• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

سلام رفیقا من کنکوری تجربی 95 ام...
راستش یکی از کنکوری های 93 بعد کنکور میگف که واسه درسایی مثه شیمی و زیست که 35 36 دیقه وقت دارن مجبوری 80 70 دیقه وق بذاری که اگه اینجوری باشه خب واسه ی درسای دیگه کم میتونیم وق بزاریم... یه جوری که تقریبا همه ی هکلاسیاش ریاضی رو بیشتر از 40 نمیتونن بزنن ...به نظرتون برای حل این مشکل از الان چیکار میتونم بکنم؟
در ضمن منظور از تاثیر مستقیم معدل چیه؟ از کی همچین قانونی درست شده؟ واسه کدوم سال از کنکوریاس؟
یعنی کسی که زمین رو 0 بزنه اگه تو نهایی 20 بگیره درصدش میشه 25؟؟؟؟؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

یکی از مشکلات اصلی که باعث میشه سر شیمی وقت کم بیاد، محاسبات طولانی و عددای عجیب غریب تو مسئله هاست. همون سوالارو اگه بعد از جلسه بذاری جلوشون بگی 2 ساعت وقت داری، قشنگ واست حل میکنن!!
ماشین حسابو همین الان بنداز کنار. ماشین حساب موجود خطرناکیه!
همه ی محاسباتو خودت انجام بده؛ هر مسئله ای هم که حل میکنی تا جواب آخر برو نه اینکه تا یه جایی بری بعد بگی «خب همه رو داریم حالا با یه جایگذاری جوابش درمیاد» و مسئله رو همینجا ول کنی. سر هر سوال سعی کن سرعت چهار عمل اصلیتو بالاتر ببری.
کسرا رو مخصوصا توی استوکیومتری سریع تا میتونی ساده کن. وقتی زیاد محاسبه انجام بدی کم کم دیگه حتی یه لحظه ام فکر نمیکنی به ساده کردن کسرا؛ سریع 36 با 72، 27 با 54، 64 با 128... ساده میکنی. شاید الان مسخره به نظر بیاد ولی همون فکر کردنه هم سر آزمون وقت آدمو میگیره و کسایی که از ماشین حساب استفاده میکنن عادت میکنن به لقمه ی آماده و چشمشون آشنا نیست با این کسرایی که انقد راحت ساده میشن.

تاثیر معدل نهایی همیشه بوده؛ منتهی قبلا اینجوری بود که اگه معدل نهایی میتونست تراز کنکور فردو بالاتر ببره، این اثرو اعمال میکردن که بالاتر ببره! در غیر اینصورت معدل نهاییو اثر نمیدادن برای اون شخص. ولی الان (یعنی از کنکور 93 و به بعد)، اگه معدل نهایی تراز کنکورو پایین بیاره هم اثر میدن.
نحوه ی تاثیرشم مشخص نیست حکایت زیاده هرکی یه چی میگه. :D کارنامه ی 93ای ها بیاد بیشتر معلوم میشه.

amirsaesh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبىرستان مىرداماد
شهر
اراک

دوستان مىخواستم بپرسم درساىى مث جبر و هندسه رو که تشرىحى خوندنش با کنکورى خوندنش فرق داره باىد چطور بخونىم دقىقا؟

اگه کتابى هم مد نظرتون بود که آموزش هم داشته باشه لطفا درىغ نکنىد :D

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از amirsaesh :
دوستان مىخواستم بپرسم درساىى مث جبر و هندسه رو که تشرىحى خوندنش با کنکورى خوندنش فرق داره باىد چطور بخونىم دقىقا؟

اگه کتابى هم مد نظرتون بود که آموزش هم داشته باشه لطفا درىغ نکنىد :D
فرمول ها رو بخون و کاربردشون رو در تست یاد بگیر البته بعضی تست ها مخصوصا در هندسه نیاز به خلاقیت و ابتکار داره. برای هندسه پایه علاوه بر تسلط بر همه فرمول ها باید تست هم زیاد حل کنی تا بتونی موقع مواجهه با تست های جدید و ابتکاری سریع تر براش راه حل پیدا کنی یعنی قِلِق کار دستت بیاد!

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

دوستان من صبحا که شرو به خوندن میکنم تا یه ساعت همین جور خمیازه میکشم و خوابم میاد.چیکارش کنم؟رو اعصابه... :D

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Ali.N :
دوستان من صبحا که شرو به خوندن میکنم تا یه ساعت همین جور خمیازه میکشم و خوابم میاد.چیکارش کنم؟رو اعصابه... :D

دوش بگیر + صبحانه حتماً بخور

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از علــی[میم] :
دوش بگیر + صبحانه حتماً بخور
من هر وقت دوش میگیرم بیشتر خوابم میگیره :D
صبحانه هم میخورم

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Ali.N :
من هر وقت دوش میگیرم بیشتر خوابم میگیره :D
صبحانه هم میخورم

عزیزم دوش آب سرد ، خرس رو از خوب زمستونیش بیدار میکنه :-" :-" + صبحانه کامل بوخور :-" ترجیحاً چایی باشه توش

بعد اگه موقعی خوا آلوده و اینا هستین ، ترجیحاً تا سر حال میشین ، زیاد سخت نگیرین به خودتون ولی اگه خعلی مهمه براتون ، درسای حل کردنی بزارین جلوتون ، عمومی و حفظی رو بیخیال شین .

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از علــی[میم] :
عزیزم دوش آب سرد ، خرس رو از خوب زمستونیش بیدار میکنه :-" :-" + صبحانه کامل بوخور :-" ترجیحاً چایی باشه توش

بعد اگه موقعی خوا آلوده و اینا هستین ، ترجیحاً تا سر حال میشین ، زیاد سخت نگیرین به خودتون ولی اگه خعلی مهمه براتون ، درسای حل کردنی بزارین جلوتون ، عمومی و حفظی رو بیخیال شین .
اوکی.دوسه روز امتحان میکنم اون حل کردنی که گفتین ببینم چی میشه.
چایی هم من صبحا دو لیوان میخورم :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Ali.N :
8 ساعت میخوابی‌؟ چقد خواب نیاز داری ؟! شاید کمتر از نیازت میخوابی !! در ضمن سعی کن خودتو به کافئین عادت میکنی!! صبحا نیم ساعت هم ورزش کن!

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از CrazyBóy :
8 ساعت میخوابی‌؟ چقد خواب نیاز داری ؟! شاید کمتر از نیازت میخوابی !! در ضمن سعی کن خودتو به کافئین عادت میکنی!! صبحا نیم ساعت هم ورزش کن!
6 الی 7 ساعت میخوابم.خوبه؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از Ali.N :
6 الی 7 ساعت میخوابم.خوبه؟
خواب هرکس با بقیه فرق میکنه! نیاز خواب شبانه معمولا بین 6 تا 8 هس ! یه بار 7 ساعت و نیم بخواب ببین بازم خوابت میگیره یا نه! کلا بفهم چقد خواب نیاز داری ! ساعت خوابیدن و بیدار شدنت رو هم عوض نکن ! ورزش هم یادت نره بعد از بیدار شدن !

• لایک
امتیازات: Ali.N

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

:Dبزارین خیالتونوراحت کنم
درسخوندن واقعی ازبعدازتعطیلات شروع میشه...
اونایی ک میگن موفق هاازتابستون شروع میکنن زرمیزنن برای ثبت نام کردن زموناشونه
البته روی قسمت هایی مثه قرابت بایدازقبلاوقت گذاشت

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از لنگه کفش! :
باز هم تاکید می کنم از همین امروز شروع کنید!کم کاری نکنید اگه از تابستون خوب استفاده کنید شک نکنید که خیلی جلو میفتید.
تو یه تاپیک دیگه گفتم بازم میگم شما حتی از فرداتون خبر ندارید!به امید بعد عید درس نخونید!
واسه اینکه اهمیت این مسئله براتون روشن بشه یه مثال واقعی براتون میزنم:
یکی از فامیل های ما سال 92 کنکور داشت دقیقا اواخر اردیبهشت پدرش فوت کرد!با اینکه پدرش سنی نداشت!این بچه بزرگ خانواده بود و خواهر کوچیکترش هنوز دبستانی بود!مادرش هم تک فرزند بود و خبری از خاله و دائی و اینا نیود بلکه اینا از مادربزرگش هم نگه داری می کردن.حتی یه لحظه خودتون رو در این شرایط تصور کنید،واقعا سخته!حتی برای کسی که دغدغه ای تو زندگیش جز همین اتفاق نداره چه برسه به کسی که دغدغه بسیار مهمی به نام کنکور هم داره!همه میگفتن امسال دیگه این نمی تونه قبول شه،باید ول کنه دوباره سال دیگه کنکور بده اما همین فرد سال 92 کنکور داد و پزشکی مشهد قبول شد!همه شاخ درآوردن!فکر می کنید چرا تونستید در اون شرایط بسیار بد پزشکی مشهد قبول شه؟!چون از اول سال خوب خونده بود،زحمت کشیده بود و به امید بعد عید کم کاری نکرده بود.درسته شاید اگه این اتفاقات نمیفتاد اونم میتونست رتبه بهتری بیاره اما بازم همین که تونست پزشکی مشهد قبول شه خیلیه دلیلش هم فقط زحماتی بود که قبل از اردیبهشت کشیده بود.
دوست صمیمی خودم 2 هفته قبل کنکور مادربزرگش فوت کرد،مادربزرگی که خودش همیشه میگفت اگه بیشتر از مامانش دوستش نداشته باشه،کمتر از اون دوستش نداره.
انشالله که همچین مشکلاتی برای هیچ کدوم از شما پیش نمیاد.انشالله تا آخر سال کنکور با آرامش و خیال راحت پیش میرید اما حتی یه ساعت بعد انسان قابل پیش بینی نیست... کاری نکنید که باعث شه مدت ها حسرتش رو بخورید.
خود من بعد عید خوب درس نخوندم اما اعتماد به نفسم رو از دست ندادم چون پشتم گرم بود به اون 6 ماهی که قبلا زحمت کشیده بودم. اعتماد به نفس برای یه کنکوری خیلی مهمه.
... ولی بازم آخرش انتخاب با خودتونه... می تونید مثه اکثریت تنبلی کنید و هر روز با خودتون بگید از فردا عوض میشم،از فردا خوب میخونم و اون فردا هیچ وقت نرسه!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از لنگه کفش! :
نود و چهاری های عزیز. جملات بالا رو به دقت بخونید.
خوندید؟
مزخرفات محضه.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

دوستان گلم

به نظرتون درسی مثل هندسه حتمن نیاز به کلاس و دبیر داره یا خودمون میتونیم با انتخاب یه منبع خوب کار کنیم هندسه رو؟
+برای شرو درسایی مثل ادبیات یا دینی از تابستون زود نیس؟میدونم باید حتمن روشون کار بشه اما برای این دو درس بهتره چه مبحثایی رو الان کار کرد؟

shahriyar.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Believe :
دوستان گلم

به نظرتون درسی مثل هندسه حتمن نیاز به کلاس و دبیر داره یا خودمون میتونیم با انتخاب یه منبع خوب کار کنیم هندسه رو؟
+برای شرو درسایی مثل ادبیات یا دینی از تابستون زود نیس؟میدونم باید حتمن روشون کار بشه اما برای این دو درس بهتره چه مبحثایی رو الان کار کرد؟
ببین تابستون پارسال یکی از دوستام دینی رو نمی خوند هر وقت هم من بش میگفتم بخون میگفت من از فلانی پرسیدم گفته نمیخواد بخونی یادت میره اخرشم تو تابستون نخوند بعد نزدیکای عید بود که فهمید اشتباه کرده...تو تابستون به اندازه کافی وقت دارین که بخونین

هندسه هم بستگی به پایه ادم داره و از طرفی هم سوالاش ابتکاریه و معلم کار زیادی نمیتونه کنه و باید مسئله زیاد حل کنی

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از Believe :
دوستان گلم

ادبیات حفظی نیس!فقط تاریخ ادبیات حفظیه و لا غیر! پس حتما از الان قرابت و آرایه رو شروع کنید.
معلم تاثیر چندانی در درس هندسه نداره به نظر من چون هندسه یه سری فرمول و قضیه داره که باید یاد بگیرید،اونا رو با خوندن کتاب و خلاصه نویسی میشه یاد گرفت اما قسمت مهمش اینه که سوال حل کنی،سولای هندسه2 مخصوصا ابتکاری هستن و شما باید قبلا انقد سوال های مختلف و متنوع حل کرده باشی که وقتی سر جلسه کنکور با یه سوال کاملا جدید مواجه شدی بتونی از پس اونم بربیای.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

من مشکل بیدار شدن دارم. :D خیلیم شدید! #-o
آلارم اعصاب خوردکن بذارم، سریع قطعش میکنم خوابمو ادامه میدم. آلارم آروم بذارم، اصن بیدار نمیشم! مامانم صدام کنه نمیفهمم یا جوابشو تو خواب میدم. :-" یا خواب می بینم که بیدار میشم میرم دستشویی مسواک میزنم و می شینم سر درسم، بعد می فهمم که دارم خواب می بینم و هنوز رو تختم. :-"
بیدار که میشم اصلا نمیتونم تکون بخورما، یه چیز مثل تمایل به فرو رفتن به خواب ابدی حتی :-" نه میتونم فکر کنم به کارایی که امروز دارم، نه به درس، نه به اینکه مدرسه دیر میرسم؛ فقط تو خواب آلارمو قطع میکنم، پا میشم میرم کولرو مثلا روشن میکنم، پنجره رو باز میکنم، آب میخورم دوباره میام میخوابم؛ نصف این کارارم نمی فهمم... مثلا اگه قرار باشه ساعت 8 کارمو شروع کنم، از ساعت 6 آلارم میذارم؛ تا ساعت هفت هر 5 دقیقه که آلارم میزنه اسنوزو میزنم و دوباره میخوابم(کلی ام خواب می بینم تو هر 5 دقیقه!) تا آخرش اشتباهی دستم بخوره به استاپ و آلارم قطع شه. بعدش یه ساعت دیگه خوابم میبره تا خودم هشیار شم.
دوش آب سردم خب جواب نمیده وقتی آدم نمیتونه دست و پاشو تکون بده از تخت بیاد پایین!

درواقع من به جای اینکه بخوابم "بیهوش میشم"! با این فرق که آدم بیهوش احتمالا خواب نمی بینه؛ ولی من تو خواب درس میخونم، میدوئم، پرواز میکنم، رانندگی میکنم، آشپزی میکنم، کلّاً آسایش ندارم!
راهکار لطفاً؟ خواهشاً؟ تجربیات؟ هرچی که باعث سرعت و سهولت در هشیاری و بازگشت به زندگیِ یک آدمِ بیدار باشه! :D

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از پری ناز :
من مشکل بیدار شدن دارم. :D خیلیم شدید! #-o
آلارم اعصاب خوردکن بذارم، سریع قطعش میکنم خوابمو ادامه میدم. آلارم آروم بذارم، اصن بیدار نمیشم! مامانم صدام کنه نمیفهمم یا جوابشو تو خواب میدم. :-" یا خواب می بینم که بیدار میشم میرم دستشویی مسواک میزنم و می شینم سر درسم، بعد می فهمم که دارم خواب می بینم و هنوز رو تختم. :-"
بیدار که میشم اصلا نمیتونم تکون بخورما، یه چیز مثل تمایل به فرو رفتن به خواب ابدی حتی :-" نه میتونم فکر کنم به کارایی که امروز دارم، نه به درس، نه به اینکه مدرسه دیر میرسم؛ فقط تو خواب آلارمو قطع میکنم، پا میشم میرم کولرو مثلا روشن میکنم، پنجره رو باز میکنم، آب میخورم دوباره میام میخوابم؛ نصف این کارارم نمی فهمم... مثلا اگه قرار باشه ساعت 8 کارمو شروع کنم، از ساعت 6 آلارم میذارم؛ تا ساعت هفت هر 5 دقیقه که آلارم میزنه اسنوزو میزنم و دوباره میخوابم(کلی ام خواب می بینم تو هر 5 دقیقه!) تا آخرش اشتباهی دستم بخوره به استاپ و آلارم قطع شه. بعدش یه ساعت دیگه خوابم میبره تا خودم هشیار شم.
دوش آب سردم خب جواب نمیده وقتی آدم نمیتونه دست و پاشو تکون بده از تخت بیاد پایین!

درواقع من به جای اینکه بخوابم "بیهوش میشم"! با این فرق که آدم بیهوش احتمالا خواب نمی بینه؛ ولی من تو خواب درس میخونم، میدوئم، پرواز میکنم، رانندگی میکنم، آشپزی میکنم، کلّاً آسایش ندارم!
راهکار لطفاً؟ خواهشاً؟ تجربیات؟ هرچی که باعث سرعت و سهولت در هشیاری و بازگشت به زندگیِ یک آدمِ بیدار باشه! :D
منم این مشکل رو دارم ولی نه در این حد.شما پیش دکتر بری سنگین تره :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا