• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

درسته که شاید خوندن دروس عمومی گاها راحت تر از اختصاصی ها هست و وقت کمتری میگیره اما به هیچ وجه به این معنی نیست که شما 3 ماهه می تونید کل عمومی ها رو ببندید،حتی از دی هم بخواید عمومی رو شروع کنید کلی عقب می مونید. این که میگن "دروس عمومی حفظی هستن" کاملا غلطه! قرابت معنایی و آرایه تو ادبیات حفظی هستن؟!تست های قواعد و درک مطلب تو عربی حفظی هستن؟!حتی دینی، اگه دینی رو به چشم یه درس حفظی که باید خط به خطش رو حفظ کنید ببینید نمی تونید تست دینی بزنید، مطالعه دینی برای امتحان های تشریحی مدرسه با مطالعه دینی واسه کنکور کاملا متفاوته، مهمه که دینی رو به تدریج بخونید و بارها و بارها تکرار کنید تا تو ذهنتون بشینه. من 1 ماه آخر اصلا دینی نمی خوندم اما از خودم که کنکور میگرفتم همیشه دینی رو خوب میزدم چون از اول سال دینی رو به تدریج خونده بودم،تست زده بودم و مرور کرده بودم تا دینی کاملا تو ذهنم نشسته بود.
مشکل عمده دیگه بچه ها درس عربیه، بعضیا جونشون در میاد تا عربی میخونن و حق هم دارن. چرا؟ چون دروس عربی کاملا به هم مرتبط هستن. شما میاید تست عربی بزنید از مبحث اعراب های تقدیری عربی2 می بیید تو تست ها نکته ای از منصوبات عربی3 که شما هنوز نخوندید هم بوده. بهترین کار اینه که اول یه دور قواعد عربی 2 و 3 رو به طور کلی مرور کنید تا همه یادآوری بشن اونوقت برید سراغ تست های بیشتر و نکات ظریف تر و خواهید دید که عربی چقدر براتون راحت میشه.
مشکل دیگه ای که هست خیلی از بچه ها چون قبلا کلاس زبان رفتن و زبانشون خوب هس از همون اول زبان رو میذارن کنار میگن ما که بلدیم!حتی سرکلاس معلم مدرسه هم نمیرن میگن وقت تلف کردنه!و به جاش اون تایم رو یمرن کتابخونه که مثلا درس بخونن(حالا چقدرشو واقعا درس میخونن خدا میدونه).زبان هرقدر هم برای شما آسون باشه نباید ازش غافل شید. اگه زبان رو بذارید برای بعد عید علاوه بر استرس و نگرانی زیادی که براتون ایجاد میکنه و باعث پایین اومدن اعتماد به نفستون میشه، وقت بیشتری هم از شما خواهد گرفت. پس بهترین کار اینه که از همین الان هفته ای 2-3 ساعت زبان بخونید و تا اخر سال با خیال راحت پیش برید.

leylinekounam

کاربر نیمه‌فعال
شهر
tabriz

سلام بچه ها کسی در مورد اموزش از راه دور اطلاعی داره؟

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از آنــا :
اين كه تو چشم بين سلول گيرنده و نورون حسى اى ك پيام رو ب مغز ميبره نورون رابط وجود داره تو كتاب هست؟
آنا تو کتاب ننوشته ولی فکر کنم علی کرامت رو بشناسی یکی از طراح های زیست قلم چیه اون تو سایته قلم چی تو یه کی از ویدیوهاش گفته بعدش من خودم هم تو خیلی ز سایتا مثل ویکی پدیا دیدم.

shervin13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل - مازندران
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی - راهنمایی البته :دی

خروج هيستامين از ماستوسيت چرا اندوسيتوزه ؟ :-?

قبلا تو كتابم نوشتم نميدونم تو كدوم كتاب بود يا سوال قلم بوده

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اگزوسیتوزه نه اندوسیتوز :D

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از merzat :

بله دقیقا از دی
همونجوری که لیلی گفت دروس عمومی حفظی نیستن
و باید کاملا فهمیدشون
حتی عربی هم میشه گفت 90%ش بر مبنای قواعد هست حتی ترجمه ها
(شاید بشه گفت فقط vocab زبان فقط حفظیه )

دروس عمومی دروسی هستن که اگه بفهمی و باهاشون مشکلی نداشته باشی آسون تر از اونا پیدا نمیشن و اگه باهاشون مشکل پیدا کنی از خودشون سخت تر خودشونن
پس برای جلوگیری از احساس "من نمیتونم :((" اگه خدایی نکرده سخت بودن براتون ، باید زود باهاشون مواجه شد

من خودم هیییییچ تست دینی نزدم و فقط خوندم و در نهایت هم 76 زدم اما دقیقا از دی ماه شروع کردم
درضمن دلیلی نمیشه کسی همین فکرو راجع به خودش کنه که دینیش قویه پس نیازی نداره تست نزنه هااااا
اتفاقا خود منم به نظرم اگه از همون اول تست هم کار کرده بودم خییییلی بیشتر میزدم

دروس عمومی هم نیاز به کار کردن و توجه دارن و به خاطر اینکه بعد از عید فشار درسای اختصاصی بیشتر میشه بچه ها بیشتر مواقع خوندنشو هی به تعویق میندازن و درنهایت هم درصدای پایینیو تحویل کنکور میدن که اصلا جالب نیست

بنابراین از همون دی با ساعات پایین اما دائمی به طور جدی دروس عمومی رو شروع کنین

امتحانش ضرر نداره (;

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

تا اونجایی که من اطلاع دارم تو سمپاد از این خبرا نیست

فقط یه مورد داشتیم که تونست غیر حضوری بخونه که اون مورد هم هزینه زیادی به آموزش و پرورش پرداخت کرد ... [-(

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یکی به سوال بالایی من جواب بده خواهش میکنم. ~X(

Mostafa.Ahmadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
زنگان(عرب ها میگویند زنجان)

من یه مدته نمیتونم بخونم

leylinekounam

کاربر نیمه‌فعال
شهر
tabriz

به نقل از ℓζ£ :
تا اونجایی که من اطلاع دارم تو سمپاد از این خبرا نیست

فقط یه مورد داشتیم که تونست غیر حضوری بخونه که اون مورد هم هزینه زیادی به آموزش و پرورش پرداخت کرد ... [-(
اوکی ممنون!!! x:

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از Mostafa.A :
من یه مدته نمیتونم بخونم
مشکلت دقیقا چیه ؟؟؟
بخاطر نداشتن انگیزه است ؟
یا مشکلات عصبی و گاها خانوادگی ؟
دقیقا حالت روحی و جسمیتو بگو تا بتونم جواب بدم

Mostafa.Ahmadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
زنگان(عرب ها میگویند زنجان)

به نقل از ℓζ£ :
مشکلت دقیقا چیه ؟؟؟
بخاطر نداشتن انگیزه است ؟
یا مشکلات عصبی و گاها خانوادگی ؟
دقیقا حالت روحی و جسمیتو بگو تا بتونم جواب بدم

دقیقن نمیدونم حسش نیس چجوری معنی میشه :-/

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از Mostafa.A :
منم هر سال تو اسفند اینجوری میشم. سیل بی انگیزگی معمولا تو زمستون و بعد نیمسال اول تو بچه ها دیده میشه نه الان که استارته.الان بخوای اینطوری کنی تو 10 ماه بعد چیکار میکنی؟
امیدوارم با توجه به این مطلب انگیزه لازم رو گرفته باشی...

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

یه چیزی بگم تجربه خودمه
ی روزایی بود حس درس خوندن نداشتم با هر کسی حرف میزدم که بم انگیزه بده درس بخونم دوست اشنا دبیر حانواده همه
خودمم میدونستم نباید کم بیارم ولی نمیشد نمیتونستم درس بخونم گریه میکردم عصابم خورد میشد میدیدی چن روزه من درست حسابی نخوندم کم خوندم درحد یکی دوساعت و غیر مفید
کاش ب جای اینکارا میومدم ی روزو استراحت مطلق میکردم یعنی ب درس و کنکور فک نمیکردم حرص نمیخوردم این ی روزو میرفتیم بیرون میگشتم
مطمئنا روز بعدش مثل سابق میتونستم درس بخونم

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی مهمه ک اول بدونی طبیعیه و بر همه پیش میاد حتی برای رتبه یک رقمیه.
پس ساده باش برخورد کن و اگه یکم کمتر خوندی اصلا اشکالی نداره.
زمان بگذره بهتر میشه،اما تو این مدت همون کم رو با تمرکز بخون،در عوض تفریح و استراحتِ تو بیشتر کن.
خود به خود خوب میشه؛

اما بعد اون هر چقد اصولی تر کار کنی این حالتا کمتر پیش میاد:ی دفه زیاد نخون یواش یواش ساعت رو ببر بالا،آزمونا غایب نشو،ساده با کنکور رفتار کن

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از Mostafa.A :

کاملا فهمیدم (;
اینا دقیقن طبیعیه
حالتییه که فرد نمیدونه چشه و از هر نظر هم که خودشو چک میبینه مشکلی نداره اما باز هم نمیتونه درس بخونه
به قول ما شیرازیا گاهی وقتا هم اصلا حسسسسسسسسسسش نیس :D

این حالت بیشتر وقتی ایجاد میشه که شما طبق یه روال معین درس نخونی یا خوابت منظم نباشه

اگر بتونی ساعات آزاد روازه ات رو بدست بیاری میتونی یه حالت متعادل مطالعه پیدا کنی
مثلا : شنبه : 6 ساعت مدرسه + 7 * ساعت خواب + 2 ساعت کلاس +4 * ساعت برای خودم = 19 ساعت5=19-24
یکشنبه : 6 ساعت مد + 7 ساعل خواب + 4 ساعت برای خودم = 17 ساعت 7=17-24
دوشنبه (مدرسه تعطیل ) : 7 ساعت خواب + 4 ساعت برای خودم + 3 ساعت کلاس = 13 11=13-24
سه شنبه : 6 ساعت مد + 7 ساعت خواب + 3 ساعت برای خودم + 2 ساعت کلاس = 18 6=18-24
و...
چون عمده روزا رو مدرسه و کلاس تشکیل میده پس نهایتا در روز 8 ساعت وقت خالی داری
پس اون روزی که 11 ساعت هم وقت دای طبیعتا باید به حالت میانگین مطالعه هفتگیت باید نزدیک باشه تا ب بدن و مغزت شوک وارد نشه
درضمن
همچین چیزی اصلا غیر عادی نیست
وقتی تمام ساعات خالی روزانه ات رو بدست بیاری با واقعیت روبرو میشی و از خودت انتظار بیش از حد نخواهی داشت و اعتماد به نفست بالا میره
و بعد از اون هم میفهمی 12-13 ساعت در روز درس خوندن یه سریا دروغی بیش نیس مگه اینکه نه کلاس برن نه مدرسه
که اونم میشه حالت پشت کنکوری
و راستیییییییی :
روزایی هم که آزمون داری وقت بیشتری رو برای خودت بذار
یعنی 5 ساعت آزمون + 2 ساعت تحلیل آزمون + 5 ساعت برای خودت + 7 ساعت خواب = 19 5=19-24

در وهله دوم حالت منظم نبودن خوابت پیش میاد :
اینکه یه روز فقط 4 ساعت بخوابی ، یه روز 1 ساعت ( برای من پیش اومده ) ، یه روز 10 ساعت و ....بدنت رو به یه حالت اورژانسی میرسونه و مغز دچار نقص درک و فهم میشه
پس باید یه مقدار معین روزانه داشته باشی و اون هم سر ساعت معین که معمولا 11شب - 6صبح هست

* اونجا گفتم 7 ساعت
بعله برای شما که هنوز تو تابستون هستین و تا کنکور حدود 10 ماه فاصله دارین این مقدار خوابیدن لازمه ، چون بدن باید انرژی ذخیره کنه

ساعاتی که برای رفت و آمد کلاس ها و مدرسه به هدر میرن رو هم میتونین برای خودتون بردارین یا اینکه جزو همون ساعات کلاس در نظر بگیرین

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

عاغا من درساي پيش رو كلاس نميرم خب؟ بعد به اصرار مدير كانون تحليلي و ديف رو سال چهارم انتخاب كردم، حالا بدون دبير سختمه تحليلي بخونم. يعني با ديف مشكلي ندارم ولي تحليلي رو نميدونم چيكار كنم. اينجوريه كه فرمولاي اصلي درس رو ياد ميگيرم ولي تست نميتونم بزنم :|
راه حل؟

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از مُحَمَّد :
عاغا من درساي پيش رو كلاس نميرم خب؟ بعد به اصرار مدير كانون تحليلي و ديف رو سال چهارم انتخاب كردم، حالا بدون دبير سختمه تحليلي بخونم. يعني با ديف مشكلي ندارم ولي تحليلي رو نميدونم چيكار كنم. اينجوريه كه فرمولاي اصلي درس رو ياد ميگيرم ولي تست نميتونم بزنم :|
راه حل؟
راه حلش اینه که دیگه هیچ وقت به حرف مدیر کانون گوش نکنی!

shiz

HanieH
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نشد :-<
رشته دانشگاه
نرم افزار

من کلا فیزیک 3 مشکل دارم ینی اصلن نمیتونم باهاش رابطه برقرار کنم زور نیس ک خیلی بی مزس

واسه همین با اینکه تستم کار میکنم و شایدم بیشتز از بقیه واسش وخ میذارم گند میزنم

راه حلی ب ذهنتون میرسه کمک کنید

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از ᓗـانیـــہ :
من کلا فیزیک 3 مشکل دارم ینی اصلن نمیتونم باهاش رابطه برقرار کنم زور نیس ک خیلی بی مزس

واسه همین با اینکه تستم کار میکنم و شایدم بیشتز از بقیه واسش وخ میذارم گند میزنم

راه حلی ب ذهنتون میرسه کمک کنید

یه کتاب یا معلم که خوب درس داده باشه ، نه کنکوری و تستی پیدا کن و بدون در نظر گرفتن و کنکور و راه حل های تستی مباحث و یاد بگیر ، هم قدرت تحلیلت بالا میره ، هم اینکه کمتر نیازه به مخت فشار بیاری برای حفظ کردن راه حل های تستی و هم این مشکل تنفرت حل میشه

• لایک
امتیازات: shiz
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا