• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sagharrrrsssssssss

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

به نقل از amirsaesh :
آقا من یه سوال دارم...اینه که تو سال کنکور کلا اینترنت و موبایل و فیلم رو بیخیال بشیم طوری که خیلیا میگن؟ :(

استفاده تونو محدود تر کنین.
نمیشه حذفشون کرد، اما اس دادن زیاد و افراطی به دوستاتون حواستونو پرت میکنه و تمرکز کم میکنه، روابطتونو هرچقد با دوستاتون محدودتر کنین بهتره
فیلم رو عم که گاهی باید نگا کرد
بولدوزر که نیستین :|

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از amirsaesh :
آخه رفتم پیش یه مشاور،میگفت کلا باید نت و کامپیوتر و جمع کنی امسال :|
بعدش به شدت میترکی از شدت افسردگی :| خب مگه میشه آخه؟! کمش کنید تا اون جا که دیگه مشغولتون نه کنه.

Ayatay

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
kerman
مدال المپیاد
just biology
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
سلولی مولکولی

ادبيات وزبان فارسي رو هم بايد تو تابستون بخونم يا بذارم براي مهر به بعد؟؟

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Wispy!!!! :
ادبيات وزبان فارسي رو هم بايد تو تابستون بخونم يا بذارم براي مهر به بعد؟؟
اگه قلمجی شرکت میکنید توصیه میکنم با برنامش همراه باشید که آزمون خوب بدید و اعتماد به نفس بده زبان فارسی اگه تخته اید حتما

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

به نقل از amirsaesh :
آخه رفتم پیش یه مشاور،میگفت کلا باید نت و کامپیوتر و جمع کنی امسال :|
نتُ که جمع کنیم بهتره : ) تفریح حتمن لازمه اما نت این خصوصیتُ داره که ممکنه زمان ِ زیاد و پیش بینی نشده ای از شما بگیره ، سریال که سمّه هم وقت زیادی می گیره هم فکرُ مشغول می کنه . یه تفریح دیگه غیر از نت و فیلم و ... انتخاب کنید ، مث آخر هفته ها کُلن تعطیل کردن و بیرون رفتن با دوستا ، یا هرچیزی که بهتون انرژی بده . نت انرژی می گیره .

• لایک
امتیازات: مت

captane

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی یاسوج
شهر
یاسوج

به نقل از amirsaesh :
آقا من یه سوال دارم...اینه که تو سال کنکور کلا اینترنت و موبایل و فیلم رو بیخیال بشیم طوری که خیلیا میگن؟ :(
اگه میخوای موفق شی باید نت و گوشیو کامل جمع کنی ولی هفته ای یه فیلم ببین . اگه خودتو خیلی هم محدود کنی نابود میشی...
شک نکن همتون تو یه مدت تقریبا کوتاه نا امید میشید ... خسته میشید...حالتون از کتابا بهم میخوره... اگه گوشی یا نت دستت باشه میری سراغ اونا و به خاطر همین از کتاب و درس بیشتر فاصله میگیری...حتی ممکنه درسو کناربذاری.
ولی اگه نداشته باشی دو روز بعدش حالت خوب میشه برمیگردی سراغ درست...
فک نکنی الکی از خودم حرف در میارم....خودم تجربش کردم..

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ساغــــــــــــــــــر :
چرا جو میدی.
کی گفته قواعد با یک ماه حله :|
قواعد تسلط میخواد، زمان میخواد، تمرین میخواد
از من میشنوید عربیو کامل ببندید
اولا" که من نگفتم قواعد همینجوری خود به خود یه ماهه حله! گفتم اگه رو ترجمه کاملا" مسلط باشین یه ماهه میتونین قواعدو جمع کنین.بعدشم تا کنکور تست بزنین تا یادتون نره.من خودم دو سال کنکور دادم.هرسالم یه ماه بیشتر واس عربی وقت نذاشتم.درصدامم خوب بود.با اینکه دبیرستان عربیم خوب نبود اما با مشکل برنخوردم.

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نظره من هم باید تعطیل بشن...

البته ی وقت هایی که آدم خسته میشه مثلا هر 10 روز ی بار "دایورتینگ" لازمه!

اگر آدم بکوب بخونه اون آخراش که اصل کاریه خالی میکنه و بی انگیزه میشه...

گوشی حتما باید جمع شه چون در دسترس ترین وسیله است و تا ی چیزی بشه گوشی...
میتونید برای جدا کردن گوشی از خودتون از والدینتون هم کمک بگیرید :-"

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

به نقل از helia 2013 :
این دینی 2 برا من کابوس شده...معلمی که داشتیم موقع تدریسش یه چیزایی می گفت ماهم اونجوری یادگرفته بودیم....
بعدش که می رفتیم سراغ تستا می دیدیم با گفته های معلممون یه گزینه است در حالی که کتاب جواب رو یه گزینه دیگه زده...
ازش می پرسیدیم میگفت:نعوذ بالله خواهرم ...این سوال رو دیگه نپرسا...یا می گفت کتاب اشتباهی گفته....خلاصه الان من هیچی از این کتاب سردر نمیارم...حالا چی کار کنم؟یه بار بشینم خودم کتاب رو بخونم؟اما درسای مهمترم چی میشن پس؟
ای خدا... ~X(
راستی این قضیه ی پشتیبان وپشتیبانی از داوطلبای کنکور 94 چی شد پس؟ :-?
ملت منتظریم ها...
اون کتاب آیات و نکات گاج عالیه ... قشنگ زیر هر آیه اون قسمتی از کتاب ک به اون آیه مربوط میشه آورده ... قشنگ اینجوری میدونی هر قسمت از متن کتاب مربوط به کدوم آیه س .... من اونو میخوندم اول واسه هر درس بعد میرفتم رو متن کتاب ...

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

سلام. احتمالا خیلیاتون با این مشکل روبرو شدین ! میشینی مثل ....... میخونی بعد هفته بعدش حتی موضوع درس هم یادت نمیاد !! :D :D
اگه راهی برای حل این مشکل هست لطفا بگین ! ثواب داره :D :D :D :D :))

• لایک
امتیازات: h.f

Neverchanged

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی

دوستان این مشکل خیلی شایع هست. لطفا کمک کنید

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از Lovesky :
من قراره قلم چی آزمون بدم،بعد ظاهرا اینطوریه که باید دوتا از درسای پیشم انتخاب کنی شروعشون کنی تو تابستون.
بعد از طرفی پیشامون هی مینالیدن که حجم درسای خود پیش زیاده و آدم به خودشم نمیرسه چه برسه به پایه.
بنظرتون بخونم واسه اون دوتا درس؟ممکنه کمک کنه و تو طول سال فشار کمتری به آدم وارد بشه؟
بعد اگه جواب تون مثبته دیفرانسیل و گسسته گزینه های مناسبین؟یا بجای گسسته فیزیک مثلا؟

×با توجه به اینکه برای پایه باید وقت زیادی بذارم تابستون بگید.

چیزی که واضحه اینه که باید پایه رو حتما یه دور بخونی تو تابستون

ما خودمون برنامه تابستونمون اینجوری بود که یکم از فیزیک و شیمی و یفرانسیل پیشم هوندیم تو تابستون ولی واسه خود من خیلی مفید نبود

بستگی به خودتون داره

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-

این مشکل رو همه دارن و راه حلش همانا مفهوم طلایی تکرار و تکرار و تکراره
البته مفهومی خوندن خیلی تاثیر داره اگه شما مفهومی بخونین دیر تر یادتون میره وهمچنین می تونین بعد از خوندن هر مبحث یه بار دیگه بصورت تورق سریع قبل از خواب اونو مرور کنی

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

مطلب مثلا یه فصله تقسیمش کنید به چند بخش هر بخش رو که میخونید اون بخش رو برا خودتون توضیح بدید نوشتن هم خیلی کارامده ولی چیزی که در نهاینت اصل قضیه اس اینه که تمرکز داشته باشید از الان هم شرو کنید طول میکشه بدست اوردنش واسه درسایی مثل فیزیک وریاضی تست ونمونه سوال حل کنید
موفق باشید : )

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از L I S O L A R :
ما ی معلم داریم توشهرمون هرکی با این کلاس رفته والبته جزوشو وچیزایی ک گفته رو خوب فهمیده وکارکرده عربی شو80 کمتر نزده..اماایشون فقط ازمهر کلاس میذاره..بهم گف تابستون فقط ترجه عربی1تا3بخون اصن قواعد نخون قواعدت بامن..گف اصن هم تست نزن ازمهر تا اسفند من خودم عربیتو درست میکنم...میشه واقعا اعتماد کرد؟؟؟!!!! :-\ ^-^
ضمن اینکه آبجیم گفته عربیتو تابستون جمعش کن.. :-s

باو از الان که کلی وقت دارین چرا دارین همه‌چی رو میندازین اون آخرا؟!!!
بشینین بخونین، عربی رو هم بخون همین تابستون، خیلی مهمه خیلی رتبه جابجا میکنه! :‌)

amirsaesh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبىرستان مىرداماد
شهر
اراک

واسه شىمى باىد همه ى معادله ها و واکنشا رو حفظ بشىم؟

بعد واسه هر درسى باىد اول کتاب و بخونىم بعد برىم سراغ کتاباى کمکى و کنکورى؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

از تمرینای کتاب درسی و شکل های کتاب غافل نشید که کنکور 80 درصدش از همونا میاد ! :)

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از amirsaesh :
واسه شىمى باىد همه ى معادله ها و واکنشا رو حفظ بشىم؟

بعد واسه هر درسى باىد اول کتاب و بخونىم بعد برىم سراغ کتاباى کمکى و کنکورى؟

هر واکنشی که توی کتاب هست رو حفظ باشین ، البته اگه خوب بفهمبن بعضی واکنشا رو میشه با یه قانون کلی بدست آورد که نیازه ترکیبات رو بتونبن تشخیص بدین .

ببین الان شوما هنوز وقت داری برای اینکه اول درست کتاب رو بخونی بعدش کتاب های کمک درسی و تست رو ، پس بهتره این کار رو بکنی ، در ضمن تو بعضی درسا و بعضی قسمتا ، خوندن کتاب از خوندن کلیه کتاب های کمک آموزشی بیشت تاثیر داره

و در مورد شیمی ، خیلی خیلی مهمه که کتاب رو بخونین ... مورد بالایی حتی

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

شنیدین میگن به جای اینکه چندین کتاب بخوانید کتاب های گاج را چندین بار بخوانید؟! الانم باید همین کار رو بکنید.

تو دروس حفظی اول روزنامه وار بخونید تا موضوع کلی دستتون بیاد. بعد سعی کنید مفهومی بخونید. به همه ی بخشا توجه کنید.تست بزنید و نکات مهم رو همونجا وارد کنید. با دفتر خلاصه و جمع بندی و خودآموز و اینا وقتتون رو هدر ندید! کنار همون مطلب تو کتاب نکات رو بنویسید.
بعدش هر روز وقت بذارید و تو 10 دقیقه تا یه ربع یه قسمت رو بخونید و ادامه بدید تا یه دور تموم شه. تاریخ دورتون رو یاد داشت کنید و هر از چندگاهی دوباره مرور کنید.
به نظرم این روش واسه الانتون جواب میده. دیر بازده ولی مطمئنه. در آینده که کاراتون سنگین تر میشه باید روش های دیگه ای رو امتحان کنید.

درسای حل کردنی مث ریاضی و فیزیک فقط با تست زیاد تو ذهنتون موندگار میشن. و دوره تست هایی که غلط زدین یا نزدین تو این درسا خیلی مهمه.
برای اینجور درسا خلاصه نویسی کنید. جزوه رو کپی نکنید!!! فقط نکات خیلی مهم و فرمولا رو بنویسید.

یادتون باشه تسلط زیاد رو یه مبحث خیلی مهم تر و کارآمدتر از تسلط نصفه نیمه رو چندتا مبحثه.

در ضمن روش خوندن هر درس رو پیدا کنید. مثلا ادبیات رو باید موضوعی کار کنید. تا آخر سالم بشینید از رو کتاب بخونید و برید هیچ فایده ای براتون نداره!!!
از هیچ مطلبی هم نگذرید. با روند فعلی کنکور باید منتظر سبک های تازه ی سوالات باشیم.

hilla 2013

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 ناحیه 4
شهر
تبریز
دانشگاه
همین تبریز خودمون البته علو
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از captane :
ببین تو این سال باید شدیدا با خودت روراس باشی... همین الان از حرفات معلومه برنامت مشخص نیست نمیخوام نا امیدت کنم ولی بهتره یه کم تغیرش بدی
به نظره من اژ همین تابستون برو آزمون...قلم چی بری بهتره....سوالاش سخته...استاندارد نیست ولی طوری رو درسا مسلط میشی که سوالای کنکور واست آب خوردنه.
اگه بخوای اول مهر تازه فک کنی که کدوم بهتره شک نکن سر در گم.میشی.... بعدا هم پشیمون میشی چرا تابستون آزمون ندادی...مثل خیلی از دوستام
حتما روش فکر کن و سعی کن نظرتو عوض کنی

ممنون حتما حرفاتون رو در نظر می گیرم ولی من با برنامه آزمونا جلو نمی رم کی گفته خودم برنامه ندارم...قربون مامان گلم برم ...نشسته واسه هر دقیقه ام برنامه نوشته...پس غمی ندارم ...من می خواستم از مهر برا اینکه خونده هام تو تابستون رو محک بزنم یه چندتا آزمون برم...همین

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا