همه سوالا رو بزن و اونایی که اشکال داری چک کن اشکالت کجا بوده که دیگه تکرار نکنی. اوایلش هم ممکنه مجبور باشی بیش از حد استاندار واسه هر تست وقت بذاری اما عادیه. حتما تست ها رو مارکدار کن، موقع مرور تست های مارکدار رو بزن.

faraneh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 - کرج
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
معماری :)

به نقل از oxmahsaxo :
ای خداااا

من فکر میکنم برای دیفرانسیل این چند تا کار رو انجام بدین نتیجه بگیرین،اول از همه جزوه ای که دارین رو خوب بخونین تا مطلب جا بیفته بعد با کتاب نسبتا ملموسی مثل گاج مطالب رو تثبیت کنید و بعد از اون برای این که تسلطتون رو بیشتر کنید برید سراغ نشر الگو یا خوشخوان! سوال هایA و B رو تو الویت قرار بدین و اگر فرصت داشتید برید سراغ c و d !
در کل با یه دید مثبت برید سراغش حل میشه،من خودم اوایل که مستقیما میرفتم سر نشر الگو واقعا خسته شده بودم! برای همین پیشنهادم اینه از گاج شروع کنید،که البته به تنهایی هم بخش زیادی از کنکور رو میتونه پوشش بده ولی خوب قطعا نشر الگو یا خوشخوان مکملن.

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

دروداقا من ریاضیم افتضاحه! د حد صفر با صلوات و ذکر و جاگذاری تو ازمونا 10 میزنم :-< :))
معلم خوب هم ندارم
جزوه ای که دارم فقط سطح کتاب و امتحانات تشریحی رو پوشش میده
مدتی به این فکر افتادم گند ریاضی رو با خوب زدن عمومیها تو کنکور جبران کنم اخه عمومیم خوبه
اما اگه عمومی سخت و ریاضی اسون شد چی؟ X_X
خلاصه وضعم خرابه واقعا .حتی فیزیکم اینقد خراب نیست
مهر و ماه رو هم خوندم همش تستای رشته ریاضی بود خیلی سخت بود
اقا یکی لطف کنه بگه چیکار کنم؟؟ [-o< :-?

faraneh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 - کرج
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

سلام،اینکه ریاضی رو بذارید کنار یا مثلا با عمومی ها سعی کنید جبرانش کنید در نرمال ترین حالت هم نشدنیه ، چه برسه به حرفی که خودتون زدین که مثلا ریاضی ساده هم باشه و عمومی ها سخت!
در کل کنار گذاشتن هیچ درسی توصیه نمیشه ، چون همیشه مطالب ساده ای هم وجود دارن که راحت بتونین از پسش بربیاین!
اول از همه این باور ذهنی که نمیتونید وضعیت ریاضیتون رو خیلی تغییر بدین از خودتون دور کنید!
فقط باید تو این زمینه انرژی بیشتری بذارید و مطمئن باشید که نتیجه میگیرید.
پیشنهاد من اینه اول منابعتون رو برای هر درسی مشخص کنید! در مورد جزوه هم کتاب های خیلی خوبی هست الان و حتی درسنامه های اول بعضی کتاب های تست میتونه کاملا نیازتون رو برطرف کنه!
حتما کتاب های وزارتی رو بخونید و تمرین هاش رو حل کنید مخصوصا توی تحلیلی ، گسسته و جبر!(جواباش هم ، هم توی نت پیدا میشه هم کتاب ها)
فکر میکنم کتاب های آبی قلمچی براتون مناسب باشه ، سعی کنید یکسری تست ها رو برای این که مطلب جا بیفته و اموزشی بزنید یه سری رو هم زماندار! و حتما سوالات اشکالدار و مهمتون رو مارکدار کنید و چند بار مرورشون کنید.
برای آزمون هاتون هدف گذاری (واقع بینانه) بکنید تا کم کم درصدتون رو افزایش بدین و تثبیتش کنید ، اینکار بهتون انگیزه میده!
بعد از هر آزمون هم به طور کامل سوال ها رو بررسی کنید و مهم هاش رو برای خودتون یاد داشت کنید.
موفق باشید.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از فقط تیلور سویفت!!! :
دروداقا من ریاضیم افتضاحه! د حد صفر با صلوات و ذکر و جاگذاری تو ازمونا 10 میزنم :-< :))
معلم خوب هم ندارم
جزوه ای که دارم فقط سطح کتاب و امتحانات تشریحی رو پوشش میده
مدتی به این فکر افتادم گند ریاضی رو با خوب زدن عمومیها تو کنکور جبران کنم اخه عمومیم خوبه
اما اگه عمومی سخت و ریاضی اسون شد چی؟ X_X
خلاصه وضعم خرابه واقعا .حتی فیزیکم اینقد خراب نیست
مهر و ماه رو هم خوندم همش تستای رشته ریاضی بود خیلی سخت بود
اقا یکی لطف کنه بگه چیکار کنم؟؟ [-o< :-?
از پایه کار کن + صبر و حوصله ! پیشرفت تو ریاضی کم کم صورت میگیره ! تمرینای کتاب های دوم و حسابان سوم هم کامل حل کرده باش ! خیلی کمک میکنه ! :) در ضمن خودت حل کن نه پاسخنامه !

faraneh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 - کرج
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

بچه ها من امسال کنکور دادم ، یه سری تجربیات کلی دارم که فکر میکنم کمکتون کنه!
رتبم 400،ریاضی.

اول از همه اینکه ذهنتون رو نسبت به وضعیت فعلیتون و هدفی که دارین شفاف کنید و با یه نظم فکری شروع به کار کنید!
تحقیق کنید، به بهترین برنامه ای که پیدا کردین اطمینان کنید و پیوسته باهاش پیش برین ، روشتون رو وسط راه عوض نکنید و دنبال کار های عجیب نباشید!
از نظر خود من اگه آزمون های کانون رو شرکت میکنید ، برنامه راهبردیش خیلی خوبه و میتونین با توجه به وضعیت مدرستون برای خودتون شخصی سازیش کنید.پیشنهادم اینه بعد هر آزمون مطابق با آزمون بعد و شرایط مدرسه برای 2 هفته آیندتون یه برنامه دقیق و مکتوب تهیه کنید!
اینطوری در طول هفته از نظر فکری خیلی آرامشتون بیشتره...
از آزمون دادن فرار نکنید ، حتی اگر پسرفت داشتید دلیلش رو پیدا کنید و سعی کنید رفعش کنید ، اگه درست پیش برین آزمون داد علاوه بر مسائل زیادی که بهتون یاد میده خیلی انگیزه بخش هم خواهد بود.
**و حتما حتما آزمون هاتون رو بررسی کنید و سوالات مهمش رو یاد داشت کنید ** (آخر سال این سوال ها به اضافه ی خلاصه هاتون خیلی خیلی کمکتون میکنه!)
*در مورد کلاس های خصوصی و ... اگر احساس نیاز میکنید واقعا ، حتما این کار رو بکنید! ولی اعتدال رو هم رعایت کنید ، همونقدری که یکی دو کلاس که آگاهانه انتخاب شدن میتونن مفید باشن رفتن به کلاس های متعدد که فقط وقتتون رو میگیره و سردرگمتون میکنه میتونه مخرب باشه!! (که بیشتر هم حالت دوم اتفاق میفته ، پس لطفا دقت کنید)
*سعی کنید ساعت مطالعتون رو افزایش بدین اما کیفیت رو فدای کمیت نکنید!
*امسال حتما با روزهایی مواجه خواهید شد که احساس خستگی یا نا امیدی شدید میکنید ، که اینا 2 حالت دارن ، حالت اول با فکر کردن به هدف و یه استراحت کوچیک برطرف میشه! اما حالت دوم یکم شدید تره و کم پیش میاد! تو این روزها پیشنهاد میکنم کلا درس رو بذارید کنار و کاری رو بکنید که دوست دارید تا ذهنتون خلوت بشه و در عوض با انرژی بیشتری ادامه بدین :)
*ذهنتون رو درگیر افکار منفی یا چیزهایی که گذشته و قابل تغییر نیست نکنید،مثل معدل و...
*اینم یادتون باشه گاهی تلاش برای هدف به مراتب از رسیدن بهش لذت بخش تره!
پس قدر این روزا رو بدونین و همه تلاشتون رو بکنید ، اگه همین امروز شروع کنید برای هیچ چیزی دیر نیست...امیدتون به خدا باشه :)
سوالی داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم.
-------------------------------------------
2 تا موضوع رو هم تو کامنتها. دیدم بگم ، یکی در مورد دروس عمومی, اشتباه ترین کار ممکن اینه عمومی ها رو بذارید برای بعدا مثل نیمسال دوم یا حتی بعد عید!
از همین الان پیوسته عمومی هاتون رو پیش ببیرین چون بعد ها باید بار ها و بارها مرور شن تا بتونید نتیجه مطلوب رو بگیرید،نسبت عمومی به اختصاصی تو این دوره تا اواخر ابان،اذر 30 به 70 هست...از این 30% چشم پوشی نکنید مخصوصا معارف و عربی!
دوم در مورد فیزیک 3 که بعضی ها باهاش مشکل دارن،خود منم داشتم! اما واقعا قابل درکه و اگر روش کار کنید به سرعت نتیجه میده! حتما کتاب وزارتی رو بخونید و تمرینات و مثال ها رو حل کنید! به نظر نمیاد اما همه نوع تیپی رو تو کتاب بهش اشاره کرده...بعد از اون هم که فکر میکنم فیزیک گاج برای کنکور کاملترین کتابه.

موفق باشید.

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از faraneh :
حتما کتاب های وزارتی رو بخونید و تمرین هاش رو حل کنید مخصوصا توی تحلیلی ، گسسته و جبر!(جواباش هم ، هم توی نت پیدا میشه هم کتاب ها)
ایشون تجربی هستن و کتاب وزارتی چهارم متاسفانه برای تک روی جواب نمیده
اگر احساس میکنید واقعا نمیتونید از درسنامه ها استفاده کنید یه سری CD آموزشی توی بازار هست
اونا هم چیزای خوبی هستن و میتونید ازشون استفاده کنید
اما درسنامه کتاب ریاضیات تجربی مهروماه هم خیلی خوبه

faraneh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 - کرج
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

ایشون تجربی هستن و کتاب وزارتی چهارم متاسفانه برای تک روی جواب نمیده